Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

21 minutes ago, Profesor said:

A ko je taj na forumu koji odredjuje koja partija jeste, a koja nije mafijaskog karaktera?

Svako sa zrncem zdravog razuma i ko nije na platnom spisku ekipe.

 

Politička kultura na ovim prostorima uglavnom znači borbu da se što bliže primakne kazanu i tu nije nijedna vlast na Balkanu bila izuzetak. Međutim, mafijašenje je malo više od toga. Slobodan si da navedeš ko je još u Srbiji osim ovih organizovao kriminalno-huligansko-zločinačke ekipe za borbu protiv onih na koje gazda uperi prstom, ko je isterivao decu iz obdaništa zbog političkog opredeljenja roditelja, ko je ucenjivao radnike na budžetu da moraju da prisustvuju faraonskim sletovima... a sitnice tipa krađa na izborima i potpuna kontrola medija da ni ne pominjem. Izvoli. Pa da vidimo da li se može staviti znak jednakosti.

 

A Tomašević je svesno postao deo toga.

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, erwin said:

Evo i na Kriku, biće da režim lažnim prijavama fišinga pokušava da spreči ljude da čitaju te sajtove. Inače kažu da se dešava i na AVG-u

Avast i AVG su od 2016 "ista firma".  Ja sam davno uklonio Avast kao "resource hog" sa svih svojih Windows racunara. Uz malo internet higijene i zdravog razuma Windows Defender je i vise nego dovoljan AV, a najmanje guta resurse. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Svako sa zrncem zdravog razuma i ko nije na platnom spisku ekipe.

 

Politička kultura na ovim prostorima uglavnom znači borbu da se što bliže primakne kazanu i tu nije nijedna vlast na Balkanu bila izuzetak. Međutim, mafijašenje je malo više od toga. Slobodan si da navedeš ko je još u Srbiji osim ovih organizovao kriminalno-huligansko-zločinačke ekipe za borbu protiv onih na koje gazda uperi prstom, ko je isterivao decu iz obdaništa zbog političkog opredeljenja roditelja, ko je ucenjivao radnike na budžetu da moraju da prisustvuju faraonskim sletovima... a sitnice tipa krađa na izborima i potpuna kontrola medija da ni ne pominjem. Izvoli. Pa da vidimo da li se može staviti znak jednakosti.

 

A Tomašević je svesno postao deo toga.

 

Nista od ovoga sto si napisao nije novo i za apsolutno sve postoje primeri iz proslosti. Mozemo da diskutujemo samo o obimu koji je vezan iskljucivo za obim i snagu vlasti i dostupnost instrumenata. A u principu i nacinu delovanja sve sto si naveo je nacin funkcionisanja 90% partija u Srbiji koje su ikada vrsile vlast.

 

Poenta je da subjektivni osecaj pojedinca ne moze biti stvar nametanja kroz obelezavanje drugih ljudi. Malopre se Vucic ukljucio u CNN, da ne govorim o podrsci koju je dobijao i dobija sa zapada i od 2M+ ljudi u Srbiji. I onda cemo na forumu da vršimo segregaciju ljudi na osnovu toga koga podrzavaju jer je neko tako resio. 

 

PS Ja verujem u sve primere koje si naveo, pa i za izbacivanje dece iz obdanista, ali u svojoj sredini takve primere nisam video. Znam naprednjake ološe, ali i normalne ljude. I sigurno necu doci u situsciju da im lepim etikete, a da mi bude okej i svaki idiot samo zbog toga sto je protiv Vucica.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nemojmo da upadamo u paranoje i pre svega u gadljivost. Nije da nisam skoro upozoravao na horde neobrazovanih ludaka, a uticaj Rusije se podrazumeva. Zadatak je samo teži, pokazati brojnošću, ali pre svega distanciranjem od ludaka i Laza brigade, da nas ipak ima više, pa makar u organizaciji bili i likovi kojima ne bismo povreili ovce ili pokoje ministarstvo na čuvanje.

 

Što je najtužnije, u iole normalnom sistemu, ova ekipa White Walkera bi vrlo brzo bila prevedena u neke normalne tokove i glasali bi kao bele lale za jednu od dve, maksimalno tri normalne opcije, a onlajn organizacija bi im bila obeshrabrena mnogo jače (opet sam čekao dete na treningu i browsovao 12k+ Ivermektin LRNE grupu na viberu).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

Nemojmo da upadamo u paranoje i pre svega u gadljivost. Nije da nisam skoro upozoravao na horde neobrazovanih ludaka, a uticaj Rusije se podrazumeva. Zadatak je samo teži, pokazati brojnošću, ali pre svega distanciranjem od ludaka i Laza brigade, da nas ipak ima više, pa makar u organizaciji bili i likovi kojima ne bismo povreili ovce ili pokoje ministarstvo na čuvanje.

 

Što je najtužnije, u iole normalnom sistemu, ova ekipa White Walkera bi vrlo brzo bila prevedena u neke normalne tokove i glasali bi kao bele lale za jednu od dve, maksimalno tri normalne opcije, a onlajn organizacija bi im bila obeshrabrena mnogo jače (opet sam čekao dete na treningu i browsovao 12k+ Ivermektin LRNE grupu na viberu).

 

Meni je ovde veoma indikativno učešće Svetlane Bojković. Ona je direktno kritikovala Zelenskog i Ukrajinu, ali govoriće na protestu koji se direktno protivi ruSSkom uticaju. Možda ona i dalje privatno misli tako kako misli, ali je definitivno svojim delovanjem gurnula prst u oko RuSSiji.

 

Nije mi cilj da analiziram Svetlanu Bojković, već da napomenem da kao javna ličnost ima izvestan uticaj. A to što je protest koji podržava prst u oko Russiji je veoma dobro. Neka ga podrži još nekoliko takvih jer i tu ima vajde, a možda i shvate da je Kremlj jedno veliko zlo.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da budem grub, ali Ceca Bojković ima 75 godina. Iskreno ne verujem da je neznamkakav agent. Mislim da je samo u godinama u kojima 90% ljudi malo teže procesira neke događaje i povezuje ih malo ukrivo. Vrlo je moguće da grešim.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne treba nasesti na zamku iz prošlosti i prihvatiti javne ličnosti kao udarne igle i vođe protesta. Mislim da ih zato SNS i targetira toliko, kako bi ih narod i posmatrao kao neke predvodnike. Ali oni nisu političari, oni se ne kandiduju na izborima, to nisu njihove karijere. Oni ne razumeju politiku (eto npr Ceca B i izjava oko Zelenskog). Oni se brzo zapale za politiku, ali brzo i odustanu. Lako se razočaraju, odu na neko selo, tihuju. Lepo je da budu tamo, ali ne treba ih previše gurati u prvi plan.

 

Zaista je došao trenutak da u prvom planu budu političari, ljudi koji se u medijima i skupštini rvu sa orkovima i koji zaslužuju podršku. Marinika, Aleksic, Lazovic, pa čak i ona maskota Milivojević.

 

Političari moraju da imaju tu vrstu odgovornosti. SNS radi sve da depolitizuje proteste.

 

Svakako, dok Vučić sve radi da proteste uguši i marginalizuje, neću tražiti dlaku u jajetu - koliko je km šetnja, da li se slažem sa svakim stavom govornika, i sl. Sve dok je jasno da protest jeste protiv mašinerije nasilja, da traži preciznu demontažu sistema i da je veran zahtevima, te da iza istog stoji prozapadna opcija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, freethrow said:

Ne bih da budem grub, ali Ceca Bojković ima 75 godina. Iskreno ne verujem da je neznamkakav agent. Mislim da je samo u godinama u kojima 90% ljudi malo teže procesira neke događaje i povezuje ih malo ukrivo. Vrlo je moguće da grešim.

 

Mislim da ne grešiš i da si sve tačno rekao. Nju sam spomenuo kao nekoga ko je napravio loš izbor po pitanju Ukrajine, ali ne iz pakosti, nacionalističkih motiva i željom za mitomanijom, već iz neznanja i nemogućnosti da shvati realnost. Ipak, u slučaju protesta je napravila pravi izbor, što je dobro, a ostavlja mogućnost da nešto promeni u glavi.

 

13 minutes ago, medobrundo said:

Mislim da ne treba nasesti na zamku iz prošlosti i prihvatiti javne ličnosti kao udarne igle i vođe protesta. Mislim da ih zato SNS i targetira toliko, kako bi ih narod i posmatrao kao neke predvodnike. Ali oni nisu političari, oni se ne kandiduju na izborima, to nisu njihove karijere. Oni ne razumeju politiku (eto npr Ceca B i izjava oko Zelenskog). Oni se brzo zapale za politiku, ali brzo i odustanu. Lako se razočaraju, odu na neko selo, tihuju. Lepo je da budu tamo, ali ne treba ih previše gurati u prvi plan.

 

Ovo što kažeš je sasvim tačno jer strategiju mora da vodi neko ko se u politiku bolje razume. S druge strane, korisno je imati podršku i javnih ličnosti jer to može da donese samo podršku. Dovoljno je da se javna ličnost založi za neke opšteprihvaćene moralne principe, što ne nanosi štetu, a može da bude korisno.

 

Na političarima je da nađu zajednički interes i da ga sprovode u delo, a pošto je suština protesta poštovanje zakona zarad opšte koristi, onda se sigurno može naći zajednički jezik.

Link to comment
Share on other sites



 
Šta misliš, da li u BG likuju od radosti što je Uncle Sam lupio šamar Kurtiju ili se plaše šta će se desiti ako reši da lupi šamar i njima?.


Ja sam ubeđen da likuju. Nemaju oni ni trunke samorefleksije.
Link to comment
Share on other sites

Ceca Bojkovic je pre ove budalastine sa Zelenskim sasvim fino kritikovala vlast, bila i na protestima protiv Rio Tinta (cini mi se da nijedna licnost ''poznatija'' od nje nije bila), i prosla kroz toplog zeca u onim fekalijama od medija.

 

Nemojmo biti tviter levicari koji smatraju ispravnim iskljucivo ono sto se 100% poklapa sa njihovim misljenjima. Ako ima jedna mrvica koja nam se ne svidja, to cemo sa gnusanjem odbiti i prezreti. To nije put kojim se ciljevi ostvaruju.

 

Zena je u globalu pozitivna licnost i na nasoj strani. Ne znam zasto ona govori, ali bolje ona nego bilo ko od politicara, barem u ovom trenutku. Do sada su govorili ljudi koji su na neki nacin najebali pod ovom vlascu (naravno da je teze zeni kojoj su izbacili dete iz vrtica nego Nikoli Koji/u, uopste ne mislim da uporedjujem). Mislim da i Ceca spada u takve ljude. Samo da joj se lepo spremi govor i da ne pominje Putina, i bice sve ok 😁

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Meni je ovde veoma indikativno učešće Svetlane Bojković. Ona je direktno kritikovala Zelenskog i Ukrajinu, ali govoriće na protestu koji se direktno protivi ruSSkom uticaju. Možda ona i dalje privatno misli tako kako misli, ali je definitivno svojim delovanjem gurnula prst u oko RuSSiji.

 

 

Одакле сад ово? Колико процената људи са тог протеста су упознати са овом темом протеста? Ја први пут чујем да су протести и против руског утицаја између осталог.:classic_unsure:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Profesor said:

Nista od ovoga sto si napisao nije novo i za apsolutno sve postoje primeri iz proslosti.

Nije tačno i to znamo i ti i ja. Isto kao što znamo za primere svuda oko nas samo što se jedan od nas dvojice pravi nevešt.

1 hour ago, Profesor said:

Ja verujem u sve primere koje si naveo, pa i za izbacivanje dece iz obdanista, ali u svojoj sredini takve primere nisam video. Znam naprednjake ološe, ali i normalne ljude. I sigurno necu doci u situsciju da im lepim etikete, a da mi bude okej i svaki idiot samo zbog toga sto je protiv Vucica.

Niko ovde ne uzdiže antiVučićevce, ne skreći temu. Isto tako, jasno je da nisu svi naprednjaci isti ali opet se vraćamo na ono što sam napisao u prvom postu na ovu temu - Tomašević nije neki lik iz šta znam, Trgovišta koji jedini posao može da dobije samo ako priđe gazdi i koji ne zna za drugu realnost osim one naslikane na Pinku, RTS-u i Hepiju. Vrlo dobro zna u koje kolo se uhvatio tako da nema ni zrnca opravdanja za njemu slične.

 

Mislim, ko hoće da vidi zna šta se dešava, a ko neće, može da piše šta hoće ali to neće imati veze sa realnošću.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, dzoneee said:

Одакле сад ово? Колико процената људи са тог протеста су упознати са овом темом протеста? Ја први пут чујем да су протести и против руског утицаја између осталог.:classic_unsure:

 

Nisam se precizno izrazio, što je moja greška, ali sada ću to da ispravim. Naime, iako se u zahtevima protesta ne spominje ni 'r' od dotične teritorije, ti zahtevi de facto guraju prst u oko pogubnom uticaju kremaljskih ludaka. Ako uzmemo samo REM i spominjanje fekalije poznate kao Happy, zna se da je to ispostava FSB-a / Sputnjika. Isto važi i za ružičastu televiziju. Šta misliš, zašto se Balvan-Qrčenko duri? Jeste da teritorija koju predstavlja nije spomenuta ni slovcem, ali ono što protest zahteva jeste uništavanje poluga FSB-a.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Slobodan si da navedeš ko je još u Srbiji osim ovih organizovao kriminalno-huligansko-zločinačke ekipe za borbu protiv onih na koje gazda uperi prstom, ko je isterivao decu iz obdaništa zbog političkog opredeljenja roditelja, ko je ucenjivao radnike na budžetu da moraju da prisustvuju faraonskim sletovima... a sitnice tipa krađa na izborima i potpuna kontrola medija da ni ne pominjem. Izvoli. Pa da vidimo da li se može staviti znak jednakosti.

 

A Tomašević je svesno postao deo toga.

 

 

 

Sve je to isto manje vise radila i demokratska stranka,a tvoja igra reci ne doprinosi sustini.

 

Ko to moze da izmeri ko se vise nakrao para,ovi ili oni daj ne zavitlavaj.

 

Sta tebi znaci recimo primer iz moje sredine gde je fabriku unistio tajkun demokratske stranke iz Sapca.Zatim u jednog drugoj fabrici najmasovnijoj svi sefovi su bili iz DS i preko partije se stizalo na visoka rukovodeca radna mesta.Sva javna preduzeca su takodje bila plen DS odakle su se lokalni mocnici bogatili.

 

Odakle uopste pomisao da je za vreme te vladavine bilo bolje i drugacije pojma nemam.

 

Tesko se ovo moze objasniti ljudima koji nisu imali dovoljan broj godina u ono vreme da prate politiku,ali zato valjda imate oci da citate kada vam ljudi ukazuju.

 

Ne moze se politicka scena u Srbiji deliti na dobre i lose stranke,jer su se sve pokazale na delu.

 

Samim tim je retardirano deliti ljude na ove i one...jer da se kojim slucajem ovaj opredelio za opoziciju niko mu nista ne bi rekao,a sad drvlje i kamenje.

 

Edited by miance189989
  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Nisam se precizno izrazio, što je moja greška, ali sada ću to da ispravim. Naime, iako se u zahtevima protesta ne spominje ni 'r' od dotične teritorije, ti zahtevi de facto guraju prst u oko pogubnom uticaju kremaljskih ludaka. Ako uzmemo samo REM i spominjanje fekalije poznate kao Happy, zna se da je to ispostava FSB-a / Sputnjika. Isto važi i za ružičastu televiziju. Šta misliš, zašto se Balvan-Qrčenko duri? Jeste da teritorija koju predstavlja nije spomenuta ni slovcem, ali ono što protest zahteva jeste uništavanje poluga FSB-a.

То је већ далеко паметније тако ићи против утицаја Русије него директно упрети прстом. Корак по корак па ће се сами урушити.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, miance189989 said:

 

jer da se kojim slucajem ovaj opredelio za opoziciju niko mu nista ne bi rekao,a sad drvlje i kamenje.

 

Da.

 

Ispisasmo strane i strane objašnjavajući zašto je to tako.

 

Možda neko prebaci ceo offtopic u koji smo se upleli, na neku novu temu šta znam "Tomašević - sedmostruki osvajač medalje ili samo govno", pa da ti odgovaram i na ove anegdote iz ostatka posta. (Kao osoba koja je razgovarala sa osobama koje pamte Dragišu Cvetkovića, pošto vidim da je sad i to argument.)

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, miance189989 said:

Sve je to isto manje vise radila i demokratska stranka,a tvoja igra reci ne doprinosi sustini.

Još jedan sa "sve isto". Navedi tačno ko i kada od stvari koje sam naveo - ko je organizovao falange, ko je ucenjivao i pretio, praveći faraonske mitinge, ko je izbacivao decu iz vrtića, ko nije da prostor u medijima bilo kome ko ga kritikuje, ko je na razne načine ovako bezočno muljao sa izborima. Ko i kada? To nema veze sa strankama, po stoti put ponavljam, reč je o mafijaškom sistemu organizovanja vlasti. Gore od lopovluka.

 

Ne treba meni da se priča o greškama demokrata, imam dovoljno godina, svašta sam video i u dovoljno sukoba ulazio sa nekim njihovim članovima. Isto tako, ne treba ni da im pakuje sve ono što su radili Dinkić, DSS, SPS i drugi koji su bržebolje uleteli u SNS.

 

Te priče o tome kako je isto kao i pre su za klince koji tada nisu bili punoletni i za penzose sa memorijom zlatne ribice.

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@Profesor vidim da ovde pokusavas da provuces kako su svi isti.E pa ne moze.Jer nisu svi isti. I da ti odgovorim nece biti ovde kaznjivo ko nazove stvari pravim imenom. A to je da je svako ko je u SNS-u govno i nisko moralan tip. 

Jednostavno SNS je naneo mnogo zla i stete ovoj napacenoj zemlji i jos ih nanosi.A ti im jos pride i pomazes sa stavom svi su isti. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...