Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

On 12/19/2021 at 2:17 PM, McLeod said:

Da li si uopste odgledala emisiju? Kakva crna prica o tehnickim aspektima i tehniloskim stvarima? Mozda minut i po. Sve sto je on rekao svodi se na - pa sta ako smo zavisni od ruskog gasa i treba, zelena energija i pumpanje cena energenata je zavera zle Amerike, dodjite u SANU da vam mi pustimo propagandni, ovaj, dokumentarni film o tome zasto imamo pravo na lignit na Kosovu, a tek kako se nalupetao oko skriljaca cega sam ja kao potpuni laik svestan.

Jedino što mu je bio višak je ono o privremeno nedostupnim rezervama sa Kosova. Ostalo je stručno mišljenje sa kojim se polemiše istom vrstom argumenata a ne etiketama. Nisam pratio to oko energetike da bih imao kvalifikovano mišljenje da li su njegovi predlozi ispravni, možda i ne mogu da ih imam na mom nivou amatera, ali ja nisam video ni zlu Ameriku ni zaveru Zapada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Cyrus Smith said:

Jedino što mu je bio višak je ono o privremeno nedostupnim rezervama sa Kosova. Ostalo je stručno mišljenje sa kojim se polemiše istom vrstom argumenata a ne etiketama. Nisam pratio to oko energetike da bih imao kvalifikovano mišljenje da li su njegovi predlozi ispravni, možda i ne mogu da ih imam na mom nivou amatera, ali ja nisam video ni zlu Ameriku ni zaveru Zapada. 

 

Ja nista od toga nisam cuo. O tome je pricao jedino sindikalac u sredini. O rusvaju po kopovima, kako stoje dva bagera na kopu gde se ne kopa, a na kopu gde se kopa imas dva bagera minusa, kako se ne obradjuje ugalj ispravno pre ubacivanja u pec zbog cega je i doslo do ovoga, o nestrucnim kadrovima u EPSu i Kolubari.

 

Prica o energetskoj nezavisnosti koju je on forsirao je argumentovana bukvalno iskljucivo geopolitickom situacijom.

 

Prvo je pocelo o zelenoj energiji. On je bukvalno rekao ma, zelena energija prvo nije toliko zelena, a prica o tome se forsira zato sto Nemci i druge zapadne zemlje hoce da predju na to, hoce elektricne automobile, to je njihova propaganda, bukvalno manje ili vise tim recima.

 

Ne ulazeci u odrzivost i mogucnost Srbije da razvija obnovljive izvore energije, argumentacija mu je na nivou fejsbuk ratnika i zidara ispred zadruge. Potpuno neozbiljna, sokantna i sramotna za coveka tog profila na tom mestu.

 

I ne moras da znas apsolutno nista o energetskoj nezavisnosti i odrzivosti, o tome koliko kosta da se ta tehnologija razvija, bukvalno ti je dovoljno zrnce logike da mu "argumente" razbijes u paramparcad. Sto je onaj treci analiticar i uradio.

 

Znaci, prvo i prvo, Nemacka i druge zapadne zemlje su i dalje lideri u konvencionalnoj automobilskoj industriji, i u bukvalno svakoj drugoj grani industrije koja koristi konvencionalne energente i sirovine.

 

Sad, pitanje za milion dolara - sta kosta vise, da razvijas potpuno novu tehnologiju i nove industrije, ili placanje energenata po malo visoj ceni tim gigantima prirodnog gasa i nafte aka Rusima? Mozemo uvoditi energetsku nezavisnost iz politickih razloga u pricu, ali je to potpuno promaseno za diskusiju koju je on hteo da vodi gde je ispao kontradiktoran pet puta u dve recenice.

 

Po njegovom cenjenom misljenju Nemci vrse propagandu kako bi svi presli na zelenu energiju jer oni to hoce da razvijaju (konvencionalni automobili gde su gigant u svetu kaput po njemu) da bi dobili sta? Kako ce promocija toga njima pomoci u drugim zemljama, kada su obnovljivi izvori energije upravo to, obnovljivi, znaci neces nista da kopas i da goris i da ti treba jos u skladistu kako bi mogao sve vise i vise da goris. Litijum? Imaju ga dovoljno i fali im nekoliko godina da eksploatacija postane ekonomski isplativa. I cista, za razliku od situacije koju mi imamo ovde sa Rio Tintom.

 

Znaci glupi Nemci ubijaju svoju industriju da bi ubili pravedni istok, posredno, kada obrlate sve i prodaju sarenu lazu o zelenoj energiji svetu.

 

Onda prica o nestrucnosti i o losem upravljanju resursima a zatim se na to nadovezuje prica o pravljenju nuklearki. Sto je ujedno bio i jedini da kazemo strucni deo koji smo od njega culi. S tim sto je i tu potpuno kontradiktoran - pricas o losem kadriranju i haosu, a hoces da gradimo nuklearku? Bravo profesore, sedi, jedan.

 

To nema apsolutno nikakve veze sa tim da li je on u opstem smislu u pravu, u nekoj zemlji Nedodjiji, koja ima identican portfolio poput Srbije, ali normalne radnike i normalne direktore i normalnu upravu, vrlo je moguce da je on potpuno i apsolutno u pravu, da ne treba da se zamlacujemo sa zelenom energijom nego nuklearnom, ali u Srbiji, tesko da je u pravu, jer to sto je na papiru, kod nas u praksi nikad nece biti.

 

Ostatak price je klasican sanu slobizam, nas lignit na kosovu i slicne gluposti.

 

Sto se mene tice, moze da bude najbolji profesor i najveci strucnjak iz svoje oblasti na SVETU. Kad krene da bistri geopolitiku i to na ovaj nacin, koji je zaista podrum nivo, da lik koji je klasican NGO bot obrise patos njim, gubi svaki kredibilitet u takvim diskusijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cyrus Smith said:

Jedino što mu je bio višak je ono o privremeno nedostupnim rezervama sa Kosova. Ostalo je stručno mišljenje sa kojim se polemiše istom vrstom argumenata a ne etiketama. Nisam pratio to oko energetike da bih imao kvalifikovano mišljenje da li su njegovi predlozi ispravni, možda i ne mogu da ih imam na mom nivou amatera, ali ja nisam video ni zlu Ameriku ni zaveru Zapada. 

Ne postoje nikakve "privremeno nedostupne rezerve nečega sa Kosova", postoje samo & isključivo TRAJNO NEDOSTUPNE rezerve nečega sa Kosova!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Accuphase said:

Ne postoje nikakve "privremeno nedostupne rezerve nečega sa Kosova", postoje samo & isključivo TRAJNO NEDOSTUPNE rezerve nečega sa Kosova!

Eto, ovi sto se bune drndajuci o pravdama, zasto se nekad ne pobune protiv ovih koji ispaljuju te fraze. Nema zakon protiv lupanja takvih gluposti, pa ne mogu da se pozivaju na krsenje zakona, ali valjda mogu ovi bundzije da naprave kakav miting sa koga bi porucili svim ovim kenjatorima da im je vise pun kufer tih gluposti, i da "svi znaju" kako je car go, i da ako su vernici the zaveta necija zrtva, onda su zrtva ovih ovakvih, koji ih tim pricama namerno drze u zabludi u vezi te teritorije, samo da bi zadrzali privilegije koje imaju.

Link to comment
Share on other sites

 

Jedno hipoteticko pitanje ?   Dali mislite da bi AV u slucaju da pukne ozbiljniji sukob izmedju  Rusije i NATOa oko Ukrajine , mogao da pokusa avanturu na Kosovu?  Pogotovo ako bi ga kao piuna pogurao Putin?  Iskreno mislim da ako Rusija uopste i napadne Ukrajinu to nece svakako uciniti pre proleca..  A tad su i ovde izbori , pa ako Vucic nanjusi da pada...

   Koriscenje napaljenih srba od strane Rusa za njihove interese ne bi bilo ni prvi ni zadnji put.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Doc Holiday said:

 

Jedno hipoteticko pitanje ?   Dali mislite da bi AV u slucaju da pukne ozbiljniji sukob izmedju  Rusije i NATOa oko Ukrajine , mogao da pokusa avanturu na Kosovu?  Pogotovo ako bi ga kao piuna pogurao Putin?  Iskreno mislim da ako Rusija uopste i napadne Ukrajinu to nece svakako uciniti pre proleca..  A tad su i ovde izbori , pa ako Vucic nanjusi da pada...

   Koriscenje napaljenih srba od strane Rusa za njihove interese ne bi bilo ni prvi ni zadnji put.

Ja ne mislim nego sam siguran da paćenik tako nešto jedva čeka a možda bi čak bilo i dobro da do tako nečeg u lokalnim razmera naravno dođe.

Onda bi bio kraj i radikalima i srbovanju i svim tim sranjima za sva vremena...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Accuphase said:

Ja ne mislim nego sam siguran da paćenik tako nešto jedva čeka a možda bi čak bilo i dobro da do tako nečeg u lokalnim razmera naravno dođe.

Onda bi bio kraj i radikalima i srbovanju i svim tim sranjima za sva vremena...

 

nije on jedini koji ceka takav scenario...  mnogi bi se i iz opozicije obradovali

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Doc Holiday said:

 

Jedno hipoteticko pitanje ?   Dali mislite da bi AV u slucaju da pukne ozbiljniji sukob izmedju  Rusije i NATOa oko Ukrajine , mogao da pokusa avanturu na Kosovu?  Pogotovo ako bi ga kao piuna pogurao Putin?  Iskreno mislim da ako Rusija uopste i napadne Ukrajinu to nece svakako uciniti pre proleca..  A tad su i ovde izbori , pa ako Vucic nanjusi da pada...

   Koriscenje napaljenih srba od strane Rusa za njihove interese ne bi bilo ni prvi ni zadnji put.

 

Ma kakvi, nema sanse nikakve. Takvi kao on i Dodik sede na vlasti zahvaljujuci konstantnoj pretnji spolja, aktivni ulazak u nekakav sukob bi mogao samo da mu steti. On je vrlo dobro prostudirao Zlobine greske. Nece napraviti nijednu.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Doc Holiday said:

 

Jedno hipoteticko pitanje ?   Dali mislite da bi AV u slucaju da pukne ozbiljniji sukob izmedju  Rusije i NATOa oko Ukrajine , mogao da pokusa avanturu na Kosovu?  Pogotovo ako bi ga kao piuna pogurao Putin?  Iskreno mislim da ako Rusija uopste i napadne Ukrajinu to nece svakako uciniti pre proleca..  A tad su i ovde izbori , pa ako Vucic nanjusi da pada...

   Koriscenje napaljenih srba od strane Rusa za njihove interese ne bi bilo ni prvi ni zadnji put.

Brate, svi smo mi ovde mahom pesimisti, al ti ga redovno preterujes u nekim tamnim mislima. Vucic (vise) nije covek koga lozi patriotizam, pravoslavlje, nacionalizam, to je njemu samo sredstvo da ostane na vlasti, da bi mogao da lapa. Pare, luksuz, skupe stvari, patike, jakne, rolke, satovi, dzet set drustvo, ispijanje vina sa Makaronom, fleksovanje, to je njega sto zanima. Usput, on je doktor pracenja javnog mnjenja, retorike, populizma. ''Vracanje'' Kocoba vojnom intervencijom je nesto sto bi mu sigurno podiglo rejting kod nekih, i to uglavnom ljudi koji VEC glasaju za njega, on ne sme da rizikuje novo bombardovanje, sankcije i slicno, jer ne sme da probudi apstinente. 

Malverzacije u Krusiku su nam posredno pokazale da sve sto ima veze sa vojskom i ulaganjem u helikoptersku silu regiona ima za cilj da se izvuku jos milioni eura sa drzavnog na privatne racune. Nigde nece oni marsirati dalje od Krusevca i Raske. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Brate, svi smo mi ovde mahom pesimisti, al ti ga redovno preterujes u nekim tamnim mislima. Vucic (vise) nije covek koga lozi patriotizam, pravoslavlje, nacionalizam, to je njemu samo sredstvo da ostane na vlasti, da bi mogao da lapa. Pare, luksuz, skupe stvari, patike, jakne, rolke, satovi, dzet set drustvo, ispijanje vina sa Makaronom, fleksovanje, to je njega sto zanima. Usput, on je doktor pracenja javnog mnjenja, retorike, populizma. ''Vracanje'' Kocoba vojnom intervencijom je nesto sto bi mu sigurno podiglo rejting kod nekih, i to uglavnom ljudi koji VEC glasaju za njega, on ne sme da rizikuje novo bombardovanje, sankcije i slicno, jer ne sme da probudi apstinente. 

Malverzacije u Krusiku su nam posredno pokazale da sve sto ima veze sa vojskom i ulaganjem u helikoptersku silu regiona ima za cilj da se izvuku jos milioni eura sa drzavnog na privatne racune. Nigde nece oni marsirati dalje od Krusevca i Raske. 

 

nije to samo cist pesimizam... Rusija svakako radi i burgija ovde da bi napravila neku rupu u EU/NATO podrucju..  I kao sto sam rekao , ne bi bilo prvi put da Rusi iskoriste Srbe za svoje pijune u partiji saha...   A nije nimalo na kraj pameti da postoje mnogi koji bi se primili na takvo sto..  Vucic je radikal.. Seseljev sin , i on u sustini i slusa tatu.. 

  Sa druge strane , konfiguracija kupljenog naoruzanja i jeste u tom pravcu , da imaju sa cim da "ulete" na Kosovo ukoliko im se pruzi prilika

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Doc Holiday said:

Rusija svakako radi i burgija ovde da bi napravila neku rupu u EU/NATO podrucju..  I kao sto sam rekao , ne bi bilo prvi put da Rusi iskoriste Srbe za svoje pijune u partiji saha... 

 

Dobro,hajde scenario, počne sukob u Ukrajni,Vučić na nagovor Rusa "uleti" na Kosovo... zauzme ga  pod uslovom da NATO trupe tamo ne žele da aktivno pruže otpor ...

Scenario 1. NATO da ulitimatum Vučiću da povuče sve trupe u roku od X dana ili će biti vojnog odgovora ... povlači trupe, ostatak Srba sa KIM odlazi sa njima ...

Scenario 2. Ne povuče trupe posle ultimatuma,krene bombardovanje, sledi SM scenario, gubitak vlasti i mardelj ...

 

Šta dobija Vučić u scenariju koji je 100% samoubilački i osudjen na propast ...

Šta dobijaju Rusi osim situacije da je neko ko ih je poslušao dobio po nosu ...

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mare80 said:

 

Scenario 2. Ne povuče trupe posle ultimatuma,krene bombardovanje, sledi SM scenario, gubitak vlasti i mardelj ...

Ali sada Vučić osim helikopterske sile u najavi ima 14 MiG-29, Milošević je svojevremeno imao samo 16. Tako da Nato dvaput da razmisli 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A zasto bi Rusi uopste bili zainteresovani za Kosovo? Koliko su zainteresovani pokazali su posle povlacenja kad su se slikali na aerodromu u Pristini i onda brze sto su dosli mars kuci.

 

Rusi su zainteresovani za Kosovo u smislu trgovine glasovima i poturanja trojanskog konja Evropi. Nikada nece priznati Kosovo zbog prava i pravde, kako bi mi njima sluzili kao marionetska drzava. Oni ni za sta vise od toga apsolutno nisu zainteresovani.

 

A ne bi se preterano ni cimali i da ih odjebemo potpuno, i oni imaju mnogo vece probleme trenutno, i na zapadu, a bogme i na istoku jer Kina preti da ih pojede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, urosg3 said:

Ali sada Vučić osim helikopterske sile u najavi ima 14 MiG-29, Milošević je svojevremeno imao samo 16. Tako da Nato dvaput da razmisli 🙂

 

Dobro,to nije presudno, Milošević na primer nije imao jednog vojnog genija kakav je Vulin da pravilno upotrebi vojni potencijal ...

Zapravo imao ga je ali nije mogao da ga iskoristi zbog problema sa vidom,sada je porastao,ošišao se,presto da pije pivo i drogu (nadam se),oblačio vojne kombinezone svih boja i dezena,izmišljao sebi činove i grbove na istim ... ukratko transformisao se u respektabilnog stratega ...

Meni je njega malo i žao,ko zna koliko je siroma,naručio da mu se sašije nadrkanih vojnih kombinezona,a Vučić ga prebacio u MUP...

Valjda se ovaj malo i sažalio pa mu rekao : Ajde bre Vuline,nemo da si na kraj srca,pa i policajci nose uniformu,neće ti kombinezoni propasti,doneće ti Suzana svesku i bojice,pa ti dizajniraj nove grbove,znam da si slab na to ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Eventualno zaostravanje na Kosovu ne bi se odvijalo po modelu; Vucic udje, zauzme, posle igranka.

To nije vise ni scenario za SF.

Ali izazivanje napetosti, straha na severu Kosova, manjih i vecih kriza po sirokom etalonu pitanja, to svakako

dolazi u obzir.

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, KfJ said:

Eventualno zaostravanje na Kosovu ne bi se odvijalo po modelu; Vucic udje, zauzme, posle igranka.

To nije vise ni scenario za SF.

Ali izazivanje napetosti, straha na severu Kosova, manjih i vecih kriza po sirokom etalonu pitanja, to svakako

dolazi u obzir.

 

Pa zar nije tako i sad skoro svakodnevno?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KfJ said:

Eventualno zaostravanje na Kosovu ne bi se odvijalo po modelu; Vucic udje, zauzme, posle igranka.

To nije vise ni scenario za SF.

Ali izazivanje napetosti, straha na severu Kosova, manjih i vecih kriza po sirokom etalonu pitanja, to svakako

dolazi u obzir.

 

 

A od čega će da žive jadni šverceri?

 

Šta se i kako iz Srbije krijumčari na Kosovo?

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...