Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

8 hours ago, Мџе said:

Deonice do Sofije i Preševa su mnogo zahtevnije i skuplje od svega što je DOS obnovio i sagradio. Na to dodati i brzu prugu, Prokop, aerodrom u Nišu, ovogodišnji rekord broja putnika aerodroma u Beogradu itd.

 

Vučić je na polju infrastrukture oduvao DOS. Nije ni čudo da mu je to najglavniji i jedini adut u svim kampanjama.

Te deonice se rade jos iz vremena pre DOS-a, kao i brze pruge, Prokop, aerodrom u Nisu....

Jednom je moralo da se zavrsi.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Мџе said:

Deonice do Sofije i Preševa su mnogo zahtevnije i skuplje od svega što je DOS obnovio i sagradio. Na to dodati i brzu prugu, Prokop, aerodrom u Nišu, ovogodišnji rekord broja putnika aerodroma u Beogradu itd.

 

Vučić je na polju infrastrukture oduvao DOS. Nije ni čudo da mu je to najglavniji i jedini adut u svim kampanjama.

Kasno paljenje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inače gledao sam neke isečke Čede kod Nemanje Šarovića. Pitao ga otkud on na proslavi pobede SNS posle zadnjih izbora. Kaže on saznao je taj dan iz BiH da će Dodik biti u Moskvi pre nego što Parizer dođe pa je došao da ga upozori na to. Kaže Putin sprema novog sprskog vođu. To je morao odma da dođe da kaže Vučiću da se ovaj pripremi. Kada mu je to rekao onda ga ovaj pitao oćeš nešto da popiješ i dali mu čašu sa pićem i tako je nastala ona slika. Ja sam to skratio on je to opisivao jedno 10 minuta. Pri tome bio zamotan u palestinsku maramu i naravno izgledao dobrano urađen. Po meni čista laž, ali ako je istina onda on nije neko ko podržava parizera nego je u pravom smislu te reči deo režima.

Edited by Klotzen
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

Inače gledao sam neke isečke Čede kod Nemanje Šarovića. Pitao ga otkud on na proslavi pobede SNS posle zadnjih izbora. Kaže on saznao je taj dan iz BiH da će Dodik biti u Moskvi pre nego što Parizer dođe pa je došao da ga upozori na to. Kaže Putin sprema novog sprskog vođu. To je morao odma da dođe da kaže Vučiću da se ovaj pripremi. Kada mu je to rekao onda ga ovaj pitao oćeš nešto da popiješ i dali mu čašu sa pićem i tako je nastala ona slika. Ja sam to skratio on je to opisivao jedno 10 minuta. Pri tome bio zamotan u palestinsku maramu i naravno izgledao dobrano urađen. Po meni čista laž, ali ako je istina onda on nije neko ko podržava parizera nego je u pravom smislu te reči deo režima.

To k`o Pera pisar iz gospodje ministarke - Javite gospodinu ministru da je postao ministar i da sam ja dosao prvi da mu javim.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Te deonice se rade jos iz vremena pre DOS-a, kao i brze pruge, Prokop, aerodrom u Nisu....

Jednom je moralo da se zavrsi.

:default_coffee:

Ja pojma nisam imao da je prokop gotov. 
Kako to nije ispraceno u medijima ili sam ja preskocio te dane?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Inače gledao sam neke isečke Čede kod Nemanje Šarovića. Pitao ga otkud on na proslavi pobede SNS posle zadnjih izbora. Kaže on saznao je taj dan iz BiH da će Dodik biti u Moskvi pre nego što Parizer dođe pa je došao da ga upozori na to. Kaže Putin sprema novog sprskog vođu. To je morao odma da dođe da kaže Vučiću da se ovaj pripremi. Kada mu je to rekao onda ga ovaj pitao oćeš nešto da popiješ i dali mu čašu sa pićem i tako je nastala ona slika. Ja sam to skratio on je to opisivao jedno 10 minuta. Pri tome bio zamotan u palestinsku maramu i naravno izgledao dobrano urađen. Po meni čista laž, ali ako je istina onda on nije neko ko podržava parizera nego je u pravom smislu te reči deo režima.

Hvala druze! Zeludac nemam za Sarovica, a jos manje za Cedu, ali ovakvu mlatku bi mi bilo zao da sam propustio 😄

Znam da se mnogi nece sloziti sa mnom, ali Cedomir mi je slika i prilika neuspeha 5.oktobra. Lik koji je porocan (ako ovo nije narkomanija, onda o istoj nista ne znam), bahat, preterano samouveren a u sustini supalj, brdo poslovnih malverzacija i neuspeha, i na kraju prodaja crno-crvenom rezimu protiv koga se, jelte borio. Kvaran do bola i pomalo gadan. Likovi poput Jeremica, Tadica, Kostunice su zasigurno jako krivi, ali temelji su bili daleko busniji - Cedomiri, Covici, Mihailovici, Vesici, Bakareci, Sutanovci, Andrije Mladenovic i sl. oportunisticki sljam.

Vraticu se na pocetak - samo da se menjaju, jer ce se tako oni bojati od nas, a ne mi od njih.

A Evropa, Kosovo, istok, zapad, levo, desno - to je tematika za zrela drustva. Ako je vlast promenljiva - birace se bolje opcije za narod. A jasno je sta su bolje opcije, ofc.

Nego, krecem na BM, javljam utiske.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Te deonice se rade jos iz vremena pre DOS-a, kao i brze pruge, Prokop, aerodrom u Nisu....

Jednom je moralo da se zavrsi.

:default_coffee:


Za Prokop se slažem. Dobar deo je završen tokom Tadića to jest uradjena je ploča. I tu se krenulo sa mrtve tačke posle ko zna koliko godina. Stanična zgrada je tek nedavno završena tako da se sve odužilo baš.

 

Početkom 2000-ih si od ove dve deonice imao deo izmedju Niša i Leskovca kao i mali deo kod Preševa. Znači oba dela su u niziji dok od deonice prema Sofiji je bila uradjena samo obilaznica oko Niša do Malče. Sada nisam siguran šta je od toga uradjeno za vreme DOS-a a šta pod Slobom ali znam da su najavljivali deo do Makedonije da će biti gotov za OI u Atini 2004. I sam znaš kako se to završilo. Sve je ostalo na tome dok usna nije došla na vlast. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, erwin said:

Sa ostavljenog linka:

 

Znam šta piše na linku, ali to što piše nije tačno, iz prostog razloga što imaju podatke o isplaćenim zaradama po opštinama, a ne o zaradama stanovnika Beogradskih opština. Npr. ja živim na NBGD ali moja plata ulazi u statistiku opštine Zvezdara.

Edited by tomas.hokenberi
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, erwin said:

Zašto ne bi imali podatke po opštinama prebivališta zaposlenih?
 

https://www.biznisoft.com/PDF uputstva/uputstvo-BS-obracun zarada.pdf

Obračun i uplata poreza i doprinosa se vrši po opštinama stanovanja zaposlenij ali podatke o visini plata statistika prikuplja od firmi prema sedištu firme. Poreska uprava ima podatke po oba kriterijuma ali , mislim, da ih ne objavljuje.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je medijana bolji pokazatelj, jedini je problem što nema medijalne plate na sajtu RZS-a po opštinama ili okruzima, već samo za celu državu.

 

Tabela je okačena ne zbog iznosa plata, već da se pokaže da se raslojavanje dodatno povećava: ako na već male plate dodatno imaš manji procenat rasta, to znači da sve više zaostaješ, tj. prosečna plata u tvojoj opštini iz godine u godinu predstavlja sve manji deo prosečne beogradske plate.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Just now, erwin said:

To nema po opštinama.

 

Tabela je okačena da se pokaže da se raslojavanje dodatno povećava - beogradske zarade su sve nedostižnije onima s juga.

 

Da, razumem. Eno na temi "Decentralizacija" i jedan šaljiv twitt...kaže, čini mi se Niš ili Valjevo...nikad više fabrika, a plata duplo manja nego na Vračaru, gde nema ni jedna fabrika.

Ssamo...cenim da prvi političar ili državnik, koji započne proces Decentralizacija, neće više nikad dobiti izbore u Beogradu.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Constantin said:

 

Da, razumem. Eno na temi "Decentralizacija" i jedan šaljiv twitt...kaže, čini mi se Niš ili Valjevo...nikad više fabrika, a plata duplo manja nego na Vračaru, gde nema ni jedna fabrika.

Ssamo...cenim da prvi političar ili državnik, koji započne proces Decentralizacija, neće više nikad dobiti izbore u Beogradu.

Odakle ti ideja da su plate u industrijskim zonana veće bilo gde na ovoj planeti?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odakle ti ideja da su plate u industrijskim zonana veće bilo gde na ovoj planeti?
 
 
Da, razumem. Eno na temi "Decentralizacija" i jedan šaljiv twitt...kaže, čini mi se Niš ili Valjevo...nikad više fabrika, a plata duplo manja nego na Vračaru, gde nema ni jedna fabrika.
Ssamo...cenim da prvi političar ili državnik, koji započne proces Decentralizacija, neće više nikad dobiti izbore u Beogradu.
 
Mislio sam [mention=278]tomas.hokenberi[/mention] kolikvijalno rečeno, da tamo gde se "prave" pare, bude i logično da raspolažeš i planiraš platni fond, za razliku od "režije" koja treba da troši samo ono što im ovi prvi izdvoje...

Link to comment
Share on other sites

Vojvođani će birati između 13 lista, a na prvom mestu se nalaze naprednjaci i njihovi koalicioni partneri. Lista se zove "Aleksandar Vučić – Vojvodina ne sme da stane“. Sam sastav liste ukazuje da se struja Igora Mirovića, dosadašnjeg premijera, izgubila unutarstranačku bitku sa ekipom sadašnjeg predsednika SNS-a Miloša Vučevića, koji je blizak sa porodicom Vučić. Prema nekim informacijama, Mirović više neće biti predsednik vojvođanske vlade, nego će biti degažiran na neko ambasadorsko mesto.


https://www.vreme.com/vesti/izbori-u-vojvodini-na-marginama-za-koga-gradjani-mogu-da-glasaju/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...