Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Iako je sveprisutna prica o Dodiku i Galensu to je ipak samo prica.

Dodikova gradjevinska firma je Integral inzenjering iz Laktasa koja je radila na maltene svim javnim radovima u Srpskoja a takodje i na pola Vucicevih autoputeva u Srbiji.

Galens je neka druga, teza prica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Doc Holiday said:

 

https://rs.n1info.com/vesti/poslanik-sns-rio-tinto-je-los-pre-nego-sto-se-neko-usudi-da-me-napadne-cekicem/?fbclid=IwAR3Ty7iDlS62Xkyo5CzaElnxQAfmvMxFqqng49B4iF5ANipXvSOJhY9hJCE


    poprilicno deluje da ce doci do raskola u SNS-u oko ovoga..  A i gomile pre toga..  sve vise i vise je preletaca...

 

   Ne bi me iznenadilo da Dacic vec neko vreme potajno pregovara sa opozicijom- jer zna da ni opozicija ne moze da pobedi bez  njega... 

    A i kolko sam navatao medju raznim medijima i portalima da je upravo Dacic onaj koji bi mogao biti covek za neku mirnu tranziciju....  najlukaviji i najpokvareniji politicar od svih

 

pa bez adekvatne kontrole a i nemanja za koga verujem u svim naseljima

Ja sam za Dacica nesto pomenuo jos pre .... sigurno vise od godinu dana! Tada sam bio optuzen za trolovanje.

Jer on sa svojih 10-ak posto i ostatak opozicije sa jos 10-15 % bi zajedno mogli da budu - bar jaka opozicija ako nista drugo. Plus sto bi mnogi glasali ako bi se ukazala neka sansa za pobedu nad SNS-om.

Videcemo ...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Jer on sa svojih 10-ak posto i ostatak opozicije sa jos 10-15 % bi zajedno mogli da budu - bar jaka opozicija ako nista drugo. Plus sto bi mnogi glasali ako bi se ukazala neka sansa za pobedu nad SNS-om.

 

Dačić i SPS nikada neće svojom voljom biti opozicija ...

Oni iz struktura vlasti neće dobrovoljno otići (osim na mig iz Moskve,a i to je upitno),mogu biti samo najureni od strane SNS ...

Klijentelistička partija na nivou SNS,možda čak i gori ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nema bas nikakve ljubomore na njih, niti ovde neko nekog deli po tome sta je stvorio, sta radi dok sve to nije u nekom obliku  koji izlazi iz okvira nromalnog ili regularnog. 

 

Stavise,oni koriste najvise recnik  drugosrbijanci. Naravno da svako ima prijatelje od tih tkz dodjosa i mesas babe i zabe.  Smetaju oni sto se ''laktaju'' kroz stranku a takvih ima i ''domacih'' koji bi se popisali na sve samo da imaju taj neki ''siguran'' posao.

 

Ovo drugo ti je neumesno kao i ovo za izgradise kuce jer generalizujes nesto sto nije moguce generalizovati. Jer npr u NS ima jako uspesnih domacih, ali npr ima taj Galens koji gradi i pere pare od Dodika jer kad su trazili kredit od jedne strane banke gde radi moja sestra, tokovi novca su isli do njega. Takve debilne kabadahije ne voli niko i nije uopste bitno odakle su. 

 

Kad bolje razmislim ima izuzetno uspesnih domacih firmi u NS sto se tice IT, neke su i prodate i ljudi su bukvalno zaridili stotine miliona eura. Bukvalno nikakve ljubomore nema xD

 

Govorim o licnom iskustvu, onome sto desetak godina posmatram kao neutralac, ne "pripadam" ni jednima ni drugima. To ovde je relativno, jer ne znam da li je moguce porediti Novi Sad i jedno malo mesto od xx hiljada stanovnika. Boldovano je poenta, apsolutno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Prijatelj Mitar said:

Posto radim u sredini gde zivi dosta izbeglih iz Hrvatske (nesto manje iz BiH), mogu samo da izjavim da su to vredni, radni i posteni ljudi koji su listom dosli bez icega i uspeli da se izbore za parce svog neba. Ima dosta ljubomore prema njima od strane starosedelaca koji su tu po prirodi dosta pasivni i koji svedoce kako neko pred njihovim ocima dosavsi praznih dzepova grabi i rukama i nogama da bi za svoju decu i sebe izgradio bolju buducnost. Zato izgradise kuce, otvorise preduzeca, a starosedeoci obradjuju ocevinu i psuju sebi u brk.

 

ovde nema ljubomore takve vrste.. nikad je nije ni bilo... na kraju krajeva, doseljeni Nemci su isto bili vrlo sposobni i vesti , sto i jeste generalna njihova odlika.. i oni su i pokrenuli industrijalizaciju u Vojvodini... i niko na njih nije bio ljubomoran.. mnogi su radili na njihovim gazdinstvima.. izmedju 2 svetska rata su cak dolazili i iz Srbije da nadnicare kod njih  i niko nije imao problema sa time

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Doc Holiday said:

 

ovde nema ljubomore takve vrste.. nikad je nije ni bilo... na kraju krajeva, doseljeni Nemci su isto bili vrlo sposobni i vesti , sto i jeste generalna njihova odlika.. i oni su i pokrenuli industrijalizaciju u Vojvodini... i niko na njih nije bio ljubomoran.. mnogi su radili na njihovim gazdinstvima.. izmedju 2 svetska rata su cak dolazili i iz Srbije da nadnicare kod njih  i niko nije imao problema sa time

Pa dobro, sad se radi u firmama kod Krajisnika, niko nema problem sa tim. 

Link to comment
Share on other sites

U vezi Rio Tinto, neko je od mojih prijatelja na fejsu podijelio post ovog momka, a sto sam slicno i sam napisao.

Spoiler

 

Radoje Kiperović

 

Smeta nam Rio Tinto i kopači koji će doći, smeta nam zatrovan vazduh naših gradova.

Branimo kao i čuvamo djedovinu!?

Kako i čim? Tako što smo zagadili svaku rijeku i svaku šumu koju imamo, komunalni otpad nam se popeo na planine. To nisu tone, to su milioni tona đubreta svuda oko nas. Ne, nije to uradio niko drugi nego mi sami.

Plodne oranice su sve više zarasle, za male naknade dali smo ih kopačima šljunka. Šume su posječene tolikim intenzitetom i na takvim površinama da je eksploatatorska Austro-Ugarska samo mogla sanjati o takvoj brutalnoj efikasnosti. Šumska gazdinstva bez obzira na to posluju u domaćinskom minusu.

Ne treba nama nikakav Rio Tinto da nas uništi, odavno smo to uradili sami sebi. Ima više od desetak godina kako je jedan Nijemac na turističkom štandu Srbije izgovorio čuvenu rečenicu "gospodo vi prodajete laž, vaše rijeke i svaki dio vaše zemlje prepun je smeća". Ništa nije pogriješio. Bosna i Hercegovina i Srbija su dvije najzagađenije evropske zemlje, isključivo svojom krivicom i ljudima koji konstantno lažu sami sebe.

Zato ne treba nikoga da čudi što su ovi prostori žrtvovani za eksploataciju litijuma i koječega još. Nisu žrtvovani nego odabrani jednostavnim posmatranjem i zbrajanjem 2 i 2.

Dok pojedinac ne krene od sebe , dok ne dovedemo u red svoje rijeke, šume i planine, svoje zaparložene livade, sva naša trabunjanja o želji da se sačuvamo od nekog Rio Tinta, jesu samo laž i licemjerstvo.

 

I malo slika

261307332_1013350059225968_2171147948833

 

262367769_1013350182559289_3066028039935

 

261849846_1013350312559276_2101249031457

Edited by Amigo
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Andrej said:

 

Ma meni je drago samo što ga je dovela na ivicu plača :heart:

 

Naravno :thumbsup:

8 hours ago, Prijatelj Mitar said:

Posto radim u sredini gde zivi dosta izbeglih iz Hrvatske (nesto manje iz BiH), mogu samo da izjavim da su to vredni, radni i posteni ljudi koji su listom dosli bez icega i uspeli da se izbore za parce svog neba. Ima dosta ljubomore prema njima od strane starosedelaca koji su tu po prirodi dosta pasivni i koji svedoce kako neko pred njihovim ocima dosavsi praznih dzepova grabi i rukama i nogama da bi za svoju decu i sebe izgradio bolju buducnost. Zato izgradise kuce, otvorise preduzeca, a starosedeoci obradjuju ocevinu i psuju sebi u brk.

Vidi...i ja bih mogao da napisem koju o temi jer i ovde ima dosta prognanih i izbeglih sa tih podrucja. Samo,bojim se da bi me u tom slucaju mnogi etiketirali "izdajnikom", "mrziteljem svoga roda" i "vojvodjanskim separatistom" (mada sam ja samo 'autonomas') 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Crni Bombarder said:

Naravno :thumbsup:

Vidi...i ja bih mogao da napisem koju o temi jer i ovde ima dosta prognanih i izbeglih sa tih podrucja. Samo,bojim se da bi me u tom slucaju mnogi etiketirali "izdajnikom", "mrziteljem svoga roda" i "vojvodjanskim separatistom" (mada sam ja samo 'autonomas') 

Ne moras da pises druze Crni i ovim si dosta rekao.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Znas kako,moje iskustvo je prilicno suprotno.

Vredni,marljivi i oni koji zive iskljucivo od svog postenog rada su podelili sudbinu nas "starosedelaca" (moji su se roditelji doselili iz Crne Gore pocetkom 'sedamdesetih') sto ce reci da zive jednako skromno,da ne kazem tesko kao i vecina stanovnistva ovde. Takva je vecina i moram reci da i oni godinama vec masovno odlaze odavde negde na zapad.
Sa druge strane,od pojedinaca ili porodica koje su stekle kapital,imovinu i bogatstvo retko ko (mogu cak da ustvrdim i niko) je do imetka dosao iskljucivo na legitman i legalan nacin. Bas obrnuto - maltene svi su zagazili u neki domen kriminala,najcesce privrednog. I to bas onako..full gas. I to se vrlo dobro zna..sad je samo pitanje hoce li neko na to da ukaze ili ce da cuti jer eto..oni su prognani,imajmo razumevanja. :ajme:

Moj post je reakcija na (u mojim ocima) neistinitu tvrdnju Prijatelja Mitra da "izbeglice izazivaju ljubomoru 'domicilnog stanovnista' jer su uspesni i rade,a oni samo gundjaju".. Vecina izbeglih i prognanih porodica rade i zive cestito i posteno,ali takvi se obicno ne uspevaju obogatiti preko noci..

Naravno,apsolutno isti odnos i stav imam i prema "starosedeocima" koji se bogate na raznim privilegijama i povlasticama,vezama i dilovima sa drzavom,a na ustrb drustva u kojem zive.

A da sam za vojvodjansku autonomiju u sto sirem kapacitetu,jesam,kao sto sam za isti takav status i za neke druge delove Srbije,kao i za sam grad Beograd. Od ovako vulagrno centralizovane drzave niko nema koristi i svi smo na gubitku. 

Link to comment
Share on other sites

Za lopove, krimose i politicku ološ treba i uporrebiti taj izraz a ne da se gleda da li je neko od njih izbegljca  dođos, starosedelac ili domorodac. Lično me ne dotiče kad neko napjse da su Zvonko Veselinovic, Branko Miljkovic ološ i kriminalci ali kad kaze " ovi Srbi sa Kosova kriminalci" onda reagujem baš žestoko zato što se generalizuje i sve trpa u isti koš. Inače kad bi baš krenuli da trazimo iz kojih grupa ima krimosa i ološa ne znam ko bi mogao da se pohvali da je čist. Eto padaju mi na pamet Slovaci u Vojvodini i Goranci po celoj Srbiji ostalo sve isti qrac.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

U vezi Rio Tinto, neko je od mojih prijatelja na fejsu podijelio post ovog momka, a sto sam slicno i sam napisao.

Taj post je generalizacija. 

 

Ti sto bacaju djubre gde god stignu, zagadjuju reke i seku sume, sigurno nisu ecology aware i nisu na bilo kakvim ekoloskim protestima a ne samo ovom oko Rio Tinto. 

 

Jesu nam reke zagadjene, jeste da imamo djubreta gde god stignes, ali nije ok reci da je to licemerstvo ljudi koji protestuju. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Div said:

...neću zameriti ako je sprečen iz nacionalističkih ili socijalističkih motiva...

 

Pa i ja isto ne bih zamerio kad bi tu prestalo divljacko ponasanje zbog premlaćivanja majmuna. U stvari me baš zabole da li bi se divljaci civilizovali, dovoljno bi bilo da smrde u rupama, kao sto je normalno. To je svuda tako. Najveci ludaci divljaju jer njih zakoni ne interesuju, a ostalih 90% ludaka smrde po podrumima i mrze zbog straha od kazne i da ih ne prijave komsije, ali su mirni i u javnom prostoru se ponasaju civilizovano, a divljaju samo na internetu, pa se i tu kontrolisu. Cilj je vazan, i to je da divljaci prestanu da divljaju zbog straha od kazne, a da li je kazna tojaga ili pare ili prdekana, nije važno. Prema svecu i tropar. Ima onih koji samo jezik tojage razumeju, to je cinjenica.

Link to comment
Share on other sites

Ako su posteni domoroci i posteni dodjosi u istoj ravni cemu onda takve podele? Zar nije oravednika podela da dobre i lose ljude? ( ovo zvuci kao sa fejsbuka:))

Cudi me da dosta forumasa koji se kunu u zapadnu demokratiju i vrednosti slobodnog sveta generalizuju dodjose( i ratne izbeglice i ekonomske migrante) kao krivce za sve. Da bas tako generalizuju, jer kad kazes imam ja prijatelja izbeglica i nisu svi takvi to je klasicno sviranje kurcu da sebe opravdas kao slobodoumnog i naprednog europejca. Jer blagonaklono izdvojim ponekog a ostali su katastrofa.

Dodjosi koji su ziveli par stotina kilometara od mesta gde su sada su nespojivi sa domicilnim stanovnistvom i hocemo da nam nasu lepu varos vrate.

Melting pot je napravio US a mi bi da se setkamo korzom gde svako svakoga zna i da nam niko to ne remeti jer je tako bilo prethodnih sto godina? Tesko da moze.

Ovim iz Banostra su ovi iz Suseka decenijama neprijatelji i gori od dodjosa. Uvek je to ista prica, uvek je najbolje naci spoljnog neprijatelja gde smo mi protiv njih, to moze biti drzavni neprijatelj, drugi grad, drugi klub, drugacije seksualno opredelenje…

Uvek moje govno uvek manje smrdi.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devil In My Pants said:

Pa covek im je placao iz budzeta Sredera, Klintona i Blera...

Ni ovo ne razumem. Pa sta ako je kao savetnike uzimao Tonija Blera i Sredera, i pa sta ako je uplatio u fond za kampanju Hilari Klinton? Pa vecina je mislila da ce ona pobediti. Jedina je zamerka, delimicno, sto je to placano, sta je placano, iz drzavne kase. Ovo ostalo je podmetacina zlocinackih doktora i filozofa i slicnih. Jebo ih Toni Bler. 

 

Zato su ih...samo nisu...

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Pletilja said:

Na kraju i ne manje vazno: Cer i Suvobor, svaka cuka tog kraja Srbije je posejana kostima ratnika cija je epopeja I Sv. rata usla u svetsku istoriju, to se ne prodaje. Ovo dajem na znanje svim tim patriJotama koji bi i rodjenu majku prodali za malo kesa. 

sta je sa kostima Rimljana i Turaka i ostalih, i kako se ova izjava razlikuje od onih patrijotskih prica iz devedesetih o veri i večeri? Tj, taj "argument" je potpuno nebitan. U  stvari moze da se kaze da je neki vid nasilnistva. Emotivnim ucenama naterati nekoga da radi ovo ili ono zbog nekih iracionalnih razloga. Dedovina, babovina, preci, mrtvaci, koske... Lojalnost nekretnini koja je tu bila pre milijardu godina i bice za milijardu godina, a u međuvremenu je promenila sto hiljada vlasnika.

 

Pravo pitanje je, dokle će se tu tvrditi da živi i oni koji će se tek roditi zauvek treba da budu taoci nekih koski i mrtvaka. Dobro, ako hoće neka budu, njihova stvar, nikoga nije briga, samo nemoj da se bune kad ih svi izbegavaju, kad neće sa takvima da imaju ništa, i kad o njima misle isto sto onaj Amer iz ambasade "ziveo sam među ovim ljudima 5 godina, i ja njih uopste ne razumem".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Glede ovoga sto @Milenko Puzigaca pise evo i dodatak od strane Dezulovica. Valjda je vreme da se pocnemo vise baviti zivotom a manje sa smrcu.
 

– Smrt je našeg roda, rod naš najrođeniji. Smrt je nama početak i kraj, svrha i smisao, smrt je naš bog i naš totem, svoja postojanja dugujemo nekim davnim i manje davnim veličanstvenim smrtima, obilježavamo i slavimo smrt, učimo o smrti od đačkog doba, školski udžbenici su nam enciklopedije mrtvih, religije nam se klanjaju mrtvima, bukvalno ljubimo leševe u kovčezima, ubojice su nam heroji, dijelimo se po mrtvima i ubijenima – čak i uzgajamo mrtve, pa ih umnožavamo – cijele svoje kratke, mrtve živote odgajani smo s osjećanjem krivnje što smo živi, države smo sagradili na masovnim grobnicama, nas naprosto nema izvan smrti. Čak i ljudi na ulici, pogledate li malo bolje, hodaju mrtvi. Živi ljudi, a mrtvaci.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...