Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Teško je ostaviti emocije po strani u ovakvom slučaju ali...šansa da se 2ogodišnje dete nađe samo na putu su izrazito male i nemar majke je ovde pokrenuo kauzalni niz, ova dva pajsera izgleda nisu bili pod dejstvom alkohola već vozili seoskim putem kao što bi bilo ko vozio, dete vrlo moguće nisu ni videli s obzirom na uzrast i fizičke karakteristike niti su je udarili na nekom pešačkom prelazu i slično. To nije delo koje zaslužuje doživotnu, smrtnu kaznu, sakaćenje ili šta se već predlaže. E sad, nakon dela su, 100% iz straha i nedostatka intelekta, postupili kako su postupili, nije lako u takvom momentu delovati razborito, lako je za tastaturom. Zato će umesto 2 godine dobiti višestruko više + stigmu celog društva, a ne bih im bio u koži na odsluženju kazne. Pri tome, jedan od likova je bio suvozač. Ne mora sve da dobija epske proporcije kako nas je drug predsednik navikao. Tragedija ogromna u svakom slučaju i roditeljima treba pomoći koliko god je moguće, a mogu da mislim u kom je stanju majka kojoj je mala pobegla iz vida.

 

Edit: sve pod uslovom da ovo nije neka sns šarena laža

Edited by Chaos Is Me
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kako je dete otišlo toliko daleko da je oni udare autom, to je morala biti neka "glavna", veća ulica? To je dete koje nema ni pune 2 godine, niti još uvek stabilno hoda i samim tim nema brzinu da toliko brzo ode daleko od majke. 

 

Drugo, upravo ovo što NPK kaže, njima je prvi impuls bio da je odmah bace na deponiju?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NikadProtivKaline said:

ako nije bilo tako, vec je cela ta scena potrajala duze...gde je onda majka sve to vreme?

njena izjava je, ako se dobro secam, samo sam se okrenula na kratko i deteta vise nije bilo

 

Verovatno su je ubile 2 polupismene mrcine kojima je prvi instinkt bio da sve zabašure, kao ništa se nije dogodilo. Primitivci, s nekim mizernim IQom.

 

E, sad.. majka - pa jebote, dete nije OTRČALO u sekundu kad se ona okrenula i instantno bilo na ulici... pa gde god da se to dogodilo, ako je potrajalo onoliko koliko je majka rekla da je bila odsutna "samo sam se okrenula da dam drugom detetu vodu..." - čulo bi se, makar udarac, kočnice... koliko je detetu trebalo da dođe do ulice??  

A opet, ako živi PORED ulice, onda nije smela da je ostavi nenadgledanu.

Majka je tu debelo zajebala stvar.  Ona je baš jako doprinela celom događaju, jbg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

može li neko da dokaže da li je nesrećno dete bilo već mrtvo kad su je bacili na deponiju?

možda je uz neku brzu intervenciju lekara mogla da preživi 

njih dvoje su znači udariliu dete,  stali da vide koga su udarili, pokupili je, utvrdili da je mrtva i bacili po na deponiju

ovo je zvanična verzija 

ako je sve tačno treba ih barem doživotno kazniti

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stiletto said:

Meni sama činjenica da je lično Firer izašao pred javnost da objavi vest govori da sve ovo smrdi do neba. Ne šef lokalne policije, ne čak ni ministar, već lično on.

 

Za ostatak tvog posta se slažem, ima stvari koje tek treba objasniti (ajde da sačekamo više detalja), ali ovo me, na žalost, ne čudi. U pitanju je bolestan čovek koji će bez problema i ovakvu tragediju iskoristiti za prikaz svoje sveprisutnosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

može li neko da dokaže da li je nesrećno dete bilo već mrtvo kad su je bacili na deponiju?

možda je uz neku brzu intervenciju lekara mogla da preživi 

njih dvoje su znači udariliu dete,  stali da vide koga su udarili, pokupili je, utvrdili da je mrtva i bacili po na deponiju

ovo je zvanična verzija 

ako je sve tačno treba ih barem doživotno kazniti


Samo vestak. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stiletto said:

Meni sama činjenica da je lično Firer izašao pred javnost da objavi vest govori da sve ovo smrdi do neba. Ne šef lokalne policije, ne čak ni ministar, već lično on.

 

Dete nije moglo da odmakne kilometre od kuće, ovo se desilo 100-200 metara odatle. Ako su stali da pokupe telo, mora biti tragova kočenja. Mora biti krvi na putu. Nije bilo kiše ovih dana da opere sve to. To su tragači morali da primete prvog, najkasnije drugog dana. Jedino ako su ćutali o tome dok ne pronađu kola i počinioce, da ih ne upozore pre hapšenja. A da li su počinioci ova dvojica radnika ili su oni samo žrtvena jagnjad kao Babićev šofer, bojim se da nikada nećemo saznati. A ja debelo naginjem prema "žrtvena jagnjad" statusu, samo zbog toga ko je sve ovo objavio javnosti.

 

Ostaje pitanje onda ko je ta budža koja se krije? Je li bilo nekog stranačkog skupa u tom kraju? Verovatno lupam, ali moguće da se i neki od direktora Kineza iz Bora vozio tim putem, a ambasada javila Fireru "ne talasaj".

 

 

Nije čudno što je lično izašao sa podacima jer ionako odavno ima tapiju da saopštava sve i svašta, a ovaj slučaj okupira javnost već danima.

 

Naravno da i policija neće ići u javnost sa podacima da imaju neki trag jer nisu toliko blesavi. Upravo sam pročitao da su čak i očistili auto, ali da je forenzika našla tragove krvi. Da je policija to objavila, mogli su da zamene branik, spale auto ili nešto slično, a onda tragova ne bi ni bilo. Ne znam ni kakva bi žrtvena jagnjad trebalo da budu jer se to desilo na periferiji relativno zabačenog sela, a tamo je mala verovatnoća da se pojavi neka bitna faca i da to baš niko ne primeti.

 

Možda živimo u zemlji gde režim otvoreno krši zakon, ali ne treba praviti teorije zavere bez ikakvih dokaza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Perkos2 said:

onda nam ostaje samo da budemo spremni i svako malo čitamo kako je neko ovako ili onako pobio nedužnu decu

grozim se našeg pravosuđa i uopšte pogleda na pravo kod nas

 

To o čemu ti pišeš nije pravo već linč i osveta.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Pa ne moze da se kazna odredjuje na osnovu toga kolika je tragedija u pitanju.

 

Da su slucajno udarili kolima dedu od 80 godina i bacili ga na deponiju onda bi trebalo da robijaju manje?

 

Naravno, samo što u ovom slučaju ja ne pričam o racionalnom razmišljanju. Ja sam bio svedok slučaja gde je dečko vraćajući se iz Grčke, pretičući kamion prešao na suprotnu stranu i udario u drugo vozilo, pobivši ljude u tom vozilu. Odležao je 22 meseca. Jel to dovoljno?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, deez nuts. said:

Mene samo interesuje u celoj prici da nije to vozilo ono koje je snimila nadzorna kamera obliznje kuce prvog dana potrage???

Ne bih rekao.  Na snimku su navodili da je Fiat Punto sa KG tablicama, a sada kazu da je Fiat Panda. 
Naravno, ako je sve to tacno...

Edited by Pacino
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, NikadProtivKaline said:

radnik si vodovoda, ides negde sluzbeno, udaris dete slucajno...i prvi instinkt ti je da dete strpas brze bolje u gepek i pravac deponija?

nista ono da proveris da li je ok, vidis da li dise, zoves hitnu, vozis u bolnicu...odmah na licu mesta u nekoliko sekundi procenis da je dete vec mrtvo i da ti je najbolja opcija deponija?

 

Panična reakcija. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stiletto said:

Meni sama činjenica da je lično Firer izašao pred javnost da objavi vest govori da sve ovo smrdi do neba. Ne šef lokalne policije, ne čak ni ministar, već lično on.

 

Dete nije moglo da odmakne kilometre od kuće, ovo se desilo 100-200 metara odatle. Ako su stali da pokupe telo, mora biti tragova kočenja. Mora biti krvi na putu. Nije bilo kiše ovih dana da opere sve to. To su tragači morali da primete prvog, najkasnije drugog dana. Jedino ako su ćutali o tome dok ne pronađu kola i počinioce, da ih ne upozore pre hapšenja. A da li su počinioci ova dvojica radnika ili su oni samo žrtvena jagnjad kao Babićev šofer, bojim se da nikada nećemo saznati. A ja debelo naginjem prema "žrtvena jagnjad" statusu, samo zbog toga ko je sve ovo objavio javnosti.

 

Ostaje pitanje onda ko je ta budža koja se krije? Je li bilo nekog stranačkog skupa u tom kraju? Verovatno lupam, ali moguće da se i neki od direktora Kineza iz Bora vozio tim putem, a ambasada javila Fireru "ne talasaj".

 

Pre verujem da se i ovo desilo, nego da bi onaj "prijatelj" bio toliko lojalan i pomogao vozaču da bace malo dete na deponiju i o tome ćuti deset dana. Ovih 10 dana je služilo da se razradi priča, da se nađu krivci koje narod traži i dogovore oko uslova.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Nije to tako samo kod nas, gledala sam i čitala o raznim slučajevima u Australiji i na Novom Zelandu gde su dobijali po par godina za teška ubistva... Preporučujem seriju Catch me a killer o prvom profajleru u Južnoafričkoj Republici, njen prvi slučaj je bio čovek koji je u rasponu od 8 godina sodomizovao i ubio preko 20 dečaka. Za učinjeno je dobio 28 godina, izašao prošle godine... @Perkos2

 

Ovaj slučaj mi jednostavno smrdi, ne uklapa se ni u jedan pattern. Moguće je ovakvo ubistvo iz nehata ali ni to nije nešto što sam očekivala u ovom slučaju. Mi naravno ne znamo sve činjenice koje zna policija, ali ako su u prvih 27h pretražili ceo teren, kako tada nisu videli forenzičke pokazatelje koji bi ukazali na ovo? 

Možda jer je to popodne počela kiša pa su neki dokazi možda isprani (recimo krv sa kolovoza ako je uopšte bilo, ne znamo nikakve detalje)? Ako su zakopali telo na neku deponiju, niko nije tražio po deponiji prvog dana. Pitanje je i gde je ta deponija. Tragači su pretražili krug od 10kvkm a ovi su autom mogli da odvezu telo za pola sata ko zna gde.

 

Meni je nejasno da se u onim izveštajima pominje jedan punto kao jedini automobil koji je prošao u tom nekom intervalu vremena a niko ne pominje pandu 7 minuta nakon prijave nestanka (btw, kako sad znaju da je dete udareno u 13:52?).

 

Mnogo delova slagalice ovde nedostaje da bi mogli da komentarišemo a da ne lupimo svašta. Možemo samo ovako da postavljamo pitanja. Na primer, ako su pratili koji su sve mobilni telefoni bili prijavljeni na baznim stanicama u blizini kao i kamere da se vidi koja su sve vozila prošla, zašto im je trebalo 10 dana da otkriju ko je bio u blizini događaja u vreme od 13 do 14h? S tim u vezi, zašto je naš mup slao austrijskoj policiji upit o one dve žene sa snimka sa detetom, ako je istraga išla u pravcu u kom se došlo do razrešenja? Šta, igramo se sa ovim genijalcima da se opuste misleći da niko nema pojma šta su uradili?

 

Mnogo toga u ponašanju mup-a i državnog vrha smrdi. Možda ne toliko oko samog otkrivanja sudbine jadnog deteta koliko da se namesti ovom govedu da baš ON danas objavi šta ima da se objavi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kada stoka iz Pinka sada bude lešinarila nad tragedijom deteta i bude pravila silne emisije i dovodila svakakve analiticare, psihijatre i saobracajne strucnjake, hoce li nekom od njih da padne na pamet ona devojka koju je sin nadrogiranog manijaka Zeljka Mitrovica ubio na pesackon prelazu i pobegao, pa se posle šepurio sa nanogicom svuda redom. Hoce li se i sada dovoditi advokati i strucnjaci koji ce mas ubedjivati da je ovo dete krivo, kao sto je devojka bila kriva na pesackom prelazu, a ne narkomanov sinak.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Perkos2 said:

može li neko da dokaže da li je nesrećno dete bilo već mrtvo kad su je bacili na deponiju?

možda je uz neku brzu intervenciju lekara mogla da preživi 

njih dvoje su znači udariliu dete,  stali da vide koga su udarili, pokupili je, utvrdili da je mrtva i bacili po na deponiju

ovo je zvanična verzija 

ako je sve tačno treba ih barem doživotno kazniti

Patolog sudske medicine može da utvrdi dosta toga.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Pre verujem da se i ovo desilo, nego da bi onaj "prijatelj" bio toliko lojalan i pomogao vozaču da bace malo dete na deponiju i o tome ćuti deset dana. Ovih 10 dana je služilo da se razradi priča, da se nađu krivci koje narod traži i dogovore oko uslova.

 

A imaš li nekih osnova za tako nešto? Koja bitna njuška bi prošla neprimećena kroz selo gde se danim razglaba kada neko tu slučajno zaluta?

3 minutes ago, berti said:

Kada stoka iz Pinka sada bude lešinarila nad tragedijom deteta i bude pravila silne emisije i dovodila svakakve analiticare, psihijatre i saobracajne strucnjake, hoce li nekom od njih da padne na pamet ona devojka koju je sin nadrogiranog manijaka Zeljka Mitrovica ubio na pesackon prelazu i pobegao, pa se posle šepurio sa nanogicom svuda redom. Hoce li se i sada dovoditi advokati i strucnjaci koji ce mas ubedjivati da je ovo dete krivo, kao sto je devojka bila kriva na pesackom prelazu, a ne narkomanov sinak.

 

To već ima na sajtu Informera. Ako si gadljiv, ne čitaj.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, fancy said:

 

To o čemu ti pišeš nije pravo već linč i osveta.

 

 

zato što čekamo to pravo imamo sve češće da počinioci budu nekažnjeni ili smešno kažnjeni 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

A imaš li nekih osnova za tako nešto? Koja bitna njuška bi prošla neprimećena kroz selo gde se danim razglaba kada neko tu slučajno zaluta?

Sela iz istočne Srbije više nisu kao što su nekad bila, sve je pusto, nema ljudi, jer su pobegli u gradove ili inostranstvo za boljim životom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Americka serija Sedam sekundi... Kao preslikano. U seriji je decaka udario policajac. Zataskavanja, lazne optuzbe...

Uopste ne bi iznadalo da je u tragediju Danke upetljan ko zna ko, da se ko zna kome pakuje, da se ko zna ko štiti, da je mozda dete planirano za otmicu, da je neki pedofilski faktor ovde... Prosto, zivimo u mafijaskoj, ali bukvalno mafijaskoj drzavi i ništa, apaolutno nista ne moze da bude isključeno.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dracarys said:

Sela iz istočne Srbije više nisu kao što su nekad bila, sve je pusto, nema ljudi, jer su pobegli u gradove ili inostranstvo za boljim životom.

 

Da i zato oni što ostanu primete svakog ko se pojavi. Na početku su spominjali onaj punto kragujevačkih tablica kao da je NLO. Možeš misliti šta bi bilo da se pojavio neko iole poznat.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DJ_Vasa said:

Nije čudno što je lično izašao sa podacima jer ionako odavno ima tapiju da saopštava sve i svašta, a ovaj slučaj okupira javnost već danima.

U secanju je jos uvek konferencija Nese Sline posle hvatanja kidnapera cerke Prenko85 na autoputu, a dan kasnije pogibije pilota i putnika helikoptera koje su terali po magli da slecu na surcinski aeorodrom gde je cekao Gasic sa spremnim novinarima da se pokaze kao spasilac deteta pa, kad su izginuli, ispade jos da je pilot Omer Mehic bio pijan?

Nista cudno i neocekivano od njih - to obraza nema.

Link to comment
Share on other sites

Морам да кажем да нисам најбоље упознат са овим па нећу са неким теоријама и нагађањима. Једино што знам је да да ми је пре неколико дана стигла смс порука за ову девојчицу и онда сам чуо шта се догодило.

 

Велика трагедија, нек Данка почива у миру, саучешће њеној породици. :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deez nuts. said:


Tesko delo protiv bezbednosti saobracaja. 
 

Nisu sigurno isli namerno sa predumisljajem da je pregaze. 

  Ubistvo iz nehata... krivicni zakon u Srbiji je (pre)blag i sa maltene smešnim kaznama za počinjena krivična dela.

 

36 minutes ago, Stiletto said:

Meni sama činjenica da je lično Firer izašao pred javnost da objavi vest govori da sve ovo smrdi do neba. Ne šef lokalne policije, ne čak ni ministar, već lično on.

 

Dete nije moglo da odmakne kilometre od kuće, ovo se desilo 100-200 metara odatle. Ako su stali da pokupe telo, mora biti tragova kočenja. Mora biti krvi na putu. Nije bilo kiše ovih dana da opere sve to. To su tragači morali da primete prvog, najkasnije drugog dana. Jedino ako su ćutali o tome dok ne pronađu kola i počinioce, da ih ne upozore pre hapšenja. A da li su počinioci ova dvojica radnika ili su oni samo žrtvena jagnjad kao Babićev šofer, bojim se da nikada nećemo saznati. A ja debelo naginjem prema "žrtvena jagnjad" statusu, samo zbog toga ko je sve ovo objavio javnosti.

 

Ostaje pitanje onda ko je ta budža koja se krije? Je li bilo nekog stranačkog skupa u tom kraju? Verovatno lupam, ali moguće da se i neki od direktora Kineza iz Bora vozio tim putem, a ambasada javila Fireru "ne talasaj".

 

   Sve zarad par političkih poena i lične samo promocije, uostalom kao i uvek.

  ( drugi deo posta) Ima mnogo i do toga da nam je policija i tuzilastvo nesposobno,  postavljeno po političkoj liniji, i svih ovih dana sve je ličilo na jedan tužan cirkus koji su režirali pro režimski tabloidi i mediji.

 

30 minutes ago, DameTime said:

Kako je dete otišlo toliko daleko da je oni udare autom, to je morala biti neka "glavna", veća ulica? To je dete koje nema ni pune 2 godine, niti još uvek stabilno hoda i samim tim nema brzinu da toliko brzo ode daleko od majke. 

 

Drugo, upravo ovo što NPK kaže, njima je prvi impuls bio da je odmah bace na deponiju?!

 

Veruj mi da si u zabludi( da ne objasnjavam na ličnom primeru sada ).Naravno, ima i dece u tom uzrastu koja ne mogu da samostalno predju vise od 100-200m

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Da i zato oni što ostanu primete svakog ko se pojavi. Na početku su spominjali onaj punto kragujevačkih tablica kao da je NLO. Možeš misliti šta bi bilo da se pojavio neko iole poznat.

Uspeli su da vide neki auto koji ne pripada toj opštini, ali koliko su auta propustili da vide?  Ne znači da ako ljudi ne stignu da vide, da nije ni bilo, pritom, nije kao da ljudi čekaju pored kapije da vide ko će proći. Ranije je čak i toga bilo.

 

Takođe, moraš znati da je to zabačeno mesto, 90% ljudi iz tog mesta kada bi videli sliku Danila Vučića, ne bi znali ko je on.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...