Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

sam krem drustva

 

Quote

Zašto niko u javnosti ne insistira kod ministra odbrane i naših političkih predstavnika na obnovu specijalnih četničkih jedinica Srpske vojske?

Mi smo svesni toga da naša vojska mora da vrati mnoge naše tradicije od pre vremena komunizma, a među njima počasno mesto zauzimaju četnici.

– Predsednik Udruženja Kraljevina Srbija – Sušić Saša

– Predsednik Ravnogorskog pokreta Bogićević Predrag

– Predsednik Udruženja prognanih, ugroženih i izbeglih lica Srbije Mitić Ivan

– Nedeljković Ilija

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kronostime said:

Kakav poznavaoc istorije - takav i predlog.

Cetnicke jedinice su postojale u Kraljevini Srbiji i ratovale su po Makedoniji i Kosovu pre Balkanskih ratova kao diverzantske jedinice.

:lol_2:

Šta je nedostajalo proleterskim brigadama da ih ukinulo? A da, znam, saradnja sa okupatorom, ne nužno nemačkim...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Ja sam bio pripadnik pete proleterske  :s_d: najozbiljnije. 

Crnogorska 🙂
Dobro nastradala na Sutjesci i Zelengori.

Inače dobra je ova inicijativa da vratimo četničke jedinice u vojsku, recimo da se zovu Jedinice nastavljači tradicije Jugoslovenske Vojske u Otadžbini, skraćeno JVuO.
To je lepa inicijativa vraćanja jugoslovenske ideologije u Vojsku Srbije, neopterećene nasleđem komunizma.
I da se vojnici ne briju, puštaju brade, i to bi bilo korisno, da se vizuelno vratimo izvornom jugoslovenskom imidžu koje četničke jedinice baštine od II svetskog rata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pletilja said:

Kada je i zasto promenjena zakletva srpske vojske, umesto "Sluzimo narodu" u "Sluzimo Srbiji"? 

 

Do 2007. 

Quote

"Ja... zaklinjem se čašću i životom da ću braniti suverenitet, teritoriju i nezavisnost svoje otadžbine i verno i disciplinovano služiti interesima njenih naroda i građana. Uvek ću savesno i disciplinovano izvršavati vojne obaveze i dužnost odbrane naše otadžbine i biti spreman da se borim za njenu slobodu i čast!". >>>

 

Od 2008.

Današnja, najnovija zakletva pripadnika Vojske Srbije glasi:


"Ja (ime i prezime), zaklinjem se svojom čašću da ću čuvati i braniti nezavisnost, suverenost i teritorijalnu celovitost Republike Srbije". >>>

 

 

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pletilja said:

Kada je i zasto promenjena zakletva srpske vojske, umesto "Sluzimo narodu" u "Sluzimo Srbiji"? 

 

Ja nisam bio vojnik, ali mislim da to nije zakletva već pozdrav, odgovor na čuveno: "Vrlo dobro".

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cyber said:

 

Do 2007. 

 

Od 2008.

 

 

 

 

Hvala Cyber, znacilo mi je.

Moj sin je bio u vojsci i prisustvovala sam njegovom polaganju zakletve 2003. Nisam zelelea da mi se sin zaklinje ni takvoj vojsci ni takvoj drzavi, ipak, njegov argument da kao lekar ima obavezu preme ljudima a ne prema generalima i drzavi mi je malo ublazio muku.

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

Tako je.
Pozdrav je glasio:
"Drugovi vojnici zdravo!
Odgovor: Zdravo!"

Ok, sad znam da nije u pitanju zakletva vec pozdrav i otpozdrav, ipak, smeta mi sto se vise ne pozdravlja sluzba narodu vec drzavi, znamo ko je danas u Srbiji drzava. Kao da im nije dovoljno sto imaju paravojne formacije nego im treba jos i jos i jos.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pletilja said:

Ok, sad znam da nije u pitanju zakletva vec pozdrav i otpozdrav, ipak, smeta mi sto se vise ne pozdravlja sluzba narodu vec drzavi, znamo ko je danas u Srbiji drzava. Kao da im nije dovoljno sto imaju paravojne formacije nego im treba jos i jos i jos.....

O odnosu vojske danas prema građanima dovoljno svedoči sledeći primer:

Vojska je relativno primitivan oblik života, kao takav komunicira sa spoljnim svetom na simboličkom nivou /uniforma-pripadnost, zastava/teritorija i u skladu sa tim u Đeneralštabu vojske se u zadnjih godinu dana pojavila mala izložba tehnike koja posetioce institucije treba na simboličkom nivou impresionira razvojnim putem te institucije, da demonostrira njenu moć i tehnologiju i da pošalje poruku snage.
U tu svrhu je psotavljeno nekoliko tenkova, artiljerijskog naoružanja, raketa, uglavnom iz doba JNA, između ostalog jedan avion Galeb G4 u bojama SFRJ zastave (ne klasična šema bojenja, nego iz sastava bivše Akro grupe)

Kako često tuda vozim, a gužva je jel`te, na semoforu u koloni često deca sa zadnjeg sedišta gledaju, a šta bi deca drugo nego poželela da priđu, pogledaju izbliza da se popenju na tenk ili avion da ga istraže.
Prirodno zar ne.

Ali avaj, ovo nije predviđeno da bude moguće, privilegiju da priđu i pogledaju istoriju naše vojske nema opšta populaciju, imaju samo privilegovani, deca svaako u to ne spadaju.

Na simboličkom nivou, na kojem primitivni organizmi komuniciraju poruka je jasno. Odbij kmete!

Link to comment
Share on other sites

 

Mali intermeco ovde, ne znam gde da postiram. 

Da li vec postoji teorija po kojoj su pohlepni i svuda lapajuci gnomi i patuljci koji vladaju:

Kopali kriptovalute

i u svojoj pohlepi i danonocnom riljanju 

potkopali temelje termoelektrana i srusili energetski sistem.

 

 

Da li je ovo

- crackpot theory

- fan theory

- legit theory

 

?

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...