Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Just now, Problem sa licnim greskama said:


Mozemo preko privatnih poruka o detaljima, ovde necu. Samo toliko: ne slazem se. Pozdrav.

Što ne bi i ovde,nema razloga za neku tajnovitost. àži koje svakodnevno prosipa AV od kad je dograbio vlast su laži i ne treba ih selektivno prihvatati. Sa severa je oteran nogom u guzicu od atrane tadašnjih vođa zato što je hteo da promoviše SRS.  

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, McLeod said:

Ja imam svasta nesto da kazem, ali da ne pricam.

 

Mozda se neki secaju Mirana Pogacara sa protesta frilensera i iz organizacije krov nad glavom.

 

On je jedan od glavnih tamo.


Aj napiši koju ako imaš štogod.

Znam ko je Miran, pre svega sa skoro sivh protesta u Novom Sadu na kojima je maltene na svakom bio jedan od govornika ili tih glavnih likova, a potom i iz te frilenserske priče, gde je mislim sad predsednik Udruženja, a i iz priče Krov nad glavom.

Generalno nemam mišljenje o njemu, nisam nešto ni istraživao osim što znam ko je, ali dojam mi je da ga ne gotive ljudi. Bar po NS iz mog okruženja.
 

Link to comment
Share on other sites

Imali smo odredjenu prepisku za vreme tih prvih frilenserskih protesta. Sto se tog licnog nekog odnosa tice, nemam sta lose da kazem o njemu.

 

Sto se tice ostatka, poznajem ljude koji ga poznaju dobro godinama iz Novog Sada i rekli su meni (i ne samo meni) da on hoce gde god se desava nekakav protest i talasanje da se gura da vodi jer ima politicke ambicije, i to sam cuo za njega jos pre nekoliko godina, kada nije bio poznat uopste.

 

Sto se i ostvarilo. Njegovi politicki stavovi mi nisu bliski, nacin rada u vezi tih pregovora za frilensere takodje mi se nije svideo, jer je pocelo tako sto je palio masu da nece nista platiti, a onda potpisao nesto sto je vidjeno kao jako los sporazum, pa je onda bilo i svadja unutar te organizacije, osnivanje neke druge "prave" frilenserske organizacije i tako.

 

Ne preterano bitno za ovu pricu, srpska posla, ali sto se politickih stavova i generalno toga sto je ostavio iza sebe u tim protestima i van price "ko ga placa" i slicno, nemam neko visoko misljenje i ocekivanja. Licno nemam nista lose da kazem, jer sve te stvari koje se vezuju za njega licno da je ovakav i onakav su rekla-kazala, ja nisam stekao takav utisak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pazi ovog, molim te 

 

Podnosim neopozivu ostavku na mesto predsednika Novog DSS za KiM i to činim zbog današnjeg cirkusa koji smo gledali u Skupštini Srbije", kaže za Kosovo onlajn Boris Janićijević i dodaje da su ga u odluci podržale kolege iz gradskog odbora novog DSS-a iz Kosovske Mitrovice i da su zajedno sa njim svi podneli ostavke. "Novi DSS od danas ne postoji u Kosovskoj Mitrovici", rekao je Janićijević.

 

Link to comment
Share on other sites

Bila je to tradicionalna kukumavka, ali nesto se u Vucicu ipak pomerilo politicki,

te sada sa mnogo vise zara gura da se dogovor prihvati. 

Ranije je uvek utisak bio: Oni nas maltretiraju, ali mi mudrom politikom 

cuvamo tradicionalne nacionalne interese, i pri tome zadrzavamo mrznju prema NATOu i ljubav prema 

Rusiji.

Sada je to sve nekako izgledalo isprano, njegovi glasaci kojima je to nase nacionalno na prvom mestu

su verovatno u nekoj vrsti blage depresije i neverice, kao kad tvoj omiljeni bend izda drugi album koji 

te ne radi.

 

 

 

 

7 minutes ago, deez nuts. said:

idi baba u pm

03e914a3470d1632ac3c6697cd3790b0.jpg

 

Gde je onaj gif sa jakim vukom i onim olinjalim poyy desno.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ono u Skupštini nema veze sa tučom. Očekivao da su se dobro porokali a ono clickbait naslov i ništa više.

Makar da su se malo pošibali, da je bilo neko pesničenje... ne znam šta ih koji qrc plaćamo.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Olosh iz Junkovca said:

Bila je to tradicionalna kukumavka, ali nesto se u Vucicu ipak pomerilo politicki,

te sada sa mnogo vise zara gura da se dogovor prihvati. 

Ranije je uvek utisak bio: Oni nas maltretiraju, ali mi mudrom politikom 

cuvamo tradicionalne nacionalne interese, i pri tome zadrzavamo mrznju prema NATOu i ljubav prema 

Rusiji.

Drze ga Hil, Eskobar i co. za yayca izmedju ostalog i pomocu raznih kriminalnih afera i ostalih ne tako lepih podataka u fioci. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Constantin said:

Uključujući Kinu i S.Koreju :77:

 

P.S. JA mislio ubacili zeta Željka Mitrovića u Skupštinu...kad ono...mladi Krkobaić

Srbe je na Balkan naselio neki Krkobabić pa zato svaki njegov potomak mora da bude deo vlasti. Svi su promenljivi sem krkobabića

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, AgroLaki said:

 

Bog nek mi oprosti, nekad mi prodje kroz glavu da nije steta da nas gadjaju opet, i NATO i Rusija zajedno.

 

Ja to govorim 20 godina nego sam neshvaćen, kao uvek. Ne mora to da bude sa žrtvama, nego čim krene dranje i gluposti, vozovi, litije, silovanje misica, narodni odisaji sa popovima i ostalo, da šibnu oni jedan Tomahavk u neku šumu, da ništa ne bude srušeno i da niko ne pogine, ali dovoljno blizu da se oseti i čuje u gradu, pa da se puše 😂

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da smo imali danas jednu mini kulminaciju nakon koje se nece desiti nista posebno, sigurno ide jos par meseci zatisja.

 

Ako Vucic stvarno misli da nacelno ili u bilo kakvom obliku prihvati predlog EU, sto je jos uvek tesko poverovati,

morace da radi predano u narednih nekoliko meseci da aktivira svoje vukove i obezbedi svaku mogucu instituciju,

svaku mogucu crkvu,da aktivira novinare i analiticare, delove akademije i sindikate, opozicione stranke iznutra i spolja.

 

Vuciceva 'bitka' za jedinstvo SNS-a je verovatno zavrsena i ucoporili su se. Bilo je lako, jer

Vucic je vec ranije obezbedio da SNS bude ociscen od bilo kakve ideologije koja bi sad mogla da napravi problem.

I Ivica ce biti na liniji. Nema on gde, a zna da je najbolji kada cuti iz pozadine. Pretpostavlja da je sva 'slava' i 'patnja' na Vucicu u ocima naroda verovatno,

i da nema tu mesta za njega da bude glavni izdajnik ili ne daj boze heroj.

 

Sada treba pratiti njihovu pricu, da li ce biti... prodje ovo, aj do sledece prilike...

ili ipak krecu u vecu promenu narativa. 

 

+

 

A mozda on ustvari gleda napucenih usana i sta radi kruti i tvrdi Kurti, pa ide na to da bude malo manja budala od njega, ako bude bilo prostora.

 

Samo nasa bliza istorija pokazuje da ne mozemo biti pametniji od suprotne strane u pregovorima i da cvrsto drzimo ulogu vrhovne budale.

 

+

Vucic svojim izvezbanim okom netremice gleda u ludometar Srba i donece neku odluku uskoro. 

 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovaj incident će sigurno biti u izveštaju EU. Ovo je verovatno ova desna opozicija planirala jer su znali da će Vučić vređati i klevetati non stop pa da će im to dati lep alibi da se kao pobune. Ne verujem da će Vučić išta profitirati od ovoga jer ispade on slabić pa moraju da ga brane njegovi orci 🙂 , čisto sumnjam da će prosečni naprednjak da se zgražava nad tim postupkom opozicije.

 

Jedino što jeste sumnjivo su Zavetnici i Miloš Jovanović no da sačekamo par dana pa da vidimo kako će ko od njih ovo da komentariše narednih dana. To će nam dati precizniji odgovor da li su obe strane učestvovale u režiji ovoga.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Olosh iz Junkovca said:

Ako Vucic stvarno misli da nacelno ili u bilo kakvom obliku prihvati predlog EU, sto je jos uvek tesko poverovati,

morace da radi predano u narednih nekoliko meseci da aktivira svoje vukove i obezbedi svaku mogucu instituciju,

svaku mogucu crkvu,da aktivira novinare i analiticare, delove akademije i sindikate, opozicione stranke iznutra i spolja.

 

Vuciceva 'bitka' za jedinstvo SNS-a je verovatno zavrsena i ucoporili su se. Bilo je lako, jer

Vucic je vec ranije obezbedio da SNS bude ociscen od bilo kakve ideologije koja bi sad mogla da napravi problem.

I Ivica ce biti na liniji. Nema on gde, a zna da je najbolji kada cuti iz pozadine. Pretpostavlja da je sva 'slava' i 'patnja' na Vucicu u ocima naroda verovatno,

i da nema tu mesta za njega da bude glavni izdajnik ili ne daj boze heroj.

 

Naprotiv, meni se čini da je Uncle Sam konačno počeo da ozbiljnije zavrće yaya i da dovodi stvari u red. Vidim i da ničim izazvan (bar koliko se vidi spolja) režim počinje da najavljuje sankcije Putleru (klik ovde), a za tzv. javno mnjenje se ne bih brinuo. Oni što glasajuz a SNS iz uverenja i zato što vole najvećeg sina Bugojna će ga poslušati makar im rekao i da je 2+2=5, a oni što bez stranke ne bi ni ovde čuvali će slepo slušati sve šta im se kaže. Ostali nisu problem jer tu su ionako 'telektualci na državnoj sisi (Đoka Vlah, Antonić i sl.) kojima se slavina može lako zavrnuti, bilo da govorimo o državnoj sisi, bilo o parama iz Kremlja, jer sankcije znače upravo to.

 

Nekoliko napaljenih pavijana ne treba ni uzimati u obzir jer to policija rutinski otrese k'o slinu.

 

Ako se to Kosovo više skine s vrata, taman će se smanjiti budežtska potrošnja, a ako se uvedu sankcije Putleru, to znači i manje para za 'telektualce iz prethodnog pasusa, ruZZofilne ogranzacije i za popove. Bilo bi odlično da te sankcije potraju kako bi se uticaj KGB-a smanjio i da se u nekoj daljoj perspektivi ceo Balkan što više od te azijatske diktature i da se tretira k'o smrdljiv sir. Mogu da ostanu Čajkovski, Tolstoj i slični jer zaista nisu krivi ni za šta, može se dati azil onim nesrećnim Rusima koji su pobegli od ludaka jer ne žele da okaljaju obraz, a kremaljsku žgadiju izbegavati u širokom luku.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Naprotiv, meni se čini da je Uncle Sam konačno počeo da ozbiljnije zavrće yaya i da dovodi stvari u red. Vidim i da ničim izazvan (bar koliko se vidi spolja) režim počinje da najavljuje sankcije Putleru (klik ovde), a za tzv. javno mnjenje se ne bih brinuo. Oni što glasajuz a SNS iz uverenja i zato što vole najvećeg sina Bugojna će ga poslušati makar im rekao i da je 2+2=5, a oni što bez stranke ne bi ni ovde čuvali će slepo slušati sve šta im se kaže. Ostali nisu problem jer tu su ionako 'telektualci na državnoj sisi (Đoka Vlah, Antonić i sl.) kojima se slavina može lako zavrnuti, bilo da govorimo o državnoj sisi, bilo o parama iz Kremlja, jer sankcije znače upravo to.

 

Nekoliko napaljenih pavijana ne treba ni uzimati u obzir jer to policija rutinski otrese k'o slinu.

 

Ako se to Kosovo više skine s vrata, taman će se smanjiti budežtska potrošnja, a ako se uvedu sankcije Putleru, to znači i manje para za 'telektualce iz prethodnog pasusa, ruZZofilne ogranzacije i za popove. Bilo bi odlično da te sankcije potraju kako bi se uticaj KGB-a smanjio i da se u nekoj daljoj perspektivi ceo Balkan što više od te azijatske diktature i da se tretira k'o smrdljiv sir. Mogu da ostanu Čajkovski, Tolstoj i slični jer zaista nisu krivi ni za šta, može se dati azil onim nesrećnim Rusima koji su pobegli od ludaka jer ne žele da okaljaju obraz, a kremaljsku žgadiju izbegavati u širokom luku.

Zvuci suvise lepo da bi bilo istinito. 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Olosh iz Junkovca said:

Vucic svojim izvezbanim okom netremice gleda u ludometar Srba i donece neku odluku uskoro. 

 

I dalje tvrdim da Vučić ne prati javno mnjenje da bi donosuo odluke, javno mnjenje se kreira, priprema za odluke, prati se da se vidi koliko treba pojačati priču i u kom smeru, da li treba uključiti Mitrovića, Vučićevića, Krstića i druge mislioce na turbo ili pistiti na ler.

 

Edited by Div
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...