Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Bejbl said:

 

Znači, u Bačkoj je najkvalitetnija zemlja i na toj činjenici se može zasnivati razvoj.

 

Heh...pa pogledaj malo kartu Evrope i šire, pa ćeš videti kolika je površina Bačke.

 

Kad bi Vojvodina sutra hipotetički ušla u EU, nju bi čekala sudbina Slavonije u Hrvatskoj, koja takodje ima plodnu zemlju.

Ispraznila bi se.

Jer od zemlje ne može danas da živi mnogo ljudi.

Poljoprivreda ne može biti osnov razvoja nigde.

U uslovima otvorene tržišne privrede, njoj moraš davati da bi bila konkurentna.

A daješ još iz akumulacije koju stvoriš u drugim granama privrede.

 

Ako IT industrija cveta u Novom Sadu, ne vidim kakve to veze ima sa statusom Vojvodine, niti sa njenim karakteristikama.

Novi Sad je najveći grad u Vojvodini i drugi najveći u Srbiji. On usisava ljudske resurse na račun ostatka Vojvodine.

 

A tek te priče, mi dajemo mnogo, a vraća nam se malo su teška demagogija.

 

Ja bih Vojvodini ukinuo i tih 7% koje dobija iz državnog budžeta.

Jer tih 7% ide na finansiranje beskorisne vojvodjanske administracije.

 

Ajd da svakoj opštini u Vojvodini dajemo koliko privredjuje.

Začudio bi se rezultatima.

Jer ima opština u Vojvodini u kojima ama baš ništa ne radi.

I onda bi ovi iz Novog Sada mogli reći, joj koliko mi dajemo, a koliko nam se vraća.

Vojvodina je mala zemlja, ali je imala gigante sto u Vrbasu, Kuli, Crvenki, Apatinu, Celarevu, Kikinda itd...Imas dobra vina, ulje, piva, secerane. IT je u Vojvodini dobro razvijen i verujem da bi bili slicni Sloveniji...

 

Ti bi ukinuo i 7% ehhh...lepo je drugi da zive na grbaci Vojvodine koja ima uzasne puteve kojim se hvali preCednik..Subotica je na izdisaju, Kikinda isto...Malo su sad Madjari podigli nesto ali i to je traljavo. Pa kod nas bazen rekonstruisu od pazi sad maja 2020 godine...

 

Vojvodina jeste krava muzara nazalost, ali srecom  znamo sami da se snadjemo pa zivimo koliko toliko bolje od ostatka Srbije...

 

Novi Sad je prestonica kulture i to je dovoljno za mene i pored ove nakaradne vlasti drzimo nivo, neki..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

 

te floskule da bi svi propali bez Beograda i "uze Srbije " mani....  jer bukvalno svima koji su se oslobodili stege Beograda je svanulo... pocevsi od Slovenije za koju su govorili da ce crci od gladi, pa preko Crne Gore - za koju su govorili da nece imati zita itd- a oni odgovorili da imaju 5 prekookeanskih teretnih brodova i da samo rentom istih imaju za zito za celu CG....

 

  Vojvodina pre 1 svetskog rata po razvoju bila ohoho ispred Srbije..  Vojvodina je imala u AU monarhiji najrazvijeniju zeleznicku mrezu.

     Za Vojvodjane je dovoljna proizvodnja hrane , i industrija prerade te hrane... Vojvodina bi imala solidan %  sopstvenog gasa i nafte... za svoje potrebe..   Struje jedino nema..  Ali recimo vetroparkovima  i uvozom gasa iz Rusije ( kompenzacija- hrana ) moze se imati gasne elektrane.. a moze se ucestvovati i u izgradnji te famozne nuklearke u Madjarskoj.  Hrana je skupa i sve ce skuplja biti... A Vojvodina ima jednu od najkvalitetnijih zemljista u Evropi... Sami Holandjani su rekli da bi oni kod nas tukli 2 roda godisnje...

 

  Sto se te istorije medjunacionalnih zlocina tice-  svaki takav zlocin ili medjunacionalna mrznja je uvezena.. bezmalo nikad nije bio od domaceg stanovnistva.. Kako za Novosadsku raciju, tako i 44-46'  tako ni 90ih..

Nije poenta u "umiranju od gladi, poenta je da bi sve zemlje bivse Yuge da je opstala sigurno bolje prosle. Jer se radi o velikom trzistu - gde bi bilo bolje investitorima da ulazu. Sto vece trziste to bolje - zato je i stvorena EU zbog jedinstvenog trzista. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Vojvodina je mala zemlja, ali je imala gigante sto u Vrbasu, Kuli, Crvenki, Apatinu, Celarevu, Kikinda itd...Imas dobra vina, ulje, piva, secerane. IT je u Vojvodini dobro razvijen i verujem da bi bili slicni Sloveniji...

 

Ti bi ukinuo i 7% ehhh...lepo je drugi da zive na grbaci Vojvodine koja ima uzasne puteve kojim se hvali preCednik..Subotica je na izdisaju, Kikinda isto...Malo su sad Madjari podigli nesto ali i to je traljavo. Pa kod nas bazen rekonstruisu od pazi sad maja 2020 godine...

 

Vojvodina jeste krava muzara nazalost, ali srecom  znamo sami da se snadjemo pa zivimo koliko toliko bolje od ostatka Srbije...

 

Novi Sad je prestonica kulture i to je dovoljno za mene i pored ove nakaradne vlasti drzimo nivo, neki..

 

redovno sam i na kelebiji i na horgosu redovno gledam gomilu pesaka , biciklista, motocikliste , automobile sa SU , KA i ostalim okolnim tablicama kako svako jutro idu na posao u Madjarsku a uvece se vracaju...  da nema toga ko zna sta bi bilo...

 

 Rodjen sam u Subotici, znam kakav je to gigant od grada bio... U Kikindu takodje idem ceo zivot-  od nekada mocnog ekonomskog gradica - sad je mrtvo..  Pancevo u kom zivim,  je nekad imalo prihoda kao cela CG .. Danas je na nivou proseka...   Sinobus iz Panceva ( prvo BG "Dunav stanica") za Kikindu  je imao i 6-7 polazaka dnevno-  oni u 9 ujutru i oni popodne su imali i po 10 vagona...  Nekada je isao i "Srebrni voz " na toj relaciji- koji su odneli i nikad ga nisu vratili..  danas i ne znam dal postoji ta linija?   

   Sustina je da Vojvodina od kako je pod Srbijom , samo je disala od 72 do jogurta....  sve ostalo je bila kolonija..

8 minutes ago, Darth Bane said:

Nije poenta u "umiranju od gladi, poenta je da bi sve zemlje bivse Yuge da je opstala sigurno bolje prosle. Jer se radi o velikom trzistu - gde bi bilo bolje investitorima da ulazu. Sto vece trziste to bolje - zato je i stvorena EU zbog jedinstvenog trzista. 

 

 

pa zato su i sve zemlje u EU ili teze ka EU- sem AVistana naravno

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Doc Holiday said:

 

redovno sam i na kelebiji i na horgosu redovno gledam gomilu pesaka , biciklista, motocikliste , automobile sa SU , KA i ostalim okolnim tablicama kako svako jutro idu na posao u Madjarsku a uvece se vracaju...  da nema toga ko zna sta bi bilo...

 

 Rodjen sam u Subotici, znam kakav je to gigant od grada bio... U Kikindu takodje idem ceo zivot-  od nekada mocnog ekonomskog gradica - sad je mrtvo..  Pancevo u kom zivim,  je nekad imalo prihoda kao cela CG .. Danas je na nivou proseka...   Sinobus iz Panceva ( prvo BG "Dunav stanica") za Kikindu  je imao i 6-7 polazaka dnevno-  oni u 9 ujutru i oni popodne su imali i po 10 vagona...  Nekada je isao i "Srebrni voz " na toj relaciji- koji su odneli i nikad ga nisu vratili..  danas i ne znam dal postoji ta linija?   

   Sustina je da Vojvodina od kako je pod Srbijom , samo je disala od 72 do jogurta....  sve ostalo je bila kolonija..

 

pa zato su i sve zemlje u EU ili teze ka EU- sem AVistana naravno

Pa i Avistan tezi EU. Vidis koliko su poglavlja otvorili.

Link to comment
Share on other sites

Zapad na koji se gleda kao neko bozanstvo, i koji jeste najnapredniji deo sveta, je zakljucio da je mnogo bolje da se ujedini, prosiri, stvori jedno veiko trziste itd itd, dok forumasi koji su deklarativno pro-zapadni i gradjani sveta, misle da je resenje u dallnjem rasparcavanju zemlje, onako odoka, sa argumentima, mi smo multikulturalni, kakva je i Rusija, pa i Kina, a da ne spominjemo Indiju, sto prakticno nista ne znaci. 

Znaci totalno suprotne ideje od ideje EU, totalno suprotno ideji SAD. Poredjenja sa Svajcarskom, koje se odmah sete svi separatisti, je naravno maloumno.

Tako su govorili 1991 u BiH, da ce kada se osamostali postati kao Svicarska, a postala je go qurac, i usla u top 3 najgore zemlje u Evropi u kojoj 90% mladih ljudi masta kako da pobegne.

 

Sto se tice ovog rudnika, to je tek pravi cirkus, i to onaj antivakserski. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

Zapad na koji se gleda kao neko bozanstvo, i koji jeste najnapredniji deo sveta, je zakljucio da je mnogo bolje da se ujedini, prosiri, stvori jedno veiko trziste itd itd, dok forumasi koji su deklarativno pro-zapadni i gradjani sveta, misle da je resenje u dallnjem rasparcavanju zemlje, onako odoka, sa argumentima, mi smo multikulturalni, kakva je i Rusija, pa i Kina, a da ne spominjemo Indiju, sto prakticno nista ne znaci. 

Znaci totalno suprotne ideje od ideje EU, totalno suprotno ideji SAD. Poredjenja sa Svajcarskom, koje se odmah sete svi separatisti, je naravno maloumno.

Tako su govorili 1991 u BiH, da ce kada se osamostali postati kao Svicarska, a postala je go qurac, i usla u top 3 najgore zemlje u Evropi u kojoj 90% mladih ljudi masta kako da pobegne.

 

Sto se tice ovog rudnika, to je tek pravi cirkus, i to onaj antivakserski. 

Decentralizacija i globalizam nisu suprotstavljeni pojmovi

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, jedibojan said:

Decentralizacija i globalizam nisu suprotstavljeni pojmovi

 

Da, ali i separatijam ne znači  decentralizacija.

Centralizacija odlučivanja u Srbiji danas je veća nego u vreme SFRJ, isto je i u drugim bivšim repubilikama, osim BiH, tamo nije jaka centralizacija na nivou države već na nivou entiteta. Vojvodina je bila ekonomski najjača u vreme kad su opštine imale svoje izvorne prihode, nije sve išlo prvo u centralnu kasu pa onda deljeno.

Centralizacija je izvršena u vreme kad su premijeri Srbije bili Radmilović, Zelenović, Božović, pazi, svi iz Vojvodine, naravno, reći će neko oni su dođoši, biće bolje kad na vlast u Vijvodini dođu Maja Gojković, Miloš Vučević, Bajatović...

 

Edited by Div
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Nije poenta u "umiranju od gladi, poenta je da bi sve zemlje bivse Yuge da je opstala sigurno bolje prosle. Jer se radi o velikom trzistu - gde bi bilo bolje investitorima da ulazu. Sto vece trziste to bolje - zato je i stvorena EU zbog jedinstvenog trzista. 

 

Politička homogenost nije uslov slobodne trgovine, odnosno punog učestvovanja (u podeli rada) na velikom tržišzu. Naprotiv, ona obično proizvodi veliku politčku moć koja sputava slobodno trgovanje jer: a) osvaja se kroz promovisanje koncentrisanih specijalnih interesa kojima odgovara sprečavanje slobodnog uvoza, b) fizički može da opstne i u autarhiji. 

 

Istorija sveta i Evrope i same EU o tome svedoče. Koncepti poput ljudskih i vlasničkih prava (koja obuhvataju i pravo trgovine sa "strancima") i ograničene moći vlasti koji su zaslužni za uspeh Evrope nisu pali s neba niti su posledica nekakvih inherentnih ljudskih kvalteta Evropljana već su nastali kao posledica politički usitnjenog evropskog prostora (koji je možda posledica geografski usitnjenog i razruđenog prostora, to je otvoreno za debatu) gde je bilo nemoguće do beskonačnosti maltretirati i oporezivati podanike jer oni klisnuše nekoliko kilometara - u DRUGU državu! Danas najviše slobodne trgovina ima u gradovima-državama poput Hong Konga ili Singapura (odatle je, dakle, najlakše učestvovati na (najvećem mogućem) globalnom tržištu). EU je nastala i uspela kao projekat ekonomske a ne politčke zajednice, i nivo njenog uspeha (kao i recimo stepen slobodne trgovine sa svetom) je u obrnutoj srazmeri sa stepenom političkog jedinstva i centralizma, što se može pratiti uživo, dok ovo pišemo...

Edited by bohumilo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, deez nuts. said:


Boza Spasic i Vojvoda Seselj, dno kace dba

 

 

https://nova.rs/vesti/hronika/policajka-pala-na-protestu-uhapsen-lazarevcanin-koji-joj-je-pomogao-da-ustane/?fbclid=IwAR1JubAkmHBfabgV4mwJX8alfjWVOCfGShigyJbreD2_yPDgqL34QlbPJ9U
  

   ne znam, ali sve vise lici da se priblizavamo raspletu...  i to onom krvavom

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Amigo said:

Zapad na koji se gleda kao neko bozanstvo, i koji jeste najnapredniji deo sveta, je zakljucio da je mnogo bolje da se ujedini, prosiri, stvori jedno veiko trziste itd itd, dok forumasi koji su deklarativno pro-zapadni i gradjani sveta, misle da je resenje u dallnjem rasparcavanju zemlje, onako odoka, sa argumentima, mi smo multikulturalni, kakva je i Rusija, pa i Kina, a da ne spominjemo Indiju, sto prakticno nista ne znaci. 

Znaci totalno suprotne ideje od ideje EU, totalno suprotno ideji SAD. Poredjenja sa Svajcarskom, koje se odmah sete svi separatisti, je naravno maloumno.

Tako su govorili 1991 u BiH, da ce kada se osamostali postati kao Svicarska, a postala je go qurac, i usla u top 3 najgore zemlje u Evropi u kojoj 90% mladih ljudi masta kako da pobegne.

 

Sto se tice ovog rudnika, to je tek pravi cirkus, i to onaj antivakserski. 

Ovo je vukojebna teska gde ne moze da se odrzi ni skupstina stanara a ne da se dese neke promene na nivou mesne zajednice kamoli drzave. Trideset godina isti maloumnici vladaju i obecavaju bajke. 

 

Sto se tce rudnika ko ih zeli nek im se tri otvore u njihovom kraju pa nek prosperiraju od toga....

2 minutes ago, Doc Holiday said:

Budale...sad ce narod i botovi da stave Nesterovica :)) ako ne bude imao najvise glasova...udavite me 🙂

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ovo je vukojebna teska gde ne moze da se odrzi ni skupstina stanara a ne da se dese neke promene na nivou mesne zajednice kamoli drzave. Trideset godina isti maloumnici vladaju i obecavaju bajke. 

 

Sto se tce rudnika ko ih zeli nek im se tri otvore u njihovom kraju pa nek prosperiraju od toga....

Budale...sad ce narod i botovi da stave Nesterovica :)) ako ne bude imao najvise glasova...udavite me 🙂

 

moras da se registrujes preko FB ili neke druge mreze valjda

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...