Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

11 hours ago, koca popovic said:

Pa sta si ocekivao od drustva gdje skoro niko ne osudjuje mnoge slicne stvari.I jos nesto, nije drustvo fasizovano nego eto onako ne razumije ove zapadnjake sto im smjesta. Da dodam da nas moderacija ubi. Ne dozvoljavaju ovim obicnima da kazu svoje misljenje. Uh, ti leb ti ljubim jesam li opet za izbacivnje ? @DJ_Vasa jesam li ovo mnogo zamrsio. Tebe racunam kao "fol" normalnog. Nadam se da si razumio????

Ma sve OK, razumemo se.

 

10 hours ago, FrediB said:

...

Ima li kraja vise klerodesnicarskom teroru?

Tu može da pomogne jedino civilizovanje. Ne pitaj kada i kako jer zaista ne umem da odgovorim.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

A onda će takvi jednog dana kukati o nepravdi kad im neko oduzme ili sruši pošteno zarađen kapital, a da se ni trenutka ne zapitaju da li su ikada videli takve čireve i rugla u starim delovima gradova koje su obilazili u normalnom svetu. Ali dobro, postoji spreman odgovor: "da su pošteno napravljeni, ne bi ih tako lako palili, rušili i oduzimali jedni drugima". I ono njihovo palanačko "tu je tako, šta da radiš".

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Pletilja said:

Zato izmedju ostalog hoce da isele Zooloski vrt. 

6 hours ago, Nicklord said:

Gde? 

U komentarima.

Na fejsbuku i ostalim ''drustvenim mrezama'' je jos gore. 

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

A onda će takvi jednog dana kukati o nepravdi kad im neko oduzme ili sruši pošteno zarađen kapital, a da se ni trenutka ne zapitaju da li su ikada videli takve čireve i rugla u starim delovima gradova koje su obilazili u normalnom svetu. Ali dobro, postoji spreman odgovor: "da su pošteno napravljeni, ne bi ih tako lako palili, rušili i oduzimali jedni drugima". I ono njihovo palanačko "tu je tako, šta da radiš".

Ovde su takvi svete krave pre svega zbog zaista velikih Novakovih uspeha u tenisu.

 

Zato se niko nece usuditi da im ista kaze + sto su u dilu s vlastima. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, FrediB said:

 

Ovde su takvi svete krave pre svega zbog zaista velikih Novakovih uspeha u tenisu.

 

 

Nesumniivo da je u pitanju vanserisjka sportska karijera podrzana porodicom i da niko od nih nista ne duguje ovoj drzavi i ovom narodu i to je ok.

Ono sto ne razumem je - kakve to veze ima sa drzavom i narodom? Sta to i jedni i drugi duguju toj porodici pa sad treba na ovako koruptivan nacin da im se daje istorija na tacni da od nje prave porodicni profit? Sta je to pordica Djokovic ucinila za Srbiju osim sto se zna u celom svetu da je iz Srbije? Nista od Djokoviceve slave i novca ne popravlja sliku ove znemlje i svih nas u svetu. Za tu sliku smo zaduzeni svi mi, ne Djokovic, koliko god pehara da osvoji, njegovi su, ne nasi, mi se samo kitimo tudjim perjem. Palanacki, podanicki mentalitet pa to ti je.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pletilja said:

Ono sto ne razumem je - kakve to veze ima sa drzavom i narodom?

Sta to i jedni i drugi duguju toj porodici pa sad treba na ovako koruptivan nacin da im se daje istorija na tacni da od nje prave porodicni profit?

Sami ste odgovorili:

Quote

Palanacki, podanicki mentalitet pa to ti je.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DameTime said:

spacer.png

Iz prve ruke: ono sto vrsi vlast u nasem gradu, gradonacelnica, pozvala pretsednicu suda i rekla joj ovako, parafraziram: opstina nema para, obe gradske bolnice nemaju para, specijalizanti iz obe bolnice koji su na specijalistickim studijama u Bg i NS nece moci da naplacuju putne troskove. Moci ce da tuze svoje ustanove jer po zakonu imaju pravo na to ali je na sudijama kako ce da presudjuju u slucaju takvih tuzbi. Kad to kaze prva dama grada, prtstavnik SNS vlasti a recena u lice perjanici sudske vlasti, jasno je ko ce biti na gubitku. Od plate lekara opste prakse na specijalizaciji, tekso moze da se iznajmi stan i izdrzava porodica u rodnom gradu a i karte za voz i autobus nisu jeftime. Toliko i pravima.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2023 at 9:50 AM, Klotzen said:

Ovaj je totalni anonimus, ja sam morao da guglam jer se ni jednog filma sa njim nisam mogao setiti. Jedina njegova uloga koja mi je poznata dok čitam spisak je iz Srećnih ljudi gde je glumio onu sirovinu što je bila u šemi sa Zazom, ako se iko seća ko je bila Zaza 🙂

 

Ko se ne bi secao Zaze, kad gostuje neki sportski klub iz bratske republike, ceo stadion ili hala skandira: "Svima nama Zaza, Zaza....."  🙂

Edited by Newcastle
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Helena said:

Pa ne znam za prva dve tačke, taj plaćeni prevoz i famozni topli obrok...

Ja nemam topli obrok, a bilo bi bolje da su nam plate takve da sami kupujemo "topli obrok".

 

Zakon o radu je poprilično jasan: poslodavac mora zaposlenom da plati naknadu za topli obrok ukoliko mu nije obezbedio ishranu na radnom mestu.  Prema Zakonu o radu, isplata je obavezna, ako nije obezbeđena na drugi način, a visina naknade se utvrđuje opštim aktom, odnosno ugovorom o radu u novčanom iznosu. Npr. ako je poslodavac utvrdio da se "topli obrok" isplaćuje u visini 20% prosečne mesečne zarade po zaposlenom u Republici, prema poslednjem objavljenom podatku statistike, u ovom momentu važeći iznos je: 21.600,20 din. (108.001,00 x 20%). E sad, i tu imaš raznih perverzija....zakon nije precizirao minimalnu cenu tog TO ili koliko iznosi, pa se "poslodavci" isprdjuju i isplaćuju na ime toga po 1 din.

 

Poslodavci, a pre svega JP, odrede TO po ovom paritetu, od 20%, i njega umuvaju u minimalac, što nije po zakonu, pa je i tu veliki broj sudskih procesa....

 

26 minutes ago, DameTime said:

Ali stavka atraktivna zarada će me dokrajčiti... Care to explain? :smiley26: I ovo se bez blama postavlja na Infostudu, gde uglavnom mlađi traže poslove. 

 

Skoro svaki oglas sadrži..."rad u dinamičnom okruženju"..."mogućnost napredovanja".....retko koji oglas sadrži visinu plate. Gomila tih poslodavaca traži radnike 3 u 1..pa npr. pozicija "Magacioner" uslovi "C" kategorija i rad na računarz.. Opis posla: prijem i istovar robe, utovar i kapilarna distribucija  kupcima. itd..itd...U unutrašnjosti, takvi poslovi se plaćaki oko 50 000 din i posle se čude što nema npr. vozača....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

Skoro svaki oglas sadrži..."rad u dinamičnom okruženju"..."mogućnost napredovanja".....retko koji oglas sadrži visinu plate. Gomila tih poslodavaca traži radnike 3 u 1..pa npr. pozicija "Magacioner" uslovi "C" kategorija i rad na računarz.. Opis posla: prijem i istovar robe, utovar i kapilarna distribucija  kupcima. itd..itd...U unutrašnjosti, takvi poslovi se plaćaki oko 50 000 din i posle se čude što nema npr. vozača....

 

Joj, tek kad vidim "rad u dinamičnom okruženju", dobro mi nije. Skoro sam to opisivala koleginici: rad u dinamičnom okruženju = *ebu te svi u mozak 8-10h dnevno 5 dana u nedelji :twak:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

i da niko od nih nista ne duguje ovoj drzav

 

Nije da cepidlačim ali dažbine (zakup itd) za sportski centar ispod kalemegdana...

 

A špekulacije oko strikovog biznisa sa naftom...

12 minutes ago, DameTime said:

 

Joj, tek kad vidim "rad u dinamičnom okruženju", dobro mi nije. Skoro sam to opisivala koleginici: rad u dinamičnom okruženju = *ebu te svi u mozak 8-12h dnevno 6 dana u nedelji :twak:

 

Ispravio sam ti ovo...

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

 

Zakon o radu je poprilično jasan: poslodavac mora zaposlenom da plati naknadu za topli obrok ukoliko mu nije obezbedio ishranu na radnom mestu.  Prema Zakonu o radu, isplata je obavezna, ako nije obezbeđena na drugi način, a visina naknade se utvrđuje opštim aktom, odnosno ugovorom o radu u novčanom iznosu. Npr. ako je poslodavac utvrdio da se "topli obrok" isplaćuje u visini 20% prosečne mesečne zarade po zaposlenom u Republici, prema poslednjem objavljenom podatku statistike, u ovom momentu važeći iznos je: 21.600,20 din. (108.001,00 x 20%). E sad, i tu imaš raznih perverzija....zakon nije precizirao minimalnu cenu tog TO ili koliko iznosi, pa se "poslodavci" isprdjuju i isplaćuju na ime toga po 1 din.

 

Poslodavci, a pre svega JP, odrede TO po ovom paritetu, od 20%, i njega umuvaju u minimalac, što nije po zakonu, pa je i tu veliki broj sudskih procesa....

 

 

Skoro svaki oglas sadrži..."rad u dinamičnom okruženju"..."mogućnost napredovanja".....retko koji oglas sadrži visinu plate. Gomila tih poslodavaca traži radnike 3 u 1..pa npr. pozicija "Magacioner" uslovi "C" kategorija i rad na računarz.. Opis posla: prijem i istovar robe, utovar i kapilarna distribucija  kupcima. itd..itd...U unutrašnjosti, takvi poslovi se plaćaki oko 50 000 din i posle se čude što nema npr. vozača....

Ma imamo mi sve zakone na papiru, i ja još mogu da kažem da je moj direktor dobar mali SNS vojnik, ispunjava sve obaveze koje mi/ nam pripadaju, od slobodnih dana, godišnjih odmora, plaćenih prekovremenih etc, ali topli obrok nemam ni na listiću, slikaću ako mi se bude dalo...

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Helena said:

E, ovo je malo ozbiljnija priča...

Glumac takođe...

Volela sam ga...

Taj samo otvoreno prica ono cime su ga zadojili doktori i filozofi i popovi samo nisu tolike budale da javno kazu, ali inace isto misle, to se vidi u njihovim tekstovima, i u celokupnom njihovom delovanju od izgmizavanja do sada. Nije da bi toj sorti bilo prvi put da podstice "narodne odisaje" prema "svojima" kad im nema beckih konjusara i ostalih spoljnih neprijatelja. Zato tamo na drugoj temi tvrdim da u svakoj stvarno slobodnoj zemlji svaki dobronamerni gradanin treba da ima slobodan pristup oruzju za samoodbranu, a neki se bune.

 

Nego, da li bi ovaj i ostali iz te bande prihvatio nekakvu pismenu izjavu o tome kako neko i ne smatra sebe novoSrbinom, jer sa takvima ne deli ni jednu vrednost, uverenje ili bilo sta, cak ni istoriju, jer istorija za koju zna od izgmizavanja je eto to sto ovaj govori - progon svakoga ko nije oni. I da li bila potrebna dva svedoka ili moze samo izjava. Sta kazu naucnici, sta takvima sleduje?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Taj samo otvoreno prica ono cime su ga zadojili doktori i filozofi i popovi samo nisu tolike budale da javno kazu, ali inace isto misle, to se vidi u njihovim tekstovima, i u celokupnom njihovom delovanju od izgmizavanja do sada. Nije da bi toj sorti bilo prvi put da podstice "narodne odisaje" prema "svojima" kad im nema beckih konjusara i ostalih spoljnih neprijatelja. Zato tamo na drugoj temi tvrdim da u svakoj stvarno slobodnoj zemlji svaki dobronamerni gradanin treba da ima slobodan pristup oruzju za samoodbranu, a neki se bune.

 

Nego, da li bi ovaj i ostali iz te bande prihvatio nekakvu pismenu izjavu o tome kako neko i ne smatra sebe novoSrbinom, jer sa takvima ne deli ni jednu vrednost, uverenje ili bilo sta, cak ni istoriju, jer istorija za koju zna od izgmizavanja je eto to sto ovaj govori - progon svakoga ko nije oni. I da li bila potrebna dva svedoka ili moze samo izjava. Sta kazu naucnici, sta takvima sleduje?

A ko će biti taj koji će deliti ljude na dobronamerne i one druge?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Constantin said:

 

Zakon o radu je poprilično jasan: poslodavac mora zaposlenom da plati naknadu za topli obrok ukoliko mu nije obezbedio ishranu na radnom mestu.  Prema Zakonu o radu, isplata je obavezna, ako nije obezbeđena na drugi način, a visina naknade se utvrđuje opštim aktom, odnosno ugovorom o radu u novčanom iznosu. Npr. ako je poslodavac utvrdio da se "topli obrok" isplaćuje u visini 20% prosečne mesečne zarade po zaposlenom u Republici, prema poslednjem objavljenom podatku statistike, u ovom momentu važeći iznos je: 21.600,20 din. (108.001,00 x 20%). E sad, i tu imaš raznih perverzija....zakon nije precizirao minimalnu cenu tog TO ili koliko iznosi, pa se "poslodavci" isprdjuju i isplaćuju na ime toga po 1 din.

 

Poslodavci, a pre svega JP, odrede TO po ovom paritetu, od 20%, i njega umuvaju u minimalac, što nije po zakonu, pa je i tu veliki broj sudskih procesa....

 

 

Skoro svaki oglas sadrži..."rad u dinamičnom okruženju"..."mogućnost napredovanja".....retko koji oglas sadrži visinu plate. Gomila tih poslodavaca traži radnike 3 u 1..pa npr. pozicija "Magacioner" uslovi "C" kategorija i rad na računarz.. Opis posla: prijem i istovar robe, utovar i kapilarna distribucija  kupcima. itd..itd...U unutrašnjosti, takvi poslovi se plaćaki oko 50 000 din i posle se čude što nema npr. vozača....

 

Čekaj, zar taj topli obrok zaista i dalje postoji? Ako postoji, nije mi poznato gde to poslodavac može da obezbedi ishranu na poslu, osim ako nije u pitanju vlasnik restorana.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...