Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

23 minutes ago, shonke said:

Zato sto to i nije strasno kao recimo one 'rvacke cokoladice, samim tim  ni srBski humanisti se ne uzbudjuju na takve izjave.

 

4 hours ago, Ryu said:

https://www.nytimes.com/2022/08/12/world/europe/serbia-vucic-russia.html

 

Serbia’s Leader Rejects ‘Little Putin’ Label Amid Fears of Russian Meddling

 

Stvarno ponizavajuce, realno Putin na stiklama mu nije ni do kare.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, shonke said:

Ovo što ovaj baljezga i ovi koji ga podržavaju samo pokazuje da je to "drustvo" jedna prljavština obična, najnižeg nivoa nekulture i štroke, i to je to. Onome čija je to zemlja i ko sa tim "ljudima" ima nešto zajednicko neka je alal. To prlja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Par dana nesto mislim, zanimljivo bi bilo kad bi se pojavili par forumasa sa početka starog foruma, iz 2000, 2001 godine, koji su za sebe govorili da su nacionalisti, ali su bili časni ljudi, da kažu koju o prljavštini u koju se pretvorila ta zemlja i stoka koja tu prlja, što su ih onomad branili.

 

Jedan od tih je još odavno kad je 2000 i sitno bio posle 30 godina rekao, u pravu ste sve bili, ovo mora da je najgora generacija Srba ikada. Bas bi me zanimalo šta bi rekao o polu... ne postoji u prirodi reč koja bi bila analogija za to đubre, koje danas tu štrokavi, kao na primer ovi sa tog linka.

 

Sveštenik bre. Duhovnik. I to hrišćanski. Hajde da je neki Homeinijev rođak, ali ovaj sebe naziva hrišćaninom, a njegova crkva ga još nije najurila. Mrš u... vam ... štroko jedna. Radije bih bio satanista nego sa ovakvima u istoj religijskoj organizaciji. Komunisti su za ove bili gospoda.

 

Ne vidim zasto je nesto lose bombardovati mesto gde je ovakva štroka koja izlazi iz usta sveštenih lica drustveno prihvatljiva, pa izgleda i poželjna.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, shonke said:

JE-BO-TE! Ali ironije, zove nekoga koljačem a sam poziva na linč :lol_2: Ovo je više za "Gadost dana". Zar je moguće da je neko ovoliko glup i pakostan? Ovo kao da je izašlo sa Njuz.net, i dalje ne mogu da verujem da je ovo moguće, čak i u Srbiji. 100% nije novinarska patka?

 

Ne znam gde da počnem. Jel taj uopšte čitao Bibliju i uočio narav Hrista prema "grešnicima"? Nešto se ne sećam da je Hrist žario i palio u Izraelu i nagovarao horde da čine isto. Ako baš hoće da uči iz Biblije, zar nije narod Izraela stradao baš zbog svog ponosa i nacionalizma, izabravši nacionalistu umesto Hrista?

 

U normalnoj državi se za ovo ide pravo na sud. Ali već mogu da vidim kako neki pametnjakovići kenjaju o slobodi govora, ne shvatajući da sloboda govora ne obuhvata pozive na linč. Ne mogu ja da iskoristim slobodu govora da lišim nekoga slobode na jebeni život. 

Edited by Darko
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

JE-BO-TE! Ali ironije, zove nekoga koljačem a sam poziva na linč :lol_2: Ovo je više za "Gadost dana". Zar je moguće da je neko ovoliko glup i pakostan? Ovo kao da je izašlo sa Njuz.net, i dalje ne mogu da verujem da je ovo moguće, čak i u Srbiji. 100% nije novinarska patka?

 

Ne znam gde da počnem. Jel taj uopšte čitao Bibliju i uočio narav Hrista prema "grešnicima"? Nešto se ne sećam da je Hrist žario i palio u Izraelu i nagovarao horde da čine isto. Ako baš hoće da uči iz Biblije, zar nije narod Izraela stradao baš zbog svog ponosa i nacionalizma, izabravši nacionalistu umesto Hrista?

 

U normalnoj državi se za ovo ide pravo na sud. Ali već mogu da vidim kako neki pametnjakovići kenjaju o slobodi govora, ne shvatajući da sloboda govora ne obuhvata pozive na linč. Ne mogu ja da iskoristim slobodu govora da lišim nekoga slobode na jebeni život. 

Cak i na N1 dominiraju primitivni, odvratni i Z-verski komentari. Matorog jarca-secerasa brane ko da im je cale. 

30+ godina naZi-ludila, nista se promenilo nije. 

Edited by FrediB
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, FrediB said:

Cak i na N1 dominiraju primitivni, odvratni i Z-verski komentari.

Videh u međuvremenu, šta reći? :classic_sad: Na sreću (ili nesreću), neki od njih mi izgledaju kao botovi ili "sendvičari". Na primer, imaju 5 prijatelja na Facebook-u itd. I da, kliknuo sam na profil par njih, da vidim kakvi su to likovi i primetih par sumnjivih stvari. A možda imaju 5 prijatelja jer su debili, što može biti dobar znak da možda eto, nisu u većini. Bar se nadam. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darko said:

Videh u međuvremenu, šta reći? :classic_sad: Na sreću (ili nesreću), neki od njih mi izgledaju kao botovi ili "sendvičari".

Ma kakvi.

95+ % naroda dobrogTM . 

 

Jos pritom urlaju ''nismo mi Evropa, mi smo balkaaaan brrrre, idite u Evropu pa se tamo *ederisite''....... Vrhunac anticivilizacionastva, nema dalje. Sve su o sebi rekli, sve maske su pale.

 

Samo potvrdjuju da su orijentalni element zalutao usred Evrope, totalno nesklon ikakvim promenama, sto bi rekao i patrijarK njihove namernosrBske misli, Abu Cirjak. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Devil In My Pants said:

 Neverovatno, kod nas u NS u EPS-u  2/3 radnika minimum nepotrebno.

Prica mi rodjak kako je kod njega SNS pre izbora krenuo u "obracun sa korupcijom" u svojim redovima, te pohapsio neke lokalne funkcionere. Jedan od njih se brani sa time da je samo primao platu , a nije usao u kancelariju godinama. :roflmao:

 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Prica mi rodjak kako je kod njega SNS pre izbora krenuo u "obracun sa korupcijom" u svojim redovima, te pohapsio neke lokalne funkcionere. Jedan od njih se brani sa time da je samo primao platu , a nije usao u kancelariju godinama. :roflmao:

 

 

Pre nekoliko meseci čovek se pravdao kako nije znao da mu je diploma falsifikovana, tata mi je doneo za rođendan, neđe valjda da sumnja u tatu, mislio je da je original.

 

edit: slovna greška

 

Edited by Div
  • Like 1
  • Ha-ha 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FrediB said:

nismo mi Evropa, mi smo balkaaaan brrrre, idite u Evropu pa se tamo *ederisite

Vi živite tamo, jel moguće da toliki broj ljudi tako razmišlja? Po komentarima ih ima dosta ali definitivno ne 95%, ima i dosta njih koji se po komentarima zgražavaju takvih.

 

U svakom slučaju, ovde ima jedna dobra poslovica: "Ako hoćeš da se izneveriš u čovečanstvo, samo baci pogled na Facebook komentare na vesti kontroveznih tema". Na primer, ako bi gledao komentare vesti o vakcinaciji u Australiji, stekao bi utisak da je većina populacije anti-vaxx. A u stvarnosti, 95% populacije iznad 18 je vakcinisano. Takozvana loud minority.

 

Zato se nadam da ima dovoljno Srba koji ne dele mišljenje ovog nazovi popa.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Darko said:

JE-BO-TE! Ali ironije, zove nekoga koljačem a sam poziva na linč :lol_2: Ovo je više za "Gadost dana". Zar je moguće da je neko ovoliko glup i pakostan? Ovo kao da je izašlo sa Njuz.net, i dalje ne mogu da verujem da je ovo moguće, čak i u Srbiji. 100% nije novinarska patka?

 

Ne znam gde da počnem. Jel taj uopšte čitao Bibliju i uočio narav Hrista prema "grešnicima"? Nešto se ne sećam da je Hrist žario i palio u Izraelu i nagovarao horde da čine isto. Ako baš hoće da uči iz Biblije, zar nije narod Izraela stradao baš zbog svog ponosa i nacionalizma, izabravši nacionalistu umesto Hrista?

 

U normalnoj državi se za ovo ide pravo na sud. Ali već mogu da vidim kako neki pametnjakovići kenjaju o slobodi govora, ne shvatajući da sloboda govora ne obuhvata pozive na linč. Ne mogu ja da iskoristim slobodu govora da lišim nekoga slobode na jebeni život. 

Njima je u nacionalnom interesu* da ne hapse popove koji jebu decu, popove koji pale u gradu otvorenu vatru što je zabranjeno još iz SFRJ, popove koji pozivaju na ubistva... Takvi su oni.

 

* prema Basari, a da nije tačno neko bi reagovao na tekst, to je bilo Koštunicino obrazloženje kad je zahtevao od ministra pravde da zastari slučaj popa Pahomija koji je silovao dečake, pa ga prijavio psihijatar koji je lečio jednog od zlostavljanih dečaka. Ono što ja znam je da ako je ovde isto ovako bilo pre WWII, i ako su se i tada popovi i domaćini, "patrijotski intelektualci" i slični isto ovako ponašali, i isto ovako mućkali u skladu sa propisima, huškali, silovali u glave, sipali mržnju prema svemu što nije oni itd, nisu komunisti dovoljno streljali.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Njima je u nacionalnom interesu* da ne hapse popove koji jebu decu, popove koji pale u gradu otvorenu vatru što je zabranjeno još iz SFRJ, popove koji pozivaju na ubistva... Takvi su oni.

 

* prema Basari, a da nije tačno neko bi reagovao na tekst, to je bilo Koštunicino obrazloženje kad je zahtevao od ministra da taj slučaj zastari. Ono što ja znam je da ako je ovde isto ovako bilo pre WWII, i ako su se i tada popovi i domaćini i patrijotski intelektualci isto ovako ponašali i isto ovako muvali, huškali, silovali u glave, sipali mržnju prema svemu što nije oni itd, nisu komunisti dovoljno streljali.

Tačno je, videh vest u međuvremenu na Novi. 

 

Za ovaj drugi deo, zar nisu komunjare inflitrirale crkvu (Patrijarh German na primer) i još više je nazadovali? 

Link to comment
Share on other sites

Ako im je to nazadovanje bilo da su drzali ovakve u rupama da ne smeju da zucnu, ni to nisu dovoljno radili. Ovaj mi deluje prilicno drtav, mora da je i tada bio aktivan sveštenik. Nije ni bitna samo crkva, nego sve komplet, samo to kazem. Nije ni pre prvog svetskog rata u onom "ultimatumu" Austrija bez razloga tražila da se iz javnog zivota, iz skola, iz vojske itd najure svi koji sire mrznju prema Austriji. Ko zna sta su i tada lajali. Garantovano iste ovakve stvari, jer oni ocigledno ne umeju da isprde drugacije perjanice tog "drustva". I onaj sa "maestralnim organom" kad je bila prva gej parada, onaj sto je prekidao predstavu sa Zarkom Lausevicem zbog koje je posle ovaj napadan pa zaglavio zatvor je isti ovakav bio kao ovaj i iste stvari lajao, takođe uz aplauze rulje. Nije ovaj jedini. Samo kazem, ako je i tada bilo isto, komunisti nisu dovoljno streljali.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Milenko Puzigaca iz mog sećanja 90-tih, najveće srbende su bili oni koji su pre toga bili najžešći komunisti i članovi partije. Zamenili jednu vrstu idolatrije novom, pošto je postala "in". Mada možda grešim, bio sam klinac u to vreme. 

 

Što se tiče streljanja - tvoji komentari me nekad naježu. Komunjare su streljali one koje se nisu slagali sa njima i koji su bili pretnja po njih same. Zato pretpostavljam da je i najgori šljam iz SPC opstao, oni koji nisu imali muda niti principa da stanu u odbranu čovečanstva od komunjara. Nisu svi iz SPC-a bili ratni huskači i antihristi, niti su danas. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gde su i šta rade forumaši sa košarkaškog podforuma nekadašnjeg B92?

 

Kad sam pre par godina pričao da ne može sloboda da se osvaja sa fašistima kao što je Boško Obradović, umalo me nisu razapeli, optužujući me da sam SNS bot

 

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, shonke said:

 

Pa kad je jedan od superstarova SPCa Amfilohije imao redovno ovakve ludjacke ispade i narod ga danas slavi kao velikana, ovakve stvari od nizerangiranih i nisu za cudjenje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skyglider said:

Gde su i šta rade forumaši sa košarkaškog podforuma nekadašnjeg B92?

 

Kad sam pre par godina pričao da ne može sloboda da se osvaja sa fašistima kao što je Boško Obradović, umalo me nisu razapeli, optužujući me da sam SNS bot

 

 

 

Ljoticevac klasicni. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Njima je u nacionalnom interesu* da ne hapse popove koji jebu decu, popove koji pale u gradu otvorenu vatru što je zabranjeno još iz SFRJ, popove koji pozivaju na ubistva... Takvi su oni.

 

* prema Basari, a da nije tačno neko bi reagovao na tekst, to je bilo Koštunicino obrazloženje kad je zahtevao od ministra pravde da zastari slučaj popa Pahomija koji je silovao dečake, pa ga prijavio psihijatar koji je lečio jednog od zlostavljanih dečaka. Ono što ja znam je da ako je ovde isto ovako bilo pre WWII, i ako su se i tada popovi i domaćini, "patrijotski intelektualci" i slični isto ovako ponašali, i isto ovako mućkali u skladu sa propisima, huškali, silovali u glave, sipali mržnju prema svemu što nije oni itd, nisu komunisti dovoljno streljali.

Sećam se, na starom forumu, za ovakvo izražavanje (čini mi se) DWS je dobio popriličan ban. Ti si dobio lajk od moderatora. Ne tražim ban, ali 'leba ti, malo za pojas zadeni. Na šta ovo liči ? Ok je kontekst i poruka, ali ovo izražavanje je dno dna, kao i forum sa ovakvim moderatorima....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Darko said:

@Milenko Puzigaca iz mog sećanja 90-tih, najveće srbende su bili oni koji su pre toga bili najžešći komunisti i članovi partije. Zamenili jednu vrstu idolatrije novom, pošto je postala "in". Mada možda grešim, bio sam klinac u to vreme. 

 

Što se tiče streljanja - tvoji komentari me nekad naježu. Komunjare su streljali one koje se nisu slagali sa njima i koji su bili pretnja po njih same. Zato pretpostavljam da je i najgori šljam iz SPC opstao, oni koji nisu imali muda niti principa da stanu u odbranu čovečanstva od komunjara. Nisu svi iz SPC-a bili ratni huskači i antihristi, niti su danas. 

Te izjave čak i nisu nisu o ideologijama. Nego o ekstremnoj nekulturi, i o ekstremnom nepostojanju bilo kakve lične etike kod ovih koji to slušaju, i o ekstremnom nedostatku samopoštovanja kod istih, ono do koske, ali strašno. I samo za Konstantina, Šeldon Kuper - "izjava stoji sama po sebi" :lol_2:

 

Odnose se na "normalizovanje nenormalnog" - copyright by Cyber,  što tu prolazi bez reakcije, naročito od ovih okupljenih koji to slušaju. Isto važi i za izjave nekulturnika iz posta od Skyglider, koji očigledni ponižava auditorijum kome se obraća, pretpostavljajući da taj auditrijum  nije sposoban da shvati ništa bolje od njegovog sranja po njima.

 

I kakvi to "ljudi" i dalje dolaze na skupove gde ovakvi bljuju... to šta već bljuju? Da li su ovi koji se izbljuvavaju uopšte ljudi? Ni divlje životinje ne seru tu gde jedu. Možda su ljudi primorali neke životinje da žive u sopstvenom izmetu, ali slobodne životinje ne rade te stvari. Ovi koji slušaju i gledaju neljude kako na usta prosipaju govna ovakvih, oni šta su?

 

Evo, kao primer.  Na primer, ja sam vernik, ili ne verujem u liberalne vrednosti, to je OK. I sad, dođem u crkvu, ili na neki skup gde se okupljaju oni koji su tradicionalno orijentisani, očekujem religijski obred ili nešto, i priču o tome kako je ono u šta verujem u redu. Onda, izađe neki ovakav ... nešto, jer ovo ljudi nisu, kao ovi iz primera, pop i ovaj drugi nesrećnik, i počne da sipa... šta god da je, ljudska izlučevina nije.

 

Koja bi bila prirodna reakcija čoveka koji ima bar elementarnu ličnu etiku, sa akcentom na "čoveka". Šta treba drugo da pomislim, nego da me takav vređa, da misli da sam ja... nešto, jer ovo što ovi bljuju je van zverstva, i da ovakvi u stvari vređaju sve u šta verujem?

 

Ovo sve pod pretpostavkom da u meni postoji makar malo ljudskosti, rekli smo.  I kako bi trebalo da reagujem ako ne bar da se udaljim od... toga:

 

 

A šta rade ovi tu? Šta god da rade, PU!

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Skyglider said:

Gde su i šta rade forumaši sa košarkaškog podforuma nekadašnjeg B92?

 

Kad sam pre par godina pričao da ne može sloboda da se osvaja sa fašistima kao što je Boško Obradović, umalo me nisu razapeli, optužujući me da sam SNS bot

 

 

 

 

Mislim da si to pisao i ovde i odgovor je i tada bio jasan - sloboda moze da se osvoji ili na ulici (sa istim ovakvima kao sto je Obradovic) ili na izborima (opet, sa istim ovakvima kao sto je Obradovic). To se desavalo 2000. godine kada je odredjen deo nacionalista, ultrakonzervativaca, bivsih glasaca SRS, navijaca glasalo za Kostunicu i onda na ulici izborili pad rezima.

 

Samo sto se tada stvarno tesko zivelo pa su svi bili spremni da progutaju sve opozicione lidere i glasace, pa i one koji su se kleli u Drazu, a sada je super, pa ako moze neka bolja ekipa da smeni SNS mafiju onda je u redu, ako ne moze, neka Vucic vlada do kraja zivota.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Constantin said:

Sećam se, na starom forumu, za ovakvo izražavanje (čini mi se) DWS je dobio popriličan ban. Ti si dobio lajk od moderatora. Ne tražim ban, ali 'leba ti, malo za pojas zadeni. Na šta ovo liči ? Ok je kontekst i poruka, ali ovo izražavanje je dno dna, kao i forum sa ovakvim moderatorima....

Bas lepo sto si to primetio, O tom starom forumu je dr Antonic tamo nedge pre 15 do 17 godina, tu nedge, svojevremeno imao tekst "psovački jezik druge srbije" . Recnik mu je znaci smetao. Valjda nije imao zamerki na teme o kojima se tamo pisalo. A sta je bilo za ocekivati posle 10+ godina nacionalistockog zverstva, i odsustva ocekivanog pokajanja i izvinjenja, nego se za razliku od toga, zverstvo jos vise raspojasalo, ocigledno? Pristojan recnik? Aha. Evo sad ce.

 

Ali pazi, to je bilo posle 10 godina divljanja. A posle 30 godina? Kakav recnik bi blagoumilio vrle mislioce?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo ovakav, krešovao mi se browser, a i pobrisali videje.

 

Nema veze, ima transkript.


 

Quote

Dž. Edgar Huver, The X-Files, Epizoda Travelers

 

In 1945, at the time of the first conference to map out the peace, after the second world war, there lived within the Soviet orbit 180 million people. Lined up on the anti-totalitarian side at that time were one billion, 625 million people.

 

Today, Mr. Dales, just seven years later, there are 800 million people under the absolute domination of Soviet Russia--an increase of over 400 percent. On our side the figure has shrunk to around 500 million.

 

In other words... in less than seven years the odds have changed from nine to one in our favor, to eight to five against us.

 

The threat of global communist domination is a reality that can be ignored only at the risk of our own annihilation.

 

If we are to defeat the enemy, we must use their tools. We must go further. We must do those things which even our enemies would be ashamed to do. It is only through strength that we can make our enemies fear us, and thereby ensure our own survival.

 

Šta je gore, pop koji (verovatno u ime crkve, jer nesto se ne vidi da se ista ogradila od njega) poziva na ubijanje različitih (bar nije huškao na zaletanje vozilom u masu)  , ili onaj koji popa i sve što on simbolizuje psuje? Šta kaže dr Antonić?

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Bas lepo sto si to primetio, O tom starom forumu je dr Antonic tamo nedge pre 15 do 17 godina, tu nedge, svojevremeno imao tekst "psovački jezik druge srbije" . Recnik mu je znaci smetao. Valjda nije imao zamerki na teme o kojima se tamo pisalo. A sta je bilo za ocekivati posle 10+ godina nacionalistockog zverstva, i odsustva ocekivanog pokajanja i izvinjenja, nego se za razliku od toga, zverstvo jos vise raspojasalo, ocigledno? Pristojan recnik? Aha. Evo sad ce.

 

Ali pazi, to je bilo posle 10 godina divljanja. A posle 30 godina? Kakav recnik bi blagoumilio vrle mislioce?

Kapiram....ti u svojoj glavi nemaš mesta za odgovornost izrečenog. Nažalost, nemaju je ni oni koji su zaduženi da se staraju o regularnosti foruma. Ne znam kako bih te nazvao, izaberi sam....ti ne kapiraš da ovakvom terminologijom amnestiraš Pahomija i ostale pedofile, samim tim....zaključi sam. Znači da si mi od ovog momenta na IL.......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...