Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

13 hours ago, Klotzen said:

Demokratija neće doći posle Vučića, to je tačno. Ali će je definitivno biti više nego danas. I to je suština zašto njega treba skinuti i raditi na tome. Pred nama je put na kom smo mi stigli do jedno 30% do 2012. i sada polako idemo unazad, što više koraka unazad napravimo to će nam više vremena trebati da se vratimo na tih imaginarinih 30% . Ali Vučić nema razloga da pravi korake unapred jer je nedodirljiv i dok god sedimo kući i čekamo da se narod "demokratizuje" ići ćemo ka onoj tački od 0% odakle smo krenuli 2000.

 

Dakle manite se te mantre kako će se narod probuditi i osvestiti, neće se to desiti kao što se nigde u svetu i nije desilo. Mediji kroje najveći deo javnog mnjenja a znamo ko to danas kontoliše. Ako od Vučića očekujete da demokratizuje građane onda je to isto kao i da glasate za njega. Nego kao i svi ostali mi moramo mic po mic da guramo vlast da idemo ka 100% da budemo kao Holandija (koju često uzimamo kao primer 🙂 )

 

Prvi korak je da se ponovo izborimo za smenjivu vlast i do tada je iluzorno pričati o bilo čemu što ne vodi tome. Neko će se probuditi zbog ekologije, neko kad mu sportski klub ispadne u prvom kolu evrope, neko kad shvati da je sve poskupelo 20% i da mu je džabe što je dobio povišicu 5% i tako dalje.

 

O demokratiji se može naširoko pričati, šta ona uopšte predstavlja i kako se za nju boriti. 

 

Ja mislim da to nije pitanje samo smenjivosti vlasti. 

Nije da mi nismo već menjali vlast na izborima. 

Činjenica je da se Vučića u ovom trenutku ne može smeniti  demokratskim sredstvima. Prosto, on i njegovi koalicioni "partneri" uživaju dovoljnu podršku u narodu, da on može svake godine organizovati izbore i pobedjivati. 

I to bez da krade izbore u značajnoj meri. 

Zašto je to tako, može biti predmet analiza. 

Nije Vučić jedini populista i diktator, čak ni u regionu. 

Kako objasniti fenomen Orbana u Mađarskoj, zemlji EU, koji je ništa manji diktator od Vučića, a pri tom otvoreno zastupa i neke nacionalističke, šovinističke i rasističke stavove. 

Kako je to moguće u zemlji koja je davno prošla tranziciju, ispunila sve uslove za prijem u EU i već skoro 20 godina članica iste?

 

Najlakse je reći da mi hoćemo biti kao Holandija. 

A možemo li biti? Hoćemo li ikad imati uslove da budemo kao Holandija?

Ja bih rekao da nam je biti kao Mađarska plafon. 

Možemo menjati vlast sto puta, ali ćemo uvek doći na nekog Vučića ili Orbana. 

 

Ja uvek glasam za neku opoziciju, jer smatram da je to neka suština demokratije. I podržam sve proteste protiv vlasti. Vlast treba uvek pritiskati i terati je da pokazuje svoje slabosti svojim reakcijama na proteste. 

 

Ali ne očekujem niti priželjkujem da se vlast menja preko ulice. Jer to nikako ne garantuje procvat demokratije, a može i da se otme kontroli pogotovo ako režim podržava veliki broj ljudi. 

 

Treba biti konkretan i birati bitke. 

A ne da se protestuje zbog bilo čega, samo da bi neke druge doveli na vlast preko ulice. 

 

Ja opravdano sumnjam da se iza ovih protesta krije briga za ekologiju. 

Već samim tim što su blokade organizovane na dan kad su naprednjaci imali svoju feštu, pa se znalo da će opštinski štabovi iz cele Srbije krenuti put Beograda i Arene. 

 

Generalno, ne mogu da se otmem utisku da sve što še dešava u Srbiji ovog novembra je nekako povezano sa posetom Djilasa Vašingtonu početkom meseca, te onog famoznog pisma kongresmena Bajdenu u kojem se u suštini izražava zabrinutost za poslovanje United Grupe. 

Odjednom kreću direktni prenosi N1 prekrečavanja murala, spašavanja Vijetnamaca, protesta zbog metroa, Rio Tinta.... 

 

 

 

Edited by Bejbl
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, bohumilo said:

  

Koji smo to "mi" kojima pripada ta "zemlja", u kojim vlasničkim knjigama se to moze videti i koji su to "oni" koji "nama" hoće da je "eksploatišu"? Za građane Srbije koji nemaju vlasničkog udela nad tom zemljom u interesu je jedino da ona bude iskorištena na društveno najkorisniji, tj. najefikasniji, tj. najprofitabilniji način - potpuno je za njih irelevantno da li ce je koristiti rudari iz Australije, farmeri sa Drine ili nekakva Porodica bistrih potoka. Ako puno ljudi misli da je "životna sredina" važnija od rudnika, zašto nisu na delu to pokazali: zašto se nisu organizovali da skupe novac i svojim novcem kupe to zemljište (ponude veću cenu od Ria Tinta) i obezbede sredinu (uopšte ne ulazeći u rasprave o tome koliko je šta ekološki štetno, niti u stvarne motive grupacija koji nemaju ništa da kazu protiv apsolutno najvećeg trovača zivotne sredine u Srbiji, državnog EPS-a). 

 

Igra u kojoj su igrači "mi" i "oni" i "naša zemlja" i "naši resursi" i slični nominalni pojmovi - dakle igra u kojoj pitanje opozicije nije "zašto bi uopšte gradjani Srbije imali pravo da na referendumu odlučuju šta ce neko iz Loznice da radi sa SVOJOM zemljom?" već npr. "vlast hoće referendum jer zna da će pobediti na njemu" - se zove vučićizam, i u njoj će uvek pobedi Vučić, dok se ne pojavi neko ko je veći vučić od Vučića (još će se on na kraju šmekerski povući i u penziju posle mandata i ove opet zateći u nebranom grožđu) - tako mu je to, i tako će mu to i biti. Smejao sam se pre neki dan kada sam čitao ovu vest (300.000 za prvo dete od početka 2022. godine...ukoliko devojka zatrudni i rodi dete, da za nju ne važe ispitni rokovi, isto tako i za muškarca...stanovi i pomoć koje će država bespovratno da da bračnim parovima) zato što ona predstavlja prelazak TE igre, i u okviru nje opozicija ne samo da nije u stanju da artikuliše bilo kakvu ozbiljnu kritiku (koja nije puko kmečanje što oni nisu ti koji dele pare i ispitne rokove i stanove porodicama) - ne samo ovoga nego bilo čega drugog, od dovođenja "stranih investicija i radnih mesta" preko izgradnje auto puteva do osiguranja bankarskih depozita - već samo mogu da skinu kapu i da kažu "svaka čast, mi bismo to sve isto radili, i hoćemo, samo sutra". Stoga su, kako ja vidim, oni u mnooogo većem sosu od "medijskog mraka" i "nefer izbornih uslova"...

 

 

Ne treba se zavaravati, neke zemlje Afrike su po mnogim važnim parametrima (npr. po poštovanju vlasničkih prava i investicionom ambijentu) već dobrano ispred Srbije, tako da bi ulazak u njihov krug bio dobra vest (mnogo važnija nego, recimo, ulazak na svetsko prvenstvo u fudbalu)...

Boli nas patka sta ce raditi neko iz Loznice sa svojom zemljom, ali stvaranje jos jednog rudnika sa kojim necemo imati ama bas nikakve koristi sem velikog zagadjenja e to ne moze. Umesto da se ulaze u poljoprivredu i IT sektor i da nakrivimo kapu, mi cemo ulagati u nesto sto ce nam skracivati i ovako nizak zivotni vek.

 

Otvaranje fabrika je kao nesto izuztno kod nas a realnost je da pokupe pare i odu kad se zavrsi darivanje i ostane nam desetine hiljada obucenih radnika koji znaju da ture zicu tamo gde je napisano u uputstvu. Sto se tice puteva, zivim u Vojvodini i mogu reci da nisam ni malo ponosan tim delom, jer nasi putevi su ovde kriminalni, ne samo kroz Vojvodinu vec i kroz NS. Da ne pricamo parkinzima i sto nam sledi krvavi rat za parking mesto u sledecim godinama.

 

Sustina i jeste da neki novi vucic ne skine ovog sad i cak sve te ''investicije'' nisu problem meni i ako su ljudi srecni damotaju kablove, da rudare i rade u nekoj drzavnoj firmi sa 30-40g za 500-1k evra,nek rade jer qrca nece stvoriti u zivotu, ali da Srbija bude kriminalna zemlja gde ce se rusiti, otimati kako hoce,gde njihovi sateliti zelenase,prodaju heroin,kokain kao na trafici a to vec ne moze.

 

Isti ovi sto nam sad kroje kapu su i vodili rat protiv celog sveta, sad sa istim tim svetom hoce da saradjuju, js nas ubedjuju kako je za naze nazadovanje neko drugi kriv.

 

Ko zivi u Srbiji i ko je nesto stvorio svojim radom, sigurno nije za ovaj rezim.  Golii neradnici, nesposbni idioti i zatucani ljudi im daju podrsku da nastave da nas metu i da pametni i sposbni ljude beze odavde ili ako su ovde da se ne pitaju nista.

 

Obezvredili su u principu sve i mi kaskamo cak za Rumunijom bar 10godina, i to je sustina svega. Kod nas je vidljiv napredak samo na televiziji.

 

Zvalavi ima samo srece sto je usao u doba interneta i lake svetske komunikacije pa  dosta ljudi ne zavise ili mogu dodatno da zarade i preko toga. Da se oslanjamo na te famozne fabrike, ovde bi davno izbio gradjanski rat..

 

Vojvodina da je sama, za 10g bi postala jedna od najboljih drzava za zivot u Evropi...a sad je go qrac..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

Vojvodina da je sama, za 10g bi postala jedna od najboljih drzava za zivot u Evropi...a sad je go qrac..

 

Na osnovu čega ovo tvrdiš?

Samo to objasni, pa da uzmem za ozbiljno sve što si prethodno napisao.

 

Ja koji sam se rodio i živim u Vojvodini, uopšte ne mislim da je Vojvodina bogznakako prosperitetna teritorija.

Edited by Bejbl
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bejbl said:

 

Na osnovu čega ovo tvrdiš?

Samo to objasni, pa da uzmem za ozbiljno sve što si prethodno napisao.

Jer smo multikulturalna sredina pre svega i prihvatamo razlicitosti i ako je i to u opadanju. Jer imamo najbolju zemlju  ili jednu od u Evropi i IT sektor je na veoma visokom nivou. Za npr zemlju od milion stanovnika to je san koji moze preci u javu. Imamo Dunav dovoljno za el energiju i tranzit za neke turiste i posecenost i za kargo saobracaj. Dosta ulazu i vlade Hrvatske,Madjarske pa i Slovacke. Nismo konflitni i dobro bi radili sa svima. Bas mali milion stvari koji idu za.

 

Na kraju mi bi i sad mogli biti to, ali BG saljes 100e on ti vraca 7, kad se svi ugrade,dobijas tri. Mada je prestala ona fraza gdi su nasi novci...ali je tako. Imas lepe gradove u Somboru, NS, Zrenjaninu, Subotici i Kekendi..

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jer smo multikulturalna sredina pre svega i prihvatamo razlicitosti i ako je i to u opadanju. Jer imamo najbolju zemlju  ili jednu od u Evropi i IT sektor je na veoma visokom nivou. Za npr zemlju od milion stanovnika to je san koji moze preci u javu. Imamo Dunav dovoljno za el energiju i tranzit za neke turiste i posecenost i za kargo saobracaj. Dosta ulazu i vlade Hrvatske,Madjarske pa i Slovacke. Nismo konflitni i dobro bi radili sa svima. Bas mali milion stvari koji idu za.

 

Na kraju mi bi i sad mogli biti to, ali BG saljes 100e on ti vraca 7, kad se svi ugrade,dobijas tri. Mada je prestala ona fraza gdi su nasi novci...ali je tako. Imas lepe gradove u Somboru, NS, Zrenjaninu, Subotici i Kekendi..

Branu negde kod Panceva, da akumulaciono jezero bude Zemun, NBG, Ovca, Borca...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, deez nuts. said:

 

Ne moze od Srema nista da se uzima! Zasto, zato!

Bitna je Fruska planina jer tamo ima  ruda pa da naprave Kinezi rudnik i da picimo veliku rudnu rentu. Ljudi bi bili srecni da imaju posao a otpadne vode bi stavili da izlaze ispod Karlovaca pa da idu u susednu drzavu 😁💪 Economic, powered by strucnjaci sa Vox foruma

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Jer smo multikulturalna sredina pre svega i prihvatamo razlicitosti i ako je i to u opadanju. Jer imamo najbolju zemlju  ili jednu od u Evropi i IT sektor je na veoma visokom nivou. Za npr zemlju od milion stanovnika to je san koji moze preci u javu. Imamo Dunav dovoljno za el energiju i tranzit za neke turiste i posecenost i za kargo saobracaj. Dosta ulazu i vlade Hrvatske,Madjarske pa i Slovacke. Nismo konflitni i dobro bi radili sa svima. Bas mali milion stvari koji idu za.

 

Na kraju mi bi i sad mogli biti to, ali BG saljes 100e on ti vraca 7, kad se svi ugrade,dobijas tri. Mada je prestala ona fraza gdi su nasi novci...ali je tako. Imas lepe gradove u Somboru, NS, Zrenjaninu, Subotici i Kekendi..

 

Ništa od toga što si naveo nije garancija nekog velikog prosperiteta.

Pre svega ta priča o nekoj multietničnosti i multikulturalnosti.

Ne znam u stvari ko ste to "vi" ili ko smo to "mi" koji za razliku od nekih tamo drugih prihvatamo različitosti.

 

Pa i Vojvodina ima tešku istoriju, nacionalnih sukoba i etničkih zločina.

 

A s druge strane u poslednjih 100 godina je toliko ljudi naseljeno iz drugih krajeva u Vojvodinu, da je teško nekom specijalno pripisati medjuetnički sklad ili nesklad.

Možda vojvodjanskom vazduhu, koji je težak, močvaran , s velikom koncentracijom vlage.

 

To da Vojvodina ima najbolju zemlju su neke komunističke floskule, gde je bivša Jugoslavija imala sve najbolje.

A sve i da imamo, nijedna zemlja ne živi od poljoprivrede.

A Vojvodina sem poljoprivrede, malo toga još ima.

Imamo problem sa pijaćom vodom, nemamo rude, tešku industriju, izvore energije...

 

Imamo Dunav čiji hidropotencijali nisu iskorišćemi u Vojvodini.

A zašto nisu?

U vreme vlade Milke Planinc, postojao je ozbiljan projekat izgradnje nuklearke "Mostonga" kod Bačke Palanke.

Sprečen je jer su se gradjani pobunili.

Kad je gradjena hidroelektrana Djerdap, nekoliko sela su morala biti zauvek potopljena.

Da li bi danas ljudi u Vojvodini pristali na taj scenario, a da zauzvrat dobijemo izvore energije?

 

Tako da su to meni sve trt-mrt priče.

 

Evropa se nakon II svetskog rata  ujedinjavala pre svega na ekonomskoj osnovi, a ovde ljudi i dalje misle da bi svako selo bolje živelo ako bi bilo samostalno i nezavisno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bejbl said:

 

Ništa od toga što si naveo nije garancija nekog velikog prosperiteta.

Pre svega ta priča o nekoj multietničnosti i multikulturalnosti.

Ne znam u stvari ko ste to "vi" ili ko smo to "mi" koji za razliku od nekih tamo drugih prihvatamo različitosti.

 

Pa i Vojvodina ima tešku istoriju, nacionalnih sukoba i etničkih zločina.

 

A s druge strane u poslednjih 100 godina je toliko ljudi naseljeno iz drugih krajeva u Vojvodinu, da je teško nekom specijalno pripisati medjuetnički sklad ili nesklad.

Možda vojvodjanskom vazduhu, koji je težak, močvaran , s velikom koncentracijom vlage.

 

To da Vojvodina ima najbolju zemlju su neke komunističke floskule, gde je bivša Jugoslavija imala sve najbolje.

A sve i da imamo, nijedna zemlja ne živi od poljoprivrede.

A Vojvodina sem poljoprivrede, malo toga još ima.

Imamo problem sa pijaćom vodom, nemamo rude, tešku industriju, izvore energije...

 

Imamo Dunav čiji hidropotencijali nisu iskorišćemi u Vojvodini.

A zašto nisu?

U vreme vlade Milke Planinc, postojao je ozbiljan projekat izgradnje nuklearke "Mostonga" kod Bačke Palanke.

Sprečen je jer su se gradjani pobunili.

Kad je gradjena hidroelektrana Djerdap, nekoliko sela su morala biti zauvek potopljena.

Da li bi danas ljudi u Vojvodini pristali na taj scenario, a da zauzvrat dobijemo izvore energije?

 

Tako da su to meni sve trt-mrt priče.

 

Evropa se nakon II svetskog rata  ujedinjavala pre svega na ekonomskoj osnovi, a ovde ljudi i dalje misle da bi svako selo bolje živelo ako bi bilo samostalno i nezavisno.

Veliki poljoprivredni potencijal Vojvodine je osnova na kojoj se razvilja preradjivacka industrija, prehrambena, i  hemijska industrija, a zatim i neke druge.

Najplodnija zemlja je u Backoj i to ubedljivo, Banat je losijeg kvaliteta. Svakako to nisu ''komunisticke'' floskule vec je to relanost.

 

IT cveta u NS  i samo tu je prosecna plata ogromna, nama i ne treba puno rude i ostalog qrca jer smo mala zemlja a HE bi lagano napravili. Sa tim da imas vec odlicne veze sa bar tri -cetiri zemlje zbog njihovog stanovnistva ovde i njihova ulaganja nisu toliko mala.

 

Slazem se za ujedinjenja, ali mi bi za par godina bili u EU i eto ti ga sad.  Imas Savu, Dunav,Tisu..ma idi bre...

 

Najbitnije od svega sto nisi napisala da nam se vraca sto dajemo drzavi svega nekoliko procenata na kraju pa vise su izgradile strane zemlje po Vojvodini nego sama vlada.

 

Nece se to nikad desiti, ali da se desi,ziveli bi kao bubreg u loju. Jeste,nas odrzava u zivotu Beograd i ostatak Srbije...to su vec prave floskule..valjda je logicno da se ovde zadrzi 80% i investira a drzavi da dajemo npr 20% ne znam kako je u drugim zemljama, ali sumnjam da je negde slicno.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devil In My Pants said:

Veliki poljoprivredni potencijal Vojvodine je osnova na kojoj se razvilja preradjivacka industrija, prehrambena, i  hemijska industrija, a zatim i neke druge.

Najplodnija zemlja je u Backoj i to ubedljivo, Banat je losijeg kvaliteta. Svakako to nisu ''komunisticke'' floskule vec je to relanost.

 

IT cveta u NS  i samo tu je prosecna plata ogromna, nama i ne treba puno rude i ostalog qrca jer smo mala zemlja a HE bi lagano napravili. Sa tim da imas vec odlicne veze sa bar tri -cetiri zemlje zbog njihovog stanovnistva ovde i njihova ulaganja nisu toliko mala.

 

Slazem se za ujedinjenja, ali mi bi za par godina bili u EU i eto ti ga sad.  Imas Savu, Dunav,Tisu..ma idi bre...

 

Najbitnije od svega sto nisi napisala da nam se vraca sto dajemo drzavi svega nekoliko procenata na kraju pa vise su izgradile strane zemlje po Vojvodini nego sama vlada.

 

Nece se to nikad desiti, ali da se desi,ziveli bi kao bubreg u loju. Jeste,nas odrzava u zivotu Beograd i ostatak Srbije...to su vec prave floskule..valjda je logicno da se ovde zadrzi 80% i investira a drzavi da dajemo npr 20% ne znam kako je u drugim zemljama, ali sumnjam da je negde slicno.

 

 

 

I to sto imate cete da sjebete za 30 godina, ako nastavite da rokate samo mineralno djubrivo. Nakon toga ce vojvodjanske ravnice moci da ponude samo voznju kvadovima i posetu beduinskim selima ko u Egiptu... 

Edited by AgroLaki
slova
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Veliki poljoprivredni potencijal Vojvodine je osnova na kojoj se razvilja preradjivacka industrija, prehrambena, i  hemijska industrija, a zatim i neke druge.

Najplodnija zemlja je u Backoj i to ubedljivo, Banat je losijeg kvaliteta. Svakako to nisu ''komunisticke'' floskule vec je to relanost.

 

IT cveta u NS  i samo tu je prosecna plata ogromna, nama i ne treba puno rude i ostalog qrca jer smo mala zemlja a HE bi lagano napravili. Sa tim da imas vec odlicne veze sa bar tri -cetiri zemlje zbog njihovog stanovnistva ovde i njihova ulaganja nisu toliko mala.

 

Slazem se za ujedinjenja, ali mi bi za par godina bili u EU i eto ti ga sad.  Imas Savu, Dunav,Tisu..ma idi bre...

 

Najbitnije od svega sto nisi napisala da nam se vraca sto dajemo drzavi svega nekoliko procenata na kraju pa vise su izgradile strane zemlje po Vojvodini nego sama vlada.

 

Nece se to nikad desiti, ali da se desi,ziveli bi kao bubreg u loju. Jeste,nas odrzava u zivotu Beograd i ostatak Srbije...to su vec prave floskule..valjda je logicno da se ovde zadrzi 80% i investira a drzavi da dajemo npr 20% ne znam kako je u drugim zemljama, ali sumnjam da je negde slicno.

 

 

 

Znači, u Bačkoj je najkvalitetnija zemlja i na toj činjenici se može zasnivati razvoj.

 

Heh...pa pogledaj malo kartu Evrope i šire, pa ćeš videti kolika je površina Bačke.

 

Kad bi Vojvodina sutra hipotetički ušla u EU, nju bi čekala sudbina Slavonije u Hrvatskoj, koja takodje ima plodnu zemlju.

Ispraznila bi se.

Jer od zemlje ne može danas da živi mnogo ljudi.

Poljoprivreda ne može biti osnov razvoja nigde.

U uslovima otvorene tržišne privrede, njoj moraš davati da bi bila konkurentna.

A daješ još iz akumulacije koju stvoriš u drugim granama privrede.

 

Ako IT industrija cveta u Novom Sadu, ne vidim kakve to veze ima sa statusom Vojvodine, niti sa njenim karakteristikama.

Novi Sad je najveći grad u Vojvodini i drugi najveći u Srbiji. On usisava ljudske resurse na račun ostatka Vojvodine.

 

A tek te priče, mi dajemo mnogo, a vraća nam se malo su teška demagogija.

 

Ja bih Vojvodini ukinuo i tih 7% koje dobija iz državnog budžeta.

Jer tih 7% ide na finansiranje beskorisne vojvodjanske administracije.

 

Ajd da svakoj opštini u Vojvodini dajemo koliko privredjuje.

Začudio bi se rezultatima.

Jer ima opština u Vojvodini u kojima ama baš ništa ne radi.

I onda bi ovi iz Novog Sada mogli reći, joj koliko mi dajemo, a koliko nam se vraća.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne pisem ovde sa razlogom ali me nedavni dogadjaji "naterali" da pratim temu kako bih imao jos jedan izvor informacija.

 

Ali moram da reagujem na ovaj upis:

 

24 minutes ago, stray_cat said:

Samo obezbediti prebrojavanje glasova bez krađe i Šizoje je ispod 50% u prvom krugu.

 

Kad dodje do prebrojavanja vec je kasno. Izbori se nisu krali samo na taj nacin, vec i na sam dan izbora kao i pre samog dana glasanja, organizovanjem kupljenih glasova, zastrasivanjem suprotne strane... 

 

Ako cemo samo da se borimo da brojanje bude ok, Vucic ce zauvek vladati. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, AgroLaki said:

 

I to sto imate cete da sjebete za 30 godina, ako nastavite da rokate samo mineralno djubrivo. Nakon toga ce vojvodjanske ravnice moci da ponude samo voznju kvadovima i posetu beduinskim selima ko u Egiptu... 

 

Kad vidim da gedzovani ovako skacu i vriskaju, znam da smo na pravom putu. Vojvodina Republika!

Link to comment
Share on other sites

Sve dok postoji birački spisak ovaka kakav je zadnjih decenija mogucnost krađe je visoka i naravno da ce je tipovi piput AV koji su ludi za vlašču iskoristiti maksimalno. Prvo i osnovno što je opozicija trebalo da uradi je da se birački spisak dovede u red. Posle izbora je kasno dizati glalamu!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, deez nuts. said:

 

Kad vidim da gedzovani ovako skacu i vriskaju, znam da smo na pravom putu. Vojvodina Republika!

 

To pričaju tvoji Vojvodjani, profesori fakulteta, kmeče na nemarne farmere i velike zemljoposednike, tako da ripčina republiko... 😄 

Uzmite nacionalizujte ono naftnih polja što je ostalo, pa da glumite šeike, možda i to prođe. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...