Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Konačno jedan pametan predlog:

 

Vladeta Janković: Ako ovakav zakon prođe, onda opozicija dobija pravo da preduzme nešto drastičnije

 

...

Opozicija bi, naime, prema njegovom mišljenju, trebalo da se ujedini u zahtevu da dobije pet do sedam minuta u svakom dnevniku RTS-a „do poslednjeg četvrtka pred izbore“, i da sama predloži dvoje urednika koji bi taj deo dnevnika uređivali.

To je zahtev na koji će „naprednjačke legije vrisnuti“, uveren je Janković, ali je dodao i da bi, u slučaju da vlast odbije takav predlog, trebalo pribeći još drastičnijim merama.

„To je, po meni, jedna apsolutna blokada ulaska i izlaska iz RTS-a, 24 sata, i da se ta stvar zaoštri do krajnje mere. Bez toga izbori nemaju smisla (…) Ako bi vlast preduzela drastične mere, onda smo već na sasvim drugom terenu. Znam da ovo možda zvuči i opasno, ali ne vidim drugo rešenje“, kazao je Janković.

...

 

Nebitno je šta mislim o politici koju zastupa Janković, ali po ovim pitanjima jeste u pravu. Protesti koji se održavaju petkom i vikendom su odavno postali besmisleni, a pošto su već tražili jednaku zastupljenost u medijima, sada im je poslednja šansa da to učine pre izbora. Organizovanje glupih šetnji koje na režim imaju manje uticaja nego neka roštiljijada je jalov posao i ne shvatam kako im to nije doprlo do sasušenih mozgova. Evo im ideje na tacni, došla je od kandidata za gradonačelnika, pa neka ga poslušaju. Ionako ništa ne mogu da izgube, a mislim da bi im dobit bila veća nego što se čini.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJ_Vasa said:

Konačno jedan pametan predlog:

 

Vladeta Janković: Ako ovakav zakon prođe, onda opozicija dobija pravo da preduzme nešto drastičnije

 

...

Opozicija bi, naime, prema njegovom mišljenju, trebalo da se ujedini u zahtevu da dobije pet do sedam minuta u svakom dnevniku RTS-a „do poslednjeg četvrtka pred izbore“, i da sama predloži dvoje urednika koji bi taj deo dnevnika uređivali.

To je zahtev na koji će „naprednjačke legije vrisnuti“, uveren je Janković, ali je dodao i da bi, u slučaju da vlast odbije takav predlog, trebalo pribeći još drastičnijim merama.

„To je, po meni, jedna apsolutna blokada ulaska i izlaska iz RTS-a, 24 sata, i da se ta stvar zaoštri do krajnje mere. Bez toga izbori nemaju smisla (…) Ako bi vlast preduzela drastične mere, onda smo već na sasvim drugom terenu. Znam da ovo možda zvuči i opasno, ali ne vidim drugo rešenje“, kazao je Janković.

...

 

Nebitno je šta mislim o politici koju zastupa Janković, ali po ovim pitanjima jeste u pravu. Protesti koji se održavaju petkom i vikendom su odavno postali besmisleni, a pošto su već tražili jednaku zastupljenost u medijima, sada im je poslednja šansa da to učine pre izbora. Organizovanje glupih šetnji koje na režim imaju manje uticaja nego neka roštiljijada je jalov posao i ne shvatam kako im to nije doprlo do sasušenih mozgova. Evo im ideje na tacni, došla je od kandidata za gradonačelnika, pa neka ga poslušaju. Ionako ništa ne mogu da izgube, a mislim da bi im dobit bila veća nego što se čini.

 

Ja se slažem da treba pokušati neki drugi, radikalniji pristup, stim što uvek treba da imamo na umu sa kakvim bolesnikom imamo posla, a Vučić to jeste.

Ne zaboravite, da je taj primoravao svoje funkcionere da "štrajkuju glađu" protiv opozicije, kako bi im izbio i taj adut, kao svaki klasični kontraš.

On jako dobro zna da ga ta propagandna mašinerija drži na vlasti i naravno da neće ništa od takvih zahteva ispuniti po bilo koju cenu.

Ne bi me uopšte začudilo, da bi u slučaju takve blokade RTS-a, zaposlenima dostavljao hranu helikopterima, napravio od njih žrtve neviđenog "opozicionog terora", ali i dalje mrvu medijskog prostora ne bi oslobodio.

Kakva god da je opozicija, ona mora da se bori na sve načine koji su joj dostupni, a mi ne treba baš svaki trun u oku da im zameramo, kao da je oko nas demokratija u punom cvatu, a oni ne znaju da iskoriste sve što im se nudi.

Treba uvek uzeti u obzir, da u dikataturama i sličnim despotijama, već samo postojanje opozicije nije mala stvar.

U suprotnom bi mogli recimo za Belorusku opoziciju da kažemo da je nesposobna, jer eto ne mogu već decenijama da skinu Lukašenka sa vlasti.

Realnost je da su oni u stvari pobedili na izborima, ali je diktator potezom pera svoje izborne komisije prekrojio rezultate, a narod koji je izašao na proteste, ugušio surovom silom, opozicionare pohapsio ili su pobegli van zemlje.

U Rusiji je sllično ili još gore, svaki iole ozbiljan opozicioni lider je ili ubijen ili u zatvoru, a oni srećniji su izbegli u emigraciju.

Jedino što ostaje je borba po sistemu malih koraka, rad na terenu i motivisanje ljudi da pobede strah, koji je posebno po unutrašnjosti još uvek veliki.

Osvojiti vlast na lokalu, recimo u Beogradu bila bi i važna simbolična poruka, a sve što se uradi bolje u ostatku Srbije, bio bi samo bonus

Snaga i uticaj sns-a će opadati, ali neće nestati preko noći.

Treba ih mrviti iz dana u dan i u jednom trenutku će se slomiti, po mojoj skromnoj proceni njihov dominantan uticaj će nestati u naredna dva izborna ciklusa...

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJ_Vasa said:

Konačno jedan pametan predlog:

 

Vladeta Janković: Ako ovakav zakon prođe, onda opozicija dobija pravo da preduzme nešto drastičnije

 

...

Opozicija bi, naime, prema njegovom mišljenju, trebalo da se ujedini u zahtevu da dobije pet do sedam minuta u svakom dnevniku RTS-a „do poslednjeg četvrtka pred izbore“, i da sama predloži dvoje urednika koji bi taj deo dnevnika uređivali.

To je zahtev na koji će „naprednjačke legije vrisnuti“, uveren je Janković, ali je dodao i da bi, u slučaju da vlast odbije takav predlog, trebalo pribeći još drastičnijim merama.

„To je, po meni, jedna apsolutna blokada ulaska i izlaska iz RTS-a, 24 sata, i da se ta stvar zaoštri do krajnje mere. Bez toga izbori nemaju smisla (…) Ako bi vlast preduzela drastične mere, onda smo već na sasvim drugom terenu. Znam da ovo možda zvuči i opasno, ali ne vidim drugo rešenje“, kazao je Janković.

...

 

Nebitno je šta mislim o politici koju zastupa Janković, ali po ovim pitanjima jeste u pravu. Protesti koji se održavaju petkom i vikendom su odavno postali besmisleni, a pošto su već tražili jednaku zastupljenost u medijima, sada im je poslednja šansa da to učine pre izbora. Organizovanje glupih šetnji koje na režim imaju manje uticaja nego neka roštiljijada je jalov posao i ne shvatam kako im to nije doprlo do sasušenih mozgova. Evo im ideje na tacni, došla je od kandidata za gradonačelnika, pa neka ga poslušaju. Ionako ništa ne mogu da izgube, a mislim da bi im dobit bila veća nego što se čini.

 

Evo jedan selfquote iz edicije "e sam vam rekao". Jos pre vise od 4 meseca sam pricao o tome. 

 

On 6/10/2023 at 11:41 PM, Kooineeperk said:

Moje razmisljanje je sledece - protesti dok se ne ispune zahtevi i to prevashodno sledeci (uz neke alternativne prihvatljive varijante):

  • Ostavka trenutnog saziva REM-a, da se hitno formira novi saziv koji ce biti 
  • Ukidanje nacionalne frekvencije Pink-u i Happy-u (eventualno moze da ostane nacionalna frekvencija ali da im se zabrani politicki program, ili eventualno da bude strogo kontrolisan i to samo u vidu politickih debata aktera u kome ce srazmerno ucestvovati i pozicija i opozicija uz jasna pravila za ucesnike, kako bi se sprecili nastupi likova poput Orlica koji svaku emisiju sa predstavnicima opozicije obesmisljava - za to bi mogao da bude zaduzen novi saziv REM-a ili da se kreira neko telo, skupstinski odbor, ali 1 clan po politickoj partiji koja je zastupljena u skupstini a ne srazmerno)
  • Smena rukovodstva RTS-a i da vaze ona pravila iznad o politickim debatama.
  • Zabrana rada tabloidima ili im zabraniti da se bave politickim temama do sledecih izbora ili da budu regulisano koliko se postuje Kodeks novinara Srbije i da kazne budu drasticne. Savet za stampu to inace radi, oni su nezavisni, ali ne znam koliko su realni i zaista nezavisni

- Ostavke Min. Policije (Gasic), ostavka dir. BIA (Vulin), odgovornost Vlade i procenjivanje bezbedonosne situacije su po mom misljenju nebitni zahtevi te mogu biti zrtvovani, ne mora se insistirati na njima - prva dva su ionako cisto da se nervira Vucic, a treci nece nista doneti iako se desi u ovom sazivu skupstine. To ce inako novim izborima da se resi. 

 

Zatim, da se protesti, ukoliko se ne ispune barem ova 4 prva zahteva i dogovori okvirni termin novih izbora, preusmere sa okupljanja i setanja, na konkretne ali mirne opstrukcije funkcionisanja drzavnih sluzbi i infrastrukture - Vlade, ministarstava, RTS-a, REM-a, saobracajnica sa akcentom na one medjunarodno bitne (autoput, zeleznica, aerodrum...). 

 

 

Kada se one 4 prve stavke ispune, tek onda se moze pricati o Izborima. I to tako da se pre izbora:

  • opozicija dogovori da ide sa jednom listom (bez desnicarskih opcija koje ne ucestvuju na protestu - dakle nista DSS, Zavetnici, POKS, pa ni Dveri iako je Bosko Obradovic par puta podrzao proteste i vidjen je na njima). Imalo bi smisla izaci u sirokoj koloni poput SSP + DS + NDB + Zajedno + Pokret za preokret + PSG + NS + SRCE (Srbija Centar, Zdravko Ponos) + manjine + organizacije koje ucestvuju u protestima ako imaju sklonosti da udju u skupstinu (tipa sindikat Sloga, ekoloske organizacije, aktivisti i slicno). 
  • jos jednom srede biracki spiskovi (sada imamo i popis stanovnistva pa moze da se uporedi)
  • da se ogranici budzet za politicke kampanje (kao u americkoj kosarci, salary cap, pa ko hoce vise mora da plati debeli "porez na prekoracenje")
  • da svaka televizija ne sme da ima vise od x% politickog programa koji je zakupljen (ne znam koliko x treba da bude, nisam ekspert, ali ne sme da bude toga vise od neplacenog programa u kome jednako ucestvuju svi akteri izbora, a pozeljno je da placenog bude minimalno moguce). To sve da vazi i za nacionalne televizije kao i lokalne. 
  • Cenzus da se vrati na 5% jer smatram da je nepotrebno smanjen i da neke opcije treba da odu u zaborav... 

 

Mozda su neke stvari i nerealne, nisam nikakav politicki ili drustveni ekspert niti znam sta je izvodljivo a sta ne, ovo je samo neko moje razmisljanje, na koji nacin moze da dodje do promena ne samo vlasti nego pre svega politickog sistema. 

 

 

 

On 6/12/2023 at 11:26 AM, Kooineeperk said:

Ne bih to nazvao light blokadama, ko je jos u vladi petkom uvece? Ajde pojavljivanje ispred RTSa mozda i jeste light blokada... ali, nazalost, mora to ozbiljnije. Izbegavam da kazem "radikalnije". 

 

Ja sam par strana unazad predlagao blokiranje institucija (Vlada, Ministarstva, REM, RTS...) ali to mora u neko radno vreme sto ogrnicava broj ljudi koji to mogu, pa mi je zato delovalo dobro kao opcija zaustaviti saobracajnice jer to mozes i uvece i vikendom a da ima dobar efekat. Kao sto kazes, mislim da bi to bila znacajna destabilizacija rezima/drzave. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, knight rider said:

 

Ja se slažem da treba pokušati neki drugi, radikalniji pristup, stim što uvek treba da imamo na umu sa kakvim bolesnikom imamo posla, a Vučić to jeste.

Ne zaboravite, da je taj primoravao svoje funkcionere da "štrajkuju glađu" protiv opozicije, kako bi im izbio i taj adut, kao svaki klasični kontraš.

On jako dobro zna da ga ta propagandna mašinerija drži na vlasti i naravno da neće ništa od takvih zahteva ispuniti po bilo koju cenu.

Ne bi me uopšte začudilo, da bi u slučaju takve blokade RTS-a, zaposlenima dostavljao hranu helikopterima, napravio od njih žrtve neviđenog "opozicionog terora", ali i dalje mrvu medijskog prostora ne bi oslobodio.

Kakva god da je opozicija, ona mora da se bori na sve načine koji su joj dostupni, a mi ne treba baš svaki trun u oku da im zameramo, kao da je oko nas demokratija u punom cvatu, a oni ne znaju da iskoriste sve što im se nudi.

Treba uvek uzeti u obzir, da u dikataturama i sličnim despotijama, već samo postojanje opozicije nije mala stvar.

U suprotnom bi mogli recimo za Belorusku opoziciju da kažemo da je nesposobna, jer eto ne mogu već decenijama da skinu Lukašenka sa vlasti.

Realnost je da su oni u stvari pobedili na izborima, ali je diktator potezom pera svoje izborne komisije prekrojio rezultate, a narod koji je izašao na proteste, ugušio surovom silom, opozicionare pohapsio ili su pobegli van zemlje.

U Rusiji je sllično ili još gore, svaki iole ozbiljan opozicioni lider je ili ubijen ili u zatvoru, a oni srećniji su izbegli u emigraciju.

Jedino što ostaje je borba po sistemu malih koraka, rad na terenu i motivisanje ljudi da pobede strah, koji je posebno po unutrašnjosti još uvek veliki.

Osvojiti vlast na lokalu, recimo u Beogradu bila bi i važna simbolična poruka, a sve što se uradi bolje u ostatku Srbije, bio bi samo bonus

Snaga i uticaj sns-a će opadati, ali neće nestati preko noći.

Treba ih mrviti iz dana u dan i u jednom trenutku će se slomiti, po mojoj skromnoj proceni njihov dominantan uticaj će nestati u naredna dva izborna ciklusa...

 

Pa ima tu mogućnosti koliko hoćeš – Otpor je imao akcije šaljivog karaktera, kao npr. kada su rektora tražili po kafanama ili u parku ispred Ekonomskog fakulteta, može se organizovati masovno trolovanje ili spamovanje bilo koje institucije, a blokada PTC-a takođe može da se organizuje na sto načina. I neka slobodno od njih pravi žrtve jer oni koji u to veruju ionako nisu glasači opozicije. Ti sa niskim IQ će verovati i kada im se kaže da je otvoren kosmodrom u Pizdincima, tako da šteta ne postoji.

 

Ovde ne bih poredio belorusku opoziciju, čije pripadnike hapse i ubijaju, sa ovom gomilom idiota i kretena koji ne uspevaju ništa da urade ni kada im se servira na tacni. Počeli su sinhronizaovano, imali su dosta ljudi na ulici, ali su veoma brzo upropastili sve što se može upropastiti. Nisu se setili ni da se popnu na govornicu koliko do juče, iako su mogli da imaju višemesečnu izbornu kampanju na otvorenom, a samim tim i mogućnost da steknu još više pristalica. Jedan od retkih pametnih poteza je bila upravo blokada PTC-a, kada su se urednici malo ukakili i bilo je vesti o protestu. Onda su počeli sa besciljnim šetnjama koje nisu dale i ne daju rezultate, glupim akcijama kao što je šetnja do Pinka čijeg je vlasnika zabolelo uvo i još im se u lice smejao. Još gluplje im je blokiranje Gazele jer su time samo sprečili građane koji putuju od tačke A do tačke B da se brzo i lako prevezu, a turske i bugarske kamiondžije, turisti kao i gastarbajteri sa celog Balkana su im se sigurno naspominjali porodice. Nažalost, ni pomenuti građani, kamiondžije, gastarbajteri i turisti im baš i nisu neka adresa za ispunjavanje zahteva protesta. Uspeli su i da naprave skupštinsku verziju Zadruge na TV, pa će im posle đavo biti kriv ako neopredeljeni pomisle kako su svi isti.

 

Ovoga puta mislim da su čak i veće šanse da osvoje vlast u Beogradu nego ranije, naročito ako dr Gangula ostane kandidat za gradonačelnika. Ipak, morali bi malo da obrate pažnju i na Novi Sad, Niš, Valjevo, Šabac, Užice, Kraljevo, Čačak, Kragujevac i ostale veće gradove jer će u onim gde se svi poznaju ionako pobediti neki lokalni šerifi.

 

U pravu si 200% da ih treba mrviti iz dana u dan, ali mi se čini da su pokušaji da se to uradi mlaki, besciljni, nemušti i tupavi.

 

2 hours ago, Kooineeperk said:

 

Evo jedan selfquote iz edicije "e sam vam rekao". Jos pre vise od 4 meseca sam pricao o tome. 

 

 

 

Znam, imao sam i ja slične primedbe, kao npr. ovde ili ovde, kao i na još nekoliko mesta ali me mrzi da kopam. Bilo je još sličnih predloga, a suština je ista – od rekreativnih aktivnosti subotom uveče nema ništa, što važi i za svaku ostalu aktivnost koja ne pogađa onoga od koga se nešto zahteva. Od svih mogućih zahteva nije ispunjen nijedan, a kao odgovor na neispunjenje se nudi šetkanje subotom uveče.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/355656/VIDEO-Novi-napad-na-Crni-ovan-najcesce-vandalizovan-lokal-u-Novom-Sadu.html?fbclid=PAAaZuqQCq5sZFlltH93AYs_BZ1jb65upCRsgHEIbekjISz6oS5aLEDCV453s

 

Više sam i ja dosadan sa Ovnom. Samo u ovoj godini 5. napad... 

 

Nego, igrao sam utakmicu u Petrovaradinu u hali. Ide muzika sa razglasa dok traje zagrevanje, kad samo odjednom "prekid programa" i kreće:

"izgradili smo XYkm puteva, X mostova, Z bolnica, itd., itd... Jebote koja jadnost, nisam mogao da verujem. 

 

Malo skačem sa jedne na drugu temu, al' videh sad kod mojih reportažu na n1 u vezi sa ovim:

https://n1info.rs/vesti/kraljevacki-naprednjaci-kampanju-vode-pod-satorima/

Pa se setih što mi je drugar iz Sremske Kamenica rekao da im je skoro bila seoska slava, na stadionu, Baja Mali Knindža pevao, sve bilo besplatno, a svečani govor održao Vučević...

 

Bukvalno mi se gadimo. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uvrnuto said:

Nego, igrao sam utakmicu u Petrovaradinu u hali. Ide muzika sa razglasa dok traje zagrevanje, kad samo odjednom "prekid programa" i kreće:

"izgradili smo XYkm puteva, X mostova, Z bolnica, itd., itd... Jebote koja jadnost, nisam mogao da verujem. 

Mozda je radio 🙂 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, uvrnuto said:

Nego, igrao sam utakmicu u Petrovaradinu u hali. Ide muzika sa razglasa dok traje zagrevanje, kad samo odjednom "prekid programa" i kreće:

"izgradili smo XYkm puteva, X mostova, Z bolnica, itd., itd... Jebote koja jadnost, nisam mogao da verujem. 

 

Podsetio si me na svežu anegdotu koju sam danas čuo od jednog prijatelja. Dotični prijatelj je u subotu došao kući posle pijace, a žena mu je rekla da ga je tražio komšija penzioner i zamolio da mu pogleda ruter i smart box jer televizija ne radi, a već je propustio neku utakmicu. Prijatelj odlazi kod komšije, sređuje problem i komšija penzioner se zahvaljuje, pali televizor i sav srećan prebacuje na RTS da bi gledao otvaranje puta od Šapca do Rume. Sav zahvalan nudi prijatelju kafu i poziva ga da zajedno gledaju 'kako Vučić gradi puteve' jer to mnogo voli da gleda. Prijatelj se zahvaljuje, kaže da nije završio nabavke i izlazi iz komšijinog stana sav zblanut.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

Zvonio mi neki klinac, jedva 18 godina, drŽi neki spisak, ja bunovan, siguran glas komšija, za naš esenes. Bezveze, prso sam i sad mi je polukrivo.

 

Zvonili su nedavno i kod komšije koji redovno ide na proteste. Ne znam kako su izgledali jer sam ionako izlazio iz stana, ali mislim da je ceo ulaz čuo kako im komšija spominje bliske članove porodice.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

Malo skačem sa jedne na drugu temu, al' videh sad kod mojih reportažu na n1 u vezi sa ovim:

https://n1info.rs/vesti/kraljevacki-naprednjaci-kampanju-vode-pod-satorima/

Pa se setih što mi je drugar iz Sremske Kamenica rekao da im je skoro bila seoska slava, na stadionu, Baja Mali Knindža pevao, sve bilo besplatno, a svečani govor održao Vučević...

 

Bukvalno mi se gadimo. 

 

Opet dopuna: Šatra, vo na ražnju i ogromna Vučićeva slika: SNS „narodnim veseljima“ krenuo u kampanju

 

Izgleda da se ovo proširilo. Jeste da je sramota što ovo finansiraju javna preduzeća, ali je još veći problem što u iščašenom društvu to i uspeva. Dr Puzigaća je definitivno u pravu po nekim pitanjima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, freethrow said:

Zvonio mi neki klinac, jedva 18 godina, drŽi neki spisak, ja bunovan, siguran glas komšija, za naš esenes. Bezveze, prso sam i sad mi je polukrivo.

 

Pa neka si prso. Ja sa 18-19 sam bio u ratu. Ovaj nosa nekakve spiskove i smara ljude ovim glupostima. Ako nije mentalno zaostao, ko ga j...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uvrnuto said:

... 

 

Nego, igrao sam utakmicu u Petrovaradinu u hali. Ide muzika sa razglasa dok traje zagrevanje, kad samo odjednom "prekid programa" i kreće:

"izgradili smo XYkm puteva, X mostova, Z bolnica, itd., itd... Jebote koja jadnost, nisam mogao da verujem. 

 

Malo skačem sa jedne na drugu temu, al' videh sad kod mojih reportažu na n1 u vezi sa ovim:

https://n1info.rs/vesti/kraljevacki-naprednjaci-kampanju-vode-pod-satorima/

Pa se setih što mi je drugar iz Sremske Kamenica rekao da im je skoro bila seoska slava, na stadionu, Baja Mali Knindža pevao, sve bilo besplatno, a svečani govor održao Vučević...

 

Bukvalno mi se gadimo. 

 

Mora Prvi Aca Srbije negde da vezba, nece se rad "Moderacija u sportu" sam napisati za kolokvijum.

Je l` bi radije da si cuo sa razglasa onog drugog Acu:

"Na teren izlazi Uvrnuto, cija je prababa Juca stidljivo posmatrala kroz kibicfenster njegovog pradedu Sacu dok je kicoski fitiljio brcice ispred svoje berberske radnje na glavnom soru...."?

:lala2:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deez nuts. said:

e87525e6f7b6f33f2aeec83810f0863c.jpg

DNOvosti.

Najveci fasisticki gu3obris, gori i od informera i alo-a. 

12 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Opet dopuna: Šatra, vo na ražnju i ogromna Vučićeva slika: SNS „narodnim veseljima“ krenuo u kampanju

 

Izgleda da se ovo proširilo. Jeste da je sramota što ovo finansiraju javna preduzeća, ali je još veći problem što u iščašenom društvu to i uspeva. Dr Puzigaća je definitivno u pravu po nekim pitanjima.

Samozarobljeni obrnutorobinzonovski anticivilizacijski palancani, za koje je svaka promena ''prEtisak'' i ''udar na njihov iNdetitet''. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...