Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Barkley#34 said:

Još jedan sa "sve isto". Navedi tačno ko i kada od stvari koje sam naveo - ko je organizovao falange, ko je ucenjivao i pretio, praveći faraonske mitinge, ko je izbacivao decu iz vrtića, ko nije da prostor u medijima bilo kome ko ga kritikuje, ko je na razne načine ovako bezočno muljao sa izborima. Ko i kada? To nema veze sa strankama, po stoti put ponavljam, reč je o mafijaškom sistemu organizovanja vlasti. Gore od lopovluka.

 

Ne treba meni da se priča o greškama demokrata, imam dovoljno godina, svašta sam video i u dovoljno sukoba ulazio sa nekim njihovim članovima. Isto tako, ne treba ni da im pakuje sve ono što su radili Dinkić, DSS, SPS i drugi koji su bržebolje uleteli u SNS.

 

Te priče o tome kako je isto kao i pre su za klince koji tada nisu bili punoletni i za penzose sa memorijom zlatne ribice.

 

Sta je ovo borba za onaj deo populacije koji se ne seca?

 

Sta si se uhvatio za sredstva kojim se ovi sluze,drzi se ti sustine.

 

Da ne ode ova tema presiroko u politiku.

 

 

Sustina je da ste vi iz DS doveli ovog na vlast.Nije pao sa neba,nego ste toliko pljackali i krali da su ljudi iz inata glasali za drugu opciju.Opet kazem nemoj da obmanjujes onaj deo populacije koji nije upoznat sa tim.

 

 

Vladavina Cvetkovic,Tadic osim sto je svojim neodgovorim ponasanjem dovela drzavu na ivicu bankrota,iako neces da priznas,vasa vladavina se svodila na licno bogacenje ljudi iz vrha stranke i odredjenog broja tajkuna citaj finansijera DS.

 

I to sve kad se stavi na papir vi se ne razlikujete previse od ovih,iako su ovi namazaniji i bolje organizovani ne menja sustinu.

 

 

Dakle pljacka,pljacka bas kao u mafijaskim filmovima...je dovela do promene vlasti toliko ste zagazili u sve to da su vam Vesna Pesic i Natasa Kandic onomad okrenuli ledja.

Tako da nema prekrajanja istorije vec samo realno ocenjivanje.

 

Ovo ubedjivanje kako vi niste partijski po istom principu delili srbiju je neverovatna.

 

 

Edited by miance189989
  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 40Wins said:

CNN, sad se zavrsilo.

 

Sto bi reko Dacic: Nasi glasaci ne citaju Njujork Tajms. 

Odlicno, zato treba gledati kao na pozitivnu stvar kad god neko takvo pseto ugine pa vise ne strokavi svet, kao i kad ih neko gazi, bombarfuje i cepa, sve kako su zasluzili. Jer to nisu ljudi nego saucesnici u zlu i kao takve ih i treba bombardovati.

 

28 minutes ago, Constantin said:

 

Takode odlicno i bas mi je zao sto ne mogu opet da organizuju narodni odisaj zato sto znaju da "sljam" ovog puta nema nameru da bezi nego da se brani puškom, i da se ne zaustavi na pukoj odbrani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Takvi su samo dokaz zasto je neophodno kad zlo sledeceg puta padne nemilosrdno se osvetiti svima kojima je bilo sta odgovaralo u toj zemlji koju su nacisticke zveri napravile kad su srusile Jugoslaviju, Kajzer Soze metodom. I onome sa babinom penzijom. Tome narocito. Taj je najodgovorniji bas zato sto mu se ovakvi obracaju i sto ne cita Njujork tajms. Seme mu se zatrlo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, miance189989 said:

 

 

Sve je to isto manje vise radila i demokratska stranka,a tvoja igra reci ne doprinosi sustini.

 

Ko to moze da izmeri ko se vise nakrao para,ovi ili oni daj ne zavitlavaj.

 

Sta tebi znaci recimo primer iz moje sredine gde je fabriku unistio tajkun demokratske stranke iz Sapca.Zatim u jednog drugoj fabrici najmasovnijoj svi sefovi su bili iz DS i preko partije se stizalo na visoka rukovodeca radna mesta.Sva javna preduzeca su takodje bila plen DS odakle su se lokalni mocnici bogatili.

 

Odakle uopste pomisao da je za vreme te vladavine bilo bolje i drugacije pojma nemam.

 

Tesko se ovo moze objasniti ljudima koji nisu imali dovoljan broj godina u ono vreme da prate politiku,ali zato valjda imate oci da citate kada vam ljudi ukazuju.

 

Ne moze se politicka scena u Srbiji deliti na dobre i lose stranke,jer su se sve pokazale na delu.

 

Samim tim je retardirano deliti ljude na ove i one...jer da se kojim slucajem ovaj opredelio za opoziciju niko mu nista ne bi rekao,a sad drvlje i kamenje.

 

Ovo je zapravo bez ikakve sale skroz tacno. Ja se kristalno jasno secam kako mog ujka, ujna i jos 10-tak ljudi koje znam u zutim Dss majicama idu na otvaranje neke fabrike, autobosom sa sve sendvicem i vodom. 

 

Pokusacu negde da iskopam sliku, tad su bili oni digitalni fotoaparati  jos. Pola basa zute a pola plave majice. 

 

Tako da zapravo  po tom pitanju nema neke razlike. 

Ne mogu da trvdim da li su imali mitinge ali za ovaj primer pouzdano znam

Link to comment
Share on other sites

TV Informer krenuo sa radom, jutros u 8,00....voditeljka jutarnjeg programa Kija Kockar....puke.gif sreća, pa moj kablovski operater ne reemituje ovu, kako kaže vlasnik, "narodnu TV".....žuri im se....


Ne brini, imaće i tvoj operater kad im dodele 5. nacionalnu frekvenciju.



U drugoj vesti: vidim da se i advokat Gajić autovao.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Guru said:

Barkli Djilase vrati pare lopove

Ćuti, mogao sam Vesić da budem.

 

7 hours ago, miance189989 said:

Sta si se uhvatio za sredstva kojim se ovi sluze,drzi se ti sustine.

Drugar, prilično se smejem na priču da sam iz DS.

 

Što se citiranog dela tiče, suština je upravo u načinu upravljanja. U tom kratkom periodu krhke i nedovršene srpske demokratije, vlast se gubila i dobijala na izborima, a gubitnici su je predavali bez histerije, i DS, i DSs i ko je sve bio na vlasti. Naravno, na slobodnim izborima, u kakvoj-takvoj demokratskoj atmosferi birači kazne vlast zbog njenih grešaka, a smene vlasti su bile uobičajene za sva tranziciona društva. Ako ti ne vidiš suštinsku razliku između ponašanja onih i ovih, makar samo u organizovanju raznih SA Belivuk odreda, da ne idemo dalje, onda ti ne mogu pomoći. Dovoljno od mene na ovu temu.

 

P.s idi, bre, uvrnuti, uvek mi uletiš brisanjem/premeštanjem sekund pre nego što napišem nešto. :classic_biggrin:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Redstar0356 said:

Ovo je zapravo bez ikakve sale skroz tacno. Ja se kristalno jasno secam kako mog ujka, ujna i jos 10-tak ljudi koje znam u zutim Dss majicama idu na otvaranje neke fabrike, autobosom sa sve sendvicem i vodom. 

 

Pokusacu negde da iskopam sliku, tad su bili oni digitalni fotoaparati  jos. Pola basa zute a pola plave majice. 

 

Tako da zapravo  po tom pitanju nema neke razlike. 

Ne mogu da trvdim da li su imali mitinge ali za ovaj primer pouzdano znam

Taman sam hteo da napišem kako ovaj argument može da se prihvati, ali onda mora da se prihvati i argument kako su Ledej i Lazić isti, ipak može da se iskopa snimak Lazića kako je neoprezan u nekoj situaciji.

 

I Lesor i Jabusele, sve ok, nije prvi put da se igrači pokoškaju na terenu. Šta?

 

Ali skloniše nam prepisku sa košarke.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

 


Ne brini, imaće i tvoj operater kad im dodele 5. nacionalnu frekvenciju.



U drugoj vesti: vidim da se i advokat Gajić autovao.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

 

 

Kako se autovao?

Link to comment
Share on other sites

Opasan mentol je Vlado. Ali meni je možda najsmešniji lik u celoj ovoj tragediji Nemanja fucking Šarović. Lik koji je ostao sa Šešeljem do samog kraja, valjda su samo još sinovi posle njega ostali u SRS, lik koji je uvek u džepu sakoa imao par hrvatskih i evropskih zastava i upaljač, pri tome ta nežna faca, koji sada ide i propagira ljubav i razobličuje naprednjačke prevare... Sličan tip ometača kao Milovan Brkić ili Orlić, zadužen da sluđuje ljude.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uskoro kreće štrajk u PTC:

 

„RTS je javno dobro i treba narodu“: Štrajk sindikata u 14h

 

Zanimljiv mi je jedan deo iz članka:


 

Quote

 

„Ima nekih pet zahteva, ali mislim da sve to može da se podvede pod ova dva. Prvi i osnovni je očuvanje našeg RTS, u smislu da nam trebaju mladi ljudi, prosek je 52 godine zaposlenih, da nam treba RTS koji će biti u pravom smislu u okviru zakona o javnim medijskim servisima. Nas kao zaposlene dovodi na neki stub srama prema delu našeg, i jedni i drugi, provladini mediji i oni koji se nazivaju profesionalnim, uvek imaju kritike upućene RTS, time se izjednačavaju svi zaposleni u RTS“, kaže on.

 

Ističe da je u RTS „95 odsto ljudi koji profesionalno rade svoj posao“.

 

RTS se u narodu izjednačava sa uređivačkom politikom našeg informativnog programa. Tu moramo da stavimo znak pitanja dokle, šta i kako, samim tim su ugroženi i naši zaposleni. Očuvanje RTS nam treba, narodu treba RTS kao institucija, on je javno dobro, ja bar tako smatram, priča se na mrežama o ukidanju RTS, gašenju…“, kaže.

 

 

Hajde baš da vidimo šta će da bude sa ovim boldovanim.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, freethrow said:

Jbš mi sve ako ne bih kad sve ovo prođe doveo Olivera Dulića, Balšu Božovića i Kenu za ministre, makar bez portfelja.

 

Ja sam pisao skorije, mi nakon svega ovoga tek treba da se vratimo na nivo Shaneta Petrovica, Dulica, Balsonija, Meerka Cvetkovica itd... 

Tj. bio bih pomireniji sa takvom opcijom koruptivnih politicara, koja kad izgubi vlast ce da sidje bez dreke, jer sad da se pojavi neko ko je lep, jak, dobar djak, otporan na sve sto politika nudi -  kurenane. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gajić se odavno autovao kao proruski i antizapadni mentol, sa konstantnim cinizmom ka drugim opozicionim partijama i EU.

 

Ne znam kako ste to tek sada primetili i zašto se sada komentariše, ja rekoh možda krenuo Bulatovićevim stopama.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

Mislim da je neko pominjao fb grupu Fan klub protest. Bave se brojanjem ljudi na protestima, a ko je bio na protestima sigurno je video Čavića iz MŽ kako snima masu. 

 

Evo vam epizoda MŽ o ljudima koji se bave time i kako sve funkcioniše. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...