Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

3 minutes ago, Beonegro said:

 

Prije komad vremena mi se tadašnja koleginica a sadašnja drugarica iz Hrvatske žalila kako su kod njih na vlasti sve prevaranti, hohštapleri i lopovi, a ja joj kažem volite i pazite vaše prevarante, hohštaplere i lopove, jer ako ih ne budete voljeli i pazili, dobićete patriJote na vlasti, a nakon patriJota ne ostaje ni kamen na kamenu.

 

Oni su bar imali sreće da Sanader malo proveri kvalitet smeštaja u državnom pansionu, a da ga ne zameni majmun koji bi prodavao maglu o Hrvatskoj od Dunava do Blajburga. Dok im se patriJotizam svodi na nekog Tupsona koji će ionako uskoro da bude samo vašarska mečka Božana, to je dobro. Jeste da nisu ni njihovi političari cvećke, ali ima tu prostora da se dovedu u red.

Link to comment
Share on other sites

Aman ljudi Bodrum jeste bio svinjarija ali Pajtic prica sta rade njegovoj deci a znamo da rade i drugoj. A mi ovde o Bodrumu???

 

Jednostavno ma sta je Pajtic radio npr taj Bordum je nista u odnosu na sto neoradikali cine. Lepo Pajtic rece to se jednostavno nikad nije cinilo.

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Da, čovek je rekao da su njegove ideje preglasane, i to je poštovao. Koliko god takva odluka bila neprijatna, Đinđić je poštovao pravila i nije se ponašao kao da je u džungli.

 

Nisam pravnik, ali pošto pravnika ima na forumu, mogu bolje od mene da objasne da se zakoni ne mogu primenjivati retroaktivno.

Da, ali kada je preglasan u krugu (relativno) normalnih ljudi, bez crvenih.  Ono sto je on hteo je van svih pravila, a to je hteo jer je samo tada postojao trenutak kada je zanemarivanje pravila bilo opravdano.  Ja razumem tvoju naklonost ka cestitosti i drago mi je sto je to tako, ali hajde probaj da vratis TV Pink na deo vecerasnjeg programa od 22 -23:00 i da ostanes pri uverenjima o istim pravilima za sve.  Mislim da ce to biti jedna jako teska vezba.  Kao sto rece malopre Chaos, politika je pogan posao, nema tu mnogo mesta za moralisanje.  Setih se jos jednom Djindjica:  'Ako vam je do morala, idite bre u crkvu!" 

Edited by Edinburgh
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MeanMachine said:

Aman ljudi Bodrum jeste bio svinjarija ali Pajtic prica sta rade njegovoj deci a znamo da rade i drugoj. A mi ovde o Bodrumu???

 

Jednostavno ma sta je Pajtic radio npr taj Bordum je nista u odnosu na sto neoradikali cine. Lepo Pajtic rece to se jednostavno nikad nije cinilo.

 

 

Niko ovde nije pravdao svinjarije SNS-a, niti bi iko podržavao bilo šta što je usmereno protiv Pajtićeve dece, dece nekog drugog političara ili bilo čije dece.

 

Pretpostavljam da možemo da se složimo oko toga da npr. krađa prosečnog auta nije isto što i krađa nekoliko miliona evra, ali i jedno i drugo ipak jesu krađe. Isto važi za Pajtićeve svinjarije, koje jesu manje, i za svinjarije SNS-a, koje jesu veće. Svinjarija je ipak svinjarija.

 

Da su umesto Pajtića nešto slično izjavili Marinika Tepić, Aleksić ili Boškić, njima zaista ne bi moglo da se prigovori da su pravili takve gluposti. Moj stav prema Boškiću i njegovoj politici je dobro poznat, mogu da mu nađem podosta zamerki u smislu politike koju zastupa, ali zaista ne mogu da kažem da je išta ukrao ili falsifikovao. Sa Aleksićevom politikom se takođe ne slažem, ali isto mogu da kažem i za njega. Mariniki zaista nemam ništa da zamerim ni po pitanju politike, pa ovde možda i ne treba da je spominjem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Edinburgh said:

Da, ali kada je preglasan u krugu (relativno) normalnih ljudi, bez crvenih.  Ono sto je on hteo je van svih pravila, a to je hteo jer je samo tada postojao trenutak kada je zanemarivanje pravila bilo opravdano.  Ja razumem tvoju naklonost ka cestitosti i drago mi je sto je to tako, ali hajde probaj da vratis TV Pink na deo vecerasnjeg programa od 22 -23:00 i da ostanes pri uverenjima o istim pravilima za sve.  Mislim da ce to biti jedna jako teska vezba.   

 

Bez pravne jednakosti nema ni civilizacije. Upravo zato je Justicija, kao simbol pravde, predstavljena kao žena sa povezom na očima, sa mačem u jednoj ruci, a sa terazijama u drugoj.

 

Jeste da sam ovde pisao o svojoj struci, ali ne znam koliko je poznato da sam pravničko dete, a čak sam i razmišljao da studiram prava, što nisam učinio. Od oca sam više puta čuo da sudijski posao ume da bude nezahvalan jer moraš da presudiš u korist ološa, iako i sam znaš da je ološ.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

 
Ako bi se afere provukle kroz funkcionalni sudski sistem, mislim da bi trebalo da dobiju malo veći broj godina u Padinjaku, Zabeli, Sremskoj Mitrovici i sličnim ustanovama.
 
Nigde nisam pomenuo da se promene mogu desiti bez izbora.
Pa kad kažes da ne želiš da izađeš na izbore, to mu dodje slično, ako smatraš da vlast treba promeniti. Drugi način je jedino na ulici.

Ako ne treba da se menja, isto je dovoljno da ne izađeš.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJ_Vasa said:

Pajtić... Je l' to beše onaj koji je organizovao glasanje iz Bodruma? Da je ovo normalna zemlja, taj bi zbog toga gulio robiju i sada bi bio neko ko se vraća u život na slobodi. Zbog takvih je DS i propao, a dobro je što je tako. Oni su samo započeli ono što je SNS doveo do savršenstva.

...

Koliko god takva odluka bila neprijatna, Đinđić je poštovao pravila i nije se ponašao kao da je u džungli.

 

Ako kritikuješ Pajtića (posle 20 godina!) zbog Bodruma, ne možeš da ne kritikuješ i Đinđića. Svašta je Đinđić tih godina radio što bi se moglo okarakterisati kao zaobilaženje institucija i pravila, može se reći da je postavio osnovu za ono što su Pajtićevi pomoćnici radili tokom glasanja par meseci posle ubistva Đinđića.

 

Ali stvarno, 2023 . godine opet ta priča "SNS usavršio ono što je DS razvio"... A u ovom slučaju i u mnogim drugima prosto - nije. 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, afera Bodrum je mrlja na "savesti" demokratske stranke, jedna od. I legitimno je biti legalista i prozivati posle 20 godina nekog od akter afere, ali učešće u aferi ne znači da nešto što taj učesnik danas kaže nije tačno, kopanje po prošlosti nekog ko nešto tvdri je odbrana od njegovih reči danas onog na koga su reči adresirane. Uostalom, legalizam podrazumeva i da je kad sud utvrdi činjenice i donese prsude "lučaj" rešen, ovo prozivanje mi je sličnoa vađenjem nekog papira iz dosijea MUPa pre nekoliko godina, onda kad se JAnković kandidovao za predsednika, mahanje tim papirom je značilo diskreditaciju Jankovića jer je kriminalac bez obzira na presudu suda. 

Zbog Bodruma je suđeno dvojici "glasača, Alen Selimović je ouđen na 14 meseci zatvora, uslovno. Zanimljivo, branila ga je advokatica Maja Gojković, ta Maja, a kasnije se učlanio u SPS. Afera je bila i povod za raskol u DS, Boris Tadić je insistirao da se prizna greška, izvini javnosti, osudi postupak, grupa koja nije bila za priznanje greške je postala, prvo Frakcija unutar partije, kasnije LDP. Nije cepanje išlo strogo po tom šavu ali tako je počelo. 

Ne bih bio rad da sutra glasam za Pajtića, ali ne bih ni njega pljuvao da bih branio vlast jer su svi isti, jer vlast sme da kritikuje samo svetac ili božji apostol.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJ_Vasa said:

Đinđić je poštovao pravila i nije se ponašao kao da je u džungli.

 

To možda u nekoj romansiranoj biografiji.

 

U stvarnosti je Đinđić dvaput 2002. protivzakonito oduzimao mandat Koštuničinim poslanicima, da bi im ih kasnije vratio prvi put sud, a drugi put dogovor Koštunice s Đinđićem. Čak je pravljena haranga na v.d.-a predsednika Saveznog ustavnog suda Momčila Grubača zbog toga što nije sudio kako je DOS očekivao. Naravno, RIK je bio potpuno kooperativan s Đinđićem.

 

Spoiler

Predsedništvo DOS-a, koje sačinjavaju predsednici-ministri, donelo je 24. maja (a potvrdilo 10. juna) 2002. godine odluku o oduzimanju mandata 36 poslanika DOS-a koji su "najviše izostajali sa skupštinskih sednica". Skupštinska većina ovu odluku je prihvatila 12. juna. Na prvi pogled stvar je izgledala bezazleno - "cilj je da se uvede red u zemlji i da oni koji primaju plate rade to za šta su plaćeni", objašnjavao je ovaj potez premijer Đinđić (citirano u Politici, 12. juni 2002, str. 7). Ali, stvar je bila u tome što je takva odluka bila savim nezakonita (zakon propisuje kao razlog prestanka mandata samo isključenje iz stranke, smrt ili ostavku poslanika) i što je među tih 36 poslanika najviše njih bilo iz DSS-a - 21. Razumljivo je da su poslanici DSS-a najviše odsustvovali sa sednica budući da je ta stranka bojkotovala pojedina zasedanja. Što je bilo najlepše, čak i da je hteo, DSS nije mogao da ove poslanike zameni drugim svojim poslanicima. Jer, na njihovoj poslaničkoj listi bilo je ostalo samo 13 imena (od kojih su, još, u međuvremenu dvojica postali stranački disidenti). A pošto DSS nije mogao da popuni oduzete manadate, oni su pripali drugim strankama iz DOS-a - pre svih Demokratskoj stranci Zorana Đinđića. Uvređeni zbog ovako bezobzirne krađe mandata, svi poslanici DSS napustili su Skupštinu.

http://www.nspm.rs/politicki-zivot/djindjic-kao-premijer.html?alphabet=l

 

Administrativni odbor (AO) Skupštine Srbije prošle nedelje brzopleto je izvršio još brzopletiju odluku Predsedništva DOS-a. Pre nego što je objavljena odluka Saveznog ustavnog suda, AO je poništio svoju staru odluku o oduzimanju mandata "nedisciplinovanim poslanicima" i doneo novu o oduzimanju mandata svim poslanicima DSS-a, a o rehabilitaciji svojih "neradnika". Administrativni odbor je posle toga iz nekih razloga kasnio s izdavanjem potpisane informacije o svojoj odluci koja treba da bude upućena Republičkoj izbornoj komisiji i, kasnije, Skupštini Srbije na konstatovanje.

Dva razloga mogu tome biti uzrok. Reakcija stručne javnosti bila je veoma negativna pa se možda čekalo da se atmosfera malo smiri, a i da se eventualno pronađe neki jači izgovor.

Drugi razlog je u tome što je Administrativni odbor zastao na pola puta: kad je doneo odluku o oduzimanju mandata DSS-u iz tehničkih razloga nije doneo i odluku o tome kome bi ti oduzeti mandati mogli da budu dodeljeni. Nekoliko medija je računalo ko je iz skupštine izašao, a ko u nju ušao, da bi se zaključilo da DOS minus zapravo nema dovoljno poslanika za zamenu, da mora u parlament da uvede i samog premijera Đinđića i, pa i one koji su podneli ostavku na poslaničku funkciju da bi otišli na druga mesta ili postali ambasadori, da vrati toliko satanizovane "nedisciplinovane poslanike", i to da ih vrati na način koji mora ugroziti njihovo elementarno i poslaničko dostojanstvo – da "poništi poslaničke ostavke". Zakon, uostalom, predviđa da poslaniku podnošenjem ostavke prestaje mandat. (...)

Odluka Saveznog ustavnog suda kojom se uvažavaju žalbe 21 poslanika Demokratske stranke Srbije i poništava izveštaj Administrativnog odbora Narodne Skupštine Srbije od 11. juna i istovremeno vraćaju oduzeti poslanički mandati poslanicima koji su podneli žalbu objavljena je u Službenom listu SRJ broj 42 koji je štampan tek 2. avgusta 2002. godine, što znači da je tek tada ta odluka stupila na snagu. Sud je utvrdio da je izveštaj Administrativnog odbora kojim se utvrđuje prestanak mandata suprotan Zakonu o izboru narodnih poslanika, čime je podnosiocima žalbi povređeno Ustavom SRJ garantovano pravo.

Stvar se komplikovala i time što je na zahtev suda iz Administrativnog odbora Skupštine Srbije u julu dostavljen odgovor na pojedinačne ustavne žalbe 21 poslanika DSS-a u kome je navedeno da protiv pomenutih akata ustavna žalba nije dozvoljena, odnosno, da Savezni ustavni sud nije nadležan da postupa po ovoj žalbi budući da on o ustavnoj žalbi odlučuje samo kada nije obezbeđena druga pravna zaštita.

DSS-ovci tvrde da je taj odgovor pisan a da sednica Administrativnog odbora na kojoj bi se o njemu raspravljalo nije održana i podnose krivičnu prijavu protiv Dragana Šutanovca, koji je u to vreme predsedavao Administrativnim odborom, za falsifikovanje službene isprave.

https://www.vreme.com/vreme/mrtve-duse-zivih-poslanika/

 

Oduzimanje mandata DSS–u

Izlazak DSS-a iz koalicije Predsedništvo DOS-a je pola godine pokušavalo da sankcioniše oduzimanjem mandata poslanicima ove stranke, a onda su svi zažmurili i vratili mandate. Posle jednog incidenta koji su izazvali radikali, pristupilo se kažnjavanju "nedisciplinovanih poslanika", a ciljalo se najviše na poslanike DSS-a koji su bojkotovali rad Skupštine zbog uskraćivanja mogućnosti Vojislavu Koštunici da se obrati poslanicima na kraju rasprave o ustavnoj platformi. Odluku Predsedništva DOS-a (bez DSS-a) da se oduzmu mandati nedisciplinovanim poslanicima sproveo je u delo 11. juna 2002. godine Administrativni odbor Skupštine Srbije, aminovala Republička izborna komisija, a Skupština Srbije primila k znanju. Međutim, na žalbu poslanika DSS-a Savezni ustavni sud je 27. jula tu odluku protumačio kao neustavnu, zbog ugrožavanja pasivnog biračkog prava. Predsedništvo DOS-a, saznavši za tu odluku pre njenog službenog objavljivanja, međutim, istog dana ukida svoju prethodnu odluku i donosi novu – da se DSS isključi iz DOS-a, a mandati svih 45 poslanika ove partije oduzmu. Administrativni odbor i tu odluku sprovodi u delo, a Republička izborna komisija aminuje. To je podrazumevalo da se oduzeti mandati vrate narodnim poslanicima i da se pored toga ostavke koje su neki narodni poslanici u prethodnoj operaciji podneli pod različitim izgovorima, a koje su usvojene, "ponište" i da se njihovi mandati ponovo verifikuju. DSS se na takav postupak ponovo žali Saveznom ustavnom sudu i o čitavom problemu obaveštava OEBS. Savezni ustavni sud je privremenom merom naložio da se obustavi primena tog akta o oduzimanju mandata. Vladajuća većina je na to organizovala harangu protiv vršioca dužnosti predsednika tog suda, uglednog profesora pravnog fakulteta u Novom Sadu dr Momčila Grubača. Savezni ustavni sud je javno protestovao zbog pritiska na sud. Ustavni sud Srbije, koji je zbog sporova u vladajućoj koaliciji do polovine 2002. godine bio nepopunjen i nije imao kvorum za rad, u međuvremenu je konstituisan i posle odluke SUS-a, na inicijativu Narodnog pokreta Otpor, otvorio je raspravu o ustavnosti odredaba Poslovnika Skupštine Srbije na osnovu kojih je postupao Administrativni odbor. Potom je samoinicijativno pokrenuo i proceduru za ocenu ustavnosti člana 88. Zakona o izboru narodnih poslanika, koji predviđa da poslaniku mandat prestaje pre vremena na koje je izabran ako mu prestane članstvo u političkoj stranci ili koaliciji na čijoj je izbornoj listi izabran za poslanika. Ustavni sud Srbije je 1. novembra konstatovao da je Poslovnik Skupštine Srbije u skladu sa Ustavom Srbije, a procedura ispitivanja ustavnosti Zakona o izboru narodnih poslanika još traje. Na tok rasprave o mandatima uticala je i činjenica da je Kancelarija za demokratiju i ljudska prava OEBS-a, na primer, još 26. aprila 2001. preporučila da se ukloni, a ne da se "maštovito" primenjuje i "kreativno nadograđuje" zakon koji sada određuje da će mandat prestati ako izabrani član parlamenta prestane da bude član političke partije ili koalicije na čijoj listi je izabran. Poslanici DSS-a su se, više se i ne zna kako, vratili u Skupštinu posle sastanka Predsedništva DOS-a u Moroviću i sporazuma o zajedničkoj izjavi Koštunice i Đinđića o minimumu saglasnosti (predsednički izbori; Ustavna platforma, srpski ustav, vanredni parlamentarni izbori). Međutim, posle glasanja o budžetu tri poslanika Nove Srbije isključena su iz stranke zbog nepoštovanja partijske instrukcije i NS traži njihove mandate. Takođe, ostalo je otvoreno pitanje mandata pet poslanika Ivkovićevog SNS-a koje traži SPS.

https://www.vreme.com/vreme/deset-scena-iz-narodnog-zivota-u-godini-2002/

 

 

Prema tom pravnom svinjcu, Bodrum je dečja igra.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa ovakvim moralnim gromadama mi zapravo nikad nismo ni imali pravu šansu i 5. oktobar je samo privremeni egzil iz ludila, stvari su u Srbiji konačno (opet) došle na svoje mesto 2012.

 

Mogu misliti kakva bi kuknjava pala (i godinama posle toga padala) da se i desio taj čuveni, nikad dosanjani 6. oktobar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Političar koji je slagao ne treba da se bavi politikom" reče čovek kome je Vučić bolji od  trenutne opozicije. Dvostruki standardi ? Ne postoji političar koji nije lagao, uključujući tu i Đinđića koga mnogi gledaju kroz ružičaste naočare danas. Po toj logici politiku treba zabraniti jer je bez laganja nemoguća, pogotov u državama kao što je Srbija i kao što je to bila za vreme DOS koji kada im se par poslanika razboli nije imao većinu pa se dovijao na razne načine. Isuviše elitistički stav imati a živeti u Srbiji gde mi trenutno nemamo ni demokratiju je po meni život u paralelnom univerzumu.

 

Pajtić je bio poslednja šansa DS da ne propadne. Možete da ga ne volite ali on je imao i harizmu, obrazovan je i elokventan čovek. Afere koje su mu lepili su bile lažne i/ili vrlo tanke. Ok verovatno bi se vremenom pomoću medija pretvorile u "istinite" ali DS-u je tada trebao neko jak na čelu a ne propast sa Šutanovcem koji je najverovantije od početka imao podršku Vučića koji je do tada izbušio stranku uzduž i popreko što se potvrdilo kasnije posle neuspešnog puča u DS u kom je i šutko učestvovao.

 

Po meni tada je Pajtić trebao da ostane na čelu stranke, da izbaci sve ove što ćemo kasnije gledati u procesu uništavanja stranke i da se povuče u momentu kada ga režimski mediji do te mere demonizuju da je nemoguće da nastavi. Tako bi predupredio puč koji je "ekser na kovčegu DS" od kog teško da će se oporaviti u dogledno vreme.

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Laganje je jedno a vršenje protivpravnih dela koja podležu pravnoj odgovornosti nešto sasvim drugo. Niko ne očekuje bezgrešne ljude da nas povedu u bolje sutra ali neki minimum koji bi ti ljudi trebalo da ostvare je da ne krše propise i da odgovaraju pred zakonom kao i svaki običan građanin ako se to desi i dokaže kroz odgovarajući postupak. Ne verujem da je ikome ovde namera da se vraćamo na afere "žutih" nakon što ćemo uskoro ući u 12-u godinu naprednog blata, pomenut je Pajtić jer on nije baš najmerodavniji da palamudi s obzirom da je lično i personalno pravio sprdnju sa parlamentom i meni oni koji ga brane i dan danas za to izgledaju isto kao i svi drugi stranački botovi, samo u drugom dresu. Mene ne zanima da li će nas iz naprednog blata izvaditi DS ili neko treći, ta stranačka imena su samo forma a mene interesuje suština a to je bolji život i vladavina prava. Kao što rekoh u prethodnom postu, veliki broj vajnih DS-ovaca je u međuvremenu promenio dres a bez takvih ni sns ne bi bio ono što je danas.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

https://www.reuters.com/business/energy/eu-give-member-states-authority-halt-russian-gas-imports-ft-2023-12-08/

 

Bitna vest, koja ce direktno delovati na Srbiju. Clanice EU, citaj Bugarska, ce moci da stopiraju protok ruskog gasa ukoliko procene da to predstavlja opasnost za njihovu nacionalnu bezbednost. Juce ni da spomene onu taxu koju su Bugari uveli , znaci nista od ukidanja. 

Ne znam, ja bih sada kontaktirao brata Sija da nam posalje gas avionom, nek vide oni sa zapada sta znaci neutralnost.

Link to comment
Share on other sites

Pajtić nije ništa krivotvorio, koliko se sećam on je samo na konferenciji za štampu branio stav stranke. Onaj ko je te karte i račune od taksija krivotvorio je onaj ko je zakonski odgovoran. PAjtić je tada bio šef odborničke grupe i verovatno je učestvovao u laganju kao i svaki drugi član vladajućih stranaka koji je to branio. Kada je isplivala priča jedan od prvih koji se javno izvnio je bio upravo on. Dakle nikakvo botovanje sa moje strane nego ovde pojedinci vade potpuno benigne situacije koje porede sa Vučićem i time sebi daju za pravo da indirektno podržavaju ovu vlast. Afera je benigna jer je urađena čisto da se ne bi čekalo mesec dana da se svi poslanici vrate na posao, dakle ništa bitno nije izmenjeno sa njom, i vi to sada stavljate u isti ravan sa parizerom.

 

To je upravo ono "svi su isti". Da ste recimo spomenuli afere sa hapšenjem Miloševića, prodajom šećerana ili oduzimanjem poslaničkih mesta DSS koju neko spoemnu pa da i pričamo o gresima bivše vlasti ali uzeti aferu Bodrum kao alibi za bilo šta je odsustvo realnosti kod vas.

 

Edited by Klotzen
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

pomenut je Pajtić jer on nije baš najmerodavniji da palamudi s obzirom da je lično i personalno pravio sprdnju sa parlamentom i meni oni koji ga brane i dan danas za to izgledaju isto kao i svi drugi stranački botovi, samo u drugom dresu.

Pajtić je pomenut klipom u kome objašnjava kako se maltretira njegova porodica zbog njegovih javnih istupa. Šta je Pajtić radio pre 20 godina u parlamentu (a bio je sudski postupak povodom toga u kome on nije bio ni optužen, ni osuđen), je nebitno, onakvom progonu ne bi smeo niko da bude izložen, čak i kad bi se ta vrsta progona mogla dovesti u vezu sa nekim lažnim glasanjem u skupštini. 

 

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kao što rekoh u prethodnom postu, veliki broj vajnih DS-ovaca je u međuvremenu promenio dres a bez takvih ni sns ne bi bio ono što je danas.

Ovo prosto nije tačno. SNS ima jako malo bivših DSovaca, čak i na nižim nivoima. Svako ko priča o preletanjima iz DS u SNS bi morao da pomene i stotine ljudi iz prethodne vlasti (ne samo iz DS) koji su proganjani, pritvarani i kojima je godinama suđeno zbog izmišljenih dela i koji su u 98% slučajeva oslobođeni. Tu je bilo i maltretiranja u vidu pritvaranja "da se ne bi uticalo na svedoke" i tako dalje. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Klotzen said:

Pajtić nije ništa krivotvorio, koliko se sećam on je samo na konferenciji za štampu branio stav stranke. Onaj ko je te karte i račune od taksija krivotvorio je onaj ko je zakonski odgovoran. PAjtić je tada bio šef odborničke grupe i verovatno je učestvovao u laganju kao i svaki drugi član vladajućih stranaka koji je to branio. Kada je isplivala priča jedan od prvih koji se javno izvnio je bio upravo on. Dakle nikakvo botovanje sa moje strane nego ovde pojedinci vade potpuno benigne situacije koje porede sa Vučićem i time sebi daju za pravo da indirektno podržavaju ovu vlast. Afera je benigna jer je urađena čisto da se ne bi čekalo mesec dana da se svi poslanici vrate na posao, dakle ništa bitno nije izmenjeno sa njom, i vi to sada stavljate u isti ravan sa parizerom.

 

To je upravo ono "svi su isti". Da ste recimo spomenuli afere sa hapšenjem Miloševića, prodajom šećerana ili oduzimanjem poslaničkih mesta DSS koju neko spoemnu pa da i pričamo o gresima bivše vlasti ali uzeti aferu Bodrum kao alibi za bilo šta je odsustvo realnosti kod vas.

 

 

Izgleda da nisi pročitao napisano ili imaš ličnu agendu da braniš Pajtića. NIKO NIJE NI POMISLIO A KAMOLI NAPISAO "SVI SU ISTI" NITI POREDIO AFERU BODRUM (I DRUGE DS AFERE, A BILO IH JE) SA OVIM ŠTO OVAJ KARTEL RADI VEĆ 12 GODINA, tako da ti je to klasična podmetačina. Afera nije benigna jer se radi o postupanju u osnovnoj instituciji svake države koje je organ zakonodavne vlasti i predstavništvo naroda. Poslanici znaju unapred kakav je dnevni red u parlamentu pa su mogli more da odlože, a ne da protivpravno nego glasa umesto njih. Ponavljam, ova afera koja nije benigna je prava dečja pesmica u odnosu na ono što radi sns, ali se desila i ne može se pravdati ako želimo bolje društvo. Kao što rekoh, žao mi je Pajtićeve dece koja su doživela verbalna vređanja ali mi je mnogo žalije dece koja, ni kriva ni dužna, trpe mnogo veće gadosti od ove vlasti, neki ostaju bez posla, a neki bogami i bez glave. Nisam siguran da bi mi bilo žao da sutra kad se karte promešaju neko izvređa dete Danila, decu Martinovića, Jovanova ili nekog sličnog majmuna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije DOS dosao na vlast jer je bio sjajan izbor, i tesko bi pao diktator, da se zapad nije umesao-to je bolna cinjenica. Dakle mi kao narod smo inertni(poput ovaca kad ih napadne vuk) i ne znam sta treba da se dogodi da se izazove reakcija mase.

Mislim da bi zuti opstali da nije bilo nekoliko autogolova, medju kojima je bahatost u smislu da su oni akademski gradjani, a prosta Srbija je Toma. I eto, prosti Srbin posla prepotentnog Borisa u neki drugi film. Ma ne zalim ih sekunde, zalim nas, oni su se svi snasli, mnogi od njih su presli u vladajucu partiju, dok mi njihovu nesposobnost placamo preskupo.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Esli said:

Ako kritikuješ Pajtića (posle 20 godina!) zbog Bodruma, ne možeš da ne kritikuješ i Đinđića. Svašta je Đinđić tih godina radio što bi se moglo okarakterisati kao zaobilaženje institucija i pravila, može se reći da je postavio osnovu za ono što su Pajtićevi pomoćnici radili tokom glasanja par meseci posle ubistva Đinđića.

 

Ali stvarno, 2023 . godine opet ta priča "SNS usavršio ono što je DS razvio"... A u ovom slučaju i u mnogim drugima prosto - nije.

 

Govorio sam o konkretnim događajima, u koje spadaju glasanje iz Bodruma i kada je Đinđić preglasan. Pajtić je i dalje aktivan u politici, a Đinđić je mrtav. Što se tiče svinjarija koje je DS patentirao, o tome možemo kasnije.

 

 

2 hours ago, shonke said:

Pa kad kažes da ne želiš da izađeš na izbore, to mu dodje slično, ako smatraš da vlast treba promeniti. Drugi način je jedino na ulici.

Ako ne treba da se menja, isto je dovoljno da ne izađeš.
 

Nije ovde tema moj izlazak na izbore, mada sam o izlasku sam na molbu Koče Popovića i Geronima odgovorio ovako:

 

Quote

Hvala obojici na lepim rečima, a pošto ste i sami ozbiljni forumaši, u ovom trenutku mogu da obećam da ću razmisliti i da bih zaokružio listu Srbija protiv nasilja.

 

 

1 hour ago, erwin said:

 

To možda u nekoj romansiranoj biografiji.

 

U stvarnosti je Đinđić dvaput 2002. protivzakonito oduzimao mandat Koštuničinim poslanicima, da bi im ih kasnije vratio prvi put sud, a drugi put dogovor Koštunice s Đinđićem. Čak je pravljena haranga na v.d.-a predsednika Saveznog ustavnog suda Momčila Grubača zbog toga što nije sudio kako je DOS očekivao. Naravno, RIK je bio potpuno kooperativan s Đinđićem.

 

 

Nije lepo da seckamo tuđe reči jer sam rekao ovako: „Da, čovek je rekao da su njegove ideje preglasane, i to je poštovao. Koliko god takva odluka bila neprijatna, Đinđić je poštovao pravila i nije se ponašao kao da je u džungli.” Hajde da sam napisao deset strana i da se to negde izgubilo, ali kontekst je jasan ako se pogleda ista rečenica.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...