Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Vidim da se po pitanju međunarodne politike ipak sastaju, ima još sličnih vesti, a bilo je situacija da se pitaju i za medije. Trpali su se i u donošenje nekih zakona, što su javno i rekli.

 

Oni imaju jako političko krilo, to je postojalo oduvek, i sigurno je da vi želeli da kontrolišu sve što mogu, ali da značajnije utiču ipak ne.

U suštini nije pitanje njihove želje, koja postoji, nego do toga da nije tačno da crkva utiče na državnu politiku kao što je Fred rekao. Ako utiče, utiče manje nego u nekim državama EU, gde i te kako glas crkve može da utiče na pre svega unutrašnju politiku države po nekim pitanjima (pitanje abortusa recimo, i slično).

 

Edit. Nisu mogli ni u kneževini/kraljevini.

Edited by Don Juan
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Perkos2 said:

Reče onaj kojem je partijska ideologija bila preča i od sopstvene porodice.

To samo znaci da je bio posten covek koji se stideo onoga sto su radili njegovi preci i nacina na koji su postali imucni, a to su isti nacini koje primenjuju i danasnji domacini. To je potpuno slepilo i nesposobnost da se vidi bilo sta van usrane palanke, i evo ja izjavljujem ponovo da nemam nikakav eticki problem sa adekvatnim placanjem takvima za sve sto su radili, kad i ako se steknu istorijski uslovi, kao sto je bilo u to vreme. 

 

Ja sam protiv komunizma to se zna, ali nisam protiv gazenja srbendi i srbendizma, i zato sto su gazili i srbende i srbendizam, komunistima svaka cast, i trebalo je. Sto se tad nisu razni drali protiv raznih modernizacija koje su uvođene? I vaznije, zasto bi neko uopste trebalo da slusa buncanje i prljavstinu tih nekulturnih i sumanutih divljaka? Jer to sta oni buncaju, to nije drugacije misljenje, to je prljavština.

 

Steta sto komunisti nisu kao poslednji gest kad su namirisali propast komunizma  sve ove tadasnje "disidente" koje su sve imali na spiskovima a koji su izgmizali devedesetih da sipaju zlo evo vec 35 godina marginalizovali na vreme. Mozda i verovatno se sve ovo ne bi ni desilo, a ta zemlja od zemlje na pragu prvog sveta ne bi postala obicna anticivilizacijska rupa ogrezla u zlu, gde je ama bas sve svakodnevna konstantna uvreda koja traje. Ali tada vise nije ni bilo takvih kao Koca Popovic jer su ih se jos ranije oslobodili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Don Juan said:

nego do toga da nije tačno da crkva utiče na državnu politiku kao što je Fred rekao.


Možda ne utiče direktno, ali utiče i te kako na kreiranje javnog mnjenja, raspoloženja i emocije (da ne kažem mentaliteta) “naroda” prema važnim državnim pitanjima, a na taj način, indirektno utiče i na politiku, koja je populistička i trudi se, zarad ostanka na vlasti, da podiđe tom mentalitetu. 
 

Ili misliš da sutra crkva krene da priča da je Kosovo izgubljeno i da ta stvarnost mora da se prihvati, posle par godina i javnost ne bi okrenula priču? Umesto Kosova stavi bilo koju drugu temu. Isti princip.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:


Možda ne utiče direktno, ali utiče i te kako na kreiranje javnog mnjenja, raspoloženja i emocije (da ne kažem mentaliteta) “naroda” prema važnim državnim pitanjima, a na taj način, indirektno utiče i na politiku, koja je populistička i trudi se, zarad ostanka na vlasti, da podiđe tom mentalitetu. 
 

Ili misliš da sutra crkva krene da priča da je Kosovo izgubljeno i da ta stvarnost mora da se prihvati, posle par godina i javnost ne bi okrenula priču? Umesto Kosova stavi bilo koju drugu temu. Isti princip.

 

Црква сигурно није утицала негативно на јавно мњење углавном су то били исправни ставови, које би ми, да је среће, сами пропагирали. 

  • Ha-ha 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

A najgore od svega, toj ogromnoj većini stanovništva tu koja je ogrezla u zlu i anticivilizaciji uopšte ne smeta ono najgore - način na koji taj pop i ostali njemu slicni javno nastupaju, sto je najgora prljavstina.

 

Ne smeta im silovanje misice, ne smeta im sto Pahomije ne samo sto nije osuđen, nego ga se ni crkva nije odrekla, kao ni ovoga, jedino su onog Kacavendu valjda penzionisali, ali se i njega nisu odrekli, i ne smeta im nista slicno. Kao sto je svakodnevno celodnevno huskanje na mrznju, zlo i anticivilizaciju u svim medijima. Oni to sve uopste ne prepoznaju kao prljavstinu. Ne, oni misle da je to potpuno normalno i drustveno prihvatljivo i da to tako i treba. Kakvi ljudi se tako ponasaju? Potpuna odvratna pozverenost.

 

I ne znam kakvo onda postovanje za takvu travestiju neko ocekuje od onih malobrojnih koji nisu bolesni kao to zlo. To sto se tu ne krecu ulicama horde ljudozdera sa nozevima u zubima ne znaci da to mesto nije ogrezlo u zlu i prljavštini.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Cyber said:

 

Nije tajna, ja sam pomenula ´45-u, nema potrebe da ovako mufljuski uvijas i ucitavas. Evo da ti kazu "neki" - naravno da istorija Beograda ne pocinje ´45 ali (neki) rodjeni tada su jos zivi pa mogu da ispricaju kako je bilo u njihovom okruzenju u to vreme. A mogu i da ispricaju kako je bilo i u vreme njihovih roditelja, baba i dedova. Pa sam zahvaljujuci tome i ja mogla da cujem o crkvenim i slavskim obicajima kod prababe u ulici Cernisevskog na Cuburi (pradeda pao u ratu) i jos nekih starinskih likova ju gradu. Slave se u predratnim beogradskim kucama nisu slavile ovako kicerajski kao danas. Ja znam kako su moje babe i dede to radile pre rata jer su isto tako nastavili da rade i posle ´45 (sto b i menjali?) - odrasla sam sa tim. Ja nisam vernik ali ima respekt prema nacinu na koji su oni praktikovali te svoje obicaje. Secam se i kada i kako i zasto se islo u crkvu - uglavnom na vencanja, krstenja i sahrane. U crkvi su se krstile bebe a ne gangsterajske i estradne matore mrcine. Ovakav kvazi-verski kiceraj kao danas se nije praktikovao, o tome svedoce generacije. 

 

Ovim samo potvrđuješ ono što ja pišem na ovoj temi. Nije problem u crkvi nego u onima koji su preko 50 godina gazili crkvu i veru pa onda kad su uvideli da od komunizma i zajedničkog kazana nema više koristi onda su zajahali na crkvu i uvode neka svoja pravila. Ima bezbroj primera evo ovaj što nas trenutno teroriše nije imao pojma o veri a njegov politički tata doktorirao je na temi ONO. Stavili su SPC pod svoje, nametnuli svoj patrijarha i kad im treba afera izbace u javnost nekog poput ovog nesrećnika zadnjih dana. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Дејо said:

 

Црква сигурно није утицала негативно на јавно мњење углавном су то били исправни ставови, које би ми, да је среће, сами пропагирали. 

Jeste, narocito ono o nezavisnosti, sto u stvari znaci "nezavisnost" od uticaja i politike mrskog "zapada" ali lizguzstvo drugu putleru. Sa time nemaju nikakvih problema nj oni ni vecjna ostalih. Razvaljuj? Naravno.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

A najgore od svega, toj ogromnoj većini stanovništva tu koja je ogrezla u zlu i anticivilizaciji uopšte ne smeta ono najgore - način na koji taj pop i ostali njemu slicni javno nastupaju, sto je najgora prljavstina.

 

Ne smeta im silovanje misice, ne smeta im sto Pahomije ne samo sto nije osuđen, nego ga se ni crkva nije odrekla, kao ni ovoga, jedino su onog Kacavendu valjda penzionisali, ali se i njega nisu odrekli, i ne smeta im nista slicno. Kao sto je svakodnevno celodnevno huskanje na mrznju, zlo i anticivilizaciju u svim medijima. Oni to sve uopste ne prepoznaju kao prljavstinu. Ne, oni misle da je to potpuno normalno i drustveno prihvatljivo i da to tako i treba. Kakvi ljudi se tako ponasaju? Potpuna odvratna pozverenost.

 

I ne znam kakvo onda postovanje za takvu travestiju neko ocekuje od onih malobrojnih koji nisu bolesni kao to zlo. To sto se tu ne krecu ulicama horde ljudozdera sa nozevima u zubima ne znaci da to mesto nije ogrezlo u zlu i prljavštini.

Језиво је шта ти пишеш и начин на који ти пишеш о неким стварима, искрено. Не вреди са тобом полемику неку водити дефинитивно.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Дејо said:

 које би ми, да је среће, сами пропагирали. 

U tom slucaju, srBske junacine bi opet dobile bracu Tommy & Hawk po nosu, pa bi onda opet kukali kako su nadrljali iz cistog mira, odnosno zbog toga sto su ''nebeski najstariji narod''... 

Edited by FrediB
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FrediB said:

U tom slucaju, srBske junacine bi opet dobile bracu Tommy & Hawk po nosu, pa bi onda opet kukali kako su nadrljali iz cistog mira, odnosno zbog toga sto su ''nebeski najstariji narod''... 

Мало поштовања према свом  народу, а не да се смејеш том што алудираш. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Дејо said:

Мало поштовања према свом  народу, а не да се смејеш том што алудираш. 

Nisam ja iz te tvoje kolektivisticke palanacke price gde ne postoje pojedinci vec samo tzv. narod a.k.a. rulja. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FrediB said:

Nisam ja iz te tvoje kolektivisticke palanacke price gde ne postoje pojedinci vec samo tzv. narod a.k.a. rulja. 

 

Мислио сам ти приватну поруку послати, али пошто видим да не примаш поруке приватне, могу само ставити једну тужну реакцију на твој пост и тако затворити дискусију са тобом и повући се са ове теме, јер је заиста нереално шта појединци пишу.

Link to comment
Share on other sites

Da ugase svaku crkvu i religiju na svetu, za 90% mirniji svet. Obicni besposlicari koji zive od kriminalaca, a ledja su im sirotinja.

 

Ej, ne izlaze zbog milion razliga vec da ne bude gej parada. 

 

Cime se zanimaju, ovo je neverovatno. Imali su litije u cg i dobili sta? Pa tamo u crkvu udju na sahranama i svadbama.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Da ugase svaku crkvu i religiju na svetu, za 90% mirniji svet. Obicni besposlicari koji zive od kriminalaca, a ledja su im sirotinja.

 

Ej, ne izlaze zbog milion razliga vec da ne bude gej parada. 

 

Cime se zanimaju, ovo je neverovatno. Imali su litije u cg i dobili sta? Pa tamo u crkvu udju na sahranama i svadbama.

 

 

😀

 

Макар се мало информиши о нечему, пре него што одвалиш тако неку констатацију. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Reče onaj kojem je partijska ideologija bila preča i od sopstvene porodice. Srbinu je nasilno oteta država,nacija i vera pa se i dan danas koprca  da pod  naslednicima tita, kapičića i rankovića  pretekne. Željan svega toga često pogreši u koracima ali sve dok se ne oslobodi naslednika onih koji su suspendovali Srbiju nema koraka napred.

Odlicno, onda taj "Srbin" moze lako da ih se osloboditi tako sto će zastupati sve suprotno od onoga što mu podmeću.

 

Kad oni kažu "ne treba da se pridruzimo NATO" on da kaže nećemo mi tako, mi smo Evropljani, i hoćemo kao i svi Evropljani i mi da budemo u NATO.

 

Kad oni počnu da drobe sa Kosovom, on da kaže, ne, mi hoćemo da se ta priča završi pa da idemo dalje napred.

 

Kad počnu da kenjaju o mrtvacima, on da kaže, znate šta, svaka njima čast, poštovaćemo uspomenu na njih, i obelezavati na dan taj i taj to i to, ali nećemo biti opsednuti mrtvacima od pre sto godina, nego hoćemo da rešavamo probleme koje sad imamo, i da gledamo napred, ne nazad.

 

Kad počnu da seru o tzv bombardovanju, on da kaže, znate kako, dosadni ste više sa time, a nije tako ni bilo kako predstavljate, da navede primer Japana i Nemačke iz WWII i Ukrajine sada, da kaže, ne zanima nas luzersko kukanje o tome, nego saradnja sa zemljama evropske civilizacije sa USA na čelu.

 

Kad počnu da mu drobe o putleru i Rusiji koja ne postoji, da kaže, ni to nas ne interesuje a i sve su gluposti, pa vidite da ovaj zlotvor bez razloga ruši ljudima zemlju i da je tiranin u toj vašoj Rusiji, nama takvi nisu uzor nego su nam za orezir i gađenje.

 

Kad počnu popurdani i ovakvi kao ovaj iz zveri da bulazne zverstva protiv gej parada, da kaže, nemojte da nas vređate nego se vucite odakle ste izgmizali, a mi smo tolerantni i mi takve ljude nikad nismo proganjali kao na nekim drugim mestima, nego smo im se samo podsmevali, tako kaže dr Antonic, pa ako hoće da jednom godisnje na pola sata produ nekom ulicim, neka prođu, to sa nama nema veze. Plus, to je odlicna prilika za zaradu, i kad budu te parade na primer u Amsterdamu, Riu, ili San Francisku, ili bilo gde, ti posetioci ostave milione lokalnim radnjama, to jest gradu.

 

I tako dalje. To samo na brzinu nabacano nekoliko stvari. Eto, zasto taj "Srbin" ovako ns pomrsi planove tim njegovim dusmanima? Ko mu brani? Oni ga ne teraju silom da podržava sranja kojim ga truju, niti ga puskom teraju da glasa za njih.

 

I? Kad kreće otpor?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Perkos2 said:

Ja ne znam da li igde u Evropi ima manje vernika nego u Srbiji. Uticaj SPC i ostalih religija je skoro pa beznačajan ali povremeno dobro dođe neka glupost koju izgovori pojedini sveštenik da se krene u medijsku hajku na iste. Ovaj se lepo namestio na zicer i sad neka trpi udar, sam je zakuvao o dao vetar u leđa svima koji bi da ponište religije. Vidimo i ovde da se materija ne poznaje ali se hrabro iznose neke tvrdnje.

Ovaj nije izgovorio glupost nego izbacio gomilu pomija.

 

Drugo, broj vernika u Srbiji je nikad veći i ima ga procentualno više nego u mnogim državama na zapadu. Negde sam pre par godina video neke procente, ne sećam se odakle (kog sajta/portala) je to "ispalo".

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Srbinu je nasilno oteta država,nacija i vera

 

baljezgarije

2 hours ago, Дејо said:

 

Црква сигурно није утицала негативно на јавно мњење углавном су то били исправни ставови, које би ми, да је среће, сами пропагирали. 

 

такое

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Дејо said:

 

Мислио сам ти приватну поруку послати, али пошто видим да не примаш поруке приватне, могу само ставити једну тужну реакцију на твој пост и тако затворити дискусију са тобом и повући се са ове теме, јер је заиста нереално шта појединци пишу.

 

Штета, баш је било конструктивно и поучно читати твоје уписе.

Edited by shonke
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Da ugase svaku crkvu i religiju na svetu, za 90% mirniji svet. Obicni besposlicari koji zive od kriminalaca, a ledja su im sirotinja.

 

Ovo je utopijski nacin razmisljanja. Ratovi su se uvek vodili za resurse, a religija je bila samo povod za opravdanje kada se dve skupine otimaju oko resursa.

 

Evo, ja kazem da zabranimo svo oruzje - to ce sigurno da zaustavi rat. Znaci, unistimo sve bombe, sve puske, pistolje, sve sto moze da oduzme zivot i eto 90% mirniji svet.

 

Religioznost je nesto sto prevazilazi ne samo zvanicne crkve nego i zvanicne religije. Ako neko ne veruje u postojanje Boga, verovace u postojanje nekih osnovnih moralnih nacela, cak i ako se ta moralna nacela kose sa interesom tog pojedinca.

 

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

I tako dalje. To samo na brzinu nabacano nekoliko stvari. Eto, zasto taj "Srbin" ovako ns pomrsi planove tim njegovim dusmanima? Ko mu brani? Oni ga ne teraju silom da podržava sranja kojim ga truju, niti ga puskom teraju da glasa za njih.

 

 

I? Kad kreće otpor?

 

Zato sto nacionalizam, po definiciji, ne predstavlja interes nekog pojedinca (viseg ili srednjeg staleza) nego interes nacije u celini. Sad ces ti reci, pa dobro, nema onda razloga uopste za bilo kakvim nacionalizmom, a ja cu da pitam, cemu uopste ovakvi nazivi drzava (po narodima)?

Jednostavno, kada neko sa strane bude rasparcao Evropu u niz regija bez ikakve veze sa jezikom, verom ili nacijom, onda mozemo da pricamo o interesu pojedinaca iz tih medija. Dokle god se drzave zovu Hrvatska, Srbija, Albanija, bice i nacionalizama. To je isti razlog zasto se u Albaniji politicari bave Kosovom - sta njih ima da se tice stanje u nekoj drugoj drzavi? Pa zbog interesa kolektiva koji je vezan zajednickim jezikom ili poreklom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, shonke said:

 

Drugo, broj vernika u Srbiji je nikad veći i ima ga procentualno više nego u mnogim državama na zapadu. Negde sam pre par godina video neke procente, ne sećam se odakle (kog sajta/portala) je to "ispalo".

Stvarno ne znam koliko vernika ima u Srbiji,ali pulmolog Dejan Zujovic pre neki dan rece da imamo vise svestenika nego lekara opste prakse (ili uopste lekara,sto je jos gore).. ili da je broj isti..nisam memorisao podatak,ali u svakom slucaju nisam omasio sustinu..po meni to je porazavajuci podatak za jedno drustvo.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drug Crni said:

Stvarno ne znam koliko vernika ima u Srbiji,ali pulmolog Dejan Zujovic pre neki dan rece da imamo vise svestenika nego lekara opste prakse (ili uopste lekara,sto je jos gore).. ili da je broj isti..nisam memorisao podatak,ali u svakom slucaju nisam omasio sustinu..po meni to je porazavajuci podatak za jedno drustvo.

Jel previše popova ili malo lekara ?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Дејо said:

 

Црква сигурно није утицала негативно на јавно мњење углавном су то били исправни ставови, које би ми, да је среће, сами пропагирали. 

Evo nekoliko stavova:

- Podrška ratnim zloičincima i kriminalcima tokom devedesetih, a koja postoji i danas (hint: svinjoglavi đeneral, ludi psihijatar, Arkan i njegovi banditi itd.)

- Svođenje žene na mašinu za rađanje (npr. priručnik Šta treba da zna svaka pravoslavna devojčica i ostala lupetanja)

- „Srbin nekrtšen ne biva" (ajatolah Gojko Stojčević AKA Pavle)

- Otvorena mržnja prema gay populaciji

- Otvoreno ćutanje na pedofiliju (npr. Patkomije ili silovatelji tipa Kačavende)

- Pop Bane Lopata

- Lizanje iste kašike tokom pandemije

 

Nepojmljivo mi je dotična organizacija zaista veruje u ono što propoveda uz ovakve stavove.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...