Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

3 minutes ago, McLeod said:

 

To ti je vezano sa ovom Maltezankom, ona predsedava, jos par ljudi u sali.

 

A pa, onda o različitim dogadjajima pričate. Tako sam ja razumeo. Mislim da Rac priča o prostoriji u kojoj se posle sastao sa Ruskim Ambasadorom.

 

3 minutes ago, McLeod said:

 

Na primer nesto sto odgovara malo vise danasnjem stanju u svetu, posto ovo oslikava pat poziciju za vreme hladnog rata. Zapad treba da ima dominantnu poziciju ili UN ne treba da postoji. Zbog ruskog i kineskog prava veta UN i nema nikakvu ulogu u svetu danas, verovatno bi bilo drugacije da to ne postoji.

 

To onda nije SB UN....

Broj veta od 1984. godine je: Kina - 2; Francuska - 3; Rusija - 4; Ujedinjeno Kraljevstvo - 10; i Sjedinjene Države - 42. Čisto da vidimo ko "zapire" :s_d:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

 

A pa, onda o različitim dogadjajima pričate. Tako sam ja razumeo. Mislim da Rac priča o prostoriji u kojoj se posle sastao sa Ruskim Ambasadorom.

 

 

Onda sam i ja pogresno razumeo. U svakom slucaju gde god bio i u bilo kojoj sali da su se nalazili i on drzao govore, niko ga nije slusao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam neka ljubiteljka Marčela, ali ovaj tekst je danas još istinitiji nego pre 2.5 godine (kad je pesma izašla):

 

Quote

I onda pitaš ljude što to tako… a oni slegnu ramenima i kažu: „A jeeebiga.” 

 

Jebiga, jebiga – zavladalo je „jebiga”. Pitaš čoveka gde je kičma, on ti kaže: „Jebiga.

Pa šta ću sâm, jebiga, ja jedan, jadan, nebitan.

Ja se ništa ne pitam, a malo sam i sebičan.

Tol’ko sam zabrinut da delujem kô bezbrižan.

Pljujem, al’ tiho, pa glasam isto, jer - jebiga.

Ja bi’ ga malo rušio, malo i ne bi’ ga.

Bolje da se ne mešam, bolje sve ispod tepiha.

Ne stidim se zamisli da sve tone dok ja plivam.

Kad libim se da li bih, alibi mi je većina.

U principu, nemam princip. Uglavnom, čuva se glava.

I samo jedan stav, a to je – da nemam stava.”

Avaj, jedni odu po diplomicu kod Nezbita.

Drugi prave gemišt od repa i Kemiša.

Kad pitaš što to rade, niko se ne snebiva.

Milion ljudi skrije se iza prkosnog „jebiga”.

Jebiga, važno da se uhlebiš i uposliš.

Makar za šaku para lupaš plus, minus i gluposti.

Baš rodoljubivo. Baš u desetercu. Baš za budućnost. Baš za našu decu.

Svi love lovu, a svi lovina u zamci. Taoci javašluka, jedni drugima stranci.

Sve može, sve prolazi, svi pristaju na sve.

U redu je svaki greh dokle god ti plaća ceh.

Jer – jebiga, mora se, to je nužda svevišnja, a ne goli treš za keš, hešteg „jebiga”.

I niko nikog ne jebe. Dižemo ruke od sebe, i time ruku na sebe.

A za to vreme, neko nam truje vazduh.

Neko ubija reke.

Zarad ličnog profita rasprodaje nam zemlje. I pravi od nas pleme koje kleči ispred totema.

Sve poštene protera, hulje gurne do pročelja. E TO se zove izdaja. TO je protiv naroda. TAKO glasi istina.

Ti ljudi postoje, al’ te ljude niko ne dira. Napadni mene, a na ovo samo reci…

 

…jebiga. Jebiga – moto je „jebiga”.

Sav sram umre kad se zipuje u „jebiga”.

Duša, kičma, šta je kome svetinja, rasprodaj na sitno i ćuti, jer - jebiga.

Ćuti na zlo. Ćuti na dno. Ćuti na sve što nam zatire rod.

I kad te pitaju što si tu gde si sad, okrivi mene i reci „jebiga”.

 

Quote

Halucinacionalna masa se pali.

Branio bi Kosovo, nisi bio ni da braniš Kališ.

Kad su ga sekli, jesi rekô sebi boli me?

I izašô na ulicu kad je ubijen Oliver?

Il’ za Savamalu, rampu, helikopter?

Pa gde ste bili tad? Jeste branili svoje?

Ja jesam. I makar mi slomili rebra i facu o ivičnjak – ovo je moja zemlja.

I seri šta hoćeš na ta usta od pene, ali niko nije otišo iz Srbije zbog mene, no zbog vas.

 

…al’ svejedno dvadeset godina slušam da sam ja izdajnik. E pa, kad je tako… Veliki Meštre Sviju Hulja, slušaj... 

 

Evo ti juče. Uzmi i jebi ga.

Evo ti sutra. Uzmi i jebi ga.

Svu nadu. Sve dobro. O koleno prebij ga.

Tim osmehom bolesnim razboli sve i jebi ga.

Evo ti narod. U glavu jebi ga.

Dok sanja zlatno doba, uzmi i jebi ga.

Ako ja ometam taj divni, lepi san, ćutaću. Evo ti sve.

Uzmi i jebi ga. Jebi ga. Jebi ga. Jebiga.

 

Epilog – Đuričko čita Kiša: Nacionalizam je, pre svega, paranoja. Kolektivna i pojedinačna paranoja. Kao kolektivna paranoja, ona je posledica zavisti i straha, a iznad svega, posledica gubljenja individualne svesti.

 

Malo bi ga rušili, malo i ne bi ga...

Link to comment
Share on other sites

On 4/22/2024 at 9:44 AM, DJ_Vasa said:

 

Pretpostavio sam. Svaka budala može da lupeta po tom Tnjiteru, a šteta je što se čitaoci pecaju na to. Hajde da je to rekao neko sa imenom i prezimenom, neka poznata ličnost i slično, ali anonimni Pera koji piskara gluposti dok češa m*da je možda zabavan u kafani, ali samo ako je ekipa dovoljno pijana.

DJV več nedelju dana u Nemačkoj....:default_coffee:

Lažem 5. dan...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

DJV več nedelju dana u Nemačkoj....:default_coffee:

Lažem 5. dan...

 

Ali nisam mislio na tebe, već na tog koji je to pisao.

 

DJV baš i nije neki anonimus i da niko to ne vidi, a može valjda i on da nekada negde otputuje. Ne bi me začudilo da merka neki automobil u salonu dok mi ovo pišemo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ali nisam mislio na tebe, već na tog koji je to pisao.

 

DJV baš i nije neki anonimus i da niko to ne vidi, a može valjda i on da nekada negde otputuje. Ne bi me začudilo da merka neki automobil u salonu dok mi ovo pišemo.

 

Će vidimo :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Slovenci kao narod su super, ali kad postanu politicari postaju odvratni....Pa koga onda poltiicari uopste zastupaju sebe odvratne ili super narod?

 

Vucic: Ja sam rekao da su Slovenci bili odvratni, misleći na sednicu Saveta bezbednosti. To je bila tema i svakome je bilo jasno da se odnosi na pojedinca i odnosi se na njihovu politiku. Svakako da to nije rečnik koji bi trebalo koristiti, ali sam ljudski rekao šta mislim o njihovoj politici“, rekao je Vučić u obraćanju novinarima.

On je dodao da o Slovencima kao narodu misli sve najbolje i da ima mnogo prijatelja i rodbine u Sloveniji.

 

....srbi su kao narod isto jako privlacni dok ne postanu politicari - to je hteo da kaze?

 

 

Ili kaze da u srba nema takvih nijansi ....srbi su divna stvorenja u svakoj alotropskoj modifikaciji......?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ters said:

Forumasi is Srbije - slijepi kod ociju - sto ne gledate malo bolje??? 
 

GMBZ1AUWkAA3E9c?format=jpg&name=large

 

 

Mi u Srbiji - aka mi smo Srbija stoko glupa, porodica Vučić, Brnabić, Mali, Veselinović, Radoičić sve do Čomić, Trivan i Bulatović žive nikad bolje. Ostali građanski plebs ne vidi boljitak i ne treba ni da ga vidi. 

 

Kad se malo zagrebe, solidno nas zajebava. Ko bi rek'o da poseduje taj alanfordovski humor. 

Edited by Molina23
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Molina23 said:

Kad se malo zagrebe, solidno nas zajebava.

 

Ali, ja zaista verujem da on i ekipa sve bolje žive. Miloonče tamo, milionče 'vamo, pa se napabirči. A zaista zajebava. Mogao je lepo da pokaže koliko se obogatio u poslednjih nekoliko godina, a ne da nagađamo :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, JohnnyDragon said:

Za sve će Srbi da protestuju osim protiv toga da žive kao u 19 veku.

Iskreno sve da se uvede 60h radna nedelja, ukidanje placenog godisnjeg odmora, zabrana strajka i uvođenje prava poslodavcima da automatski otpuste  radnike koji ne pristanu na neplaceni prekovremeni rsad i slicno na nekakve proteste bi izaslo max 5% punoletnih građana. Međutim da se npr. uvede potpuna zabrana pusenja u svim lokalima koji sluze hranu i na svim javnim mestima i ustanovama otislo bi momentalno na proteste 99% pusaca + svi ugostitelji, znaci skoro 50% punoletne populacije. Ako bi se jos poostrile kazne za nevezivanje pojasa, nepostovanje uslovnog zelenog i parkranje na zelenim povrsinama i slicno, to bi izvelo na ulice jos kojih 10-20%.

Da proriteti "građana" Srbije nisu takvi kakvi jesu, a i prosecan iq koji tezi 80, drugačija bi bila i vlast i opozicija.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dr Smrt vas leči, Marko Đuric predstavlja u inostranstvu, Mali brine o vašem novčaniku, Gaša i Dàc Šulc se staraju da bidnete bezbedni, elokventa Irena Vujovic se stara o ekologiji, Avetnica se brine o vasoj porodici, Vulin uskace gde god zatreba...

A misli ste da ne može gore od onoga juče...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Dr Smrt vas leči, Marko Đuric predstavlja u inostranstvu, Mali brine o vašem novčaniku, Gaša i Dàc Šulc se staraju da bidnete bezbedni, elokventa Irena Vujovic se stara o ekologiji, Avetnica se brine o vasoj porodici, Vulin uskace gde god zatreba...

A misli ste da ne može gore od onoga juče...

Tu je i Novica Tončev...bez portfelja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...