Jump to content

Promena pola


Cyber

Recommended Posts

3 minutes ago, Baby said:

 

Pa pitam te gde si dobila, ko ti je dao, ko forsira to sto ti smeta? A i zasto ti smeta?

Da li ti smeta 'cis'? To je samo rec... niko te zakonski ne prisiljava na ista, bar mislim. 

Gomila institucija. Smeta mi jer se brise sve sto smo postigli za zastitu zena.

 

Quote

Pisala si u pocetku za 'zena koja ima matericu' i 'zena koja menstruira'... mslm u krajnjem slucaju jel tu nesto pogresno? Zasto te to pogadja?

Naravno da je pogresno, ko sam ja u ocima institucija ako nemam matericu I nemam menstruaciju? Znam zene koje su pojedinacno ili kombinovano u toj grupi. Ako znamo naucno da nesto pogadja bioloski zene, zasto ih svodimo na reproduktivni organ?

 

Quote

Ja kada neko insistira na takvim stvarima, bile tacne ili ne, mislim da vise govori o sebi nego o meni, tesko da moze da me uvredi. Mslm, koga briga sta ko i koga kako odredjuje, valjda ti je vazno sta ljudi sa kojima si bliska ili sa kojima radis misle, a ne sta misle tamo neke nebitne osobe u tvom zivotu. 

 

A sto je sve ostale briga, samo ja treba da zauzmem higher moral ground?

 

To me uvek zbunjuje, taj elitisticki pogled na svet "ako si zadovoljan sobom I nije ti problem, sto se bavis time". Zadovoljna sam ja sobom, i ne interesuje me sta drugi ljudi misle, ali mi ovde razmenjujemo misljenja na odredjenu temu. Ne primenjujemo RL pristup.

 

Znaci, ne Baby, nista to ne govori o meni, ne idem sutra da day intervju negde o mom stavu po pitanju ove teme. Pricamo

 

Quote

 

Nekako mi se cini da je tema evoluirala oko nas, a ne oko transgendera i operacija. (nema veze samo sa tobom, nego sa svima nama). 

Svaka tema prodje te faze

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Cyrus Smith said:

Bold, isto. Zato i piše "ako uzme maha".

 

Uzmi u obzir da je ova pojava najviše vezana za mlade na fakultetima društvenih nauka. Daqkle biće ih sve više i više. Ako društvena klima ostane pozitivna za trans ideologiju nije nemoguće da i tvoj broj brzo krene gore.

Izvini ali nije mi jasno, šta hočeš da kažeš? Mislim da se slažemo da nema smisla legalizovati gender pronouns itd. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Gomila institucija. Smeta mi jer se brise sve sto smo postigli za zastitu zena.

 

 

Cekaj, pa meni je veci problem abortus nego transgender. Zasto beli debeli strejt muskarac mora da mi odredjuje sta cu ja da radim, koliko cu da radjam i sa kime? Isti taj debeli strejt muskarac je odlucio na isti nacin da gej i trans populacija ne moze u skolu, vojsku... Ovo nije fiktivno, ovo se desilo. 

 

I koja gomila institucija? Nemoj pisati pausalno. 

Ostalo mogu da odgovorim kada mi das konkretan primer, koje institucije, jos bolje koje to institucije koje uticu direktno na nas zivot?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

Jadan ja, tu sam automatski 😀

 

 

A zasto si? To automatsko trpanje u grupe me uzasno nervira.

 

Pricala ja jos na starom forumu, kako mi klinac dosao iz skole sa domacim da napise esey o njegovom white privilege. Da se ne ponavljam, koji white privilege kad je svaki americki gradjanin, pa bio ljubicast, imao bolje privilegije?

 

Ili kad sam se pozalila da ga diskriminisu, jer su rekli "he speaks funny", nije cak bio moj istocno-evropski akcenat,  nego britanski, odgovor je bio "that's not discrimination, he is not black"

2 minutes ago, Baby said:

 

Cekaj, pa meni je veci problem abortus nego transgender. Zasto beli debeli strejt muskarac mora da mi odredjuje sta cu ja da radim, koliko cu da radjam i sa kime? Isti taj debeli strejt muskarac je odlucio na isti nacin da gej i trans populacija ne moze u skolu, vojsku... Ovo nije fiktivno, ovo se desilo. 

Pa ovde cu se sloziti s tobom. Iako, danas posto trebe oko abortusa, pogledah malo detaljnije, 24 nedelje je malo... out there. To ni u evropi nije tako slobodno, ali ako hoces to mozemo diskutovati na US temi.

 

Generalno se slazem s tobom

 

2 minutes ago, Baby said:

I koja gomila institucija? Nemoj pisati pausalno. 

Ostalo mogu da odgovorim kada mi das konkretan primer, koje institucije, jos bolje koje to institucije koje uticu direktno na nas zivot?

 

Pa naci cu ti linkove,  cdc, gomila medicinskih linkova, ne mogu sada, sutra ako stignem.   Googluj

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Cekaj, pa meni je veci problem abortus nego transgender. Zasto beli debeli strejt muskarac mora da mi odredjuje sta cu ja da radim, koliko cu da radjam i sa kime? Isti taj debeli strejt muskarac je odlucio na isti nacin da gej i trans populacija ne moze u skolu, vojsku... Ovo nije fiktivno, ovo se desilo. 

 

I koja gomila institucija? Nemoj pisati pausalno. 

Ostalo mogu da odgovorim kada mi das konkretan primer, koje institucije, jos bolje koje to institucije koje uticu direktno na nas zivot?

 

Mislim ako hoces komentar na abortus debatu, ja podrzavam abortus sve do perioda kad fetus moze da zivi sam van zenskog tela.  Takodje ne mislim da gej I trans populacija treba da bude diskriminisana po pitanju skole ili vojske, za sada nisam cula adekvatan argument za to.

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Darko said:

Zamolio bih vas da ne skretate temu na white privilege (koje naravno postoji, što ne znači da sad treba da se manjine pozitivno diskriminišu). Ima tema o tome u Politici, hvala!

Kao sto rekoh Baby, teme neki put malo zastrane. Vraticrmo se na originalnu raspravu kad odstranimo slepa crevca.

 

White privilege kako je trenutno definisano, je idiotizam. Idi u Kinu I objasni mi white privilege....

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Kako se određuje, bolje reći, utvrđuje, pol jedne osobe?

Na porođaju, babica ili doktor vidi koji organ dete ima i upiše: muško ili žensko.
To se kasnije prepisuje u dokuentaciju, krštrnicu, pasoš, ličnu kartu....To je nekakav pravni, administrativni aspekt.

Pored posedovanja vidljivih polnih organa, postoje druge, biološke, odlike polova, hromozomi, hormoni, a postoje i psihološke odlike koje nastaju pod uticajem bioloških ali i socioloških faktora. Pritom, ni kod svih osoba koje se bez velike dileme izjašnjavalu, osećeju i nose sve karakteristike jednog pola ne mora da bude jednak nivo hormona, ne mora psihološki da bude jednako nedvosmisleno, odnosno 100% neupitno prihvatanje pola.

Jasno, pre svega svaku osobu treba prihvatiti onakvom kakva jeste, govorimo samo o polu, ne apsolutno, i poštovati pravo odrasle osobe da sa svojim telom čini šta hoće, dakle ja poštujem želju svake osobe koja hoće da promeni pol, da li treba i lekar da bespogovorno izvrši operaciju promene pola, ne znam, ne bih zamerio lekaru koji bi odbio da izvrši operaciju nego bi zahtevao mišljenje i saglasnost kolega drugih specijalizacija.
Neako, mislim da je osoba koja je hirurški promenila pol postala muškarac/žena, već prema smeru promene i da i pravno treba da bude tako tretirana.
Ako meni tek tako dođe da se izjašnjavam kao žena, da se oblačim, šminkam, nosim štikle, sedim kad piškim i zovem se Divna, to je OK, nije zabranjeno, ne treba me diskriminisati, ali ne mora niko da me pravno i sociološki tretira kao ženu i da mi garantuje neki tretman koji ženama pripada po osnovu bioloških činjenica.
Postoje neke sive zone, neke kombinacije koje ja ne umem da definišem gde bih svrstao, ako mora da se svrsta, svet još uvek funkcioniše binarno, +/-, doduše postoji i 0, neutralno, ali ne vidim da je od pomoći.

Ako svedemo na ovih nekoliko aspekata, anatomski, fiziološki, psihološki, sociološki, pravni, društveni, da svaki od njih možemo označiti kao + ili -, opet je previše mogućnosti, prema pobrojanom, 64 ako se ne varam, a samo sam nabacio na brzinu, možda ih ima i više. a, tu je i pravo na lično izjašnjavanje, bez obzira na sve "merljive" kriterijume.

Ostaje nam da poštujemo prava svake osobe, ali i da svaka osoba poštuje društvena pravila, osoba visoka 2,3m, ima prava da uđe u svaki javni prostor kao i ja, ali ako su vrata visoka 2,1m, mora da se sagne, ne može da zahteva da se svaka vrata prave sa visinom od 2,31. Nemamo svi jednake mogućnosti u startu, ja želim da budem centar u košarci, nijedan trener neće da me primi u tim samo zato što sam visok 183, diskriminacija.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

Kako se određuje, bolje reći, utvrđuje, pol jedne osobe?

Na porođaju, babica ili doktor vidi koji organ dete ima i upiše: muško ili žensko.
To se kasnije prepisuje u dokuentaciju, krštrnicu, pasoš, ličnu kartu....To je nekakav pravni, administrativni aspekt.

Pored posedovanja vidljivih polnih organa, postoje druge, biološke, odlike polova, hromozomi, hormoni, a postoje i psihološke odlike koje nastaju pod uticajem bioloških ali i socioloških faktora. Pritom, ni kod svih osoba koje se bez velike dileme izjašnjavalu, osećeju i nose sve karakteristike jednog pola ne mora da bude jednak nivo hormona, ne mora psihološki da bude jednako nedvosmisleno, odnosno 100% neupitno prihvatanje pola.

Jasno, pre svega svaku osobu treba prihvatiti onakvom kakva jeste, govorimo samo o polu, ne apsolutno, i poštovati pravo odrasle osobe da sa svojim telom čini šta hoće, dakle ja poštujem želju svake osobe koja hoće da promeni pol, da li treba i lekar da bespogovorno izvrši operaciju promene pola, ne znam, ne bih zamerio lekaru koji bi odbio da izvrši operaciju nego bi zahtevao mišljenje i saglasnost kolega drugih specijalizacija.
Neako, mislim da je osoba koja je hirurški promenila pol postala muškarac/žena, već prema smeru promene i da i pravno treba da bude tako tretirana.
Ako meni tek tako dođe da se izjašnjavam kao žena, da se oblačim, šminkam, nosim štikle, sedim kad piškim i zovem se Divna, to je OK, nije zabranjeno, ne treba me diskriminisati, ali ne mora niko da me pravno i sociološki tretira kao ženu i da mi garantuje neki tretman koji ženama pripada po osnovu bioloških činjenica.
Postoje neke sive zone, neke kombinacije koje ja ne umem da definišem gde bih svrstao, ako mora da se svrsta, svet još uvek funkcioniše binarno, +/-, doduše postoji i 0, neutralno, ali ne vidim da je od pomoći.

Ako svedemo na ovih nekoliko aspekata, anatomski, fiziološki, psihološki, sociološki, pravni, društveni, da svaki od njih možemo označiti kao + ili -, opet je previše mogućnosti, prema pobrojanom, 64 ako se ne varam, a samo sam nabacio na brzinu, možda ih ima i više. a, tu je i pravo na lično izjašnjavanje, bez obzira na sve "merljive" kriterijume.

Ostaje nam da poštujemo prava svake osobe, ali i da svaka osoba poštuje društvena pravila, osoba visoka 2,3m, ima prava da uđe u svaki javni prostor kao i ja, ali ako su vrata visoka 2,1m, mora da se sagne, ne može da zahteva da se svaka vrata prave sa visinom od 2,31. Nemamo svi jednake mogućnosti u startu, ja želim da budem centar u košarci, nijedan trener neće da me primi u tim samo zato što sam visok 183, diskriminacija.

 

 

Besmislen post, jer takve osobe imaju ime a i pol, a kako ce je neko zvati je skroz nebitno. Jedino sto moze da iskoristi ko zena je da ode sa 65godina u penziju i nikakve druge pogodnosti nema, sem mozda poklona za 8 mart. Oni su transrodni i to je jednostavno tako. 

 

Njihovi problemi su mnogo veci od gluposti sto si napisao u ovom postu kji je jeziv i nerazumevanje koje imas pokusavas da korigujes sa nekim primerima da li moras i ne moras da se sagnes kad ulazis na vrata, svasta!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darko said:

Izvini ali nije mi jasno, šta hočeš da kažeš? Mislim da se slažemo da nema smisla legalizovati gender pronouns itd. 

Hoću da kažem da se na zapadu, pogotovo anglofonm, broj osoba zahvaćenih radikalnom social justice ideologijom povećava jer mladi sa društvenih fakulteta, a i STEM su pod pritiskom, izlaze indoktrinirani. Tamo gde takve osobe čine većinu, kao u dosta korporacija, već se uvode odgovarajuća pravila gramatička i ona o korišćenju sanitarnih prostorija. Deo političke klase je potpuno pao pred tom ideologijom. Iz svega toga sledi da je moguće da će se to preliti u zakonodavstvo sa pravim posledicama ko pogreši i da nije nemoguće da ćeš od 0 preći na 1,2,5 ... osoba za koje ćeš morati da pamtiš kako se identifikuju danas.

 

5 hours ago, Baby said:

 

Cekaj, pa meni je veci problem abortus nego transgender. Zasto beli debeli strejt muskarac mora da mi odredjuje sta cu ja da radim, koliko cu da radjam i sa kime?

 

Većini žena koje su za abortus je isto  ali to ne znači da ovo nije nešto manji ali ipak problem.

 

Druga rečenica ilustruje sav problem kod identity politics. Jel ti u redu da ti konzervativna žena protivnica protivnica abortusa, ima ih svih boja, određuje isti. Bilo bi ti lakše? Ne određuje ti strejt debeli belac nešto nego ljudi na položajima izabrani po važećim pravilima. 

 

5 hours ago, Darko said:

Zamolio bih vas da ne skretate temu na white privilege (koje naravno postoji, što ne znači da sad treba da se manjine pozitivno diskriminišu). Ima tema o tome u Politici, hvala!

White privilege jeste povezan sa cis i male privilege i čini sveto trojstvo social justice ideologije koja drma pre sveg anglofonim svetom i zapadom uopšte. Vezano za temu, u međuvremenu smo izgubili fokus i više ne znamo ni šta je žena a šta muškarac koji navodno ima privilegiju. Opet posledica ideologije, objasnio sam ranije.

 

 

5 hours ago, Angelia said:

A zasto si? To automatsko trpanje u grupe me uzasno nervira.

 

Pa beli strejt muškarac je automatski na dnu hijerarhije. Oko trpanja u grupe se slažemo.

 

4 hours ago, Angelia said:

White privilege kako je trenutno definisano, je idiotizam. Idi u Kinu I objasni mi white privilege....

Može i USA gde su Kinezi uspešniji od belaca.

 

1 hour ago, Div said:

Ostaje nam da poštujemo prava svake osobe, ali i da svaka osoba poštuje društvena pravila, osoba visoka 2,3m, ima prava da uđe u svaki javni prostor kao i ja, ali ako su vrata visoka 2,1m, mora da se sagne, ne može da zahteva da se svaka vrata prave sa visinom od 2,31. Nemamo svi jednake mogućnosti u startu, ja želim da budem centar u košarci, nijedan trener neće da me primi u tim samo zato što sam visok 183, diskriminacija.

 

Kvotovani deo bi te učinio podložnim cancel tretmanu na liberalnom fakultetu ili woke korporaciji negde u USA, Kanadi ili Australiji.

 

20 minutes ago, Devil In My Pants said:

Njihovi problemi su mnogo veci od gluposti sto si napisao u ovom postu kji je jeziv i nerazumevanje koje imas pokusavas da korigujes sa nekim primerima da li moras i ne moras da se sagnes kad ulazis na vrata, svasta!

Pitanje, na koje koje je i div odgovorio sa primerom, je da li oni i koliko imaju pravo da rešavajući svoj problem imaju pravo da stvaraju nove u drugoj grupi. Recimo strejt ženama koje žele da sačuvaju separatne prostore ili deci koja se neki put navode na tranziciju bez potrebe. Kad kažem oni ne mislim na sve nego na deo koji to aktivno i agresivno radi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cyrus Smith said:

Iz svega toga sledi da je moguće da će se to preliti u zakonodavstvo sa pravim posledicama ko pogreši i da nije nemoguće da ćeš od 0 preći na 1,2,5 ... osoba za koje ćeš morati da pamtiš kako se identifikuju danas.

Mislim da se to ipak neće desiti, to jest bar se nadam. Mada nisam očekivao da će transvestiti da se takmiče kao žene, pa eto i to se desilo. U svakom slučaju, ne vidim problem da zovem nekog kako on želi, pretpostavljam da je i to slučaj sa tobom. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Mislim da se to ipak neće desiti, to jest bar se nadam. Mada nisam očekivao da će transvestiti da se takmiče kao žene, pa eto i to se desilo. U svakom slučaju, ne vidim problem da zovem nekog kako on želi, pretpostavljam da je i to slučaj sa tobom. 

Nemam ni ja taj problem osim ako ih ne bude previše, dosta puta zaboravim ime nekog ko me je pozdravio a kamoli gender. 

 

I ja mislim da se neće desiti, bar ne u širokoj javnosti, delom i na osnovu otpora na koji ideološki sličana ekstremna CRT nailazi u USA jednom kada su se ljudi direktno upoznali šta se stvarno zastupa. Eventualno, možda se i desi ali u dužem procesu prirodnim odumiranjem nas dinosaura i dolaskom novih generacija. 

 

Ostaje da se vidi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cyrus Smith said:

 

Druga rečenica ilustruje sav problem kod identity politics. Jel ti u redu da ti konzervativna žena protivnica protivnica abortusa, ima ih svih boja, određuje isti. Bilo bi ti lakše? Ne određuje ti strejt debeli belac nešto nego ljudi na položajima izabrani po važećim pravilima. 

 

 

Da, apsolutno. Konzervativna zena ima pravo da izabere da ne radi abortus i zivot kakav ce da vodi, ali nema pravo drugima da namece to. 

Naravno da mi odredjuje strejt beli muskarac, zakonima i pravilima. Da se ne vracam na izbacivanje iz skole gde je strejt konzervativna zena odlucila da neki ne mogu u skolu. 

 

Quote

Pa beli strejt muškarac je automatski na dnu hijerarhije. Oko trpanja u grupe se slažemo.

 

Vidis, ja ustvari ovaj stav smatram izazivacem problema. Neke grupacije traze jednako pravo, a onda odjenom se strejt beli muskarac oseca ugrozenim i na dnu lestvice. 

 

Quote

Može i USA gde su Kinezi uspešniji od belaca.

 

U cemu to, brze racuna, statisticki brze i bolje radi? 

 

Quote

Kad kažem oni ne mislim na sve nego na deo koji to aktivno i agresivno radi.

 

Kad god saterujes neku grupu u cosak ona postaje sve agresivnija. Ustvari, niko se realno ne bavi tim i takvim problemima dok ne dodje do nekih tektonskih poremecaja, a ustvari resenja ima za sve probleme. 

Link to comment
Share on other sites

 oktobar 2019

 

Quote

Always announced it will remove the Venus symbol from its menstruation products packaging following calls by transgender advocates, who said its parent, Procter & Gamble, was alienating trans and gender-nonconforming customers by not acknowledging that they, too, can experience menstruation.

“Could someone from Always tell me why it is imperative to have the female symbol on their sanitary products?” Twitter user Melly Bloom, one of those advocates, tweeted over the summer. “There are non-binary and trans folks who still need to use your products too you know!”

The company announced it would be removing the female signs from its packaging starting in December and aims to have a new design distributed worldwide by February 2020.

For over 35 years, Always has championed girls and women, :classic_rolleyes: and we will continue to do so. We’re also committed to diversity and inclusion and are on a continual journey to understand the needs of all of our consumers,” Proctor & Gamble's media relations team told NBC News in an email Monday. “We routinely assess our products, packaging and designs, taking into account consumer feedback, to ensure we are meeting the needs of everyone who uses our products. The change to our pad wrapper design is consistent with that practice.”

 

Quote

“This is a great move,” Dr. Jack Turban, a resident physician in psychiatry at Harvard Medical School, said in an email. “First of all, the symbol is unnecessary. Second of all, it sends a message to transgender and non-binary people who need these products that their identities are embraced and supported by the company,”

Steph deNormand, the Trans Health Program manager at Fenway Health, also championed the design adjustment, stating that seeing “female-coded” imagery can not only exacerbate gender dysphoria for trans and gender-nonconforming people, but can also prevent them from purchasing or accessing sanitary products. :twak:

“For folks using these products on a nearly monthly basis, it can be harmful and distressing to see binary/gendered images, coding, language and symbols. So, using less coded products can make a huge difference,” deNormand said. “Trans and nonbinary folks are constantly misgendered, and a gesture like this can broaden out the experiences and open up spaces for those who need the products.”

a ko je slucajno kritikovao ovaj idiotizam nazvan je transfobom.

 

Quote

While some critics accused the company of trying to “erase women,” much of the criticism appears to be rooted in the misconception that transgender and nonbinary people cannot experience menstruation — a claim medical experts have debunked.

“Menstruation can occur for anyone with a uterus,” Turban wrote. “There are many medications that stop or lighten periods (used by both cisgender and transgender people), but these do not completely stop menstruation for all people.”

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

 

Jezik je ziv i menja se sa potrebom, sa trendom, sa vremenom. Novi zakoni se takodje donose sa potrebom. Tako je uvek bilo i tako ce uvek biti. 

Operacije promene pola su pocele da se rade 1960, ali tada je jos uvek bilo taboo pa se mali broj ljudi odlucivao na taj korak. Danas se to radi mnogo cesce i mnogo strucnije, pa se i veci broj ljudi odlucuje za tako nesto. Kada imas neku grupu ljudi koji su podlozni diskriminaciji, menja se i jezik da bi umanjio posledice toga. 

 

Mene ovo gore sto si navela nista ne vredja i nista ne ugrozava. Kada udjem u prodavnicu pre nego sto progovorim kazem 'excuse me' iako nemam za sta da se izvinjavam. Prosto, stvar navike u ophodjenju koja moze da donese pozivitne rezultate u medjuljudskim odnosima. 

 

Sto se tice fakulteta, pa gde pocinje edukacija... Mnogi jos uvek nisu svesni prisustva transgendera jer nemaju prilike ili nemaju cesto prilike da ih vidjaju. Ne vidim nista lose u tome. Pise "cis privilegije" pa cak ni po tim stavkama ne vidim nista lose u tome. Udjes u kupatilo, zensko, niko ti ne gleda u genitalije da vidi sta si. Koji je problem da opersana osoba udje u javni wc odredjen polom za koji se operisala? Ja ne vidim problem. Jel logikom stvari, ona vise nije ni za jedan javni wc ako se svi bune da je nece na tim prostorima. Znaci, uskracuju joj da obavi fiziolosku potrebu. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

 

Jezik je ziv i menja se sa potrebom, sa trendom, sa vremenom. Novi zakoni se takodje donose sa potrebom. Tako je uvek bilo i tako ce uvek biti. 

Operacije promene pola su pocele da se rade 1960, ali tada je jos uvek bilo taboo pa se mali broj ljudi odlucivao na taj korak. Danas se to radi mnogo cesce i mnogo strucnije, pa se i veci broj ljudi odlucuje za tako nesto. Kada imas neku grupu ljudi koji su podlozni diskriminaciji, menja se i jezik da bi umanjio posledice toga. 

 

Nikakve veze sa onim sto sam ja pricala. Zasto se meni oduzima pravo da budem nazivana onako kako se ja identifikujem?

 

6 hours ago, Baby said:

Mene ovo gore sto si navela nista ne vredja i nista ne ugrozava. Kada udjem u prodavnicu pre nego sto progovorim kazem 'excuse me' iako nemam za sta da se izvinjavam. Prosto, stvar navike u ophodjenju koja moze da donese pozivitne rezultate u medjuljudskim odnosima. 

Tebe ne vredja i tebi ne smeta, nije argument. Imas i transgendera kojima mnogo sto sta ne smeta za sta se aktivisti bore.

 

6 hours ago, Baby said:

Sto se tice fakulteta, pa gde pocinje edukacija... Mnogi jos uvek nisu svesni prisustva transgendera jer nemaju prilike ili nemaju cesto prilike da ih vidjaju. Ne vidim nista lose u tome. Pise "cis privilegije" pa cak ni po tim stavkama ne vidim nista lose u tome. Udjes u kupatilo, zensko, niko ti ne gleda u genitalije da vidi sta si. Koji je problem da opersana osoba udje u javni wc odredjen polom za koji se operisala? Ja ne vidim problem. Jel logikom stvari, ona vise nije ni za jedan javni wc ako se svi bune da je nece na tim prostorima. Znaci, uskracuju joj da obavi fiziolosku potrebu. 

Mislis gde pocinje indoktrinacija da zene ne postoje, i da su privilegovani opresori?  Veoma prosto napravis transgender kupatila, i zene se ne osecaju ugrozeno jer ne znaju da li je taj neko stvarno promenio pol, ili koristi odecu kao izgovor da udje u prostor gde su zene ranjive. Svi srecni i zadovoljni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Baby said:

Da, apsolutno. Konzervativna zena ima pravo da izabere da ne radi abortus i zivot kakav ce da vodi, ali nema pravo drugima da namece to. 

Znači nije u redu da ni ona nameće. Kakva je razlika da li nameće debeli muškarac ili žena? Jel treba muškarci da odbiju da idu u vojksu i rat ako ih bude slala Kamala koja nema vojnu obavezu?

 

10 hours ago, Baby said:

Naravno da mi odredjuje strejt beli muskarac, zakonima i pravilima.

Tamo gde živiš žena sa pravom glasa ima više od muškaraca, da je to tako jednostavno lako se može izmeniti. Ali nije, eno ženksa stranka u Britaniji tavori a ni u Švedskoj se nije baš proslavila.

 

10 hours ago, Baby said:

Vidis, ja ustvari ovaj stav smatram izazivacem problema. Neke grupacije traze jednako pravo, a onda odjenom se strejt beli muskarac oseca ugrozenim i na dnu lestvice.

Ne, "izazivač problema" su istorijske okolnosti, neke neizbežne kao patrijarhat kos primitivnih civilizacija do danas a neke verovatno slučajne kao dominacija evrope do sada. Taj stav je nezgrapan pokušaj da se problem ispravi koji je kontraproduktivan na dva načina.

 

Prvo, jer izaziva pasivan i aktivan otpor.

 

Drugo, važnije,  jer ubija ambiciju da se situacija promeni sopstvenim snagama ciljane grupe. Kakva korist od zalaganja i rada ako se sve svodi na privilegiju koju drugi ima a mi nemamo? Za svaki neuspeh krivi su drugi i njihova privilegija.

 

10 hours ago, Baby said:

U cemu to, brze racuna, statisticki brze i bolje radi?

U onome što se navodi kao dokaz da su npr. crnci potlačeni. Kinezi imaju bolji uspeh u školi, bolje plate, duže žive i manje ih je po zatvorima.

 

10 hours ago, Baby said:

Kad god saterujes neku grupu u cosak ona postaje sve agresivnija.

Ali dobar deo trans osoba nisu agresivne i mnogo puta je napisano da uopšte nisu problem. Problem je mala grupa fanatičnih aktivista

koji oduzimaju prava drugoj grupi, ženama koje ne žele da dele svoj prostor sa njima.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Angelia said:

 

Nikakve veze sa onim sto sam ja pricala. Zasto se meni oduzima pravo da budem nazivana onako kako se ja identifikujem?

 

 

Pa problem je sto ti niko nije oduzeo to pravo, nego si ti utripovala izumom novih reci. 

 

Quote

Tebe ne vredja i tebi ne smeta, nije argument. Imas i transgendera kojima mnogo sto sta ne smeta za sta se aktivisti bore.

 

Zato sto ako ti je ovo najveci problem u zivotu, onda zivis u raju. 

 

Quote

Mislis gde pocinje indoktrinacija da zene ne postoje, i da su privilegovani opresori?  Veoma prosto napravis transgender kupatila, i zene se ne osecaju ugrozeno jer ne znaju da li je taj neko stvarno promenio pol, ili koristi odecu kao izgovor da udje u prostor gde su zene ranjive. Svi srecni i zadovoljni.

 

Pa naravno da ne mislim, ali se isto tako ne zavaravam da ne postoji. 

 

Napravis transgender kupatila, onda moras da napravis dva kupatila, jer jedni su postali od muskarca zene, drugi obrnuto, onda udjes u restoran i umesto menija ti daju mapu kako da nadjes wc. Ok, zezam se, preterujem jer prosto ne verujem sta pricamo. Ja kada je guzva za zenski wc (recimo koncerti) ladno udjem u muski i udjem u wc. Niko ne pravi dramu, ja ne pravim dramu, nisam u SA da me uhapse... mislim big deal, imam vrata za privatnost, peremo ruke zajedno. Strasno... napravicu najveci problem ko pisa u i ovako ispisanom wc-u.... 

 

Link to comment
Share on other sites

Moram da napisem, napravili ste promenu pola problem oko vas i kako je vi dozivljavate, niko nije pisnuo o tim ljudima i da li i kakav oni imaju problem... Evo Andjo, streljaj me, ali ja zivim u istoj zemlji u kojoj i ti i apsolutno mi se zivot nije promenio nikako, ni na bolje ni na gore, zato sto oni imaju neka prava i zato sto su se pojavile nove reci u recniku. Verujem ni tebi, ali eto taman toliko da se okrece prica... Da ne govorim o drustvu u Srbiji koliko transgenderi tek na njih nisu nikako uticali niti ce verovatno za njihovog zivota. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, wwww said:

 oktobar 2019

 

 

a ko je slucajno kritikovao ovaj idiotizam nazvan je transfobom.

 

 

Možda je samo zbog publiciteta/marketinga da se predstave kao more inclusive, u nekim glavama važi pravilo: "No publicity is bad publicity". Mada je meni lično (kao i tebi) glupo i over the top.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Pa problem je sto ti niko nije oduzeo to pravo, nego si ti utripovala izumom novih reci. 

 

 

Nisam se ja utripovala, nego se to upravo radi. Ja vec u jednom postu napomenula, da sam provela dobar deo zivota dokazujuci da nisam samo "reproduktivni organ" da bi me sada opisivali kao "osobu sa matericom" ili "ljudi koji menstruiraju". Ili da priupitamo zene koje nemaju matericu sta to njima znaci? A posle menopauze cu biti sta? 

2 minutes ago, Baby said:

Zato sto ako ti je ovo najveci problem u zivotu, onda zivis u raju. 

Mi smo na temi o promeni pola, ne znam koji moj najveci problem u zivotu bi ti diskutovala ovde, jer se tema ne zove "recite nam vas najveci problem u zivotu"

 

2 minutes ago, Baby said:

 

Pa naravno da ne mislim, ali se isto tako ne zavaravam da ne postoji. 

 

Napravis transgender kupatila, onda moras da napravis dva kupatila, jer jedni su postali od muskarca zene, drugi obrnuto, onda udjes u restoran i umesto menija ti daju mapu kako da nadjes wc. Ok, zezam se, preterujem jer prosto ne verujem sta pricamo. Ja kada je guzva za zenski wc (recimo koncerti) ladno udjem u muski i udjem u wc. Niko ne pravi dramu, ja ne pravim dramu, nisam u SA da me uhapse... mislim big deal, imam vrata za privatnost, peremo ruke zajedno. Strasno... napravicu najveci problem ko pisa u i ovako ispisanom wc-u.... 

 

Da, napravis jos dva kupatila, veoma prosto I niko se ne oseca ugrozeno, ukljucujuci Trans osobe jer ih niko ne zagleda sumnjicavo, I resis "cisgender privilegiju" 😁 

 

To sto ti biras da ulazis u muski wc je vec tvoj osecaj privatnosti I sigurnosti. Ali samo da ti pomenem, da postoji razlog zasto na mnogim mestima imamo porodicna kupatila. Recimo ja da te vidim da izlazis iz kupatila koji je muski wc a u kome je moj sin tinejdzer, ne bi te gledala blagonaklono, blago receno. A ti mi reci kako bi reagovala da je obrnuta situacija I neki matorac izadje iz kupatila gde su devojcice.

Link to comment
Share on other sites

 

  

16 minutes ago, Darko said:

Možda je samo zbog publiciteta/marketinga da se predstave kao more inclusive

 

 

Nije samo zbog marketinga, aktivisti imaju stvarnu moć u nekim kompanijama ili drugim organizacijama. Bret Weinstein i Heather Heying, Peter Bogoshian, najnoviji primer je Kathleen Stock, gender critical feministkinja  svi isterani sa koledža od strane woke aktivista, ova poslednja direktno zbog trans pitanja. Velike tech firme su sve pale. James Damore je najuren iz Gugla. ne zbog trans pitanja ali to je sve sraslo.

 

 

Edited by Cyrus Smith
dodat sadržaj
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...