Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

OK, tvoj izbor, nego evo na primer, bez psovanja. Kad bi lokalni popovi i ostali koji se protive slobodi i promenama, a, to je manje više isto, kad bi umeli da se ovako izražavaju o stvarima protiv kojih su, ja bih podržao njihovo pravo na drugačije mišljenje:

 

Quote

I don't like your fashion business, mister
And I don't like these drugs that keep you thin
I don't like what happened to my sister
First we take Manhattan, then we take Berlin

 

You loved me as a loser, but now you're worried that I just might win
You know the way to stop me, but you don't have the discipline
How many nights I prayed for this, to let my work begin
First, we take Manhattan. Then we take Berlin.

 

Ali bih im ipak poručio parafrazirajući ono što je o toj pojavi (opiranje progresu) rekao pisac ovih redova. "OK, ponekad možete nasiljem da sprečite napredak na kratko, ali (naši) slobodarski teroristi, Isus, Frojd, Ajnštajn, Marks... svet se još uvek trese..."  :lol_2::wicked:

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Darko said:

U normalnoj državi se za ovo ide pravo na sud.

Koji sud,tj.koje drzave?

Do nedavno, Firer je (do)pustao Pride jer mu je bio potreban da pred Evropom glumi modernu drzavu. Ocito je da to vise ne zeli,pa je sada pustio kerove popove i naciste iz Zveri da laju i prave atmosferu linca,jer sad Pride ne odgovara.

Sve sto se dogadja u Srbiji je pod njegovom kontrolom. Apsolutno sve.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Inace,taj episkop koji poziva na ubistvo i priklinje,je bio osudjen za mobing. Vrlo sklon opijanju. Sam sebi dodelio platu od 170 hiljada dinara. Bavio se zelenasenjem, pozajmljivao pare drugim popovima sa kamatom od 5%..najsramniji vladika kojeg je Banat ikad imao

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Drug Crni said:

Inace,taj episkop koji poziva na ubistvo i priklinje,je bio osudjen za mobing. Vrlo sklon opijanju. Sam sebi dodelio platu od 170 hiljada dinara. Bavio se zelenasenjem, pozajmljivao pare drugim popovima sa kamatom od 5%..najsramniji vladika kojeg je Banat ikad imao

Od koga pop prima platu?

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Drug Crni said:

Koji sud,tj.koje drzave?

Do nedavno, Firer je (do)pustao Pride jer mu je bio potreban da pred Evropom glumi modernu drzavu. Ocito je da to vise ne zeli,pa je sada pustio kerove popove i naciste iz Zveri da laju i prave atmosferu linca,jer sad Pride ne odgovara.

Sve sto se dogadja u Srbiji je pod njegovom kontrolom. Apsolutno sve.

Pa osudio ga preko medija, ne znam kako Vučiću to ide u korist za rejting. A valjda znaš šta mislim o tom satrapu.

 

Mada je moguće da mu je to manji problem za rejting od dopuštanja prajda, pa me ne bi čudilo da si u pravu.

 

U svakom slučaju, žalosno.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@Milenko Puzigaca valjda znaš šta mislim o ovom takozvanom vladiki i onima koji podržavaju linč. Ono što me je zabezeknulo je i tvoj sam lajk na linč preko streljanja, ovoga puta komunjara na vernicima i popovima SPC. Ne znam da li primećuješ, ali si time izjednačio sve ljude u SPC i đubrad tipa ovog nazovi episkoga i protektora pedofila. Iskreno, mene je to naježilo i još nisam dobio odgovor na šta si mislio. Ljudi su trajno banovani za mnogo manje izlete od ovoga što si ti rekao. Ostavljam mogućnost da si se trapavo izrazio, u suprotnom smrdi na fažisam i ekstremu desnicu. A ne verujem da si takva osoba. 

Edited by Darko
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, FrediB said:

Ogroman deo vernika podrzava takve ludake ili ''precutno'' nema nista  protiv njih. 

 

Cak i u Starom Zavetu ima prica u kojoj Bog pristaje da postedi selo ako se tamo nadju 50 ili 40 pravednika (misli se na Sodomu i Gomoru). Dakle, prvo, ne mozemo da znamo koji deo vernika podrzava Nikanora i drugo, cak i da je tako ne moze se osudjivati citava crkva jer je jedan episkop izgovorio nesto sto nije trebalo da izgovori.

Crkva nema sta da trazi kada se postavlja pitanje uredjenja drzave - crkva propisuje i tumaci sta je, po njoj, moralno, a sta ne, ali ne treba nikoga da primorava da "sledi pravi put". Ovi kao Nikanor su vise okrenuti svetovnim pitanjima, tipa "pustite vi vecni zivot, daj da mi Srbiju uredimo kao ultrakonzervativnu i nacionalno svesnu zemlju".

 

Kako god, zaista su ruzni, nepotrebni i stetni pozivi na bilo cije ubistvo. Ljudi su cak podeljeni oko jedne stvari kao sto je smrtna kazna, kamoli da sada zagovaramo da svakog ko lupeta nesto treba streljati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darko said:

Pa je ok streljati ih sve? 

Naravno da nije, ali bi trebali da snose odgovornost za svoje ludovanje i anticivilizacionastvo. 

31 minutes ago, goldberg said:

Crkva nema sta da trazi kada se postavlja pitanje uredjenja drzave - crkva propisuje i tumaci sta je, po njoj, moralno, a sta ne, ali ne treba nikoga da primorava da "sledi pravi put".

To u idealnom slucaju.

 

U kojekakvim Srbijama, Rusijama, CG i slicno se mesaju u sve ko Dijamant margarin, ometaju i opstruiraju bilo kakakv napredak i izlazak iz ucmale zabokrecine i bukvalno su drzava u drzavi iznad svih zakona i niko ne sme ni A da im kaze jer to se odmah tumaci kao ''napad na naZiju'' 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FrediB said:

Naravno da nije, ali bi trebali da snose odgovornost za svoje ludovanje i anticivilizacionastvo. 

Ok, slažem se sa time. Činilo mi se da si pokušavao da opravdavaš Puzigaćin poziv na streljanje, izvini. 

Link to comment
Share on other sites

@FrediB U tim zemljama je problem u tradiciji autoritarnih rezima (bilo onih uzasnih, bilo ovih sada blazih). U takvim drustvima je uvek pitanje samo ko koga tlaci i gazi, umesto da se crkva ne mesa u drzavna pitanja, niti drzava u crkvena.

Edited by goldberg
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FrediB said:

Naravno da nije, ali bi trebali da snose odgovornost za svoje ludovanje i anticivilizacionastvo. 

To u idealnom slucaju.

 

U kojekakvim Srbijama, Rusijama, CG i slicno se mesaju u sve ko Dijamant margarin, ometaju i opstruiraju bilo kakakv napredak i izlazak iz ucmale zabokrecine i bukvalno su drzava u drzavi iznad svih zakona i niko ne sme ni A da im kaze jer to se odmah tumaci kao ''napad na naZiju'' 

To je kontinuitet koji je (za)ostao iz srednjeg veka, nešto čega su se zapadne demokratije rešile.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goldberg said:

@FrediB U tim zemljama je problem u tradiciji autoritarnih rezima (bilo onih uzasnih, bilo ovih sada blazih). U takvim drustvima je uvek pitanje samo ko koga tlaci i gazi, umesto da se crkva ne mesa u drzavna pitanja, niti drzava u crkvena.

Zacarani krug, bukvalno. 

Link to comment
Share on other sites

Drugim recima, sasecena je bilo kakva mogucnost da se Srbija vec jednom otrgne i odvoji od rusije i njenog grozomornog uticaja (kao npr. sto su se odvojile sve zemlje bivseg varsavskog pakta), a to je preduslov preduslova da se vec jednom krene napred. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2022 at 5:50 PM, AgroLaki said:

Danas sam kupio svinjski vrat bez koske, 1200 dinara kg u idei, to je pre nekoliko godina bilo 400-450 dinara. Sledece godine ne bi me cudilo da bude i 1600-1800. A ono sto je najgore je sto ni sa rekordnim cenama hrane, ni poljoprivrednicima ne ostaje nista, cene inputa ubijaju svima profitabilnost.

Ja nisam dolazio dve godine zbog COVID-a , a sada kada sam dosao bio sam iznenadjen koliko su skocile cene, pre svega hrane. Bio sam samo nekoliko dana, usao u mesaru, Maxi, pekaru i koliko vidim sve je otislo najmanje 30% u odnosu na novembar 2019te. Kaze mi majka, a cuo i od drugih, da narod ponovo ceka za onaj jeftiniji hleb , jer se rasproda odmah. Sulejmanu je globalna ekonomska situacija do sada isla na ruku i Mali je mogao da izvodi vratolomije sa dugovima, jer su kamatne stope bile blizu nule, pa ti se isplatilo da novim zaduzivanjem otplacujes stare dugove. To je sada proslost i ceo taj sistem koji je SNS stvorio poslednjih 10 godina, mogao bi upravo tu da krene sa raspadom. Globalna ekonomska situacija bi mogla vise da ga uzdrma nego celokupna ujedinjena opozicije, jer da budemo iskreni, nije Milosevica skinuo osvescen narod, vec prazni zamrzivaci.

Edited by DJORDJE
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FrediB said:

Drugim recima, sasecena je bilo kakva mogucnost da se Srbija vec jednom otrgne i odvoji od rusije i njenog grozomornog uticaja (kao npr. sto su se odvojile sve zemlje bivseg varsavskog pakta), a to je preduslov preduslova da se vec jednom krene napred. 

 

Nije mogućnost sasečena, jednostavno politiku Srbije kreira jedan čovek, ne pita on ni svoju partiju, obrnuto, pita partija njega, ne uvažava ni opoziciju, dovoljno je podeljena da mu ukupno delovanje ide u korist, crkva se meša u politiku koliko joj država dozvoli a dozvoli joj onoliko i onako koliko i kako to Vučiću odgovara, ako se dogodi neki neplanirani, ili neneplanirani, onda vučić pegla situaciju predstavlljajući se kao čovek jedinstva, mira i razumevanja, isto kao kad njegov partijski jurišnik najavi denacifikaciju Balkana ili kad mediji objave da je na Kosovu počelo, onda on svojom mudrom politikom smiri strasti.

Da je rešio da se otrgne od Rusije u februaru, kad je počela invazija na UA, dosad bi 80% stanovništva Srbije rusiju videlo kao vekovnog neprijatelja Srbije.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Div said:

 

Nije mogućnost sasečena, jednostavno politiku Srbije kreira jedan čovek,

Zar to nije tradicija poslednjih 100 godina. Mozda je bio neki prekid od 2-3 godine, ali narod je uvek trazio nekog vodju i "cvrstu ruku".

27 minutes ago, Div said:

Da je rešio da se otrgne od Rusije u februaru, kad je počela invazija na UA, dosad bi 80% stanovništva Srbije rusiju videlo kao vekovnog neprijatelja Srbije.

Ono sto ljudi ne shvataju je to da Vucic ne formira javno mnjenje, on jednostavno podilazi tom istom narodu i u tome nema boljeg od njega. Svaki njegov potez je bukvalno analiza javnog mnjenja, uz modifikaciju stranog pritiska. Kada bi se za to pitao samo narod , Srbija bi sada poslala trupe da pomognu Putinu, onako neutralno, donbaski, sto bi se reklo na forumu.

Mislim da je BBC cak prilicno blago prikazao stanje na terenu. Uopste ne iznenadjujuce, zato i ovde mozes i da procitas kako se urusavaju Italija i Austrija, jer su uveli sankcije Rusiji.:classic_biggrin:

 

https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-62480737

 

Edited by DJORDJE
Daj bre uvedite preview vec jednom, za one sa losijim vidom i debljim prstima.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJORDJE said:

Zar to nije tradicija poslednjih 100 godina. Mozda je bio neki prekid od 2-3 godine, ali narod je uvek trazio nekog vodju i "cvrstu ruku".

 

Ajde da uzmemo i duži period, 200+ godina. Zaboravi narodnu pesmu: " Tu knezovi nisu radi kavzi, već je rada sirotinja raja", to je dobro za uz gusle, ustanak su dizali knezovi, trgovci oni koji su videli mogućnost da rade, trguju, zarađuju ali ih je Turska vlast ograničavala, bilo im je bolje da , umesto da plaćaju porez i carinu Turcima budu oni ti koji naplaćuju porez.

Nije narod ubio Karađorđa već je glavu izgubio zbog Miloševog, opravdanog ili ne, straha za vlast, nije narod uklanjao Miloša sa vlasti, pa ga vraćao, tražio ustav, ubio Mihajla, zbacio Milana, ubio Aleksandra i drugog Aleksandra, zbacio kralja proglasio republiku, "izabrao# komuniste na slobodnim izborima, pa i 8. sednica je značila raskol u partiji, ne u narodu, narod jeste prihvatao propagandu ali je nije kreirao.

5. oktobar jeste posledica i nemaštine zbog ratova, sankcija, ali uslov da se dogodi je bio da se stvori jedinstvo protivnika režima, kad je počela borba za prevlast, odmah tog dana, videlo se da su šanse za uspostavljanje zdravih odnosa male, nikakve.

Narod je birao, glasao, čak i za Miloševića kad je on govorio o Srbiji u Evropi, kasnije ga jeste većinom podržavao u "odbrani ognjišta", i Koštunica je bio za Evropu i Zapad, bio i ličnost godine po izboru nekih zapadnih medija, i Đinđić je bio za zapad i Tadić i najevropljanin Dačić, i Vučić.

 

2 minutes ago, DJORDJE said:

Ono sto ljudi ne shvataju je to da Vucic ne formira javno mnenje, on jednostavno podilazi tom istom narodu i u tome nema boljeg od njega. Svaki njegov potez je bukvalno analiza javnog mnjenja, uz modifikaciju stranog pritiska. Kada bi se za to pitao samo narod , Srbija bi sada poslala trupe da pomognu Putinu, onako neutralno, donbaski, sto bi se reklo na forumu.

Mislim da je BBC cak prilino blago prikazao stanje na terenu. Uopste ne iznenadjujuce, zato i ovde mozes i da procitas kako se urusavaju Italija i Austrija, jer su uveli sankcije Rusiji.:classic_biggrin:

 

https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-62480737

 

 

Javno mnjenje nije konstanta već rezultat određenih operacija i funkcija.

Čak i u razvijenim demokratijama o izboru vlasti, samim tim i politike, odlučuju oni neopredeljeni, da ne kažem odlučuju neodlučni, sve partije ili grupacije imaju svoj stabilni korpus glasača, kampanje se vode da se pridobiju neodlučni, ko bude uspešniji osvaja vlast, kad se pokaže da ne drži reč gubi izbore. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, JohnnyDragon said:

Pa ne određuje, moguće da imaju platu i od episkopija, kako već, ali država daje koliko daje( što je meni nonsens).

Videh ovde forumaš tvrdi da neki popa sam sebi određuje platu zato sam hteo da se malo pojasni ta priča. Izgleda da sam mu srušio sneška pa se ne javlja😁

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Videh ovde forumaš tvrdi da neki popa sam sebi određuje platu zato sam hteo da se malo pojasni ta priča. Izgleda da sam mu srušio sneška pa se ne javlja😁

Nego sta snesko kaze o izjavi Nikanora? Jeste li to pravoslavno, hriscanski, srpski?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...