Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

Sam narod ili sav radikal i naprednjak?  

Sam ''narod'' je radikalsko-naprdnjacki nastrojen, lavovskom vecinom, eto sta. 

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

To uopšte nije tačno. Koliko je ljudi opoziciono nastrojeno, koliko ljudi je u političkim strankama aktivno, bilo da su članovi i simpatizeri? Mnogo. Nije 10% sigurno.

Pod opozicijom podrazumevam samo gradjanske i otvoreno prozapadne stranke , nikakve dSS-ove, zveri srbske, sutereniste, nade, jade, small pox-ove i slican otpad. 

 

A te gradjanske i prozapadne ideje imaju podrsku u iznosu od max. 10% stanovnistva. 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, FrediB said:

A te gradjanske i prozapadne ideje imaju podrsku u iznosu od max. 10% stanovnistva. 

 

 

03.04.2022. videćemo da li si bio u pravu. 

 

Ja se nadam da ćeš pogrešiti i da će opozicija dobiti ne samo Beograd već i Novi Sad, Niš, Kragujevac...  

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

03.04.2022. videćemo da li si bio u pravu. 

 

Ja se nadam da ćeš pogrešiti i da će opozicija dobiti ne samo Beograd već i Novi Sad, Niš, Kragujevac...  

  

Ako pod opozicijom podrazumevas kojekakve (lazne) nade, small pox-ove, antivaksere, HEDAMO CBETNHJE likove , ''dr'' nestore i ''dr'' gov....jovane, krsne hodace, stamatovice, metle i cetke.... 😄 

 

Inace u BG-u je normalnih ljudi ili ''gradjanista'' svega 15-20% u vrh glave. Ove ostale gradice, kasabe i sela da i ne spominjem. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FrediB said:

Ako pod opozicijom podrazumevas kojekakve (lazne) nade, small pox-ove, antivaksere, HEDAMO CBETNHJE likove , ''dr'' nestore i ''dr'' gov....jovane, krsne hodace, stamatovice, metle i cetke

 

Odakle ti ideja da njih podrazumevam pod opozicijom? 

 

A što se tiče ove druge rečenice o procentima "građanista" da li gledaš N1, da li kupuješ list Danas, da li ideš na još neke sajtove i portale pored ovog foruma? 

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, freethrow said:

Druga stvar u koju verujem je da je iako interesantna intelektualna vežba razmatrati kako će se razvijati Rio Tinto i da li će ga biti ili ne, kao i šta uraditi sa energetskim sistemom, vežba je podjednako besmislena. Besmislena onoliko koliko je besmislen bio i Mrkonjićev SPS plan obnove Srbije. Nije se, naime, nikada ostvario, odnosno ostvario se, ali ne pod okolnostima pod kojima je planiran.

 

Dobar post, plus na sve, osim izdvojenog dela. Moram prvo mali disclaimer, ne zbog tebe, nego zbog ljudi koji bi možda pogrešno protumačili. Dakle apsolutno mislim da je silazak sa vlasti i zatim zabrana delovanja ovih najvažnije pitanje i obavezan početni korak da bi ovo društvo uopšte moglo da krene da se leči. Računajući samo šta je, recimo u poslednje dve godine, meni lično i meni bliskim ljudima ova vlast uradila, pa valjda samo zbog toga što sam teška flegma (lepše je to da napišem nego pizda), nisam uzeo pušku i krenuo redom da im objasnim neke stvari.

 

Iako je pitanje neostanka sns-a na vlasti najvažnije, ne slažem se da sve drugo mora da stane dok se to ne reši. Jer, niti znamo kad će da se reši, niti kako će da se reši. Koji su, po meni, realni ishodi aprilskih izbora? Jedan je da sns ostane na vlasti, a drugi da svi ostali zajedno skrpe neku tesnu većinu, a kad kažem svi ostali zajedno, jasno koliko bi takva vlast i takve institucije bile krhke i nepouzdane, evo primera Crne Gore, iako bi takav ishod za nas u ovom trenutku bila premija. I onda se postavlja pitanje koliko da se čeka, kada će se steći uslovi da se priča i odlučuje o Rio Tintu, ali i mnogim drugim temama? Uostalom, pritisak javnosti i ekoloških protesta dao je i tu svoje rezultate. Povučena odluka o prostornom planu, projekat stavljen na čekanje. Samim tim i više vremena da se sagledaju svi aspekti i dobiju sve potrebne informacije. Jer neko će, jednom, morati da donese odluku. A bolje je da zna da će tu odluku pred nekim morati da brani. Prema sadašnjem stanju stvari, idemo ka tome da ili će biti realizovan projekat koji će biti urađen po ekološkim standardima i uz ograničeno dejstvo na životnu sredinu, ili ga neće biti. Treba nam nešto slično i za potencijalni rudnik zlata na Crnom vrhu, mora se sprečiti upotreba cijanida na otvorenom prostoru, što za razliku od tehnologije Rio Tinta zaista jeste potencijal za ekološku katastrofu širokih razmera. Zato mislim da priča o RT sada nije besmislena i zato na temi o RT ne ubacujem u svaki post i priču o tome ko je na vlasti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

 

Dobar post, plus na sve, osim izdvojenog dela. Moram prvo mali disclaimer, ne zbog tebe, nego zbog ljudi koji bi možda pogrešno protumačili. Dakle apsolutno mislim da je silazak sa vlasti i zatim zabrana delovanja ovih najvažnije pitanje i obavezan početni korak da bi ovo društvo uopšte moglo da krene da se leči. Računajući samo šta je, recimo u poslednje dve godine, meni lično i meni bliskim ljudima ova vlast uradila, pa valjda samo zbog toga što sam teška flegma (lepše je to da napišem nego pizda), nisam uzeo pušku i krenuo redom da im objasnim neke stvari., med i sir

Iako je pitanje neostanka sns-a na vlasti najvažnije, ne slažem se da sve drugo mora da stane dok se to ne reši. Jer, niti znamo kad će da se reši, niti kako će da se reši. Koji su, po meni, realni ishodi aprilskih izbora? Jedan je da sns ostane na vlasti, a drugi da svi ostali zajedno skrpe neku tesnu većinu, a kad kažem svi ostali zajedno, jasno koliko bi takva vlast i takve institucije bile krhke i nepouzdane, evo primera Crne Gore, iako bi takav ishod za nas u ovom trenutku bila premija. I onda se postavlja pitanje koliko da se čeka, kada će se steći uslovi da se priča i odlučuje o Rio Tintu, ali i mnogim drugim temama? Uostalom, pritisak javnosti i ekoloških protesta dao je i tu svoje rezultate. Povučena odluka o prostornom planu, projekat stavljen na čekanje. Samim tim i više vremena da se sagledaju svi aspekti i dobiju sve potrebne informacije. Jer neko će, jednom, morati da donese odluku. A bolje je da zna da će tu odluku pred nekim morati da brani. Prema sadašnjem stanju stvari, idemo ka tome da ili će biti realizovan projekat koji će biti urađen po ekološkim standardima i uz ograničeno dejstvo na životnu sredinu, ili ga neće biti. Treba nam nešto slično i za potencijalni rudnik zlata na Crnom vrhu, mora se sprečiti upotreba cijanida na otvorenom prostoru, što za razliku od tehnologije Rio Tinta zaista jeste potencijal za ekološku katastrofu širokih razmera. Zato mislim da priča o RT sada nije besmislena i zato na temi o RT ne ubacujem u svaki post i priču o tome ko je na vlasti.

Cek, bre, ako homoljski i vlasinski jaganjci med i sir nisu vredni spasavanja - sta je?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Prema sadašnjem stanju stvari, idemo ka tome da ili će biti realizovan projekat koji će biti urađen po ekološkim standardima i uz ograničeno dejstvo na životnu sredinu, ili ga neće biti.

Prema sadašnjem SNS stanju stvari? Da li zaista veruješ u ovo što si napisao? Sa Irenom Vujović?  Drugo pitanje je čemu žurba? Ne razumem. Litijum će ispariti? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Arsenije Pesic Slično kao i sa nuklearnom energijom, slično kao i sa prijemom Srbije u EU, slično kao i sa dolaskom pravih investitora koji neće terati ljude da motaju kablove i štepaju kožu dok dobijaju subvencije iz budžeta - kada se steknu uslovi. Dakle u onom trenutku u kojem će institucije sistema i njihovi zaposleni nadživeti barem nekoliko vlada, u trenutku u kojem vladavinu prava, slobodu štampe, zakonodavstvo o radu i korupciju niko neće dovoditi u pitanje barem ne svakodnevno. Što pre ljudi ukapiraju da je jedna godina demokratskih vlasti od 2000-2012 u proseku gurala Srbiju najviše 6 meseci unapred (u odnosu na ono što su postizale demokratske vlade drugih postkomunističkih zemalja), a da je svaka godina sns povukla jedno 2 godine unazad, pre ćemo moći da nešto uradimo. Stvar redosleda, po mom viđenju stvari. Zbog toga sam i pravio poređenje sa Mrkonjićevom obnovom. U ovakvim okolnostima je besmislena.

 

Ne znam, sa ovakvom "diktaturom" ulaziti u masivne projekte rudarstva mi nije baš najjasnije. Osim ukoliko se ne smatra da ovo jeste neka vrsta diktature, onda je okej i da se ulazi u projekat. Može Černi da uradi studiju što se tiče uticaja na okoliš, Irena će u tigrastom kombinezonu (ako ga do sada nije bacila - nadam se da nije) da aminuje, Dragan Lončar je već uradio sjajnu studiju uticaja RT na BDP, doktor nauka Mali će da zatvori finansijsku konstrukciju sa strane države, Milenijum Tim će da pomogne oko infrastrukture, Goran Knežević može da meri nivoe aflatoksina  štetnih materija u prirodi, može premijerka preko brata povoljno da obezbedi softver za obračun rente, a Toma Mona da pametno iskoristi novodobijene prihode i da poboljša situaciju što se tiče infrastruktura. Na kraju, Čadež može da pomogne oko borbe radnika Rio Tinta za svoja prava. Ne znam, možda stvarno vredi probati?

Edited by freethrow
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, freethrow said:

 kada se steknu uslovi. Dakle u onom trenutku u kojem će institucije sistema i njihovi zaposleni nadživeti barem nekoliko vlada, u trenutku u kojem vladavinu prava, slobodu štampe, zakonodavstvo o radu i korupciju niko neće dovoditi u pitanje barem ne svakodnevno. 

 

Znači u dalekoj, vrlo dalekoj budućnosti.

 

Poređenje sa nuklearkom po meni ne stoji jer u slučaju otvaranja rudnika ništa tehnološki ni bezbedonosno ne zavisi od domaće pameti.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Arsenije Pesic said:

Iako je pitanje neostanka sns-a na vlasti najvažnije, ne slažem se da sve drugo mora da stane dok se to ne reši. Jer, niti znamo kad će da se reši, niti kako će da se reši.

 

  Neke stvari se jednostavno ne mogu pokrenuti sa ovima na vlasti..  A i pitanje je , da opozicija pobedi, kad ce moci jer ne znamo dali ce biti kao i pre ( 2003-2012 ) ...    Dok se neke osnovne stvari ne rese, a to je pravna drzava, partokratsko zaposljavanje najnesposobnijih a najpodanijih se jednostavno ne moze dalje...  Jednostavno se sa takvim nacinom npr ne moze napraviti nuklearna elektrana, ma kolko nam bila potrebna..  I ne trebaju se preterano otvarati rudnici , raznorazni,  dok nam je sistem ovoliko korumpiran..  Jer je to samo recept za katastrofu..

 

  Eno sad i neka Kanadska rudarska kompanija hoce da rudari zlato na Homoljskim planinama..  Treba biti svestan da sve kompanije , ma cije da su, rade samo iz profita..  I rade ono sto im drzava domacin to dozvoljava...  Apsolutni dokaz za to su banke...  ovde banke rade ono sto ne bi smele ni da pomisle u npr Nemackoj, Francuskoj, Norveskoj ili Svajcarskoj...   Zasto se misli da ce to raditi isto i  RT ili ta Kanadska kompanija?  Pa i same Kineske kompanije...  Zar se nije i sam Vucic  izlanuo za Smederevo kad je dovodio Kineze  da moraju da se sele iz Kine zbog toga sto ni tamo vise ne smeju toliko da zagadjuju ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi koji zagovaraju to čekanje (valjda dok gori Hilandar) ne uzimaju u obzir najvazniji faktor. Rio Tinto i ostali mrski strani investitori nemaju nameru da cekaju dok se ovde iskilave, kao ni desetine i stotine hiljada onih domorodaca koji bi radije otisli u Tunguziju, još juče, nego da tu cekaju kilave Radovane sto godina dok se oni odluce kojem ce se privoleti carstvu. Ja li pravom kapitalizmu i pravoj demokratiji, gde firme ne ometa "narod", ali firme naravno moraju da postuju zakone i standarde 21 veka, koje donosi parlament, ja li nekakvom mutantu srbokomunizma, gde se i dalje tupi o "pravdi", "ognjištima", i "starom načinu koji je bio bolji a zli oni hoće da nam ga menjaju" a "pravila" zavise od emotivnih izliva i mase na ulicama.

 

I da se ne zavaravamo, tu su vec odabrali carstvo, kao i uvek sto rade.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ovi koji zagovaraju to čekanje (valjda dok gori Hilandar) ne uzimaju u obzir najvazniji faktor. Rio Tinto i ostali mrski strani investitori nemaju nameru da cekaju dok se ovde iskilave, kao ni desetine i stotine hiljada onih domorodaca koji bi radije otisli u Tunguziju, još juče, nego da tu cekaju kilave Radovane sto godina dok se oni odluce kojem ce se privoleti carstvu. Ja li pravom kapitalizmu i pravoj demokratiji, gde firme ne ometa "narod", ali firme naravno moraju da postuju zakone i standarde 21 veka, koje donosi parlament, ja li nekakvom mutantu srbokomunizma, gde se i dalje tupi o "pravdi", "ognjištima", i "starom načinu koji je bio bolji a zli oni hoće da nam ga menjaju" a "pravila" zavise od emotivnih izliva i mase na ulicama.

 

I da se ne zavaravamo, tu su vec odabrali carstvo, kao i uvek sto rade.

 

  za neke stvari se mora cekati..  jednostavno ne sme da se dozvoli da RT i svi ostali rade ono sto smeju na Madagaskaru a ne smeju u Norveskoj...  Zlato i litijum nece pobeci..  tu su..  ako ode RT doci ce po njih neko drugi.. 

 

  I nemojte da mislite vi Beeeooogradjani da to zagadjenje nece stici do vas...  Pa dok je radila Azotara , vise zutog dima je islo na Karaburmu nego na Pancevo...  Srbija je mala... pogotovo popreko...   Ovi nasi krsevi Migovi moraju da voze polukruzno , jer ne smeju da uhvate pravac jer bi preleteli u susednu drzavu...   Beograd je u top 5 najzagadjenijih gradova na svetu.... cesto je i  "lider"

 

  Nece ni RT, ni Kanadjani , ni Ling long ni ovi u Boru i Smederevu postovati propise..  kao sto ne postuju ni banke....  Idi sipaj gorivo u npr Madjarskoj i vidi dali je isto kao i ovde ( za pocetak sipaj na MOL pump , jedinoj koja nema NISovo gorivo )..  videces da ce da ti ozivi auto..

 

   Aman zaman...  pa za nas ni NUTELA nije ista kao za Nemacku...  Zasto mislite da ce RT i ostali biti isti  ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nece ali to je normalno, i takvim pitanjima se vracamo na pocetak - na sve to je trebalo misliti tamo oko 1989.

 

Sve me ovo podseca na vreme kad je EEZ trebalo da postane EU, pa sam zapamtio neki holandski pisac sto je pricao, tako 1988, 89, 90... Rekao je, nema od toga nista, bar ne na nacin kao sto su USA USA, gde svi ispred kuce drze zastavu USA i piju Koka kolu. Zato sto je Evropa drugacija, i nikad nece... e sad je on naveo neke stereotipe koji sad nisu PC, te nece od Nemca biti ovakav covek, nece od Italijana biti onakav, pa njih necu navoditi, ali je rekao "a vi Jugosloveni nikada nećete brzo donositi odluke".

 

Sve je bio u pravu. Samo vi čekajte. Ako Rio Tinto kao džin koji se sporo kreće i ima vremena i volje da čeka, onih 60, 70, 100 hiljada koji svake godine pobegnu odatle nemaju, a svi koji zagovarate to vaše čekanje (kilavljenje) budite iskreni pa kazite, da li ih zbog toga krivite? Lako je vama koji ovde zagovarate čekanje da čekate kad ste svi oho ho sredovečni, neki su i dede ili babe. Mladi ne čekaju. I ne treba.

Link to comment
Share on other sites

Ovi koji zagovaraju to čekanje (valjda dok gori Hilandar) ne uzimaju u obzir najvazniji faktor. Rio Tinto i ostali mrski strani investitori nemaju nameru da cekaju dok se ovde iskilave, kao ni desetine i stotine hiljada onih domorodaca koji bi radije otisli u Tunguziju, još juče, nego da tu cekaju kilave Radovane sto godina dok se oni odluce kojem ce se privoleti carstvu. Ja li pravom kapitalizmu i pravoj demokratiji, gde firme ne ometa "narod", ali firme naravno moraju da postuju zakone i standarde 21 veka, koje donosi parlament, ja li nekakvom mutantu srbokomunizma, gde se i dalje tupi o "pravdi", "ognjištima", i "starom načinu koji je bio bolji a zli oni hoće da nam ga menjaju" a "pravila" zavise od emotivnih izliva i mase na ulicama.
 
I da se ne zavaravamo, tu su vec odabrali carstvo, kao i uvek sto rade.

Da RT postuje standarde 21 veka otisao bi da vadi litijum u Nemacku…imaju ga mnogo vise.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Sve je bio u pravu. Samo vi čekajte. Ako Rio Tinto kao džin koji se sporo kreće i ima vremena i volje da čeka, onih 60, 70, 100 hiljada koji svake godine pobegnu odatle nemaju, a svi koji zagovarate to vaše čekanje (kilavljenje) budite iskreni pa kazite, da li ih zbog toga krivite? Lako je vama koji ovde zagovarate čekanje da čekate kad ste svi oho ho sredovečni, neki su i dede ili babe. Mladi ne čekaju. I ne treba.

 

ne beze mladi samo zbog manjka posla...   A sta mislis , kad dodje RT i pocne da radi punom parom, sa sve zagadjenjem, kolko njih ce da ode odavde zbog toga?   RT ce da zaposli 1000 mozda i 3000 ljudi , a raselice 50,000 ili 100,000...  sto direktno , sto posle zbog zagadjenja...

 

Ja i dalje tvrdim da Srbija vise moze da zaradi , a da svi budu zadovoljni, sa proizvodnjom hrane nego sa rudnicima...  poljoprivreda privlaci preradjivace, ozivljava Azotaru,  pokrece mogucnost dolaska proizvodjaca poljoprivredne opreme i masina, traktora...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Doc Holiday said:

 

  za neke stvari se mora cekati..  jednostavno ne sme da se dozvoli da RT i svi ostali rade ono sto smeju na Madagaskaru a ne smeju u Norveskoj...  Zlato i litijum nece pobeci..  tu su..  ako ode RT doci ce po njih neko drugi.. 

 

  I nemojte da mislite vi Beeeooogradjani da to zagadjenje nece stici do vas...  Pa dok je radila Azotara , vise zutog dima je islo na Karaburmu nego na Pancevo...  Srbija je mala... pogotovo popreko...   Ovi nasi krsevi Migovi moraju da voze polukruzno , jer ne smeju da uhvate pravac jer bi preleteli u susednu drzavu...   Beograd je u top 5 najzagadjenijih gradova na svetu.... cesto je i  "lider"

 

  Nece ni RT, ni Kanadjani , ni Ling long ni ovi u Boru i Smederevu postovati propise..  kao sto ne postuju ni banke....  Idi sipaj gorivo u npr Madjarskoj i vidi dali je isto kao i ovde ( za pocetak sipaj na MOL pump , jedinoj koja nema NISovo gorivo )..  videces da ce da ti ozivi auto..

 

   Aman zaman...  pa za nas ni NUTELA nije ista kao za Nemacku...  Zasto mislite da ce RT i ostali biti isti  ?

Jeb`o Pancevo, iz njega je i Djordje Vajfert pobegao preko Dunava u BG, onomad.:s_d:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Jeb`o Pancevo, iz njega je i Djordje Vajfert pobegao preko Dunava u BG, onomad.:s_d:

 

to mi rekao i jedan Beeeeooogradjanin tamo daleke  95t kad sam konobarisao preko leta u inexovoj gradskoj kafani .. da bi on voleo da na "Pancevac" stave granicni prelaz...  na sta sam mu ja odgovorio.. da bi i ja voleo... pa da vi Beeoogradjani gledate EU-  sa prozora  :lala2:

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doc Holiday said:

 

to mi rekao i jedan Beeeeooogradjanin tamo daleke  95t kad sam konobarisao preko leta u inexovoj gradskoj kafani .. da bi on voleo da na "Pancevac" stave granicni prelaz...  na sta sam mu ja odgovorio.. da bi i ja voleo... pa da vi Beeoogradjani gledate EU-  sa prozora  :lala2:

ccccc, tad sam bio redovan u Malom Raju i Na kraju sveta.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

 

ne beze mladi samo zbog manjka posla...   A sta mislis , kad dodje RT i pocne da radi punom parom, sa sve zagadjenjem, kolko njih ce da ode odavde zbog toga?   

Pa nisam ja ni mislio na manjak posla, nego na zaparloženost. U stvari veći deo ovih koji odlaze i ne ide zbog manjka posla, nego sto tu nema nikakvu perspektivu za razvoj, jer se tu nikad ništa suštinski ne menja. Pa i kad se pojavi neka šansa za sustinsku promenu, jedino se tad tu skoro svi Srbi slože da su oni protiv, zato što im se narušava "njihov način". To dokazuje da je onaj iz filma Wag the dog bio u pravu - ne idu ljudi u rat (isl) da bi branili teritoriju, nego da bi ocuvali taj neki "njihov nacin". Jbg, nije više 19 vek, pa da se ne zna sta je 100km od mesta rođenja, nego mlade i progresivne vise ne zanima taj nacin, i zato odlaze.

 

Ja sam napisao vise puta zasto podrzavam sve multinacionalne kompanije koje bi tu dosle da rade bilo sta po bilo kojim standardima. Ne ove sweatshop-ove, to su q na biciklu, nego ovakve kao Rio Tinto, dok baš ne prosipaju otrov iz helikoptera gde stignu. Nije ni zbog zarade, ni zbog broja novih radnih mesta, nego zbog bacanja kamena u žabokrecinu, a sve ostalo je kolateralna steta. Ljuska od onih razbijenih jaja koja se lome da bi se napravila kajgana.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deez nuts. said:


Da RT postuje standarde 21 veka otisao bi da vadi litijum u Nemacku…imaju ga mnogo vise.

Pa nisu razvijali tehnologiju za taj litijum nego za ovaj. A i ovim "oni nece cekati" nisam mislio da ce oni (Rio Tinto) dici ruke od tog rudnika pa otici u Burkinu Faso, pa ono, jbg, jos jedna propala sansa. Bas suprotno, oni nece otici, niti ce cekati, nego ce polako raditi svoj posao na otvaranju rudnika, bio na vlasti Vucic ili Mucic, njih to ne interesuje. I u tome sve dok postuju zakone, ili lobiraju za promenu istih, nece moci da ih spreci nikakav "napaceni narod". Jedino da stvarno uzme puske u ruke, pa napravi neku bunu. Ako nema pametnijeg posla, kako mu drago, i to je neka opcija, valjda. Samo nema plakanja posle, kad dobiju ono sta su sve vreme trazili - totalnu izolaciju.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

 

to mi rekao i jedan Beeeeooogradjanin tamo daleke  95t kad sam konobarisao preko leta u inexovoj gradskoj kafani .. da bi on voleo da na "Pancevac" stave granicni prelaz...  na sta sam mu ja odgovorio.. da bi i ja voleo... pa da vi Beeoogradjani gledate EU-  sa prozora  :lala2:

 

Ausvajs za Bgd. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...