Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Clash said:

Ova skrnava, sakata, korumpirana policija je ipak jedina odradila svoj posao kako treba.

Svi ostali, mediji, drustvene mreze, teoreticari zavera, zakljucno sa psihom na kraju su takodje bili u ocekivanim okvirima delovanja. Jadni i prejadni i mucni.

Nek ti je laka zemlja dete, da se nikome ne ponovi.

 

 

Mislim da si ti lik koji ima najbolji odnos pametnih reci u odnosu na koliko reci napise. Respekt.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Perkos2 said:

Ja bih uveo da se ovde komentarišu samo zvanični izveštaji policije a ne sve i  svašta iz "medija" . Naravno glavnom seronji ne verujem ništa, milion puts je slagao što da ne slaže još jednom.

Ono je izjavio ministar.

Link to comment
Share on other sites

Postoji samo jedan scenario u kojem će biti optuženi za ubistvo,a to je ako se veštačenjem dokaže da je devojčica bila živa u trenutku kad je dovežena na deponiju i bačena tamo.
Ne vidim kako drugačije ovo može da se kvalifikuje kao ubistvo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drug Crni said:

Postoji samo jedan scenario u kojem će biti optuženi za ubistvo,a to je ako se veštačenjem dokaže da je devojčica bila živa u trenutku kad je dovežena na deponiju i bačena tamo.
Ne vidim kako drugačije ovo može da se kvalifikuje kao ubistvo.

To se nece nikada saznati jer je ocigledno telo nestalo.

 

Meni je najstrasnije u ovoj tragediji situacija u kojoj covek baca dete na djubriste.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Drug Crni said:

Postoji samo jedan scenario u kojem će biti optuženi za ubistvo,a to je ako se veštačenjem dokaže da je devojčica bila živa u trenutku kad je dovežena na deponiju i bačena tamo.
Ne vidim kako drugačije ovo može da se kvalifikuje kao ubistvo.


Samo da nije ostala na mestu mrtva. A vrlo verovatno da nije. A svakako mogu da se i malo potrude da to ustanove. Jer ovakvi likovi nemaju sta da traze nazad u drustvu. Tu nema rehabilitacije. Tesko ubistvo i dozivotna. Mada je u njihovom slucaju i 30-40 dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Kaznena politiaoličena zakonom propianim kaznama i sudskom praksom predstavlja jedno od sredstava društva, države, da  zaštiti imovinu, zdravle i živote građana, i deluje preventivno kroz odvraćanje potencijalnih počinioca krivičnih dela od činjenja i izolacijim lica koja su već počinile kriminalno deo čime se sprečava da delo ponovi i vaspitno popravnim delovanjem na počinioce, a prilikom ofdređivanja visine kazne poziva se i zsdovoljenje pravde. Ovo je moj pokušaj da definišem kaznu, svrhu i efeket kažnjavanja.

Najčešće se o kaznenoj politici javno diskutuje kada dođe do nekog slučaja koji posebno pogod javnost,težinom , svirepošću, uzrocima i posledicama, statusom počinioca ili žrtve, a  diskusija je obično emotivno obojena, stavlja emocije iznad racija i činjenica. 

Po podacima koje sam čuo od nekih stručnjaka, prvnika, kriminologa, psihologa , visina kzne ne utiče direktno na smanjenje broja dela za koje je kazna predviđena, npr, broj ubistava se ne smanjuje tamo gde postoji smrtna kaznaVeoma retko se govori o uticaju kazne na kasnije ponašanje počinioca, tu i tamokad povratnik, obično nasilnik ili silovatelj ponovi idsto ili slično delo.Nekad se govorilo da su zatvori škole kriminala, obično kad se otkrije neka grupa koja vršipljačke i provale, pa se utvrdi da su se članovi grupe upoznali prilikom služenja kazne za lakša dela, pa se udružili da bi nastavili sa "poslom" Sada se izgleda drugačije okupljaju i regrutuju članovi kriminalnih grupa.

Kada se zločin već dogodio, stvarni interes društva može biti jedino da se šro preciznije utvrde sve činjenice i okolnosti događaja i da se što brže i pravilnije primeni postojeći zakon, kvalifikaciju dele ne vrtreba da vrše ni mediji ni javnost, ni predsednik sli mu niko nije rekao, kvalifikaciju ne ogređuje ni policija, već tužilac a sud je prihvata ili ne. 

Znam u kakvom nam je stanju pravosuđeali ne bih da preiuzimam njihovu funkciju neisam vičan ni da optužujem ni da sudim ni da branim, mogu da komentarišem ali svestan sam da moj komentar nema neki značaj osim za mene.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Drug Crni said:

Šta?! Pa,zar telo nije pronađeno??

Ne, nije, jos uvek ga traze, ali ga verovatno nece vise naci. 

Vest od danas:

Na deponiji se trenutno nalaze jake policijske snage, a navodno su i osumnjičeni na licu mesta, koju su dovedeni kako bi pokazali na kom su tačno mestu ostavili telo devojčice.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/deponija-na-kojoj-su-osumnjiceni-navodno-ostavili-telo-danke-ilic-detaljno-je-pretrazena-pre-tri-dana/

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 40Wins said:

 

 

Dal ce Srbija docekati da ovog zatvorimo i bacimo kljuc negde.

svojevremeno su ga u železniku ubacivali u kontejner i držali izvesno vreme zatvorenog, nažalost smilovali se pa sad svi trpimo njegov teror

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Od jutros sam tri puta napuštao kancelariju na par minuta, da se izduvam. Delimično od besa zbog jučerašnjih događaja, delimično zbog činjenice da danas objavljuju još odvratnije stvari u medijima, delimično zbog činjenice da delim vazduh sa onakvim neljudima.

 

Ali najviše jer se u mojoj kancelariji o tome priča kao da je u pitanju nova sezona Ubice moga oca.Baš tako. Svako ima svoje mišljenje, teoriju, ubeđeni su u to. A meni samo u glavi da tamo negde leži mrtvo dete od 2 godine. I nemam ni snage ni dovoljno bezobrazluka da diskutujem o tome.

 

Link to comment
Share on other sites

Svratio sam samo na kratko da sve pozdravim i da kažem da se nadam da ćemo se videti na prvim sledećim izborima u opstrukciji, ometanju ili kao kontrolori i agitatori. Odavno smo prešli sve moguće linije i jedino bitno u ovom trenutku su školske i opštinske sale te neke nedelje ujutru, pa ovako ili onako. Oni kojima ovakvo iživljavanje nije dovoljno, su saučesnici u svemu što se dešava i najiskrenije se nadam da će se u budućnosti na neki perfidan, politički korektan i skriven način omogućiti da se više nikada u životu ne pitaju ni za upravnika zgrade u kojoj žive.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Ne, nije, jos uvek ga traze, ali ga verovatno nece vise naci. 

 

 

Kako ga neće naći ? Šta je onda sa telom? Odnele ga divlje životinje?

 

Čitam sad da je neki iz policije potvrdio da je jedan od njih dvojice udavio dete u kolima pošto se probudilo, kao što rekoh to nisu ljudi, to su životinje sa ljudskim likom.  

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

Kako ga neće naći ? Šta je onda sa telom? Odnele ga divlje životinje?

 

Čitam sad da je neki iz policije potvrdio da je jedan od njih dvojice udavio dete u kolima pošto se probudilo, kao što rekoh to nisu ljudi, to su životinje sa ljudskim likom.  

 


Ajde da ne slusamo sta pricaju ljudi “bliski istrazi” i slicni ljudski izmeti. 
 

Da se nadje telo, da se utvrdi uzrok smrti i da vidimo sta cemo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

Kako ga neće naći ? Šta je onda sa telom? Odnele ga divlje životinje?

 

Čitam sad da je neki iz policije potvrdio da je jedan od njih dvojice udavio dete u kolima pošto se probudilo, kao što rekoh to nisu ljudi, to su životinje sa ljudskim likom.  

 

Najverovatnije.

 

I da, policijaca je potvrdio da je jedan od ubica to stvarno i rekao:

 

Načelnik Uprave kriminalističke policije Ninoslav Cmolić je, gostujući u Info jutru na Informer televiziji, izneo šokantno otkriće.

Naime, nakon što su automobilom udarili Danku, oni su mislili da je mrtva i ubacili su je u gepek, ali je devojčica bila živa i u jednom momentu se probudila!

- Po njihovim navodima stali su da uriniraju blizu kuće. Kasnije, kad su nastavili, udarili su Danku i onda je stavili u gepek. Na GPS-u je zabeleženo čudno kretanje njihovog vozila. Priče im se ne poklapaju o davljenju deteta, jer se dete probudilo u toku vožnje i suvozač je udavio Danku, a oni ne mogu da se dogovore ko je izvršio davljenje, a kasnije su je bacili na deponiju - rekao je načelnik UKP i dodao:

- Prikupljaju se dokazi danonoćno. Jedan od ubica ima blokadu i ne može da se seti gde je ostavio telo. Činjenica je da se njihove priče poklapaju o detaljima udaraca, ali nisu bili usaglašeni o samom ubistvu deteta. Danka je bila u nesvesti kada su je udarili autom, a oni su mislili da je mrtva pa ih je iznenadilo što se probudila, a jedan od njih je i udavio i na kraju su se ratosiljali tela na deponiji - ispričao je Cmolić.

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, deez nuts. said:


Ajde da ne slusamo sta pricaju ljudi “bliski istrazi” i slicni ljudski izmeti. 

 

Pa nisu "ljudi bliski istrazi" , policijski službenik u uniformi je izašao i to rekao. 

 

46 minutes ago, Selina said:

Najverovatnije.

 

Čitam da su telo premestili na nepoznatu lokaciju, očigledno kad se digla frka , ali sad kao ne mogu da se sete gde. Ja bih ih elektrošokovao sve dok ne priznaju gde su sakrili telo. Ako su već detetu oduzeli pravo na život, onda neka makar daju roditeljima mogućnost da ga sahrane kako treba. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, 40Wins said:

 

 

Dal ce Srbija docekati da ovog zatvorimo i bacimo kljuc negde.

 

3 hours ago, Perkos2 said:

svojevremeno su ga u železniku ubacivali u kontejner i držali izvesno vreme zatvorenog, nažalost smilovali se pa sad svi trpimo njegov teror

 

"Nagradjen" je verlikim intervjuom sa PreCednikom države zakazanim za subotu. Grandiozno se najavljuje kao nešto što do sada nije vidjeno kod nas. Vidim da su ovog skrnavog, sa još skrnavijom televizijom, još i pomerili bliže prema mestu br 1 u programskoj šemi kod Telekoma. Sada je na 6-7 mestu o0d samog početka, a bio je negde oko 15. Sada je odmah iza Pinka, B93 i Happy....inače, tu i pripada, toj grupi smrdljivaca....sa svim svojim "analitičarima". Sram da ih bude, ako znaju šta je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada je bila ona farsa oko odlaska DJV u zatvor, pricali se da se od toga odustalo jer se saznalo da bi ga ostali zatvorenici rastrgli ako bi se ukazala prilika. Gnjida!!!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Bila bi fora da u uživo prenosu konačno vidimo ulazak DJV-a u čmar AV-u, a ima tu i još interesenata, mogli bi human centipede da formiraju.

 

Pa Nebojša Krstić je glavni interesent, ja sam siguran da bi se on pobio sa DJV oko toga ko će prvi da se uđe u Vučićev čmar. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

Pa Nebojša Krstić je glavni interesent, ja sam siguran da bi se on pobio sa DJV oko toga ko će prvi da se uđe u Vučićev čmar. 

Konkurencija je žestoka, ali već ih sada ima za pun autobus...nikako ne zaboraviti "kraljicu šera'...

 

Kakva gnusoba

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

Konkurencija je žestoka, ali već ih sada ima za pun autobus...nikako ne zaboraviti "kraljicu šera'...

 

Kakva gnusoba

Pa dobro samo fali Mitrovicev sin da dodje i da moralise. Ne bi me zacudilo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Konkurencija je žestoka, ali već ih sada ima za pun autobus...nikako ne zaboraviti "kraljicu šera'...

 

Kakva gnusoba

 

Meni je ona odvratnija od Vučićevića, izvrne mi se stomak kad je vidim. To treba baciti na deponiju i ne osvrnuti se.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...