Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Constantin said:

 

 

Mora malo Žaklina da povuče ručnu, pre par godina je Vučiću pozlilo dok je slušao slično pitanje pa je završio u bolnici. Posle na režimskim medijima ovi tvrdili da je to bio pokušaj ubistva 🙂

 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Jbg ovo nije bas bilo pitanje, više kritika jer ne verujem da je očekivala kakav smisleni odgovor. Mogla je da sazme u dve rečenice, svakako niko osim N1 i na netu se neće preneti ovo.


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Sav naklon za Zaklinu.

 

Ne znam samo dokle ce joj Vucic dozvoljavati da prisustvuje njegovim konferencijama zbog tih nezgodnih pitanja.

Uvek ce dozvoljavati. Mora da ih slusa i dozvoljava njihova pitanja kako bi stvorio sliku da su svi mediji slobodni i da ne postoji kontrola. Tako da ta pitanja, koliko god bilo cudno, idu i njemu u korist. Svakako do njegovog birackog tela nece doci, a ako ima neki "smekerski" odgovor koji bi njegovi glasaci popili da kazu da je kralj, car, sta vec, onda ce se i njima pustiti. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Stvarno će to biti ogroman "skup" i ne treba imati velika očekivanja i nadati se da će većina "naroda" preko noći prestati da bude stoka sitnog zuba.

Lidl je jedini koji može da ozbiljno utiče na “najveći skup ikada u Srbiji” tako što bi 26. maja imao pile ili čevape na akciji.

 

Molitva za opoziciju (x3 pred spavanje):

 

O SVETO NEBO
O MOĆNI LIDLE
26. MAJA

BACITE JEDNO
AKCIJSKO PILE

 

  • Thanks 2
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

Takođe voleo bih da dodam, svaka čast Žaklini za konstataciju i istinu, a i za sve što radi. Bila je i biće razapinjana od ovih drugih, ali je i dalje tu, što je samo za divljenje ako mene pitate, ja lično ne bih uspeo da izdržim ovoliko dugo. 

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Sekti rejting pada ne zbog autokartije ili slobode medija, nego zbog siromasenja, poskupljenja, nekontrolisane inflacije, praznih dzepova. Politicka izolacija i ekonomski razvoj ne idu zajedno. Sa izolacijom u kojoj se Srbija nalazi ide i ekonomska izolacija, pad standarda, ekonomska nesigurnost...

Srbi ostaju verni svom antievropejstvu, cvrstoj ruci, voljenju diktatora. Samo nam treba bolji vodja, ovaj se istrosio.

Izvesni poraz Rusije bice i poraz Srbije. Rat koji nisu vodili ali su i njega uspeli da izgube.

  • Like 13
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kako bese ono sto je neko odavno smislio, izolacija -> inflacija -> devalvacija -> mobilizacija -> kapitulacija.

 

To, care! To njima fali.

 

BTW, ne znam zasto se neki cude rezultatu na Evroviziji. To samo u bolesnim srbskim glavama moze da ti sam od sebe napravis otpadnika od civilizovanog sveta koga svi (ponovo) preziru i gnušaju ga se, a onda da kukas na nepravdu kad niko normalan nema razumevanja za tvoju ovako... ekscentricnost, koja traje decenijama, pa neće da glasa za tebe, iz principa.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites




 
BTW, ne znam zasto se neki cude rezultatu na Evroviziji.


To je bar lako objašnjivo. Ljubomorni su na nas, zato što smo ekonomski tigar. Tri najjače države u Evropi, Srbija, Engleska i Nemačka i poslednja tri mesta. Pametnome dosta [emoji23]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

BTW, ne znam zasto se neki cude rezultatu na Evroviziji. To samo u bolesnim srbskim glavama moze da ti sam od sebe napravis otpadnika od civilizovanog sveta koga svi (ponovo) preziru i gnušaju ga se, a onda da kukas na nepravdu kad niko normalan nema razumevanja za tvoju ovako... ekscentricnost, koja traje decenijama, pa neće da glasa za tebe, iz principa.

Ako im je do protesta, uvek mogu da se povuku sa mrskih jevrobskih takmicenja, pa da se takmice sa ''Pridnjestrovljem'', ''Abhazijom'', Cecenijom, Osetijama i ostalim nedodjijama, tamo ce ih sigurno voleti i ceniti. 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da se preletači već naziru:

 

„Džiberski luciferluci Željka Mitrovića“: Kusturica javno kritikovao Zadrugu

 

„Zbog teksta o patrijarhu“: Prekinuta saradnja Blica i Biljane Srbljanović

 

Izgleda da je oskudacija u'vatila Mokru goru i da se polako treba prešaltovati, ali ne toliko daleko od zagrljaja FSB-a i Profitija. S druge strane, Bljuc je odabrao Profitija, ali moraće da traži drugu režimski vedetu. Nezgodno u tom raju, vidi se.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Izgleda da se preletači već naziru:

 

„Džiberski luciferluci Željka Mitrovića“: Kusturica javno kritikovao Zadrugu

 

„Zbog teksta o patrijarhu“: Prekinuta saradnja Blica i Biljane Srbljanović

 

Izgleda da je oskudacija u'vatila Mokru goru i da se polako treba prešaltovati, ali ne toliko daleko od zagrljaja FSB-a i Profitija. S druge strane, Bljuc je odabrao Profitija, ali moraće da traži drugu režimski vedetu. Nezgodno u tom raju, vidi se.

 

Kada je Blic u pitanju. Pošto sam radio jedno vreme tamo, msm to je sve Ringier, ali to je to, ja sam imao isti ugovor koji i novinari tamo imaju, oni ga zovu autorski, ali to je ono, radiš za honorar, neplaćeni slobodni dani, nema otkaznog perioda, ukoliko oni odluče sutra mogu da ti daju otkaz, pa se ti snalazi. Za to vreme koje sam proveo tamo sam video da je jako teško doći do normalnog ugovora, ja se hvala Bogu nisam zadržao dugo, tj znao sam da se neću zadržati dugo, pa sam pristao, a i bio mi je prvi posao, pa je nekako logično da kreneš od tako nečega (posebno jer gde god sam normalno aplicirao automatski sam dobijao odbijenicu, a iz Ringiera su me tražil). U mom sektoru je bilo više ljudi sa pravim radnim ugovorima, mi mladi smo bili honorarno plaćeni, dok znam za novinare da su gotovo svi na honorarcu, samo nisu oni koji su duže tu i koji su se stopili sa svim tim. 

Link to comment
Share on other sites

Ali kako su na pinku isekli ostatak pitanja od Zakline...Napravili su kao da je pitala da li je precednik nazvao protestante pijanom masom ili kako vec a ono najvaznije isekli(kako on i u ovoj situaciji pokusava da podeli narod).

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sen said:

Stvarno će to biti ogroman "skup" i ne treba imati velika očekivanja i nadati se da će većina "naroda" preko noći prestati da bude stoka sitnog zuba.

Lidl je jedini koji može da ozbiljno utiče na “najveći skup ikada u Srbiji” tako što bi 26. maja imao pile ili čevape na akciji.

 

Molitva za opoziciju (x3 pred spavanje):

 

O SVETO NEBO
O MOĆNI LIDLE
26. MAJA

BACITE JEDNO
AKCIJSKO PILE

 

Skoro nisam nesto bolje procitao. Brate forumski svaka cast.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Pacino said:

Kada je Blic u pitanju. Pošto sam radio jedno vreme tamo, msm to je sve Ringier, ali to je to, ja sam imao isti ugovor koji i novinari tamo imaju, oni ga zovu autorski, ali to je ono, radiš za honorar, neplaćeni slobodni dani, nema otkaznog perioda, ukoliko oni odluče sutra mogu da ti daju otkaz, pa se ti snalazi. Za to vreme koje sam proveo tamo sam video da je jako teško doći do normalnog ugovora, ja se hvala Bogu nisam zadržao dugo, tj znao sam da se neću zadržati dugo, pa sam pristao, a i bio mi je prvi posao, pa je nekako logično da kreneš od tako nečega (posebno jer gde god sam normalno aplicirao automatski sam dobijao odbijenicu, a iz Ringiera su me tražil). U mom sektoru je bilo više ljudi sa pravim radnim ugovorima, mi mladi smo bili honorarno plaćeni, dok znam za novinare da su gotovo svi na honorarcu, samo nisu oni koji su duže tu i koji su se stopili sa svim tim. 

 

Ne ulazim u tvoj posao, ali oni koji su tamo radili i sebe nazivali novinarima nisu zaslužili ni toliko. Bedna piskarala kojima je krajnji domet nepismen prevod ili članci u stilu Nećete verovati koju grešku pravite kada pržite kajganu (nešto intelektualno tipa dodavanja soli) ili Starleta XY pokazala šta ima zbog čega društvene mreže gore nisu zaslužili nikakav ugovor. Da imaju nešto mozga u glavi radili bi neki drugi posao, možda ne u medijima, ali bi ipak radili. Radna snaga za iste pare je potrebna u trafikama, pekarama, kafićima, na pijacama i sličnim poštenim poslovima, ali ako hoće da rade za siću tako što probrljaju po FeZbucima, Tnjiterima i ostalim glupostima, to im je što im je. Nisam pitao na pijaci, ali mislim da i oni što tamo prodaju nemaju plaćene slobodne dane pošto rade sami za sebe. Ovi što prodaju prehrambene proizvode ti pošteno kažu da li je krastavac gorak, da li su jagode slatke, kada su doneta jaja ili odakle stiže paradajz. Ne znam šta je ta Srbljanovićka očekivala od takvog đubroida i šta kmeči kada zna sa kim se uhvatila u kolo. Nije pisala za New York Times, već za tabloidno đubre koje možda može da se koristi za potpalu roštilja. Ionako je u pitanju izanđala muštikla, propali pisac, neko ko ne bi umeo ni ekser da zakuca, tako da šteta nije nikakva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sen said:

Stvarno će to biti ogroman "skup" i ne treba imati velika očekivanja i nadati se da će većina "naroda" preko noći prestati da bude stoka sitnog zuba.

Lidl je jedini koji može da ozbiljno utiče na “najveći skup ikada u Srbiji” tako što bi 26. maja imao pile ili čevape na akciji.

 

Pa i Sloba je tako skupljao svoje za kontra miting pa je kroz koju godinu izgubio vlast, ocigledno da je Vucicu zasmetala tj da se uplasio mase u BG pa ce sad da dovlaci ljude iz cele Srbije a vidim i sire pitanje da li ce moci iz RS jer nije stao iza Mileta bratski vec suruje i sa opozicijom.

 

Dakle vidi da mu Sapic nije bio pametan izbor ali sta drugo je mogao, vidi da se BG budi a zbog bahatosti njegovih ne moze da smiri budjenje BG. Uskoro ce njegovi sto se bahate i drugde da postanu problem dakle ne samo u BG.

 

Imao je on plan da polako udavi stranku, da pravi onaj pokret pa da napravi nekakvu cistku tj da bahate zameni manje bahatim ali vidi da nema vremena za to i ajde brze bolje izbore. Protesti su samo izgovor on je prakticno i najjavio izbore pre protesta kad je rekao da ce biti mnogo zanimljivih vesti u maju od ostavke Ruzica pa zato je nece komentarisati. Dakle on je vrlo brzo posle maskara skontao da ce to dodatno da spusti rejting sns-a i odlucio se za izbore samo mu treba povod da se pravda kod zapada.

 

Osecam da su Eskobar i Lajbcek odusevljeni najjavom izbora u septembru. Po meni pregurao je deceniju vlasti i sad okrene obrni krece pad jos ako se zameri zapadu a vec jeste neuvodjenjem sankcija ali je barem obecao da ce uraditi ono sto je obecao da ce potpisati Kosovo a sad opet igrokaz sa izborima...

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, handys said:

Ponekad imam utisak da postoji asimetrija koja dovodi do defetizma. Vlast ostaje na vlasti uprkos katastrofalnin potezima, nesuvislim izjavama, itd., a od opozicije se trazi izuzetan politicki kvalitet da bi zasluzila nas glas kojim bi se lose stanje promenilo. Vidimo ekstremnu nenormalnost i zamisljamo kao alternativu normalnost. Posto je niko ne nudi od opozicije, sledi nase razocaranje prakticno unapred.

 

Ali ako je jetra bolesna od otrova koji ne moze da preradi, od konstantne 40% sljivovice, mozda je resenje, kad vec nema vode, naci pice sa 25% alkohola, pa sa 12%, pa sa 6%. Mozda je u redu da dodju polukompetentni politicari opozicije, cak i ako ne bi uradili ono sto bi trebalo, jer je demokratski hteti promenu ljudi u vlasti cak i da se nista supstantivno ne promeni.

 

Trenutno stanje, pre svega mentalitet se gradio generacijama, duze od 30 godina, i mnogo pre 1987. Kad vidimo normalne zemlje u okruzenju, jasno je je zasto bismo hteli da se pojavi opcija koja ce nas pouzdano i odrzivo izvesti na taj put. Ali ta zelja je jedno, a cekanje da se takav neko pojavi je sasvim drugo. Neka dodju losi koji su bolji od ovih, pa posle njih losi koji su malo bolji od njih, itd itd.

 

Naravno, ekstremno je rano govoriti o tome, jer ce jos puno buseva iz unutrasnjosti proci Beogradom pre nego sto se desi promena. Ali postoje situacije kad je bilo kakva promena bolja od stagnacije.

To da je manje zlo manje zlo od većeg zla je tautologija. Ako neko kaže da je indifirentan između manjeg zla i većeg zla, to nije trenutak za političku nego za semantičku i logičku diskusiju - da ga se uhvati za dlanove, nežno posedne u stolicu i objasni značenje reči o kojima se radi.

 

Ja se, dakle, slažem sa ovim što je napisano. Prosto sam pisao o tome da ne vidim političku organizaciju koja u suštinskom smislu identifikuje probleme Srbije kako ih ja identifikujem i koja predlaže rešenja koja su otpimalna u tom smislu. Ali to, naravno, nije razlog ni za "defetizam" ni za "razočarenje". Ovo je najbolji trenutak za živeti u Srbiji (ili bilo gde u svetu) u celokupnoj dosadašnjoj istoriji. Barem bi ta perspektiva, koju nikad ne treba gubiti iz vida, trebalo da bude dovoljan protivotrov za ta, u prvom redu, (i sa ličnog i sa društvenog stanovišta) štetna osećanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, MeanMachine said:

 

Pa i Sloba je tako skupljao svoje za kontra miting pa je kroz koju godinu izgubio vlast, ocigledno da je Vucicu zasmetala tj da se uplasio mase u BG pa ce sad da dovlaci ljude iz cele Srbije a vidim i sire pitanje da li ce moci iz RS jer nije stao iza Mileta bratski vec suruje i sa opozicijom.

 

Dakle vidi da mu Sapic nije bio pametan izbor ali sta drugo je mogao, vidi da se BG budi a zbog bahatosti njegovih ne moze da smiri budjenje BG. Uskoro ce njegovi sto se bahate i drugde da postanu problem dakle ne samo u BG.

 

Imao je on plan da polako udavi stranku, da pravi onaj pokret pa da napravi nekakvu cistku tj da bahate zameni manje bahatim ali vidi da nema vremena za to i ajde brze bolje izbore. Protesti su samo izgovor on je prakticno i najjavio izbore pre protesta kad je rekao da ce biti mnogo zanimljivih vesti u maju od ostavke Ruzica pa zato je nece komentarisati. Dakle on je vrlo brzo posle maskara skontao da ce to dodatno da spusti rejting sns-a i odlucio se za izbore samo mu treba povod da se pravda kod zapada.

 

Osecam da su Eskobar i Lajbcek odusevljeni najjavom izbora u septembru. Po meni pregurao je deceniju vlasti i sad okrene obrni krece pad jos ako se zameri zapadu a vec jeste neuvodjenjem sankcija ali je barem obecao da ce uraditi ono sto je obecao da ce potpisati Kosovo a sad opet igrokaz sa izborima...

 

Moram priznati da ne vidim svrhu čoporativnog dolaska. Šta znači ako se okupi 100.000 pola miliona ili milion? Ništa. I mnogi od tih što dolaze znaju da je to samo folklor. Vlast se ne bira na mitinzima, već na izborima. I vrh SNS zna da mnogi dolaze tek reda radi, da ih generalno boli uvo ko je na vlasti i da glasaju po automatizmu. Vrlo dobro znaju i da postoje kvote za dovođenje ovaca koje bi inače gledale Zadrugu, ali i da su te ovce samo ovce koje bi se odmah prebacile kod drugog čobanina ukoliko dobiju tanjir ćevapa više.

 

Tačno je da će dr Gangula odneti neke glasove u Beogradu, ali ostaju mnoga druga sela i gradovi koji obožavaju lokalne šerife. Jutka sigurno i dalje pri'vatava i volka, ali njega su izabrali njegovi sugrađani. Pisao sam o nekom liku iz Trgovišta koga su tamo sami izabrali iako se bahati kupovinom automobila. Ima takvih na kilo, ali birači su čudo. Vole da ih volkaju, pa to ti je.

 

I nije šteta dovesti hiljade takvih što vole da ih volkaju. Treba to još više volkati.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Ne ulazim u tvoj posao, ali oni koji su tamo radili i sebe nazivali novinarima nisu zaslužili ni toliko. Bedna piskarala kojima je krajnji domet nepismen prevod ili članci u stilu Nećete verovati koju grešku pravite kada pržite kajganu (nešto intelektualno tipa dodavanja soli) ili Starleta XY pokazala šta ima zbog čega društvene mreže gore nisu zaslužili nikakav ugovor. Da imaju nešto mozga u glavi radili bi neki drugi posao, možda ne u medijima, ali bi ipak radili. Radna snaga za iste pare je potrebna u trafikama, pekarama, kafićima, na pijacama i sličnim poštenim poslovima, ali ako hoće da rade za siću tako što probrljaju po FeZbucima, Tnjiterima i ostalim glupostima, to im je što im je. Nisam pitao na pijaci, ali mislim da i oni što tamo prodaju nemaju plaćene slobodne dane pošto rade sami za sebe. Ovi što prodaju prehrambene proizvode ti pošteno kažu da li je krastavac gorak, da li su jagode slatke, kada su doneta jaja ili odakle stiže paradajz. Ne znam šta je ta Srbljanovićka očekivala od takvog đubroida i šta kmeči kada zna sa kim se uhvatila u kolo. Nije pisala za New York Times, već za tabloidno đubre koje možda može da se koristi za potpalu roštilja. Ionako je u pitanju izanđala muštikla, propali pisac, neko ko ne bi umeo ni ekser da zakuca, tako da šteta nije nikakva.

Nisam ja radio nista slicno, tako da ovo napisano nema nista sa mnom. Ono sto znam i sa cim sam imao dodira jeste analitika citanosti i gledanosti Blica. Ovo sto si napisao sve razumem, ali postoji jedna paradoksalna stvar a to je da je Blic dok sam bio tamo bio najcitaniji list, a mislim da je tako i sada. Sto se tekstova tice, ja nisam bio toliko u doticaju sa onim sto su novinari pisali, ali posto sve radi na klik, pa i ovaj forum, msm baneri na ovom satju postoje sa razlogom, tako se i pisu tekstovi. Bilo je cak situacija gde klijent ne zeli naslov teksta koji je predlozila redakcija, ali redakcijski naslov ide jer se ne moze nabiti dovoljno klikova na onaj drugi. Iskreno mislim da u Blicu ima jako dobrih novinara koji znaju svoj posao, npr mislim da je jako dobar i ozbiljan posao novinara odradjen kada je Milena Radulovic izasla u javnost. Tako da ja ne bih generalizovao, njima se plata svodi na to koliko klikova ce skupiti i plus jos treba uzeti u obzir da ako ne zadovoljavaju mogu sutra da dobiju otkaz, sto nije normalno jer nemaju sigurnost i rade po direktivi, ali je tako i to naravno moramo da promenimo.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MeanMachine said:

Pa i Sloba je tako skupljao svoje za kontra miting pa je kroz koju godinu izgubio vlast, ocigledno da je Vucicu zasmetala tj da se uplasio mase u BG

 

Tačno je da dramoser veoma vodi računa tj. prpa od masovnijih protesta, ali nikako ne bih poredio njega i Slobu, pre svega zato što su okolnosti totalno drugačije + on je mnogo namazaniji od Slobe. Realnost je takva da on sigurno može da vlada još mnogo godina bez većih problema. Ne treba zaboraviti da je Sloba zaista imao ogromnu podršku (većinu) kada se mnogo teže živelo, pod sankcijama, pored svih ratova i katastrofa, kada je država bila izolovana i kada je imao Evropu i SAD ("zapad") protiv sebe. S druge strane, dramoser nema ratove, nema sankcije, nema EU i SAD protiv sebe, ima mnogo moćniju propagandnu mašineriju i, iako se živi loše i korupcija je ogromna, ipak nije onakva beda kakva je bila za vreme Slobe 90ih.

 

Inače, interesantno je kako se mnogi opozicionari čude zašto su EU i SAD veoma blagi prema Vučiću (kukaju kako ga maltene podržavaju), a suština je da oni veoma dobro razumeju kakva je ovo država, kakvo je ovo društvo/sistem, razumeju mentalni sklop i verujem da su odavno digli ruke od bilo kakvih EU integracija (pogotovo otkad su se opekli sa nekim drugim državama). Pa ja da sam "EU", nikada ne bih primio Srbiju. Koji će im đavo jedna siromašna i propala država puna korupcije i kriminala, u kojoj je inače anti-EU/anti-zapadno osećanje veoma prisutno? Ono što je bitno za EU jeste da ovaj region bude stabilan, da ne bude ratova kao 90ih, i da odnosi budu koliko je god moguće normalni, pogotovo po pitanju ekonomije tj. trgovine tj. protoka robe, ljudi...

 

U EU bi ispali teške budale kada bi primili Srbiju i još neke kandidate iz ovog regiona.

 

U prevodu: EU je digla ruke od pokušavanja da uredi vukojebinske države. Mnogo novca i raznih drugih resursa su već uložili a rezultati su veoma loši (počev od članica kao što je npr. Bugarska, pa do sadašnjih kandidata kao što je Srbija). EU ne treba još jedna balkanska vukojebina. Ako sami ne mogu da se dovedu u red, ne može ni EU da ih dovede u red (pogotovo ako sami to ne žele, što je slučaj sa većinom u Srbiji).

 

 

Edited by Sen
  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pacino said:

Nisam ja radio nista slicno, tako da ovo napisano nema nista sa mnom. Ono sto znam i sa cim sam imao dodira jeste analitika citanosti i gledanosti Blica. Ovo sto si napisao sve razumem, ali postoji jedna paradoksalna stvar a to je da je Blic dok sam bio tamo bio najcitaniji list, a mislim da je tako i sada. Sto se tekstova tice, ja nisam bio toliko u doticaju sa onim sto su novinari pisali, ali posto sve radi na klik, pa i ovaj forum, msm baneri na ovom satju postoje sa razlogom, tako se i pisu tekstovi. Bilo je cak situacija gde klijent ne zeli naslov teksta koji je predlozila redakcija, ali redakcijski naslov ide jer se ne moze nabiti dovoljno klikova na onaj drugi. Iskreno mislim da u Blicu ima jako dobrih novinara koji znaju svoj posao, npr mislim da je jako dobar i ozbiljan posao novinara odradjen kada je Milena Radulovic izasla u javnost. Tako da ja ne bih generalizovao, njima se plata svodi na to koliko klikova ce skupiti i plus jos treba uzeti u obzir da ako ne zadovoljavaju mogu sutra da dobiju otkaz, sto nije normalno jer nemaju sigurnost i rade po direktivi, ali je tako i to naravno moramo da promenimo.

 

Znam da nisi, vidi se iz onoga što si napisao da nisi bio u toj priči.

 

Ne sporim ni da je bio najčitaniji, baš kao što ne sporim da Zadruga ima veću gledanost od bilo koje emisije koja se bavi kulturom. Vidim da sada imaju baš dobre naslove, kao npr. IDI U WC I SLIKAJ MI ili o vatrenoj Izraelki u kožnim gaćama, da su nekoj Tamari Đurić obrve do pola čela, a brada nikad duža ili da se neka Šopićka obratila nekom Šaviji. Autori ovih članaka su svakako vrh novinarstva. I hajde da budemo realni, nisu oni toj Mileni Radulović pomogli jer ih zanimaju tuđe sudbine, nego ti klikovi.

 

A ako je posao takav, umesto da klikću, bolje im je da uče kako da mahnu četkom, zakucaju ekser ili zavrnu slavinu. Takvi se traže i mogu da dobro zarade, a kliktača osrednje pismenosti koji rade za kiflu i jogurt će uvek biti.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako hocemo objektivno da pricamo, od 90ih na ovamo, najbolje se zivelo otprilike 2005-2008 i poslednjih 5-6 god. To su godine u kojima je bilo najvise posla i para i najmanje nezaposlenosti. Inflacija je mnogo toga pojela, ali i dalje se valja neka lova i zivotari se. I dalje za svaki praznik turisticke destinacije prepune. I rejting vlasti jedino moze da ugrozi neka recesija i veci porast nezaposlenosti. A to zavisi direktno od odnosa sa zapadom.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Pacino said:

Kada je Blic u pitanju. Pošto sam radio jedno vreme tamo, msm to je sve Ringier, ali to je to, ja sam imao isti ugovor koji i novinari tamo imaju, oni ga zovu autorski, ali to je ono, radiš za honorar, neplaćeni slobodni dani, nema otkaznog perioda, ukoliko oni odluče sutra mogu da ti daju otkaz, pa se ti snalazi. Za to vreme koje sam proveo tamo sam video da je jako teško doći do normalnog ugovora, ja se hvala Bogu nisam zadržao dugo, tj znao sam da se neću zadržati dugo, pa sam pristao, a i bio mi je prvi posao, pa je nekako logično da kreneš od tako nečega (posebno jer gde god sam normalno aplicirao automatski sam dobijao odbijenicu, a iz Ringiera su me tražil). U mom sektoru je bilo više ljudi sa pravim radnim ugovorima, mi mladi smo bili honorarno plaćeni, dok znam za novinare da su gotovo svi na honorarcu, samo nisu oni koji su duže tu i koji su se stopili sa svim tim. 

 

Mogu da potvrdim ovo. Jedan član porodice je radio u Blicu, on je novinar sa dugogodišnjim iskustvom i pisao je tekstove za biznis sekciju, čini mi se. Isto se nije zadržao dugo. Ono što mi je rekao jeste da Blic ima dnevni cilj poseta koji je postavljen i tracker istih. Tada kad je on radio cilj je bio 18 000 klikova/pregleda. I čim vide da su daleko od cilja tj. imaju malo pregleda, odmah se gleda gde može da se gurne članak koji može da poveća iste. Jako je teško dugo se zadržati tu, zbog tempa rada, a i neinspirativno je okruženje za nekog ko želi da se bavi ozbiljnim novinarstvom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJ_Vasa said:

Moram priznati da ne vidim svrhu čoporativnog dolaska. Šta znači ako se okupi 100.000 pola miliona ili milion? Ništa. I mnogi od tih što dolaze znaju da je to samo folklor. Vlast se ne bira na mitinzima, već na izborima

 

Imam jednu hipotezu oko toga. Pođimo od toga da vlast ima svoje 'sigurne' glasace - clanove, botove, ucenjene i njihove kapilare. Da tu nema iznenadjenja, i da posto ovo nije normalna demokratija, nece doci do velikog gubitka u broju glasaca zbog losih poteza.

 

Ako je tako, jedini nacin da izgube izbore je da se poveca broj glasaca za opoziciju, i posebno u situaciji u kojoj je opozicija trajno razjedinjena. Da bi se to desilo, nezainteresovani i/ili apaticni treba da postanu opredeljeni. Imam utisak da je u poslednjih deset gogina, mnogo toga usmereno na to da apaticni ostaju apaticni.

 

Masinerija skuplja svoje glasove 'na terenu', a sve sto se desava u medijima sluzi tome da drzi ostatak kod kuce. Na primer:

- Vucic ima 55%? Zasto se truditi, kad nema sanse.

- Djilas punio svoje dzepove? Ma sta cu ja da glasam za njega. Ionako stalno cujem da je doveo Beograd skoro do bankrota.

- Vidi ove iz opozicije, samo hoce vlast (?!?, to mi je jedna od omiljenih kritika)

itd. itd.

 

Ovaj miting ce biti uvod u jos jedne izbore, i ova masa u stvari sluzi tome da oni koji su trenutno besni ili inace neopredeljeni (ali svakako ne bi glasali za vlast) vide po toj masovnosti da ne vredi glasati protiv masinerije, a i da nema potrebe, jer (kako bohumilo lepo kaze) ipak vlast obezbedila neki minimum.

 

Uostalom, setimo se da je Sloba pao tek kad je opozicija dobila 2.4 miliona glasova. A toliko bi joj i sad trebalo, jer je prosle godina presednik dobio 2.2

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...