Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

U zemlji gde vazduplohov Babic ubije zenu na naplatnoj rampi i bude oslobodjen zbog "nedostatka dokaza" ocekujete neku pravdu?

Ej, bre kakav nehat?

Jurcali kolima, ubili dete i bacili na deponiju  - nema tu olaksavajucih okolnosti.

  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

...

Sam čin je iz nehata, ali ovo sa gepekom i deponijom je najmanje doživotna.

 

Nema doživotne, 40 je max.

 

2 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

?

 

Imaš edit.  Neće oni doživeti sledeću Novu Godinu u zatvoru.

 

Just now, Juan Pablo Montoya said:

Zato i uzimaju ljudi pravdu u svoje ruke,

 

Svako ko uzima pravdu u svoje ruke treba biti tretiran kao kriminalac.

 

1 minute ago, Kronostime said:

Ej, bre kakav nehat?

 

Tako se kaže ono što nije ubistvo s namerom, a ovo ipak nije ubistvo s namerom.

Nisu tog jutra ustali s namerom da idu da ubiju dete (to bi bio tzv. "Murder 1"). 

Ovo što se desilo je jedna od varijanti pod imenom "Manslaughter". 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

U zemlji gde vazduplohov Babic ubije zenu na naplatnoj rampi i bude oslobodjen zbog "nedostatka dokaza" ocekujete neku pravdu?

Ej, bre kakav nehat?

Jurcali kolima, ubili dete i bacili na deponiju  - nema tu olaksavajucih okolnosti.


Jel mozes ti (a i ostali) da utuvis da ljudi nisu isli sa predumisljajem da ubiju dete? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gde su sad novinari koji su na 10 minuta objavljivali vesti sta je uradila majka, sta je uradio otac, kolko puta su slikali dete taj dan, kolko poruka su poslali.

 

I likovi koji su odmah po netu znali da je dete prodato bugarima.

 

Casnije je biti diler heroina nego novinar danas u srbiji.

  • Like 18
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja se uopšte ne bih začudio da je i ovo nekakva montaža i da su pronađeni neki scapegoat-ovi iz redova gologuzije.

 

Da se desilo negde u Beogradu mozda, ali koga ima u ruralnom delu Bora da bude interesantan krimi organizaciji na vlasti da ga zastiti, jer ovo ne moze da ide bez amina Oskara.

Link to comment
Share on other sites

Ovo nije čak ni ubistvo iz nehata nego kvalifikovan oblik teškog dela protiv bezbednosti saobraćaja (sa smrtnom posledicom). Nažalost i koliko god grozno zvučalo u ovom trenutku, može svakom da se desi, možda nisu ni videli malu devojčicu. Držanje nakon dela je bilo prilično neljudsko i zato će verovatno dobiti kaznu bliže posebnom maksimumu. Da su udarili nekog dedu pod istim okolnostima sigurno ne bi postojala ovakva atmosfera linča.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sama činjenica da im je nakon usmrćivanja iz nehata prvo na pamet palo da telo bace na deponiju, dokazuje o kakvim se govnima radi... 2-12 godina je ništavna kazna. 

 

No međutim, meni nešto fali u ovoj priči, baš mi čudno zvuči sve ovo. 

2 minutes ago, fancy said:

Tako se kaže ono što nije ubistvo s namerom, a ovo ipak nije ubistvo s namerom.

Nisu tog jutra ustali s namerom da idu da ubiju dete (to bi bio tzv. "Murder 1"). 

Ovo što se desilo je jedna od varijanti pod imenom "Manslaughter". 

 

Nažalost, tačno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, deez nuts. said:


Jel mozes ti (a i ostali) da utuvis da ljudi nisu isli sa predumisljajem da ubiju dete? 

Zato su i te kako razmisljali kako da ga se otarase i bace na deponiju, a ne da pozovu policiju i ostanu na licu mesta ili odvezu malu do prve bolnice i tamo sve to urade?

Ne, takvi zasluzuju najgore muke i da im posle psi kosti razvlace.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

dobiti kaznu bliže posebnom maksimumu

 

Što im je s obzirom na godine ravna doživotnoj.

Veći deo će da dobiju (i treba) zbog onoga to su uradili pošto su je ubili. To je tek otežavajuća okolnost.

 

Da su se zaustavili, pozvali policiju, itd... moglo bi da se govori o nečemu što češće viđamo ovde (da ne licitiram brojevima, ne znam koje su cifre u pitanju) ali su sebi generalno zapečatili sudbinu kad su odlučili da sakriju ubistvo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fancy said:

Svako ko uzima pravdu u svoje ruke treba biti tretiran kao kriminalac.

 

Naravno, nisam to napisao kao opravdanje. Ali jeste uzrok. Ako neko doživi ovakvu tragediju a onda kazna bude kao da je u pitanju pljačka trafike, logično je da će u određenim slučajevima neko poželeti da na drugi način isteruje pravdu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Držanje nakon dela je bilo prilično neljudsko

 

Kako se kvalifikuje ovo što što su uradili nakon što su je udarili? Kao posebno krivično delo (prikrivanje zločina ili kako već) ili može samo kao otežavajuća okolnost u sklopu učinjenog krivičnog dela?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fancy said:

 

Što im je s obzirom na godine ravna doživotnoj.

Veći deo će da dobiju (i treba) zbog onoga to su uradili pošto su je ubili. To je tek otežavajuća okolnost.

 

Da su se zaustavili, pozvali policiju, itd... moglo bi da se govori o nečemu što češće viđamo ovde (da ne licitiram brojevima, ne znam koje su cifre u pitanju) ali su sebi generalno zapečatili sudbinu kad su odlučili da sakriju ubistvo.

 

 

Naravno, zato i postoje toliki rasponi u odmeravanju kazne za svako delo. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

@fancy mislim da od pre neku godinu i kod nas postoji doživotna. Ne znam za koja dela samo.

 

Kazna doživotnog zatvora je predviđena u članu 44a Krivičnog zakonika, kojim je propisano da :

Stav (1) Za najteža krivična dela i najteže oblike teških krivičnih dela može se uz kaznu zatvora izuzetno propisati i kazna doživotnog zatvora.

Stav (2) Doživotni zatvor ne može se izreći licu koje u vreme izvršenja krivičnog dela nije navršilo dvadeset jednu godinu života.

Stav (3) Doživotni zatvor se ne može izreći u slučajevima kada zakon predviđa da se kazna može ublažiti (član 56. stav 1. tačka 1) ili kada postoji neki od osnova za oslobođenje od kazne.

 

Kazna doživotnog zatvora je u sistemu kazni zamenila kaznu zatvora u trajanju od 30 do 40 godina. Kazna je predviđena za najteža krivična dela, kao što su: teško ubistvo, obljuba sa detetom ukoliko nastupi smrt deteta, obljube nad nemoćnim licem, trudnom ženom ili detetom sa smrtnim ishodom, silovanje itd.

 

Prvu presudu kojom je učinilac krivičnog dela osuđen na doživotne kazne zatvora izrečenu nakon stupanja na snagu izmena Krivičnog zakonika od 01. decembra 2019. godine , doneta je u slučaju “Malčanskom berberinu” dana 05.01.2021. godine.

 

Spoiler

Ovo davanje nadimaka ubicama mi je posebno jezivo... 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Naravno, nisam to napisao kao opravdanje. Ali jeste uzrok. Ako neko doživi ovakvu tragediju a onda kazna bude kao da je u pitanju pljačka trafike, logično je da će u određenim slučajevima neko poželeti da na drugi način isteruje pravdu.

Pa ne moze da se kazna odredjuje na osnovu toga kolika je tragedija u pitanju.

 

Da su slucajno udarili kolima dedu od 80 godina i bacili ga na deponiju onda bi trebalo da robijaju manje?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

 

Kako se kvalifikuje ovo što što su uradili nakon što su je udarili? Kao posebno krivično delo (prikrivanje zločina ili kako već) ili može samo kao otežavajuća okolnost u sklopu učinjenog krivičnog dela?

 

Pogledaj na prethodnoj strani šta je deez nuts napisao. Nije posebno delo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, fancy said:

 

Nema veze ovo sa smrtnom kaznom. Trebalo bi da dobiju neku pojačanu za ubistvo iz nehata zbog prikrivanja zločina i vožnje neprilagođenom brzinom.

Majka takođe treba da odgovara, jer je dopustila da dete samo odšeta do ulice.

 

Ovakve reakcija iz citata je najbolji pokazatelj zašto je ukidanje smrtne kazne u Srbiji bilo jedan od malobrojnih dobrih poteza, jer u ovoj civilizacijskoj zabiti nismo daleko dogurali od psihologije linča.

onda nam ostaje samo da budemo spremni i svako malo čitamo kako je neko ovako ili onako pobio nedužnu decu

grozim se našeg pravosuđa i uopšte pogleda na pravo kod nas

 

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni sama činjenica da je lično Firer izašao pred javnost da objavi vest govori da sve ovo smrdi do neba. Ne šef lokalne policije, ne čak ni ministar, već lično on.

 

Dete nije moglo da odmakne kilometre od kuće, ovo se desilo 100-200 metara odatle. Ako su stali da pokupe telo, mora biti tragova kočenja. Mora biti krvi na putu. Nije bilo kiše ovih dana da opere sve to. To su tragači morali da primete prvog, najkasnije drugog dana. Jedino ako su ćutali o tome dok ne pronađu kola i počinioce, da ih ne upozore pre hapšenja. A da li su počinioci ova dvojica radnika ili su oni samo žrtvena jagnjad kao Babićev šofer, bojim se da nikada nećemo saznati. A ja debelo naginjem prema "žrtvena jagnjad" statusu, samo zbog toga ko je sve ovo objavio javnosti.

 

Ostaje pitanje onda ko je ta budža koja se krije? Je li bilo nekog stranačkog skupa u tom kraju? Verovatno lupam, ali moguće da se i neki od direktora Kineza iz Bora vozio tim putem, a ambasada javila Fireru "ne talasaj".

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

A mrcina je morao da se oglasi, da i ovde glumata. Sad ce nekako da on ispadne zrtva, da je njemu najteze. Umesto da ovu vest saopsti neko iz mupa, tuzilastva, neko nadlezan za to, govedo i ovo koristi za neku svoju promociju. Nije samo psihopata, vec je djubre i hulja najveca.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kronostime said:

U zemlji gde vazduplohov Babic ubije zenu na naplatnoj rampi i bude oslobodjen zbog "nedostatka dokaza" ocekujete neku pravdu?

Ej, bre kakav nehat?

Jurcali kolima, ubili dete i bacili na deponiju  - nema tu olaksavajucih okolnosti.

 

Mi trenutno nemamo podatak ni kojom brzinom su vozili ni gde se tačno desio udarac u dete, ni kakvi su uslovi bili na putu.

 

U saopštenju piše "neprilagođenom brzinom" a to može da bude i 30km/h i 100km/h. Piše i prednjim desnim delom vozila udario u devojčicu.

 

Ovo može da znači milion različitih scenarija samog udesa i ponašanja kako vozača tako i deteta.

 

 

Quote

"S.J. se na teret stavlja da nije prilagodio brzinu kretanja vozila stanju i uslovima na putu usled čega je prednjim desnim delom vozila udario u devojčicu i usmrtio je", navodi izvor iz istrage.

 

 

Drugi deo, prikrivanje dela i bacanje tela na deponiju... Da je nije udario kolima, samo za to bi ih obesio naglavačke...

 

 

Inače,

pre nekih skoro 30 godina sestrić ( 4 god.) mog druga je poginuo na ulici tako što ga je uradio automobil kojim je upravljala mlada devojka sa manje od godinu dana vozačkog staža. Poginuo je tako što je izleteo između dva auta parkirana, pravo ispred juga koji je vozila ta devojka. Ona nije išla preko ograničenja ali nije reagovala na vreme da izbegne (koliko se sećam, nije ni kočila a svakako nije bilo mesta da "smota" da ga izbegne jer ulica nije mnogo široka). Ne sećam se koliko je dobila.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Ali jeste uzrok. Ako neko doživi ovakvu tragediju a onda kazna bude kao da je u pitanju pljačka trafike, logično je da će u određenim slučajevima neko poželeti da na drugi način isteruje pravdu.

 

U civilizovanom svetu to nije logično.

 

Institucionalizovano pravdanje te logike je i zakovalo ovu zemlju tu gde je i kumovalo tragediji 90ih u EX-Yu.

Link to comment
Share on other sites

@DameTime Bukvalno ovo sto kazes. Sve vrijeme imam osjecaj da prica nije takva kakva se nama predstavla i postoji dosta faktora na osnovu kojih sumnjam da smo kao javnost povuceni za nos. Nekako kao da je trebalo nesto da nam skrene paznju ovih par dana. Ne znam, mozda sam paranoican, zao mi je djeteta i porodice naravno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije to tako samo kod nas, gledala sam i čitala o raznim slučajevima u Australiji i na Novom Zelandu gde su dobijali po par godina za teška ubistva... Preporučujem seriju Catch me a killer o prvom profajleru u Južnoafričkoj Republici, njen prvi slučaj je bio čovek koji je u rasponu od 8 godina sodomizovao i ubio preko 20 dečaka. Za učinjeno je dobio 28 godina, izašao prošle godine... @Perkos2

 

Ovaj slučaj mi jednostavno smrdi, ne uklapa se ni u jedan pattern. Moguće je ovakvo ubistvo iz nehata ali ni to nije nešto što sam očekivala u ovom slučaju. Mi naravno ne znamo sve činjenice koje zna policija, ali ako su u prvih 27h pretražili ceo teren, kako tada nisu videli forenzičke pokazatelje koji bi ukazali na ovo? 

Link to comment
Share on other sites

meni ovo i dalje cudno zvuci

radnik si vodovoda, ides negde sluzbeno, udaris dete slucajno...i prvi instinkt ti je da dete strpas brze bolje u gepek i pravac deponija?

nista ono da proveris da li je ok, vidis da li dise, zoves hitnu, vozis u bolnicu...odmah na licu mesta u nekoliko sekundi procenis da je dete vec mrtvo i da ti je najbolja opcija deponija?

ajde vozac i nekako, ali zasto ta druga osoba pristaje na ovako nesto?

ako nije bilo tako, vec je cela ta scena potrajala duze...gde je onda majka sve to vreme?

njena izjava je, ako se dobro secam, samo sam se okrenula na kratko i deteta vise nije bilo

 

suplje mi nekako to sve zvuci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...