Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

29 minutes ago, Kooineeperk said:

Kad dodje do prebrojavanja vec je kasno. Izbori se nisu krali samo na taj nacin, vec i na sam dan izbora kao i pre samog dana glasanja, organizovanjem kupljenih glasova, zastrasivanjem suprotne strane... 

 

Ako cemo samo da se borimo da brojanje bude ok, Vucic ce zauvek vladati. 

 

Nije kasno. Kontrolori na svakom, ali svakom biračkom mestu, da oba budu ceo dan tu, na biračkom mestu, ne po smenama, sa vrlo visokom cenom potkupljivanja i ne pobeđuje Šizoje u prvom krugu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, stray_cat said:

 

Nije kasno. Kontrolori na svakom, ali svakom biračkom mestu, da oba budu ceo dan tu, na biračkom mestu, ne po smenama, sa vrlo visokom cenom potkupljivanja i ne pobeđuje Šizoje u prvom krugu.

 

Nije dovoljno. Jednostavno nije. Masinerija je takva da ce za sendvic, kilo brasna i litru ulja, dobiti 3-4 glasa u porodici koja krpi kraj sa krajem, koja je zaslepljena RTSom, Pinkom, Hepijem. I ta 3-4 glasa ce se pripremiti unapred, uz "darove" koje sam pomenuo, uz voznju do mesta glasanja i nazad, uz "odnesi popunjen listic i donesi mi prazan" sistem. 

 

A tih 3-4 glasa vrede isto kao i 3-4 glasa u mojoj porodici gde svakako ne zavisimo od Njega (niti bilo koga drugog do nas samih). 

 

Nemoj tako naivno. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, jedibojan said:

Otkud sad ova prica? U ovom trenutku ideja o Vojvodini Republici nije vredna ni arcenja tastature...

Imamo brzinsko standardno resavanje pitanja Vojvodine republike na cca dve strane foruma od strane Sprivela, Devila i Slavise.

1. Zitnica Evrope a i sire( jes al u kurcu)

2. Dodjose oterati( moze al u kurcu)

3. Gedzovani da se nista ne pitaju preko Dunava (aha, oce to tako)

I eto nas u EU do Nove godine da proslavimo uz kitiknez i gomboce. 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Da bi bolje razumeli.

Pričamo o Francuskoj, Holandiji, Danskoj...zemljama sa najintezivnijom i najvišom produktivnošću u poljoprivredi.

 

Upravo u tim zemljama, poljoprivreda učestvuje sa najmanje procenata u nacionalnom BDP-u.

Oko 2%.

 

U Srbiji, poljoprivreda učestvuje sa čak 6% u BDP-u.

Po tome smo četvrti u Evropi.

 

A ko je ispred nas po tom pitanju?

Severna Makedonija, Albanija i pazi sad....Crna Gora.

Crna Gora, za koju se jedva može reći da ima poljoprivredu i koja ne može poljoprivredom ni svoje stanovništvo prehraniti.

A ispada da je poljoprivreda kod njih više okosnica privrede, nego kod nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Nije dovoljno. Jednostavno nije. Masinerija je takva da ce za sendvic, kilo brasna i litru ulja, dobiti 3-4 glasa u porodici koja krpi kraj sa krajem, koja je zaslepljena RTSom, Pinkom, Hepijem. I ta 3-4 glasa ce se pripremiti unapred, uz "darove" koje sam pomenuo, uz voznju do mesta glasanja i nazad, uz "odnesi popunjen listic i donesi mi prazan" sistem. 

 

A tih 3-4 glasa vrede isto kao i 3-4 glasa u mojoj porodici gde svakako ne zavisimo od Njega (niti bilo koga drugog do nas samih). 

 

Nemoj tako naivno. 

 

Nisam naivan. Bio sam kontrolor (i za Crtu). Kada nema ko da ih kontroliše, lopatama sipaju glasove (zaokružuju). Kad su bili zadnji predsednički izbori, štab Saše Jankovića je zakucao na 80% i manje obrađenih zapisnika, na ostalim mestima nisu ni imali kontrolore. Svuda gde nisu bili, možeš da zamisliš kakvo je to bilo glasanje.

 

Ti što prodaju glas za sendvič, brašno i ulje, to rade i sad, to je demokratija. Ti koji su u 2021. godini i dalje zaslepljeni državnim medijima, i to je demokratija (oni mogu da biraju šta će da gledaju).

 

Bugarski voz: ako već moraju, onda zaokruže, slikaju, pa zaokruže još nešto da listić bude nevažeći, ako hoće (ali neće).

 

Ja i moja porodica (desetak glasova) neću ni da izlazim na izbore ako, vrlo odokativnom metodom ne ocenim da opozicija opet nema kontrolore kako treba.

 

I da dodam, ako se otkrije da kradu, onda se ne priznaju rezultati izbora i ne prihvataju se mandati. A ne, pokrali nas, ali daj mandate.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bejbl said:

 

Ništa od toga što si naveo nije garancija nekog velikog prosperiteta.

Pre svega ta priča o nekoj multietničnosti i multikulturalnosti.

Ne znam u stvari ko ste to "vi" ili ko smo to "mi" koji za razliku od nekih tamo drugih prihvatamo različitosti.

 

Pa i Vojvodina ima tešku istoriju, nacionalnih sukoba i etničkih zločina.

 

A s druge strane u poslednjih 100 godina je toliko ljudi naseljeno iz drugih krajeva u Vojvodinu, da je teško nekom specijalno pripisati medjuetnički sklad ili nesklad.

Možda vojvodjanskom vazduhu, koji je težak, močvaran , s velikom koncentracijom vlage.

 

To da Vojvodina ima najbolju zemlju su neke komunističke floskule, gde je bivša Jugoslavija imala sve najbolje.

A sve i da imamo, nijedna zemlja ne živi od poljoprivrede.

A Vojvodina sem poljoprivrede, malo toga još ima.

Imamo problem sa pijaćom vodom, nemamo rude, tešku industriju, izvore energije...

 

Imamo Dunav čiji hidropotencijali nisu iskorišćemi u Vojvodini.

A zašto nisu?

U vreme vlade Milke Planinc, postojao je ozbiljan projekat izgradnje nuklearke "Mostonga" kod Bačke Palanke.

Sprečen je jer su se gradjani pobunili.

Kad je gradjena hidroelektrana Djerdap, nekoliko sela su morala biti zauvek potopljena.

Da li bi danas ljudi u Vojvodini pristali na taj scenario, a da zauzvrat dobijemo izvore energije?

 

Tako da su to meni sve trt-mrt priče.

 

Evropa se nakon II svetskog rata  ujedinjavala pre svega na ekonomskoj osnovi, a ovde ljudi i dalje misle da bi svako selo bolje živelo ako bi bilo samostalno i nezavisno.

 

te floskule da bi svi propali bez Beograda i "uze Srbije " mani....  jer bukvalno svima koji su se oslobodili stege Beograda je svanulo... pocevsi od Slovenije za koju su govorili da ce crci od gladi, pa preko Crne Gore - za koju su govorili da nece imati zita itd- a oni odgovorili da imaju 5 prekookeanskih teretnih brodova i da samo rentom istih imaju za zito za celu CG....

 

  Vojvodina pre 1 svetskog rata po razvoju bila ohoho ispred Srbije..  Vojvodina je imala u AU monarhiji najrazvijeniju zeleznicku mrezu.

     Za Vojvodjane je dovoljna proizvodnja hrane , i industrija prerade te hrane... Vojvodina bi imala solidan %  sopstvenog gasa i nafte... za svoje potrebe..   Struje jedino nema..  Ali recimo vetroparkovima  i uvozom gasa iz Rusije ( kompenzacija- hrana ) moze se imati gasne elektrane.. a moze se ucestvovati i u izgradnji te famozne nuklearke u Madjarskoj.  Hrana je skupa i sve ce skuplja biti... A Vojvodina ima jednu od najkvalitetnijih zemljista u Evropi... Sami Holandjani su rekli da bi oni kod nas tukli 2 roda godisnje...

 

  Sto se te istorije medjunacionalnih zlocina tice-  svaki takav zlocin ili medjunacionalna mrznja je uvezena.. bezmalo nikad nije bio od domaceg stanovnistva.. Kako za Novosadsku raciju, tako i 44-46'  tako ni 90ih..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stray_cat said:

 

Nisam naivan. Bio sam kontrolor (i za Crtu). Kada nema ko da ih kontroliše, lopatama sipaju glasove (zaokružuju). Kad su bili zadnji predsednički izbori, štab Saše Jankovića je zakucao na 80% i manje obrađenih zapisnika, na ostalim mestima nisu ni imali kontrolore. Svuda gde nisu bili, možeš da zamisliš kakvo je to bilo glasanje.

 

Ti što prodaju glas za sendvič, brašno i ulje, to rade i sad, to je demokratija. Ti koji su u 2021. godini i dalje zaslepljeni državnim medijima, i to je demokratija (oni mogu da biraju šta će da gledaju).

 

Bugarski voz: ako već moraju, onda zaokruže, slikaju, pa zaokruže još nešto da listić bude nevažeći, ako hoće (ali neće).

 

Ja i moja porodica (desetak glasova) neću ni da izlazim na izbore ako, vrlo odokativnom metodom ne ocenim da opozicija opet nema kontrolore kako treba.

 

I da dodam, ako se otkrije da kradu, onda se ne priznaju rezultati izbora i ne prihvataju se mandati. A ne, pokrali nas, ali daj mandate.

 

Druze, dovoljno sam star da pamtim neke stvari. Bio sam u CeSID-u jos 2000. godine. To sto ti pricas je moglo tada, tako je i smenjen Sloba. Sada - ne moze. Sloba nikada nije imao ovakvu masineriju.

 

Hajde da se slozimo da je imanje kontrolera svakako NEOPHODAN uslov. Ono sto ja govorim jeste da to NIJE I DOVOLJAN uslov da izbori ne budu namesteni. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, deez nuts. said:


Apsolutno. Nacionalizovati imovinu cestitih dodjoskih domacina, a ako imaju problem sa tim na Čerevićkoj adi sagraditi Goli čerevićki otok za prevaspitavanje zabludelih umova.

Nacionalizovati uz prigodnu pesmu:

 

Sremačko je selo malo okolo je žica

Ja ga volim jer je puno izbeglica

 

Sremačko je selo malo okolo Bosanci

Tu se pije i peku se janjci

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mare80 said:

 

Zaboravio si na onaj most kod Obrenovca ....

Nemoj da vam se gedže prikradu tuda pa da vam ga šuknu sa ledja ... 😄

 

Taj moze da ostane. Treba nam brza veza sa Zlatiborom zbog odlaska na vikende sa animir damama. Nece da idu u Vrdnik semenku im j...

Link to comment
Share on other sites

 Ja sam iskreno uveren da bi se i jug Srbije rado odvojio od Beograda.. a verujem i zapad uz Drinu..  Svima nama , pa i Vojvodjanima, nisu oni problem vec nezajazljiv Beograd

1 minute ago, deez nuts. said:

 

Taj moze da ostane. Treba nam brza veza sa Zlatiborom zbog odlaska na vikende sa animir damama. Nece da idu u Vrdnik semenku im j...

 

Kovinski ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Doc Holiday said:

 Ja sam iskreno uveren da bi se i jug Srbije rado odvojio od Beograda.. a verujem i zapad uz Drinu..  Svima nama , pa i Vojvodjanima, nisu oni problem vec nezajazljiv Beograd

 

Ja ne znam,nisam siguran, ali mescini mi se da bi se i Republika Srpska  rado odvojila od BiH.  I Sandzak. I Istra od Hrvatske. i Srem od Vojvodine Republike.

I Beograd od svih nebeogradzana.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

Ja ne znam,nisam siguran, ali mescini mi se da bi se i Republika Srpska  rado odvojila od BiH.  I Sandzak. I Istra od Hrvatske. i Srem od Vojvodine Republike.

I Beograd od svih nebeogradzana.

 

I Užička Republika, da obeležimo dan 🙂

voimja oca, hladio crtež na ramenu svetom vodicom

FFW9tJgX0AImGkY?format=jpg&name=large

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U jebote, znaci kad istetoviras Ostrog, kad ti pridje levicar-ateista i bogohulnik on se zažari i onda moraš da ga hladiš svetom vodicom?

 

2 minutes ago, Clash said:

U jebote, znaci kad istetoviras Ostrog, kad ti pridje levicar-ateista i bogohulnik on se zažari i onda moraš da ga hladiš svetom vodicom?

 

Nešto kao Frodov Sting?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

U jebote, znaci kad istetoviras Ostrog, kad ti pridje levicar-ateista i bogohulnik on se zažari i onda moraš da ga hladiš svetom vodicom?

 

Usput ohladis i levicara-ateistu bogohulnika svetom vodicom. Ili cekicem, stanglom, sta je vec pri ruci. Sve je to bozji posao 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...