Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Koga interesuje gde se Srblji napajaju mudrošću u vezi spoljne politike i propasti Zapada, preporučujem ovu rubriku. 

 

https://standard.rs/kategorija/svet/

 

A ovo su nove / stare nade koje će upostaviti Pravi svetski poredak.

 

https://standard.rs/2022/07/25/povratak-nesvrstanih-2-0/

 

Hardkor, nema šta

 

Zapadne vlade se urušavaju. Sankcije se ukidaju – praktično u tajnosti. Ledena zima je zagarantovana. A tu je i dolazeća ekonomsko-finansijska kriza, to čudovište iz pakla, kako ga je Martin Armstrong opisao: „Nema šanse da se se ovo može završiti drugačije nego bankrotom. Ako bankrotiraju, brine ih da će milioni ljudi jurnuti na parlamente Evrope… Ovo je zaista ogromna finansijska kriza sa kojom se suočavamo. Zaduživanje traje iz godine u godinu još od kraja Drugog svetskog rata, bez ikakve namere da se vrati bilo šta“..

Za to vreme, Moskva turira turbine mašinerije koju će pokrenuti (Na jesen? Usred zime? Sledećeg proleća?) – sveobuhvatnu „majku svih ofanziva“, kapitalizujući tekući niz međusobno povezanih strategija koja su već omamile i zbunile svakog poznatog NATO „analitičara“.

To objašnjava zašto Putin na većini svojih javnih nastupa izgleda kao da veselo zvižduće Džej-Džej Kejlovu „Zovi me povetarac“ (Call Me the Breeze). U svom krucijalnom izlaganju na Forumu jakih ideja za novo vreme, entuzijastično je najavio razvoj „istinski revolucionarnih“ i „džinovskih“ promena koje će dovesti do stvaranja novog, „harmoničnog, poštenijeg i bezbednijeg svetskog poretka, fokusiranog na dobrobit zajednice“.

Edited by VladimirB
  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Nekako se u tim pričama naših vrlih patrijota uvek zaobilazi ona teorija o tome kako su Vikinzi osnovali takođe i Rusiju, i kako je po njima čak dobila ime. Ono, kad su kao nekakvi Vikinzi iz plemena Rus jedini u tom kraju, tamo negde kod Kijeva, imali organizovanu zajednicu, a ostali svi okolo su bili varvari. I onda kad su se ovi okolo smorili međusobnim pljačkanjem i ubijanjem, i kad više nisu znali šta da rade, došli kod tih Rus Vikinga, pa im rekli, pomagajte braćo, izgibosmo. I ovi im onda pokazali kako da se organizuju pa da ne budu više divljaci koji jedino što znaju je da pljačkaju jedni druge, i na kraju se asimilirali, kako su Vikinzi voleli da rade, i eto, tako je nastala Rusija.

 

Ovako je to bilo, samo su umesto Sunđer Boba i Lignjoslava u stvarnosti bili varvari iz okolnih slovenskih plemena. Jel tako bilo, jeste

 

 

 

To što si naveo jeste se desilo, ali ne oko Kijeva, već daleko na severu kod Novgoroda, što se smatra osnivanjem Ruske države.

20 godina kasnije viking/varjag Oleg od Novgoroda se spustio na jug i osvojio Kijev, a u X veku je Kijev i postao prestonica te države koja je osnov za Rusiju i Ukrajinu.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, VladimirB said:

Zapadne vlade se urušavaju. Sankcije se ukidaju – praktično u tajnosti. Ledena zima je zagarantovana. A tu je i dolazeća ekonomsko-finansijska kriza, to čudovište iz pakla, kako ga je Martin Armstrong opisao: „Nema šanse da se se ovo može završiti drugačije nego bankrotom. Ako bankrotiraju, brine ih da će milioni ljudi jurnuti na parlamente Evrope… Ovo je zaista ogromna finansijska kriza sa kojom se suočavamo. Zaduživanje traje iz godine u godinu još od kraja Drugog svetskog rata, bez ikakve namere da se vrati bilo šta“...

 

Za to vreme, Moskva turira turbine mašinerije koju će pokrenuti (Na jesen? Usred zime? Sledećeg proleća?) – sveobuhvatnu „majku svih ofanziva“, kapitalizujući tekući niz međusobno povezanih strategija koja su već omamile i zbunile svakog poznatog NATO „analitičara“.

 

To objašnjava zašto Putin na većini svojih javnih nastupa izgleda kao da veselo zvižduće Džej-Džej Kejlovu „Zovi me povetarac“ (Call Me the Breeze). U svom krucijalnom izlaganju na Forumu jakih ideja za novo vreme, entuzijastično je najavio razvoj „istinski revolucionarnih“ i „džinovskih“ promena koje će dovesti do stvaranja novog, „harmoničnog, poštenijeg i bezbednijeg svetskog poretka, fokusiranog na dobrobit zajednice“.

Zasto li (bar meni) ovo nekako onako baš do jaja deluje kao:

 

There are no more barriers to cross. All I have in common with the uncontrollable and the insane, the vicious and the evil, all the mayhem I have caused and my utter indifference toward it I have now surpassed. My pain is constant and sharp, and I do not hope for a better world for anyone. In fact, I want my pain to be inflicted on others. I want no one to escape. But even after admitting this, there is no catharsis; my punishment continues to elude me, and I gain no deeper knowledge of myself. No new knowledge can be extracted from my telling. This confession has meant nothing.

 

:classic_biggrin:

 

Valjda je misliocima isti tok misli ili nešto :thumbsup:

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VladimirB said:

Koga interesuje gde se Srblji napajaju mudrošću u vezi spoljne politike i propasti Zapada, preporučujem ovu rubriku. 

 

https://standard.rs/kategorija/svet/

 

A ovo su nove / stare nade koje će upostaviti Pravi svetski poredak.

 

https://standard.rs/2022/07/25/povratak-nesvrstanih-2-0/

 

Hardkor, nema šta

 

Zapadne vlade se urušavaju. Sankcije se ukidaju – praktično u tajnosti. Ledena zima je zagarantovana. A tu je i dolazeća ekonomsko-finansijska kriza, to čudovište iz pakla, kako ga je Martin Armstrong opisao: „Nema šanse da se se ovo može završiti drugačije nego bankrotom. Ako bankrotiraju, brine ih da će milioni ljudi jurnuti na parlamente Evrope… Ovo je zaista ogromna finansijska kriza sa kojom se suočavamo. Zaduživanje traje iz godine u godinu još od kraja Drugog svetskog rata, bez ikakve namere da se vrati bilo šta“..

Za to vreme, Moskva turira turbine mašinerije koju će pokrenuti (Na jesen? Usred zime? Sledećeg proleća?) – sveobuhvatnu „majku svih ofanziva“, kapitalizujući tekući niz međusobno povezanih strategija koja su već omamile i zbunile svakog poznatog NATO „analitičara“.

To objašnjava zašto Putin na većini svojih javnih nastupa izgleda kao da veselo zvižduće Džej-Džej Kejlovu „Zovi me povetarac“ (Call Me the Breeze). U svom krucijalnom izlaganju na Forumu jakih ideja za novo vreme, entuzijastično je najavio razvoj „istinski revolucionarnih“ i „džinovskih“ promena koje će dovesti do stvaranja novog, „harmoničnog, poštenijeg i bezbednijeg svetskog poretka, fokusiranog na dobrobit zajednice“.

Ne da mi djavo mira vec svratim ponekad na b92.net da cujem najnovije vesti.

Tu uvek bude neki genijalni srpski pronalazac koji je izmislio generator na nista, hrana koja leci sve bolesti, a ni horoskopski saveti nisu za baciti.

Medjutim, ostao sam sokiran cinjenicom da nemam jos sveca u stanu, a izgleda da ce mi trebati.

Švajcarske vlasti: Spremite sveće

Malo me zabrinjava i sto su ulice gradova nekako prazne. Neki kazu otisli ljudi na odmor, gde ce da potrose za dve tri nedelje srpsku godisnju platu,

ali ja im ne verujem. Verovatno su poceli da emigiriraju u perspektivnije predele na pr. Rusiju.

Molim za pomoc, jer strahujem od nestasica i nasilnih protesta po ulicama.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kronostime said:

Civilizacija je ceo svet, pocev od Mesopotamije, Egipta, Krita, Samarrkanda, Bagdada, Damaska, Bombaja, Pekinga.... koji su postojali dok su Rim, Pariz, Berlin, Moskva, Stokholm..... bili ribarska seoceta, da ne govorimo o Njujorku ili Vasingtonu - sa te strane okeana cenim Meksiko Siti, Machu Pikchu, Kuzko....

Demokratija je pojam iz anticke Grcke, dakle juga Evrope i Mediterana - kolevke zapadne civilizacije.

Varvarsko je uglavnom inkorporirano u hriscanstvo i, kao takvo , pod formom misionarstva i pokrstavanja nametano silom kulturama i civilizacijama starijim od istog, sto je i dovelo do unistavanja istih.

 

Pa sta? Pre 10.000 godina je bilo poslednje ledeno doba i Evropa je bila uglavnom slabo naseljena zbog klimatski nepovoljnih uslova za opstanak. Tamo gde je bila ljudima najnaseljenija planeta tada u podrucju Bliskog Istoka i okolini bili su najpovoljniji uslovi za nastanak civilizacije. Znaci sticaj okolnosti je uticao na mesto nastanka civilizacije.

 

Isto i u slucaju Juzne Amerike, gde su se u prekolumbovskom periodu migracije spustale do srednje i severnog dela Juzne Amerike gde je klima bila najpogodnija za razvoj tamosnjih civilizacija (Maje, Inke, Acteci itd. dansnji Meksiko, Gvatemala, Salvador, Nikaragva i Peru) dok su u severnim predelima Amerike i Kanade obitavale slabije razvijene plemenske indijanske zajednice.   

 

Klima i uzrocno gustina naseljenosti tojest najbolji uslovi za opstanak i razvoj (za uzgajanje biljaka, zivotinja i lov) je odlucio o  mestu nastanka civilizacija. I potpuno je besmisleno porediti sa tadasnjim mnogim perifernim tackama na planeti i slaboj naseljenosti 'nedostatak civilizacije'.

 

Ta povrsna i besmislena tumacenja razvoja civilizacije i modernog doba politicarenja u smislu dok su jedni stvarali civilizaciju a na drugim mestima na planeti ostali 'hodali cetvoronoske (pa tu dodje Evropa kao omiljeni target)' je isto kao danas reci uz dozu zlobe i pokvarenluka kako su od tadasnjih silnih civilizacija na BI i Srednjoj Americi ostali(e) samo pescane vukojebine, kozojepci, teroristi, narkodileri i masovne ubice.. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dragan said:

Ne da mi djavo mira vec svratim ponekad na b92.net da cujem najnovije vesti.

Tu uvek bude neki genijalni srpski pronalazac koji je izmislio generator na nista, hrana koja leci sve bolesti, a ni horoskopski saveti nisu za baciti.

Medjutim, ostao sam sokiran cinjenicom da nemam jos sveca u stanu, a izgleda da ce mi trebati.

Švajcarske vlasti: Spremite sveće

Malo me zabrinjava i sto su ulice gradova nekako prazne. Neki kazu otisli ljudi na odmor, gde ce da potrose za dve tri nedelje srpsku godisnju platu,

ali ja im ne verujem. Verovatno su poceli da emigiriraju u perspektivnije predele na pr. Rusiju.

Molim za pomoc, jer strahujem od nestasica i nasilnih protesta po ulicama.

 

Sve vesti po srpskim medijima izbegavati u sirokom luku mentalne higijene radi, toksicnost i glupost je tamo probila plafon..

 

inace u stranoj stampi nikada nisam videla da se poziva na crkvena crvena slova a narocito saopstava gradjanstvu to sta treba da radi (otprilike svaki dan neki crkveni praznik) a sta nikako ne sme na taj dan. (!?! sta je to tamo, teokratska drzava koji q.:classic_ninja:)

ukratko - kgb - crkva - horoskop :evil: mediji SR. Fuj.

 

 

Edited by Jezebel
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jezebel said:

inace u stranoj stampi nikada nisam videla da se poziva na crkvena crvena slova a narocito saopstava gradjanstvu to sta treba da radi (otprilike svaki dan neki crkveni praznik) a sta nikako ne sme na taj dan. (!?! sta je to tamo, teokratska drzava koji q.:classic_ninja:)

 

To je način kako mediji, "slučajno" baš oni koji imaju podršku države, promovišu praznoverje, 99% tih običaja i pratećih verovanja nemaju veze sa hrišćanstvom, 70-80% nema veze ni sa SPC, ali SPC ima korist od neznanja pa ćuti.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

image.png.98988312426af08907dbde3172f323a0.png

 

Quote

"Nemamo dovoljno uglja, uvozimo struju... Potrošnja nam je najveća u decembru, oko Sv. Nikole. Sigurno ćemo uvoziti struju i toga smo svesni... Da nismo radili dobro prethodne godine, ne bismo mogli da uvozimo struju. Kada se kriza završi, preduzeća će morati da budu efikasnija", rekla je Mihajlović.

 

 

O narode stoko moja, da budete jos srecni sto uopste mozemo da uvezemo struju!

 

 

Kad jednom ode ovaj faraon, a kakve smo srece ima da zivi kao Ramzes II, 94 godine, od Srbije nece ostati ni kamen na kamenu, samo ce ona kuLčina na Savi da se leluja da pokaže da je ovde nekad vladao neko bahat i bez stila. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jedan od retkih voces, vredi ga pratiti

 

https://milanmilenkovic.com/milan-milenkovic-sto-evra-kao-sudbina/

 

Сорабу је лако да се ускурчи против НАТО пакта, Америке и Енглеске (обе земље пролетерске), али Сораб клечи пред шефом, пред шалтером, пред полицајцем; боји се поштара, рачуна, извршитеља, чега све не… Сви велики снови, сви умишљени подвизи, сва тежња за правдом и истином, не могу да поднесу терет стварности с којом не можемо да се изборимо. Лако је смејати се изветрелом, излапелом Бајдену, али пробај то са извршитељем. Лако је оштрити пенис на Америку, пробај на шефа у фирми. Људи који нису слободни у свом непосредном окружењу, хоће да ослободе свет и све у свету. Наша параноја баш и настаје у том процепу између егзистениције и високих идеала. Народ једноставно каже: срце хоће, ал’ дупе клокоће. Руси асвабађају Украјину, Сораб не пристаје на мање од тога да асвабади читаво човечанство, а што да не – и Сиријус Б, Атландиду и планету Србиславу – ако буде у домету асвабађања. Ко ће да ослободи свет, ако Сораб неће? Ко ће свету донети правду и истину, ако не деца богиње Сербоне? Што нам је стварност јаднија, то нам је машта луђа.

 

  • Like 11
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sam je covek napisao, nedorasle majmuncine iz one price sto je neko smislio kad je u Reganovo vreme u USA bila neka reforma skolstva, samo sto su to bili saveti za bubuljicare "lepo je to sto vi hocete da spasite svet, ali mozda bi trebalo prvo da sredite svoju sobu". Obicne budale. 

 

I tako mesto gde se premijerka (ne znam da li je vec bivsa, ili je vrsilac duznosti, ili kako vec, ne pratim) nesto pravda, kome, isto ne znam, valjda tim majmuncinama o kojima ovaj pise, mesto gde se bilo ko pravda majmunima zasto je isao na letovanje tu i tu, ili gde majmuncine (koje bi onomad zbog takvih izjava bile streljane) u prodavnici javno kao da se hvale izjavljuju da ne kupuju robu ako je uvoz iz zemlje X, takvo mesto treba zapaliti. Mozda je to "svoja zemlja" ovim patriotama iz fotelja lociranim po Londonima i Parizima, ama objektivno je takvo mesto samo štroka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, AgroLaki said:

image.png.98988312426af08907dbde3172f323a0.png

O narode stoko moja, da budete jos srecni sto uopste mozemo da uvezemo struju!

Kad jednom ode ovaj faraon, a kakve smo srece ima da zivi kao Ramzes II, 94 godine, od Srbije nece ostati ni kamen na kamenu, samo ce ona kuLčina na Savi da se leluja da pokaže da je ovde nekad vladao neko bahat i bez stila. 

 

Verovatno najjače pitanje je - kako je Grčić, sa pratećom ekipom, uopšte izbegao bilo kakvu odgovornost? Taj čovek mora, ali apsolutno mora da ima nešto za trgovinu - protiv Vučić & Co & Family - što ga čini nedodirljivim. Samo, šta je to?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, JohnnyDragon said:

18 godina, cenim da ce izaci za 8-9g u zavisnosti da li ce ovi vladati, a verovatno hoce. Samo ubio je dosta ljudi tako da mu zatvor, a posebno ne ''sloboda''ne garantuju nista. Dno kace svakako i trajno obelezen. Ko zna, mozda za 10g i postanemo drzava pa stvarno izbleji tamo tih 18g.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, VladimirB said:

 

Verovatno najjače pitanje je - kako je Grčić, sa pratećom ekipom, uopšte izbegao bilo kakvu odgovornost? Taj čovek mora, ali apsolutno mora da ima nešto za trgovinu - protiv Vučić & Co & Family - što ga čini nedodirljivim. Samo, šta je to?

 

Ne verujem da USB Grcic ima fioke kao sto npr. imaju Dacic, Palma, Dijana Hrksi, Nebojsa Covic Coki i jos poneki. Pre bih rekao da je lik mozda podrzavao i finansirao SNS dok jos nisu bili u vlasti. Evo sad procitah na Istinomeru:

 

Quote

Na lokalnim izborima u Obrenovcu 2008. godine pojavio se kao nosilac liste Udruženja građana „Snaga Obrenovca – Milorad Grčić“. „Snaga Obrenovca“ bila je tada koalicioni partner Demokratske stranke, a Grčić zamenik predsednika opštine Obrenovac. Međutim, kada su se spojili obrenovački odbor SNS i Udruženje građana „Snaga Obrenovca“, dolazi do razlaza sa koalicionim partnerima – DS. Grčić je javno istupao u medijima kritikujući tadašnju Vladu Srbije. Zbog neslaganja, u februaru 2010. podnosi ostavku, i izlazi iz koalicije.

 

Znaci lik je prisao SNSu jos pre nego sto je SNS bio IN, mozda to Vucic ceni mnogo vise od naknadnih prilepaka, pa je samo dobio smenu, umesto 20 godina zatvora. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

Budite kreativni sa epitetima kojima bi se ovo moglo opisati 😄 Ja cu samo reci da je Vucic jedan.... doktor 😄

 

https://nova.rs/vesti/politika/otkrivamo-kako-vucic-preko-skupstine-moze-da-uvede-sankcije-rusiji/

 

Covek da je u Nemackoj, bio bi gazda za Sholca i ostale komesare po EU. 

 

Mislim da je otegao najvise sto je mogao. Prvo je cekao 3 dana da iznese stav u vezi invazije, racunajuci da ce Kijev pasti tako brzo, migoljio se ko jegulja, glasao protiv Rusije u UN, ali mislim da i on vidi da ruski brod tone polako i da mora da nadje nove alternative.

Najveci problem je sto je industriju i njenu konkurentnost potpuno vezao za jeftin ruski gas, kao sto je SFRJ sebe vezala za jeftinu naftu, pa je zbog krize krajem sedamdesetih i skoka cena prakticno bankrotirala 1982. Propusteni su vozovi za kaparisanje drugih izvora, sprckao je 600 miliona za premijer ligu, 400 miliona za Kopernikus, zbog loseg vodjenja EPSa izgubili smo 500 miliona, tako da samo u ove 3 stavke izgubili smo pare za koje je mozda moglo da se razmislja o obnovi distributivne mreze i kupovine ucesca u nekoj od nuklearki regiona, posto kod nas da gradimo nuklearku, trebalo bi 10 godina.

 

Ali hey, mozda je ova vest samo nas wishfull thinking, mozda Vucic samo zamajava zapad, a u stvari se cvrsto drzi kursa svog strica, Tomislava Nikolica:

 

 

image.png.e780dd550a19ba570bc29d3c79a74fa3.png

 

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

Ali hey, mozda je ova vest samo nas wishfull thinking

Naravno  da jeste, jer da nije, odavno bi lupio sankcije rusiji i to jos 2014. pa bi to ponovio i u martu ove godine. 

Radikal je to i tu popravke nema. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2022 at 6:44 AM, Jezebel said:

 

Sve vesti po srpskim medijima izbegavati u sirokom luku mentalne higijene radi, toksicnost i glupost je tamo probila plafon..

 

inace u stranoj stampi nikada nisam videla da se poziva na crkvena crvena slova a narocito saopstava gradjanstvu to sta treba da radi (otprilike svaki dan neki crkveni praznik) a sta nikako ne sme na taj dan. (!?! sta je to tamo, teokratska drzava koji q.:classic_ninja:)

ukratko - kgb - crkva - horoskop :evil: mediji SR. Fuj.

 

 

Onaj pokret, stranka ili pojedinac  koji se bude obracunao sa zlom zvanim ''srBsko novinarstvo'' ce biti novi heroj 21. veka. 

Edited by FrediB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, DJORDJE said:

Ta nuklearka bi mogla da resi sve srpske neduomice i probleme. Zamisli Grcica kako upravlja nuklearkom . :classic_smile:

 

Spoiler

image.thumb.png.33b84429fa3ad0b67d5bda3e904cea3a.png

 

Zasto mislim da Vucic nikad nece izdati boljsevicku vlast u Moskvi, jeste zato sto nije iskoristio najbolji moguci momenat koji je imao da usmeri javno mnjenje ka Zapadu, a to je po meni, Makaronina poseta Srbiji i govor na srpskom. 

 

 

Let's be clear, Nemacka je najveci trgovinski partner Srbije, veliki investitor, zaposljava mnogo ljudi, ali realno neka jako pozitivna slika o njoj tesko ce moci da zazivi u nasem plebsu, ma koliko ljudi tamo radilo i slalo pare. Nemacka jeste odgovorna za mnoge muke i stradanja koje je Srbija dozivela u WWI i WWII, i iako svi idemo napred, taj sentiment je tesko promeniti.

Ipak, Srbija je na zapadu Evrope imala jako dobrog prijatelja, a to je Francuska. Odnosi izmedju YU i Francuske bili su odlicni izmedju 2 rata i postoji dosta licnih svedocanstava o nasim ljudima koje su tokom WWI prihvatili Francuzi. 

(Srbija je imala odlican odnos i sa Engleskom, i sam kralj tokom WWII nije izbegao u Moskvu, nego u London, ali posto je Engleska sada van EU, ostavio bih je van price)

Vucic kao docent upravljanja javnim mnjenjem i covek koji ima sapu na svim medijima sa nacionalnom frekvencijom da je HTEO, mogao je na prethodnoj istoriji, potkovanom ovim dogadjajem (Za koji se Makron stvarno potrudio), da besomucno izbombarduje narod o znacaju Francuske, pomoci, Zapadu itd i da polako izmeni diskurs, koji bi danas docekao sa uvodjenjem sankcija Rusiji bez problema.

Da je dobar trgovac, kao sto nije, mogao je da izmajmunise da nam Francuzi rade nuklearnu elektranu kroz neke povoljne kredite, sa kojom bismo mogli da resimo energetske probleme, obezbedimo konkurentnost industriji, smanjimo zagadjenje vazduha, i zagadjenje od strane ruskog uticaja.

 

Ipak, teba prihvatiti cinjenicu da je Vucic covek sa nekom podeljenom licnoscu u sebi, neki cetnik-boljsevik, zaljubljen u Rusiju i Putina. Ona protestantska etika, Hegel i ostalo, ipak nije to za njega. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...