Jump to content

Promena pola


Cyber

Recommended Posts

3 minutes ago, wwww said:

ja izuzetno cenim @Baby i generalno se vrlo cesto slazem s njom, ali ne i u ovom slucaju. i bas zato diskutujem s njom ovu temu.

a vec sam rekla Andji na samom pocetku da se u ovome slazem s njom.

generalno je primetna tendencija mladjih zena liberalne orijentacije (kao Baby i Suncica) da previse olako podrzavaju sve aspekte transgender ideologije, za razliku od nas malo :classic_biggrin: starijih. valjda je za nas bilo previse kasno da nas indoktriniraju i "nauce" sta je sad "politicki korektno" (ovo namerno stavljam pod navodnike) i ispravno razmisljanje.

 

Sad i ovo 'malo starije' je pojam... zavisi od cega malo stariji 😄 Mislim da smo tu negde po godinama, mozda samo imamo percepciju drugaciju oko ovog. Da, ja sam poprilicno liberalna oko ljudksih opredeljenja. 

Recimo sta me neverovatno nervira, kada neka zena nema dete onda drustvo koje ima cesto pribegava onom 'jadna ona' Mozda je to bio njen izbor da vodi taj jedan zivot koji ima kako ona hoce. Ko sam ja da joj sudim? Isto tako mislim da svako ima pravo da vodi zivot kako hoce, pa i transgenderi, gej populacija, samo oni sto se oblace (meni se recimo svidja kako se billy porter pojavljuje na oscaru, totalno mi je originalno, pa i meryl streep nosi skoro uvek pantalne)... oni mene licno nicim ne ugrozavaju. Svlacionica? Pa moze da mi u toj istoj smeta neciji smrad da mi se ne mili da idem (iskreno, nikada nisam ni isla, kola, kuca, tus) ali desava mi se da ovde udjem u javni wc i da naidjem na te "opasne" i radim isto sto bih radila da oni nisu tu. Nikada nisam bila ugrozena zbog toga, a nisam se ni osecala ugrozenom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Baby said:

Seksisto 😄 

 

Salim se, slazem se, napisah par puta, ali muskarci podvrgnuti hormonalnoj terapiji posle, eto onaj clanak kaze, godinu dana gube te atribute i prednosti. 

 

Nekako, ajd da ne brljam ali da pokusam da napravim paralelu, mladje zene su brze, okretnije, jace od starijih zena, isto tako neke mlade zene su veci, brze, okretnije, spretnije i jace od nekih drugih mladih zena. A opet, mnogo zavisi i od treninga... 

muskarci podvrgnuti hormonalnoj terapiji  ne gube prednosti u odnosu na zene (ali "slabe" u odnosu na muskarce). izmedju zena i muskaraca nije samo razlika u nivou testosterona, vec i u mnogo cemu drugom. neko je napred vec pisao nesto o tome: struktura kostiju, sposobnost misica da se "bilduju", udeo masnoca, sirina i polozaj karlice a s tim u vezi i motorika pokreta, kapacitet pluca, velicina srca... videla sam pre negde neki clanak o tome (s slikom), kad nadjem postavicu.

 

8 minutes ago, Baby said:

 

Kazem da si ovde okrarakterisala kao sto mnogi to rade samo na osnovu vizuelnog utiska. 

 

I sta ako ti neki trans koji ima bradu i ruz udje u gym svlacionicu? To je samo tvoja percepcija da je neko opasan jer je muskarac u zenskoj svlacionici, sto apsolutno ne mora da znaci niti da bude. 

Zasto su muskarci opasni? Zato zena ne moze biti opasnija od nekog muskarca? Ili su samo muskarci sa bradom i ruzem opasni?! Ne kapiram. 

 


 

Spoiler


FFVb3gaXIAEAOFM?format=png&name=900x900

 

 

 

FFVb5qJWUAIfI9X?format=png&name=medium

FFcsQq_VEAYd9O9?format=jpg&name=large

 

E-Hv8oBWQAMN7U4?format=jpg&name=large

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Kazem da si ovde okrarakterisala kao sto mnogi to rade samo na osnovu vizuelnog utiska. 

 

I sta ako ti neki trans koji ima bradu i ruz udje u gym svlacionicu? To je samo tvoja percepcija da je neko opasan jer je muskarac u zenskoj svlacionici, sto apsolutno ne mora da znaci niti da bude. 

To nije ocena na osnovu vizuelnog utiska, to je evolutivna reakcija, podsvesna.   To nema veze sa da li je neko sa bradom I ruzom. Recimo ja necu tako reagovati na transmuskarca - jer prepoznajem zenu.

Ne mora da znaci, I ne mora da bude, imas ti zene serijske ubice, medjutim statistika I istorija nas tome uce. 

 

1 minute ago, Baby said:

 

 

Zasto su muskarci opasni? Zato zena ne moze biti opasnija od nekog muskarca? Ili su samo muskarci sa bradom i ruzem opasni?! Ne kapiram. 

Mislim da ti je @wwwwobjasnila, agresivnost, kulturni obrasci...poznati su slucajevi gde bi silovatelji nasli zenu da funkcionisu u paru, jer je zena automatski opustala potencijalnu zrtvu.

 

8 minutes ago, wwww said:

ja izuzetno cenim @Baby i generalno se vrlo cesto slazem s njom, ali ne i u ovom slucaju. i bas zato diskutujem s njom ovu temu.

a vec sam rekla Andji na samom pocetku da se u ovome slazem s njom.

generalno je primetna tendencija mladjih zena liberalne orijentacije (kao Baby i Suncica) da previse olako podrzavaju sve aspekte transgender ideologije, za razliku od nas malo :classic_biggrin: starijih. valjda je za nas bilo previse kasno da nas indoktriniraju i "nauce" sta je sad "politicki korektno" (ovo namerno stavljam pod navodnike) i ispravno razmisljanje.

Uuuu 😁Ne znam za tebe, ali ja sam mladja I od Baby I od Suncice koliko ja znam. Nisam ni agresivna feministkinja, iskreno receno I one me odbijaju. Savrseno mi je normalno da neko zeli da zivi na neki nacin, ali to sto se neko oseca nekako, ne cini to cinjenicno tacnim. U ovom slucaju bioloski. 

Kod trans populacije jedino sto mi smeta je atak na zene. Recimo mnogo vise sam zbunjena, I protiv cele gender politike I izmisljotina tipa "sad sam gender fluid, non binary" I slicno. Dobila mail od nekog ko se identifikuje kao "they", mislim se nisam pijana, ne vidim te duplo, I razmisljala da potpisem "identifies as penguin ".

Samo u danasnjoj atmosferi postoje dve opcije 1. Da me neko napadne zbog sale I 2. Da me ozbiljno shvate 😁

 

BTW sta bi se desilo da se ja identikujem kao Native American? To je no-no

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Baby said:

Salim se, slazem se, napisah par puta, ali muskarci podvrgnuti hormonalnoj terapiji posle, eto onaj clanak kaze, godinu dana gube te atribute i prednosti. 

Netačno. Masu i neke druge prednosti zadržavaju. EDIT: @wwww je u medjuvremenu pisala o tim prednostima. 

 

44 minutes ago, Baby said:

Gizzz Darko svasta...

:classic_biggrin:

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

To nije ocena na osnovu vizuelnog utiska, to je evolutivna reakcija, podsvesna.   

 

Znaci, ja ili nisam dovoljno evoluirala ili sam preevoluirala 😄 

 

8 minutes ago, Angelia said:

 

Ne mora da znaci, I ne mora da bude, imas ti zene serijske ubice, medjutim statistika I istorija nas tome uce. 

 

 

Evo nesto iz statistike: https://williamsinstitute.law.ucla.edu/press/ncvs-trans-press-release/

 

U sustini, vise oni tebe treba da se boje, nego ti njih. 😄 

 

9 minutes ago, Angelia said:

 

Mislim da ti je @wwwwobjasnila, agresivnost, kulturni obrasci...poznati su slucajevi gde bi silovatelji nasli zenu da funkcionisu u paru, jer je zena automatski opustala potencijalnu zrtvu.

 

 

Muskarac koji menja pol u zensko... koliko je verovatnoca da ce silovati zenu? 

 

Mislim da su sve to predrasude koje pustamo da nas kontrolisu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baby said:

 

Znaci, ja ili nisam dovoljno evoluirala ili sam preevoluirala 😄 

 

 

Evo nesto iz statistike: https://williamsinstitute.law.ucla.edu/press/ncvs-trans-press-release/

 

U sustini, vise oni tebe treba da se boje, nego ti njih. 😄 

Mene? jel to treba da znaci da su uglavnom zrtve zena?

nesto sam sumnjicava prema tome.

 

7 minutes ago, Baby said:

 

Muskarac koji menja pol u zensko... koliko je verovatnoca da ce silovati zenu? 

 

Mislim da su sve to predrasude koje pustamo da nas kontrolisu. 

 

 

A ja znam da je muskarac obucen kao zena neko ko menja pol? kako? To sam te vec pitala

To nije predrasuda, to je objektivno problem. Imala si onaj slucaj u Kaliforniji sto je izazvalo proteste jer je tip koji je tvrdio da se identifikuje zena setao go okolo, pred devojcicama i cak usao u hot tub sa njima. da bi se kasnije otkrilo da je perverznjak

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Baby said:

 

Sad i ovo 'malo starije' je pojam... zavisi od cega malo stariji 😄 Mislim da smo tu negde po godinama, mozda samo imamo percepciju drugaciju oko ovog. Da, ja sam poprilicno liberalna oko ljudksih opredeljenja. 

Recimo sta me neverovatno nervira, kada neka zena nema dete onda drustvo koje ima cesto pribegava onom 'jadna ona' Mozda je to bio njen izbor da vodi taj jedan zivot koji ima kako ona hoce. Ko sam ja da joj sudim? Isto tako mislim da svako ima pravo da vodi zivot kako hoce, pa i transgenderi, gej populacija, samo oni sto se oblace (meni se recimo svidja kako se billy porter pojavljuje na oscaru, totalno mi je originalno, pa i meryl streep nosi skoro uvek pantalne)...

oni mene licno nicim ne ugrozavaju. Svlacionica? Pa moze da mi u toj istoj smeta neciji smrad da mi se ne mili da idem (iskreno, nikada nisam ni isla, kola, kuca, tus) ali desava mi se da ovde udjem u javni wc i da naidjem na te "opasne" i radim isto sto bih radila da oni nisu tu. Nikada nisam bila ugrozena zbog toga, a nisam se ni osecala ugrozenom. 

zbog prvog dela i kazem da se uglavnom slazem s tvojim stavovima, zbog drugog dela diskutujemo.

ja vidim opasnost u ovoj i ovakvoj transgender politici, mozda ne po mene licno, ali definitivno po mladje zenske narastaje (ukljucujuci i one koji se identifikuju kao muskarci) i decu generalno. sve je to fino i lepo da svako zivi svoj zivot kako mu se svidja, ali to moze sve do onog trenutka kada ne ugrozava drugog. onog trenutka kad npr. transzena insistira da se njena osecanja i zelja za samopotvrdjivanjem postuju, a istovremeno totalno zanemaruju osecanja, interesi i bezbednost (cis :classic_dry:) zena i devojaka/devojcica - apsolutno ne podrzavam. necemo valjda uskoro poceti da se zalazemo i za prava pedofila (ta i oni imaju "pravo" da vode svoj zivot kako im se svidja :classic_dry::furious: ) ?

 

2 minutes ago, Angelia said:

Uuuu 😁Ne znam za tebe, ali ja sam mladja I od Baby I od Suncice koliko ja znam. Nisam ni agresivna feministkinja, iskreno receno I one me odbijaju. Savrseno mi je normalno da neko zeli da zivi na neki nacin, ali to sto se neko oseca nekako, ne cini to cinjenicno tacnim. U ovom slucaju bioloski. 

Kod trans populacije jedino sto mi smeta je atak na zene. Recimo mnogo vise sam zbunjena, I protiv cele gender politike I izmisljotina tipa "sad sam gender fluid, non binary" I slicno. Dobila mail od nekog ko se identifikuje kao "they", mislim se nisam pijana, ne vidim te duplo, I razmisljala da potpisem "identifies as penguin ".

Samo u danasnjoj atmosferi postoje dve opcije 1. Da me neko napadne zbog sale I 2. Da me ozbiljno shvate 😁

 

BTW sta bi se desilo da se ja identikujem kao Native American? To je no-no

pardon, :classic_blush: stekla sam utisak da su njih dve madje jer sam negde procitala da ti imas odraslog sina, a za to ti je trebalo "vremena". :classic_biggrin:

 

ah, a tih 100+ gendera (samo izmisljaju nove)... a sve je u principu podrzavanje stereotipova.

 

Spoiler

meni je padalo na pamet da se predstavim kao Queen Elizabeth II i da zatrazim svoje kraljevske dragulje i krunu. :classic_biggrin:

 

9 minutes ago, Baby said:

Muskarac koji menja pol u zensko... koliko je verovatnoca da ce silovati zenu? 

 

 

Spoiler

 

FBvHndEXsAAhOzx?format=jpg&name=large

FCuhYiWUYAwdJ4t?format=jpg&name=large

 

 

FFZVfkdXEAUz8BQ?format=jpg&name=medium

 

 

da naglasim, ako nije bilo jasno: niti su svi muskarci siledzije i napasnici, cak ni vecina, posebno u nekim kulturama (jer u nekim postoji i danas tendencija da se zene tretiraju kao niza bica s kojima se moze postupati kako se hoce i koje cesto sluze kao "dzak za udaranje" i izbacivanje frustraije), niti su sve transzene nasilnici i siledzije.

ali statistika kaze da je bar 90% svih nasilnih zlocina pocinjeno od strane osoba muskog pola (bas ovo sam pre neke 2-3 godine cula i na nemackom radiju), a da ne pricam o silovanjima i seksualnom uznemiravaju.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darko said:

 

Zajebancija na stranu, ako mi neko kaže da voli da se oslovljava sa "they" ... ispuniću mu, pardon they, želju. 

Pa vidi, to ne bi bilo problem da tih identifikacija nemas jedno 100+. I sto su uz to izmislili da ja nemam pravo da se identifikujem kao zena, nego sam sad cis zena.

Uz to, zasto bi mene u poslovnoj komunikaciji interesovalo kako se neko oseca? TMI

 

Iako to ne resava moj problem, da i dalje ne kontam sta su gender fluid i non binary

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, wwww said:

 

pardon, :classic_blush: stekla sam utisak da su njih dve madje jer sam negde procitala da ti imas odraslog sina, a za to ti je trebalo "vremena". :classic_biggrin:

 

ah, a tih 100+ gendera (samo izmisljaju nove)... a sve je u principu podrzavanje stereotipova.

 

  Hide contents

meni je padalo na pamet da se predstavim kao Queen Elizabeth II i da zatrazim svoje kraljevske dragulje i krunu. :classic_biggrin:

 

Kaze mi prijatelj nedavno, morao je da popuni neku aplikaciju, gde su pitanja bila malo intruzivna, tipa kako se identifikujete (ono da li pripadas manjini/diversity) i on se zeza i kaze ovo je budalastina, razmisljao sam da cekiram transgender, gender fluid and non binary...i ja mu kazem "jednom recju - zbunjen?" :classic_biggrin:

 

Salu na stranu, nije mi jasno, da stitimo prava da neko izabere pol, jer se tako oseca, a oni sto su fejkirali da su African American ili Native, su odmah cancelovani u drustvu, oni ne mogu da izaberu kako se identifikuju. Samo da pojasnim, podrzavam da neko moze da izabere pol, ova druga opcija mi nije jasno zasto je zabranjena, jer onda nismo bas konstatni. Objasnjenje je obicno "da se zastite prava manjina", pa zasto onda ne zastiti prava zena? Barem u oblasti bezbednosti.

 

iako mi je tvoja ideja dobra :classic_biggrin:

 

 

Edit: u pravu si da imam odraslog sina, znas ono rani radovi, mladost ludost...

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wwww said:

ova statistika je kao ona o % vakcinisanih koji su zarazeni coronom ovih dana npr. u Danskoj ili Portugalu :wink2:

pri cemu ne navode ko je to zlostavljao transosobe (koji pol).

 

Pa to sam nasla, ali je bio veliki problem protekle godine sa velikim porastom ubijanja transgendera.

 

16 minutes ago, Angelia said:

Pa vidi, to ne bi bilo problem da tih identifikacija nemas jedno 100+. I sto su uz to izmislili da ja nemam pravo da se identifikujem kao zena, nego sam sad cis zena.

Uz to, zasto bi mene u poslovnoj komunikaciji interesovalo kako se neko oseca? TMI

 

Iako to ne resava moj problem, da i dalje ne kontam sta su gender fluid i non binary

 

 

 

Pa kako si cis zena? Gde god stoji upitnik za pol ima female, male i rather not to say, ne cis female... mislim u zvanicnim upitnicima. 

 

Cisgender je samo oznaka za ljude koji nisu transgender, nista manje niti nista vise od toga. Zasto moras da se izjasnjavas kao cis i ko ti je to trazio?  

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

Pa vidi, to ne bi bilo problem da tih identifikacija nemas jedno 100+.

Naravno, nemaju pravo da od tebe očekuju da znaš kako žele da se izjasne. I slažem se, ako su ti već stavili do znanja kako žele, nije fer da te stave na lomaču ako pogrešiš, ko će sve to zapamtiti?! Ali ako neko sa kim blisko saradjujem me zamoli da ga oslovljavam sa they, ne bi mi bio problem. 

 

13 minutes ago, Angelia said:

I sto su uz to izmislili da ja nemam pravo da se identifikujem kao zena, nego sam sad cis zena.

Naravno da imaš pravo. Kako mogu da se bune što ti sebe nazivaš kako hoćeš, bilo bi licemerno :classic_wink: Na takve budaletine ne bih trošio vremena. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Darko said:

Naravno, nemaju pravo da od tebe očekuju da znaš kako žele da se izjasne. I slažem se, ako su ti već stavili do znanja kako žele, nije fer da te stave na lomaču ako pogrešiš, ko će sve to zapamtiti?! Ali ako neko sa kim blisko saradjujem me zamoli da ga oslovljavam sa they, ne bi mi bio problem.

da li si siguran da ti se ne bi omaklo da refleksno koristis jedninu ili pogresnu zamenicu (prema onome sto ti oci vide)?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

Muskarac koji menja pol u zensko... koliko je verovatnoca da ce silovati zenu?

Moguće da su oni manje skloni nasilju, i seksualnom, ali tu je problem apsurdna odluka o samoidentifikaciji kao žena. To ti je kao da dozvoliš svakome da se identifikuje kao kokoška pa se onda iznenadiš što su lisice oduševljeno prihvatile priliku. Mamac za predatore.

 

1 hour ago, Angelia said:

Salu na stranu, nije mi jasno, da stitimo prava da neko izabere pol, jer se tako oseca, a oni sto su fejkirali da su African American ili Native, su odmah cancelovani u drustvu, oni ne mogu da izaberu kako se identifikuju.

Nedavno sam odslušao deo dugačkog izlaganja Džejmsa Lindsija ali u vožnji, dakle ne koncentrisano pa ću možda biti malo neprecizan.

 

Koliko sam shvatio razlika je teoretske prirode. Trans ideologija i mnogo pominjana CRT su sestrinske teorije, obe vide društvo kao skup grupa u večitoj borbi od kojih neke imaju više moći i te su opresori dok su one sa manje moći potlačene. To im je temeljna sličnost. Svaka sličnost sa marksizmom je slučajna.

 

Koliko sam shvatio, CRT pokušava da istorijsku nepravdu ispravi tako što će obrnuti hijerarhiju i staviti belce na dno a crnce na vrh. Ne bukvalno, da se vrati robovlasništvo nego u smislu višeg društvenog statusa a ekonomski redistribucijom bogatsva putem raznih oblika afirmativne akcije. Iz toga sledi da moraju očuvati strogu podelu na grupe da bi se znalo od koga se uzima a ko dobija. Azijati tu dođu kolateralna šteta.

 

Trans ideologija sa druge strane vidi sve strukture društva, ekonomiju, politiku, odnose među ljudima uključujući seksualnost kao opresivne mehanizme koje treba razbiti da bi ... ne znam tačno šta, valjda došla sloboda. Cis hetero brak, relativno uređeni i jasni odnosi u kojima se zna mesto muškaraca i žena i ono što iz toga proizilazi spadaju takođe u nešto što treba razvodniti i zamagliti. Otuda po njima ti prelazi iz jednog gendera u drugi kao i sto gendera spadaju u pozitivne pojave koje treba podsticati.

 

Dakle, ne može ona Rejčel Dolezal da bude crnkinja jer bi se kvalifikovala za pozitivnu diskriminaciju, reparacije i visok status žrtve a muškarac može da bude žena i da menja identifikaciju svaki sat jer su gender uloge opresivne i održavaju postojeće odnose moći.

Edited by Cyrus Smith
pojašnjenje, slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, wwww said:

da li si siguran da ti se ne bi omaklo da refleksno koristis jedninu ili pogresnu zamenicu (prema onome sto ti oci vide)?

U početku pretpostavljam da bi, posle bi navika uradila svoje ja mislim. Inače, znam na šta aludiraš i mi se slažemo tu, po meni nema mesta da neko forsira te imenice preko zakona. Jedino što hoću da kažem - ne bih da budem asshole ili bully, ako neko želi da ga tako oslovljavam neka mu je. Takođe, ni ta druga osoba ne bi trebala da bude asshole ako bi ja pogrešio u oslovljavanju. It works both ways. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Darko said:

U početku pretpostavljam da bi, posle bi navika uradila svoje ja mislim.

Verovatno za jednu, dve, pet osoba. Ako pojava uzme maha nemoguće će biti to popamtiti pogotovo što ideologija podstiče i često menjanje oslovljavanja, bukvalno na dnevnoj bazi.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Baby said:

 

 

Pa kako si cis zena? Gde god stoji upitnik za pol ima female, male i rather not to say, ne cis female... mislim u zvanicnim upitnicima. 

 

Cisgender je samo oznaka za ljude koji nisu transgender, nista manje niti nista vise od toga. Zasto moras da se izjasnjavas kao cis i ko ti je to trazio?  

 

 

Zasto sam dobila oznaku sa kojom se ne identifikujem?

Ja pitala to I ranije, zasto ljudi koji se ne identifikuju kao bioloski polovi, ne nazivaju sebe kako Im se svidja, a ne izmisljaju etikete za one kojima to nikad nije trebalo?

 

Da pojasnim:

Biologija je jasna, imas muski I zenski pol, u slucaju odredjene mutacije imas hemafrodite (jel to jos uvek PC?).

 

I onda imas one koji se "identifikuju sa ulogama pola", to je barem jasno iz svih definicija. To je socijalni konstrukt, otprilike kao religija (meni deluje kao dobro paralela,  bez namere da uvredim). Slicno kao etnicitet, s tim sto etnicitet ima I kulturni aspekt. Medjutim ni jedno ni drugo nema bioloske osnove. Znaci mogu da izaberem da se "uclanim u klub".  

 

Kod sexualnosti takodje imas situaciju da to nije pitanje izbora, mozes da se pretvaras, da istrazujes, ali na kraju bices privucen onome sto si.

 

Recimo, desavalo mi se, da mi neko kaze a ti si hriscanin (ili pravoslavac) a ja kazem nisam, ja nisam religiozna. Znaci ne identifikujem se sa tim grupama. To je moja privatna stvar, ne idem okolo I etiketiram ljude zato sto ne pripadaju mom klubu. I isto tako zastupam misljenje da svako ima pravo da se identifikuje sa odredjenom grupom, sve dok meni ne ugrozava isto pravo.

 

Smatram da je ogroman problem napasti bioloske polove, zato sto je neko odlucio da su to exkluzivni klubovi, jesu. Isto kao sto su klubovi sexualnosti exkluzivni (meni je bi-sexual malo mutan, mozda gresim).

 

Negde usput smo odlucili da rase ne postoje, ali ja mogu da tvrdim od jutra do sutra, da sam crnkinja, to nece promeniti cinjenicu da mi je koza bela. Mogu da je zatamnim, samo sto ce me svi osuditi za to. Ali ako odlucim da se identifikujem kao muskarac, ne moram cak ni da promenim genitalije...

 

Ako sutra nauka bude rekla da postoji naucni razlog, hromozomi, hormoni, koji odredjuju zasto se neko oseca kao drugi pol, ja cu drage volje prihvatiti naucni trijumf.

18 minutes ago, Darko said:

U početku pretpostavljam da bi, posle bi navika uradila svoje ja mislim. Inače, znam na šta aludiraš i mi se slažemo tu, po meni nema mesta da neko forsira te imenice preko zakona. Jedino što hoću da kažem - ne bih da budem asshole ili bully, ako neko želi da ga tako oslovljavam neka mu je. Takođe, ni ta druga osoba ne bi trebala da bude asshole ako bi ja pogrešio u oslovljavanju. It works both ways. 

Ako mi je stalo do nekog, naravno da cu ih zvati kako hoce cak I ako misle da su Napoleon. Ne pada mi na pamet da nekog namerno vredjam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

Koliko sam shvatio, CRT pokušava da istorijsku nepravdu ispravi tako što će obrnuti hijerarhiju i staviti belce na dno a crnce na vrh. Ne bukavalno na dno da se vrati robovlasništvo nego u smislu višeg društvenog statusa a ekonomski redistribucijom bogatsva putem raznih oblika afirmativne akcije. Iz toga sledi da moraju očuvati strogu podelu na grupe jer će im se inače (neki) belci samoidentifikacijom ubacivati u raspodelu novca i privilegija namenjenih crncima.

 

Trans ideologija sa druge strane vidi sve strukture društva, ekonomiju, politiku, odnose među ljudima uključujući seksualnost kao opresivne mehanizme koje treba razbiti da bi ... ne znam šta. Cis hetero brak, relativno uređeni i jasni odnosi u kojima se zna mesto muškaraca i žena i ono što iz toga proizilazi spadaju takođe u nešto što treba razvodniti i zamagliti. Otuda po njima ti prelazi iz jedne seksualnosti u drugu kao i sto gendera spadaju u pozitivne pojave koje treba podsticati.

Meni stvarno ne smeta da neko bira nesto. I potpuno podrzavam da zbog toga ne treba da budu diskriminisani, iskljucujem ako se radi o  nekom poremecaju, onda treba leciti.

 

Zbog lose istorije u kojoj su se homosexualci "lecili" ovo je problem reci. Naravno da ne mislim na takav nacin, treba isrtraziti pa videti da li postoje razlozi koji nisu psihicki. Postavio si bio link za diary nekog ko je promenio pol pa skontao da to bas nije odgovor.   Jako interesantna prica.

 

Nisam transphobic, kao sto je Baby probala da insinuira sa da li mi smeta muskarac u suknji sa bradom I ruzom, uopste ne. Imala sam neka lepa iskustva sa tim ljudima.

 

Smeta mi, kao kod CRT, kad neko pokusava da me stavi u privilegovanu grupu oppressors 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

Zasto sam dobila oznaku sa kojom se ne identifikujem?

 

Pa pitam te gde si dobila, ko ti je dao, ko forsira to sto ti smeta? A i zasto ti smeta?

Da li ti smeta 'cis'? To je samo rec... niko te zakonski ne prisiljava na ista, bar mislim. 

 

Pisala si u pocetku za 'zena koja ima matericu' i 'zena koja menstruira'... mslm u krajnjem slucaju jel tu nesto pogresno? Zasto te to pogadja?

 

Ja kada neko insistira na takvim stvarima, bile tacne ili ne, mislim da vise govori o sebi nego o meni, tesko da moze da me uvredi. Mslm, koga briga sta ko i koga kako odredjuje, valjda ti je vazno sta ljudi sa kojima si bliska ili sa kojima radis misle, a ne sta misle tamo neke nebitne osobe u tvom zivotu. 

 

 

 

Nekako mi se cini da je tema evoluirala oko nas, a ne oko transgendera i operacija. (nema veze samo sa tobom, nego sa svima nama). 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Cyrus Smith said:

Verovatno za jednu, dve, pet osoba. Ako pojava uzme maha nemoguće će biti to popamtiti pogotovo što ideologija podstiče i često menjanje oslovljavanja, bukvalno na dnevnoj bazi.

Koliko trans/cisgender osoba znaš? Personalno: 0. Naravno da je nemoguće popamtiti kada su brojke velike, zato sam i gore napisao da nema smisla zakonom regulisati tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darko said:

Koliko trans/cisgender osoba znaš? Personalno: 0. Naravno da je nemoguće popamtiti kada su brojke velike, zato sam i gore napisao da nema smisla zakonom regulisati tako nešto.

Bold, isto. Zato i piše "ako uzme maha".

 

Uzmi u obzir da je ova pojava najviše vezana za mlade na fakultetima društvenih nauka. Daqkle biće ih sve više i više. Ako društvena klima ostane pozitivna za trans ideologiju nije nemoguće da i tvoj broj brzo krene gore.

 

15 minutes ago, Angelia said:

Smeta mi, kao kod CRT, kad neko pokusava da me stavi u privilegovanu grupu oppressors 

Jadan ja, tu sam automatski 😀

 

 

Edited by Cyrus Smith
format
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...