Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

UF! Ova stranica mi je bolja od bensedina, a se ubedacim, ja virnem, vidim novu karikaturu, kazem sebi "ti si ok cim se Petricic slaze sa tobom" i mogu da idem dalje u dan.....preporucujem:

https://www.facebook.com/hashtag/petričić

Uzgred, vraticu se na one gerijatrijske proteste protiv nasilja a u mom zaparlozenom gradu.

Zbog nekoliko klinaca iz komsiluka. Koji su pokazali da su lepo i dobro vaslitani. Elem, moj unuk i nekoliko vrsnjaka igraju fudbal na terenu iza ovdasnje pedagoske akademije. Pre neki dan, na teren dolazi njih sestoro, ssrednjoskolci, sa fudbalskom loptom, ocito, i oni bi da igraju. Ovi moji, svi tu negde, 9, 10 godina, pokupe loptu i krenu da se razilaze sa terena. Velika sestorka ih zaustavlja, nesto se domundjavaju i gle cuda: male su podelili medju sobom i utakmica je pocela. Doslo mi je da placem zbog finoce i malih i velikih. To ni Vimbldon nema, taj ferplej, sve dzentlmen do dzentlmena i zato cu opet da derem cipele a ponecu i trubicu i pistaljku, nek ide zivot....dalje. 

Edited by Pletilja
  • Like 17
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites



...
2. Ako osoba pogleda sebe od pre nekoliko godina i ne pomisli "jbt koji debil", to znači da stagnira kao ličnost.


Ovo nema veze sa životom.

To samo znači da je pre 8 godina osoba bila debil iz svoje sadašnje perspektive.

Ja npr. pogledam šta sam pisao 1992, i o Rusiji i o Srbiji, na jednom drugom mestu, i pomislim "koji sam kralj...".
Realno i jesam.

Srećom pa još uvek stoje ti upisi, neko se potrudio da sačuva...


Sent from my phone using their app

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
Jel možeš da prestaneš da kačiš ovu psihički obolelu osobu i patološkog lažova? Svako ko mu je jednom ušao na profil video je da se radi i običnom ludaku. 
 
Da li ti veruješ da je Aleksandar Vučić sa svog broja telefona preko WA poslao spisak botova SNS-a?

1. Čovek je poslao legitiman spisak botova SNS, potpuno ažuran. Legitimnost spiska potvrdili ljudi iz mnogih mesta.
2. Kako je došao do njega ne zanima me.
3. Taj spisak radi najbolju moguću stvar - trese im temelje. Gomila posranih botova su u situaciji da komšije / sugrađani tačno znaju ko im je kad uvredio dete, roditelja, supružnika... Imenom i prezimenom.

Upravo je najbolja fora što je do sada 3 priče plasirao o tome kako je došao do spiska - hakovao, platio 15000 evra, dao mu Vučić... Oni sad ni ne znaju gde su bušni. Gledaju jedni u druge i pitaju se ko je izdao.

Tako da... Čovek ne da nije lud, verovatno nije ni sâm u celoj ovoj priči, nego vrlo smisleno radi to što radi, pa, osim ako nemaš nekih ličnih razloga da si protiv najbolje stvari koja se u političkoj sferi desila u Srbiji od 2012, ne razumem tvoj rant.

I da, da pobedimo ovu pošast u Srbiji neće nam mnogo pomoći razni Đilasi, Ćute, Lutovci, (njihovo je da na izborima dobiju glas) nego ovakvi gerilci i sumanute akcije koje ih udaraju u glavu. Bez rukavica.

Sent from my phone using their app


  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, FrediB said:

Ono sto vecina ne razume, a vezano je za to sa postom jeste da se tu radi o nepostovanju cak i sopstvenih zakona, te takodje i o nepostovanju gradjana, njihovog novca i privatne imovine. 

Naravno, zato me i ne interesuje sta o tome imaju da kazu ovi koji su navodno antivučićevci a u stvari su isti kao sve ostale srbende koje svesno biraju da zive u negaciji stvarnosti i ignorisu kad se svako po njima istovaruje gde stigne, kao raja, i pune dupe, sto im postane glavni cilj, a onda kad ih neko natakne cude se zasto sad to. Svi oni takvim odnosom prema svemu samo podrzavaju i podsticu i odrzavaju smrdljivo srbstvo koje treba ubiti, to je sve. Svaka organizacija ili institucija ili nesto, eto ta pošta, država ili npr "nas narod" i njegov nacin aka srbstvo isl koji se tako odnose prema ljudima su istorijski zastareli, mesto im je na smetlistu istorije bilo još u proslom veku, i ako sami nece da se odvuku tamo, treba ih oterati, svim raspolozivim sredstvima.

 

Na primer, baš pošta, jos je SFRJ bila, znaci osamdesetih, kad sam gledao emisiju o uvođenju nadzora u firmama, baš je pošta bila primer, u Nemackoj. I sad jedan baki uzeo plasticnu času za kafu, duplu, pa iz pisama vadio ako ima nesto sto može da mazne, i stavljao izmedu te dve čase. Snimljen - dve godine zatvora plus ne znam koliko novcana kazna. Koliki procenat srbendi podrzava ovakve mere protiv takvih podljudi i gada kojima su poverene tuđe stvari da ih transportuju sa tacke A u tacku B uz odgovarajucu naknadu, a oni se tako prema njima odnose? Jednocifren i to nizak, ako i toliko. Odmah bi oni raznezili nežnu slouensku dušicu, kao, pa mnogo je to za otvaranje pisama, da se sagledamo, ljudi smo... ...rac ste. Istorijski prevaziđena institucija kojoj je mesto na smetlistu istorije, to ste vi.

 

Imam ja jos stvari kojima mogu da dokažem sav horor i prljavstinu srbende obicnog, sto bi rekao Kartmen, koje bi isto za tih tu 90% vucicevaca bile zbunjujuce, i ne bi im bilo jasno zasto nekome to smeta. Npr, o spomeniku Karlu Maldenu. Cist primer srbendske palanačke frustracije i kompleksa inferiornosti. Ko ne zna zasto, neka smisli sam, a reci cemo samo ovako. Oni na Uskrsnjem ostrvu su sami otisli na smetliste istorije i iza sebe ostavili one kamene glave, sto je bilo jedino cime su se na kraju bavili - da prave spomenike svemu i svačemu, kad su postali nesposobni da se prilagode novom svetu i novom dobu, isto kao neki. Ovi posto nisu crnci i jedino ih to vadi, njima treba pomoci da se tamo humano presele. Oni vole da raspredaju teorije o humanom preseljavanju drugih pa ni to ne bi trebalo da im smeta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta sve možeš u Srbiji kad si u balkanskom ekonomskom tigru srednja klasa, tj. imaš 4 člana porodice i ukupne porodične prihode veće od 56.000 dinara (480 €), tj. od fenomenalnih 14.000 dinara (120 €) mesečno po članu.

 

 

 

(od 4:35)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fancy said:

Tako da... Čovek ne da nije lud, verovatno nije ni sâm u celoj ovoj priči, nego vrlo smisleno radi to što radi, pa, osim ako nemaš nekih ličnih razloga da si protiv najbolje stvari koja se u političkoj sferi desila u Srbiji od 2012, ne razumem tvoj rant.

Samo mene @medobrundo nabruka za dž. :tired::cigar:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Samo mene @medobrundo nabruka za dž. :tired::cigar:

Ja vidim tri sasvim moguće opcije:

 

1. Čovek je lud i baljezga gluposti

2. Čovek je vrlo promišljen i odlično zna šta radi

3. I jedno i drugo

 

Bez nekih ozbiljnih insajderskih informacija mislim da je nemoguće znati šta je od ovoga. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Na primer, baš pošta, jos je SFRJ bila, znaci osamdesetih, kad sam gledao emisiju o uvođenju nadzora u firmama, baš je pošta bila primer, u Nemackoj. I sad jedan baki uzeo plasticnu času za kafu, duplu, pa iz pisama vadio ako ima nesto sto može da mazne, i stavljao izmedu te dve čase. 

 

Ja sam lično upoznao popštara, još beše SFRJ koji je žiletom, taman toliko, da deo paketića prisvoji za sebe. Dok je još država bila "kako treba" i dok je distribucija pošte bila normalna stvar. E, ovaj poštar je otvarao paketiće Zlatarne Celje :s_w:...ni manje ni više. Iz Celja su slali paketiće sa gotovom robom svojim zlatarama diljem Jugoslavije. Ova je bila upućena gradu Kruševcu. Kako to biva....nakon nekog vremena, primeti se da deo robe nedostaje i naravno, prva sumnja padne na zaposlene. Dok su se kilavili nadredjeni i radnici SUP-a, tako je i rasla alvost poštara, nije znao da stane. Počeo je da troši sve više para i narvno da sve više olakšava paketiće. Najpre je to bio jedan prsten, pa dva, pa još neki lančić itd...i kako kaže, dodjem ja jedan dan kod devojke, i čini mi se da Fića (Zastava 750) već nekoliko puta preko puta njene kuće i čovek sedi unutra. Kad sam pitao devojku, ko je ovaj, ona pogleda kroz prozor i kaže "nemam pojma". Ja ukapiram da su to SUP-ovci i rešim da udarim bežaniju. Prozor u spavaćoj sobi gleda prema polju, otvorim i skok da se samo dočepam kukuruza....i ja, kaže skok, pravo u ruke dva policajaca koji su mi "odsekli odstupnicu" :classic_rolleyes:....   sedam godina je posle živeo u Nišu, na izlazu iz grada.....KPD-Niš mu je zahvalan na radu u obradi krompira i drugih poljoprivrednih proizvoda.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Smrtokapa said:

Ja vidim tri sasvim moguće opcije:

 

1. Čovek je lud i baljezga gluposti

2. Čovek je vrlo promišljen i odlično zna šta radi

3. I jedno i drugo

 

Bez nekih ozbiljnih insajderskih informacija mislim da je nemoguće znati šta je od ovoga. 🙂

Nešto, pod br.1 mi je malo verovatno.Poprilično ubedljivo je pokaza čak i šifru za otključavanje telefona Darka Glišića....i naravno da ima gomilu insajderskih informacija. MAda mislim da previše rizikuje:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...