Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

13 hours ago, bohumilo said:

Opozicija se smeje grotesknom Vodvilju Sa Salamom (koji i jeste smešan, a ovaj addendum - Ne samo da je pojeo svoju polovinu, nego i moju četvrtinu - je još urnebesniji..."takvog opštenarodnog čoveka ste našli da blatite"), ali nisu u stanju da artikulišu u čemu je tačno problem sa tim? "Salama nije zdrava", "Siromašni ljudi jedu salamu a mi im se smejemo jer su siromašni", "30 artikala je malo, trebalo je sniziti cenu još mnogo više" i slično su sve redom argumenti koji ne preporučuju nekoga za svetsko prvenstvo u ekonomskoj pismenosti, perceptivnosti, razložlosti - ili predstavljanju ikakve alternative režimu.

 

 

Jer, dok traje Vodvilj Sa Salamom, kome se čovek može i nasmejati, režim sprovodi jednu mnogo manje smešnu ali dugoročno mnogo pogubniju politiku, koja na fundamentalnom nivou razara i onako jadno institicionalno i kulturološko tkivo Srbije. Naime, NBS je, izlazeći debelo izvan svog ustavnog i zakonskog okvira, odlučila da kao pijana boljševička rulja grune nogom u vrata i upadne u teritoriju privatnih dužničko-poverilačkih odnosa (koji su već regulisani zakonom ove države!) i prepravi VEĆ POTPISANE ugovore, vršeći ilegalni transfer/ pljačku jedne ugovorne strane u korist druge.

 

Oni su to pokušali da obrazlože "očuvanjem sigurnosti bankarskog sistema", nazivaju ga orvelosvkim terminima poput "ograničavanje kamatnih stopa" (jer, je li tako, oni su isto "banka", kamatne stope imaju nekakve veze sa bankama, pa ovo što rade nije toliko neobično i izvanredno) - ali ovo nije ništa od toga, već šinjel i čizma razvaljuju vrata - kao najduža srpska tradicija - i to ne samo od ugovornih strana, već najpre od srpske pravne države i institucionalnalnog konteksta.

 

Naravno, kratkoročnu korist će imati dužnici, korisnici stambenih kredita - koji su već sami po sebi daleko od nekakve socijalno ugrožene kategorije (na koncu, imaju stan kome je cena porasla) - a ceh će platiti svi ostali građana, među kojima su mnogi daleko siromašniji i ugroženiji i bez stana. Kako kroz povećanje cena drugih bankarskih usluga i budućih stambenih kredita, tako i kroz opšte opadanje konkurentnosti u finansijskom sistemu Srbije, kroz rast nivoa kamatnih stopa (tj. opadanje investicija i sve što to sa sobom povlači kroz celu ekonomiju i civilizaciju) - zahvaljujući porastu cene poslovanja koju izaziva neizvesnost od proizvoljne pojave šinjela i čizme pred vratima.

 

Nedavno sam pisao na drugoj temi o uticaju kulture koja je proizvela studente koji u Srebrenici govore "neka smo vas i opet ćemo" na nivo kamatnih stopa. Ovo je još jedna njena manifestacija. Opozicija naravno ne samo da nema ništa protiv ovoga, niti razume zašto je problematično, nego pokušava da ONA bude ta koja će pojesti još četvrtinu hleba sa salamom - znajući dobro da je antikapitalizam najdominantnija politička ideologija u Srbiji:

 

Potpredsednika Stranke slobode i pravde Dušan Nikezić danas je ocenio da je trebalo da Narodna banka Srbije (NBS) ograniči kamate i na keš kredite, a ne samo na stambene kredite.

 

Kako oni da kažu nešto protiv ovog razbojništva, pa posle da ih zezaju u skupštini i u Informeru da su stali na stranu "zlih banaka" umesto na stranu "naroda"? Međutim, kada su to pravila igre i teren na kome se ona odigrava, kada je takmičenje u tome ko će pojesti dodatnu četvrtinu, onda će Vodvilj Sa Salamom nužno biti najtraženiji komad, i onaj ko ga najbolje izvodi nužno iznova i iznova dobijati ulogu...

 


Videćemo da li će ova odluka moći da bude osporena pred nekim sudom, ili je ono upadanje Đukinih bakljaša u privatne zgrade i skakanje ljudima po glavama jedini modus operandi svake institucije u Srbiji.

 

Iako se fundamentalno slažem sa ovim stavom i principom slobode ugovaranja koji je na ovaj način populistički, kako samo naša država to ume, bačen pod voz (i to bez obzira što ću kao korisnik stambenog kredita osetiti neki benefit od ove intervencionističke mere na prvu loptu) - ne brini ti za naše dobre banke, nit je ovo urađeno bez dogovora sa njima, niti će one iz cele priče izaći kratkih rukava, što kroz pumpanje cene ostalih bankarskih usluga u vezi sa kojima se korisnik ništa ne pita, što kroz porast tražnje za stambenim kreditima usled veštačkog ograničenja kamatnih stopa. Takođe, puna sloboda ugovaranja postoji samo onda kada su obe ugovorne strane ekonomski podjednake ili barem približne, što u odnosu banke i korisnika kredita (posebno kad je reč o fizičkim licima) nikada nije slučaj, već je reč o uzmi ili ostavi formularnim ugovorima koji korisniku nude uslove približnije afričkim kamatnim stopama nego onima u uređenom svetu (mada mi de facto tom svetu odavno ne pripadamo). 

 

Dakle, pod jedan - slažem se da je ovakav državni intervencionizam duboko protivan postulatima pravne države i slobodnog tržišta, ali pod dva - uslovi igre u startu nisu bili pravični i nisam siguran da u tom odnosu Tajsona i nekog rahitičnog žgoljavka opet Tajson neće izvući korist s obzirom da njegova usluga sad postaje atraktivnija i dostupnija novim rahitičnim žgoljavcima. Barem privremeno, dok mečka ponovo ne zaigra pred vratima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MilošVB said:

Mislim da je vlasnik Gomexa bio pri vrhu liste Pokreta slobodnih građana na prošlim izborima.

 

2020. kad su izašli samostalno bio je treći na listi, iza Sergeja i Grbovića. 2022. nije bio na zajedničkoj listi sa Đilasom, Jeremićem, DS-om i ostalima.

https://www.rik.parlament.gov.rs/extfile/sr/7831/14. Izborna lista SERGEJ TRIFUNOVIC - POKRET SLOBODNIH GRADJANA - sajt.doc

https://www.rik.parlament.gov.rs/extfile/sr/files/additionalDocuments/999/03/5. MARINIKA TEPIC - UJEDINJENI ZA POBEDU SRBIJE - za sajt.docx

 

To je ovaj lik:

https://pokretslobodnih.rs/politicki-savet/goran-kovacevic/

 

Kaže da je sad manjinski vlasnik, većinski je neki fond:

https://n1info.rs/biznis/goran-kovacevic-prodali-smo-vecinski-udeo-prodavnica-gomex/

Edited by erwin
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Još uvek postoje ljudi sa integritetom
 

Pitanje je da li su i ti Milenkovici i Mitici za ulazak u EU, NATO, WTO, sankcije ruZiji, prava LGBT i NVO ili su i oni u fazonu ''sedecemo na XYZ stolica'' , ''ne damo ________'' i slicno. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Geronimo said:

Sve je manje bitno ko je za sta... Ako se ne slozimo bar oko toga za sta nismo, to za sta jesmo bice/jeste nebitno u sirom kontekstu...

Ne moze se protiv vucica sa Sundjer Bobom, Miloch le français-om, SS Kravetnicom, Ljoticem iz Cacka i jos nekim neuZralcima koji imaju razumevanja za ovakve zveri:

 

spacer.png

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FrediB said:

Ne moze se protiv vucica sa Sundjer Bobom, Miloch le français-om, SS Kravetnicom, Ljoticem iz Cacka i jos nekim neuZralcima koji imaju razumevanja za ovakve zveri:

 

A ko je fini gospodin sa Tnjitera koji viče 'Allahu akbar'! Ako je rešio da se digne u vazduh, poštujem njegovo pravo da izrazi sopstveno opredeljenje.

 

Vidim da voli i članove porodice Kadirov, ali se čini da je psetance koje se odaziva na ime Ramzan popilo šolju nekog čudnog čaja.

Edited by DJ_Vasa
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se smorih objasnjavajuci prijateljima da je clanstvo u EU bitnije od srca Srbije zbog ovih svinjarija:

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/352736/Krastavci-iz-Srbije-namenjeni-Sloveniji-vraceni-sa-granice-zbog-previse-fungicida.html

 

Ne shvataju da dok god ne budemo deo unije ovo ce biti normalno. Pri tome niko od njih da se zapita pa majku mu ako ovoliko truju ono sto ide za izvoz sta tek rade sa onim sto nama prodaju.

 

Inace do skoro sam bio u fazonu kupuj domace cisto zbog ekonomije. Pa sam kupio domace kisele krastavce a mogao sam kupiti hrvatske. Idea prodavnica. I sad cu kupovati hrvatske barem su dokazali da imaju fitosantiranu inspekciju mi to na papiru imamo u realnosti jok, kao i ostalo u Vuciclandu i tu se pitaju ovakvi likovi:

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, FrediB said:

Pitanje je da li su i ti Milenkovici i Mitici za ulazak u EU, NATO, WTO, sankcije ruZiji, prava LGBT i NVO ili su i oni u fazonu ''sedecemo na XYZ stolica'' , ''ne damo ________'' i slicno. 

U super, ništa Jovanjica, Krušik, Stanika Gligorijević, Oliver Ivanović, Savamala, PKB, izgubljena lična karta Andreja, stanovi u Bugarskoj, doktorati, Jutka, Lučani, paljenje kuće novinara, poslovi Kisić, Brnabić, Đukini huligani, ucene radnika za glasanje, REM, poklanjanje zemlje Arapima, starlete u Skupštini, helikopter, sumnjive agencije za izvlačenje para iz budžeta, Vulin, Bata Gašić, naučnik Željko Mitrović i njegov lek za Coronu, Željko Mitrović i nanogica njegovom sinu za ubijenu devojku na pešačkom, aflatoksin, zatrovano voće i povrće vraćeno sa granice, nepotizam, kradja, korupcija, tenderi sa samo jednim učednikom, helikopterske pare....sve smo rešili. Prvo se čisti svoje dvorište, a ne ulazi se u NATO, EU gde god sa septičkom jamom na ledjima i saadržajem iste po džepovima.  Sve i da hoćemo, oni nas neće...sve dok ne amputiramo bolesno tkivo. Bolesne kompezacije ne dolaze u obzir. Ne prihvataju oni....

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Iako se fundamentalno slažem sa ovim stavom i principom slobode ugovaranja koji je na ovaj način populistički, kako samo naša država to ume, bačen pod voz (i to bez obzira što ću kao korisnik stambenog kredita osetiti neki benefit od ove intervencionističke mere na prvu loptu) - ne brini ti za naše dobre banke, nit je ovo urađeno bez dogovora sa njima, niti će one iz cele priče izaći kratkih rukava, što kroz pumpanje cene ostalih bankarskih usluga u vezi sa kojima se korisnik ništa ne pita, što kroz porast tražnje za stambenim kreditima usled veštačkog ograničenja kamatnih stopa. Takođe, puna sloboda ugovaranja postoji samo onda kada su obe ugovorne strane ekonomski podjednake ili barem približne, što u odnosu banke i korisnika kredita (posebno kad je reč o fizičkim licima) nikada nije slučaj, već je reč o uzmi ili ostavi formularnim ugovorima koji korisniku nude uslove približnije afričkim kamatnim stopama nego onima u uređenom svetu (mada mi de facto tom svetu odavno ne pripadamo). 

Ja sam hteo da istaknem poentu da je ovde napravljen teži prekršaj od "ograničavanja slobode ugovaranja", ili ograničenja visine kamatnih stopa u Srbiji (iako NBS to pokušava tako da predstavi). Da je, recimo, skupština donela zakon da ograniči buduće kamatne stope, to bi bila druga priča. Takva odluka bi po meni bila duboko pogrešna, štetna, pa i nemoralna, ali bih je smatrao legitimnom, i svakakao je ne bih upoređivao sa delovanjem pijane boljševičke rulje. 

 

Ali ovde nije to slučaj! Ovde se radi o tome da je uprava jedne državne institucije (nekoliko birokrata koji sede gore) odlučila da preinači ugovore - opet ću upotrebiti velika slova - KOJI SU VEĆ POTPISANI I AKTIVNI i koji su u punom saglasju sa važećim zakonima Srbije. Uprava NBS-a nema prvenstvo nad obligacionim pravom ove države, nema pravo da preinačuje zakonite ugovore između privatnh aktera, to što je slučajno jedna od ugovornih strana banka je potpuno irelevantno.

 

Naravno da su kamatne stope jednake Afričkim - zašto bi bile drugačije kada je i institucionalni ambijent takav? U kamatnim stopama je, između ostalog, direktno reflektovana ne samo sigurnost investicije već i sigurnost poštovanja ugovara, efikasnost mehanizama za njihovo ostvarivanje, jedan opšti kulturološki nivo poštovanja pravila, dogovora, ugovora, društvenog poverenja itd...Kada se za 10 ili 20 godina opet neko bude žalio kako mu u korejskoj firmi ne dozvoljavaju da ide u wc kada hoće, treba ga podsetiti i na ovaj banditizam i njegov uticaj na nivo budućih investicija i na ostale stvari koje sam pomenuo iznad.

 

  

12 hours ago, Chaos Is Me said:

niti će one iz cele priče izaći kratkih rukava, što kroz pumpanje cene ostalih bankarskih usluga u vezi sa kojima se korisnik ništa ne pita, što kroz porast tražnje za stambenim kreditima usled veštačkog ograničenja kamatnih stopa...opet Tajson neće izvući korist s obzirom da njegova usluga sad postaje atraktivnija i dostupnija novim rahitičnim žgoljavcima. 

Neće moći na taj način da nadoknade gubitke (tj. ne u potpunosti), jer kada bi to bilo tačno oni bi SAMI preduzeli takve mere i povećali svoj profit, ne bi čekali da im NBS to naredi. Dakle, sami bi smanjili kamatne stope kada bi posledičnim povećanjem tražnje za kreditima (ili povećanjem cena drugih usluga) mogli da zarade više nego što izgube od tog smanjenja kamata.

 

 

12 hours ago, Chaos Is Me said:

Takođe, puna sloboda ugovaranja postoji samo onda kada su obe ugovorne strane ekonomski podjednake ili barem približne, što u odnosu banke i korisnika kredita (posebno kad je reč o fizičkim licima) nikada nije slučaj, već je reč o uzmi ili ostavi formularnim ugovorima

Sloboda ugovaranja (i trgovanja) znači da svako može da odustane kada god hoće i zbog čega god hoće i da zbog toga ne trpi nakakvo kršenje svojih prava, nikakvo nasilje,  krađu ili pretnje. Ja mogu slobodno sa Eplom da ugovaram neki posao, i svako razume šta to znači, iako je to najveća kompanija na svetu čija ekonomska moć je potpuno neuporediva sa mojom.

 

Kao što je, uostalom, i kupovina njihovog telefona svojevrstan ugovor, gde vi dajete 1000 evra a oni se obavezuju da će telefon raditi to i to, tako i tako, i da ako slučajno ne bude radio dobijate drugi ili pare nazad. To je takođe, kao i "kupovina" generičkog kredita u banci, "uzmi ili ostavi" tip ugovora (čak i mnogo više nego u banci), ali to ne znači da on nije slobodno formiran* već da je to efikasniji i jeftiniji način za prodaju takvih stvari, jer niti postoji tehničko znanje kupaca niti zainteresovanost da to plate (takav proizvod bi bio mnogo skuplji) da svaki kupac vodi debatu oko konstrukcije svakog delića pojedinačnog Ajfona ili svakog slova kreditnog ugovora. A ako ste baš zainteresovani i ako imate znanja da ulazite u detalje konstrukcije kredita ili Ajfona, ne samo da će vas tamo neko rado primiti i vaše sugestije za poboljšanje njihovog proizvoda usvojiti ako su dobre, već će vas verovatno i zaposlitii u banci ili Eplu i debelo platiti.


Na posletku, trgovina nije boks meč već - ukoliko je osiguran uslov dobrovoljnosti/slobode odustajanja - obostrano benefitna interakcije, od koje OBE STRANE profitiraju. 

 

 

* niti da kupci ne utiču na ugovor: svaki delić Ajfona i slovo u generičkom ugovoru o kreditu je diktirano odlukama kupaca o tome da li hoće "da uzmu ili da ostave" proizvod napravljen na taj način i po toj ceni, tj koliko takvih i takvih kredita i Ajfona može da se proda.

 

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 hour ago, MeanMachine said:

Inace do skoro sam bio u fazonu kupuj domace cisto zbog ekonomije. Pa sam kupio domace kisele krastavce a mogao sam kupiti hrvatske.

Time ništa nisi pomogao srpskoj ekonomiji, naprotiv. Tvoj novac (koliko košta strani krastavac) je ostao u zemlji ali je tegla krastavaca ostala van zemlje, iako je za srpsku ekonomiju bolja konfiguracija "tvoj novac vani a tegla krastavaca unutra". Zašto je to bolje, kako to znam? Pa direktno iz tvog svedočenja da si kupio domaći, skuplji i/ili lošiji proizvod iako više preferiraš strani - a ti i tvoje blagostanje ste podjednako deo "domaće ekonomije" kao i svaki drugi građanin.

 

Ali ne samo to, nisi ti pomogao domaćem proizvođaču krastavaca na uštrb stranog proizvođača krastvaca, već na uštrb domaćeg proizvođača hleba, vina, muzike, softvera (ili domaćeg korisnika stambenog kredita koji bi imao malo manju ratu) kojima bi se prelilo marginalno više resursa, koje je ovako izlicitirao i ka sebi preusmerio domaći proizvođač krastavaca - (neopravdano) zahvaljujući i tvom novcu...

 

p.s. Naravno, ne treba ni pominjati da cela računica pada u vodu ako si zaista našao da je domaći krastavac zbilja najoptimalniji izbor za tebi, ali to onda nije "kupujmo domaće", nego kupujem šta je za mene najbolje (kako i treba da bude)...

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ters said:

 

Nije to tako loše, samo se preteruje sa tim kultom zastave na Zapadnom Balkanu. Mislim da prepisiju malo više, nego što treba, ali osim što malo više potencira na pripadnost državi, ne narušava i ne provocira ničiji integritet. Ne znam da li si bio nekad u Albaniji ? Pa tamo samo na hleba što ne utiskuju dvoglavog orla....gde god odem, donosim one magnetiće za frižider(mogu da ti postavim ovde kolekciju :s_d:), a frižider golem,e a u Draču nisam hteo iz tog razloga da kupim. Ne što mi smeta albanski orao, nego što estetski utiče da taj magnetić izgleda krndeljski.

 

spacer.png

 

Na uvoznim stvarima nema, fala Bogu...kao na ovom pivu iz Srbije....:whistling:  inače najbolje pivo koje možete tamo da popijete...

 

spacer.png

 

Ovo je samo trošenje vremena i novaca....sva sreća nije skupo. Inače, ništa nije skupo u Albaniji...

 

spacer.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2023 at 5:50 PM, FrediB said:

Ne moze se protiv vucica sa Sundjer Bobom, Miloch le français-om, SS Kravetnicom, Ljoticem iz Cacka i jos nekim neuZralcima koji imaju razumevanja za ovakve zveri:

 

Zapravo moze i mora, to je jedini nacin, a ti slobodno mozes i dalje da podrzavas razgradnju drzave, razuma i demokratije u ovoj zemlji - sta te kosta, ionako si navijac svoje opcije, potpuno izolovan od onoga sto se radi ovde.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, MeanMachine said:

Ja se smorih objasnjavajuci prijateljima da je clanstvo u EU bitnije od srca Srbije zbog ovih svinjarija:

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/352736/Krastavci-iz-Srbije-namenjeni-Sloveniji-vraceni-sa-granice-zbog-previse-fungicida.html

 

Ne shvataju da dok god ne budemo deo unije ovo ce biti normalno. Pri tome niko od njih da se zapita pa majku mu ako ovoliko truju ono sto ide za izvoz sta tek rade sa onim sto nama prodaju.

 

Inace do skoro sam bio u fazonu kupuj domace cisto zbog ekonomije. Pa sam kupio domace kisele krastavce a mogao sam kupiti hrvatske. Idea prodavnica. I sad cu kupovati hrvatske barem su dokazali da imaju fitosantiranu inspekciju mi to na papiru imamo u realnosti jok, kao i ostalo u Vuciclandu i tu se pitaju ovakvi likovi:

 

 

Kad privatizuju/prodaju onaj institut za kontrolu kvaliteta cija prodaja je oglasena, kupovacemo krastavcice koji svetle u mraku...

Juce sam kupila breskve na ovdasnjoj gradskoj pijaci, oprala ih, oljustila jednu a ispod kore - nesto drvenasto, pegavo...bacila sve....

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da cujemo glas proroka  Almustafe, alias Kalil Gibran:

 

"Jadan je narod koji nosi ruho a sam ga ne tka, jede hleb a ne zanje ga i pije vino sto ne tece iz njegove prese.

Jadan je narod koji siledziji klice kao junaku, a blistavog zavojevaca smatra darezljivim.

Jadan je narod koji prezire strast dok sanja, a pokorava se javi.

Jadan je narod koji ne podize glas, sem kad krene na sahranu, ne dici se, osim medju svojim rusevinama i nece se pobuniti 

dok mu se vrat ne nadje izmedju maca i panja.

Jadan je narod ciji je drzavnik lisica, ciji je filozof opsenar i cija umetnost je umetnost krpljenja i podrazavanja.

Jadan je onaj narod koji svog vladara docekuje fanfarama, a prati ga vikom i drekom, samo da bi ponovo fanfarama docekao drugog.

Jadan je narod ciji su mudraci otupeli od godina, a snazni muskarci tek u kolevci.

Jadan je narod podeljen u delice, a svaki delic sebe smatra narodom".

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

 

Zapravo moze i mora, to je jedini nacin, a ti slobodno mozes i dalje da podrzavas razgradnju drzave, razuma i demokratije u ovoj zemlji - sta te kosta, ionako si navijac svoje opcije, potpuno izolovan od onoga sto se radi ovde.

 

A šta je netačno rekao? Samo je konstatovao da je car go.

 

Doduše, možda i ne bi bilo loše da ti i dobiju vlast, pa da sankcije i izolacija urade svoje. Neki ćemo da radimo za mrske evre i mrski Zapad, neki će da se zimi greju na ljubav prema Putleru, manastirima i ćirilici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Constantin said:

 

Nije to tako loše, samo se preteruje sa tim kultom zastave na Zapadnom Balkanu. Mislim da prepisiju malo više, nego što treba, ali osim što malo više potencira na pripadnost državi, ne narušava i ne provocira ničiji integritet. Ne znam da li si bio nekad u Albaniji ? Pa tamo samo na hleba što ne utiskuju dvoglavog orla....gde god odem, donosim one magnetiće za frižider(mogu da ti postavim ovde kolekciju :s_d:), a frižider golem,e a u Draču nisam hteo iz tog razloga da kupim. Ne što mi smeta albanski orao, nego što estetski utiče da taj magnetić izgleda krndeljski.

 

spacer.png

 

Na uvoznim stvarima nema, fala Bogu...kao na ovom pivu iz Srbije....:whistling:  inače najbolje pivo koje možete tamo da popijete...

 

spacer.png

 

Ovo je samo trošenje vremena i novaca....sva sreća nije skupo. Inače, ništa nije skupo u Albaniji...

 

spacer.png

Tacno, nije Srbija sama u mahanju zastavama komsijama u facu da bi iritirali druge. Juce su na Vasicu postavili ogromnu staru zastavu BiH iz istih razloga - da bi smetala drugima. Tuk na utuk i nikome nece biti bolje. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...