Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

33 minutes ago, Helena said:

Po meni je bolje da vlast smeni opozicija sa ljudima poput Tepić i Aleksić, nikakve koalicije sa zavetnicima, dverima, obrazom i sličnima...

Neka se čeka duže, onako će biti i duže i bolnije.

 

O ovome i pricam, hajde da stranke sa maksimum 20% smene ovu vlast.

 

Zao mi je sto ti to kazem, ali za tebe i takve koji tako razmisljaju SNS je samo ex ekstremna desnica koja je postala stranka umerene desnice, ali su i dalje neprihvatljivi jer su i dalje previse desno. Nista to sto imaju moc, silu i medije, bitna je ideologija i koga po tom pitanju ne mozemo da smislimo.

 

Postoje samo tri opcije (ako SNS nema vecinu):

 

1. Tepic/Jeremic/Djilas/Aleksic, odnosno ex DS + SNS/SPS - to je varijanta da pomognemo Vucicu da vlada normalnije.

2. Dveri/DSS/DJB + SNS/SPS - dakle, ako necete sa desnicarima dobicete i njih i Vucica u paketu, veoma zanimljiva strategija.

3. Dveri/DSS/DJB + ex DS/NDBG.

 

I to je to, to su opcije sa izborima koje imaju iole normalne rezultate (dakle, na kojima voljeni lider ne osvaja 65%).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, goldberg said:

 

O ovome i pricam, hajde da stranke sa maksimum 20% smene ovu vlast.

 

Zao mi je sto ti to kazem, ali za tebe i takve koji tako razmisljaju SNS je samo ex ekstremna desnica koja je postala stranka umerene desnice, ali su i dalje neprihvatljivi jer su i dalje previse desno. Nista to sto imaju moc, silu i medije, bitna je ideologija i koga po tom pitanju ne mozemo da smislimo.

 

Postoje samo tri opcije (ako SNS nema vecinu):

 

1. Tepic/Jeremic/Djilas/Aleksic, odnosno ex DS + SNS/SPS - to je varijanta da pomognemo Vucicu da vlada normalnije.

2. Dveri/DSS/DJB + SNS/SPS - dakle, ako necete sa desnicarima dobicete i njih i Vucica u paketu, veoma zanimljiva strategija.

3. Dveri/DSS/DJB + ex DS/NDBG.

 

I to je to, to su opcije sa izborima koje imaju iole normalne rezultate (dakle, na kojima voljeni lider ne osvaja 65%).

Ono što kaže profesor mogu da razumem, ovo zaista ne...

SPS vlada mojim životom od moje 20. godine, bukvalno...još mi fali Boško i zavetnica...mogu odmah i porfirija da nataknu u skupštinu.

Imam pravo da ih ne želim i imam pravo želim nerealno.

Imam pravo da mislim ljudi nisu baš bezglava živina i da se nadam da će se ovaj stropoštati u stvarnost-da ga ljudi ne vole, čak ga se ni ne boje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa ne vole ga, ali su istovremeno i konzervativni (ili glasaju protiv sistema) - da sutra Obradovic ili Jovanovic objave da ulaze u vlast sa SNS, izgubili bi 90% svog birackog tela. Jer, ako je neko vec u fazonu da je SNS mnogo bolja opcija od 100 varijanti DSova ili NDBG, taj bi na izborima glasao za SNS.

 

Zapravo, Vucic i vlada jer velika vecina ljudi i zele da njihova opcija vlada kao on, samo da budu malo normalniji. Tipa, moze da se cuje samo nase misljenje i samo ono ima pravo da bude legitimno, ostalo treba zabraniti. Naravno, nedemokratske i nasilnicke pokrete itekako ima smisla zabranjivati, ali Jovanovic i Obradovic nisu pozivali na rusenje demokratije niti na obracun sa svojim neistomisljenicima, za razliku od SNS.

 

Sto se mene tice, svako ko je iskreno protiv ovog rezima i kome je ovaj rezim neprijatelj moze da dobije moj glas, pa da se 100 puta zalaze za priznanje Kosova, ulazak u NATO ili dijametralno suprotno. A ako vec govorimo o Porfiriju, pravu na abortus, konzervativizmu i liberalizmu, u jednoj Turskoj se u koaliciji koja stoji iza opozicionog kandidata nalaze sekularisti (kemalisti), nacionalisti, ex pripadnici rezima i islamisti. Samo se kod nas u opozicione pokrete racunaju ex DS partije i sve levo od njih, cak je i muceni Jeremic sumnjiv. A ako si slucacajno protiv Vucica jer si previse konzervativan onda zapravo i nisi opozicioni birac i treba da glasas za Vucica. Tacno je da ce Vucic tako jednom da ode sa vlasti - vreme brzo prolazi i dok trepnemo eto nas u 2044. godini, odnosno eto nas koji uspemo da prezivimo do te godine.

Link to comment
Share on other sites

Gledam inserte sa skupa u Pančevu: otvorena, najprizemnija demagodija i najljigaviji demagog ikad. Ne znam ko je tu bedniji, on, onako uhranjen, sit i napit, i oni, svako od njih sa svojom bednom računicom kako da preživi dan. A jasno je kao dan da im je sve uzeo, računajući i dušu. I nikad sigurnija nisam bila, dok sam ih gledala tako patološki ujedinjene u (auto)destrukciji života, da sloboda zaista nema cenu, da bez nje nema ni čoveka. 

Skandalozno ponašanje vlasti povodom 2 masakra AV može da neutralizuje samo upotrebom Srba na Kosovu, huškanjem na otvoreni sukob sa kosovskim institucijama vlasti. Samo rat moze da bude epilog ove tragedije koja nam se dešava.  Ako se demagog ne zaustavi odmah, sad, danas.

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

Pa ne vole ga, ali su istovremeno i konzervativni (ili glasaju protiv sistema) - da sutra Obradovic ili Jovanovic objave da ulaze u vlast sa SNS, izgubili bi 90% svog birackog tela. Jer, ako je neko vec u fazonu da je SNS mnogo bolja opcija od 100 varijanti DSova ili NDBG, taj bi na izborima glasao za SNS.

 

Zapravo, Vucic i vlada jer velika vecina ljudi i zele da njihova opcija vlada kao on, samo da budu malo normalniji. Tipa, moze da se cuje samo nase misljenje i samo ono ima pravo da bude legitimno, ostalo treba zabraniti. Naravno, nedemokratske i nasilnicke pokrete itekako ima smisla zabranjivati, ali Jovanovic i Obradovic nisu pozivali na rusenje demokratije niti na obracun sa svojim neistomisljenicima, za razliku od SNS.

 

Sto se mene tice, svako ko je iskreno protiv ovog rezima i kome je ovaj rezim neprijatelj moze da dobije moj glas, pa da se 100 puta zalaze za priznanje Kosova, ulazak u NATO ili dijametralno suprotno. A ako vec govorimo o Porfiriju, pravu na abortus, konzervativizmu i liberalizmu, u jednoj Turskoj se u koaliciji koja stoji iza opozicionog kandidata nalaze sekularisti (kemalisti), nacionalisti, ex pripadnici rezima i islamisti. Samo se kod nas u opozicione pokrete racunaju ex DS partije i sve levo od njih, cak je i muceni Jeremic sumnjiv. A ako si slucacajno protiv Vucica jer si previse konzervativan onda zapravo i nisi opozicioni birac i treba da glasas za Vucica. Tacno je da ce Vucic tako jednom da ode sa vlasti - vreme brzo prolazi i dok trepnemo eto nas u 2044. godini, odnosno eto nas koji uspemo da prezivimo do te godine.

Meni je osnovni problem što ja ne vidim nikakvu pozitivnu  razliku izmedju vlasti SNS i satelita i vlasti u kojoj bi znacajnu ulogu imali  Dveri, Zavetnici, Novi DSS i Jeremić. Oni po mnogim, meni bitnim, pitanjima imaju iste ili još gore i ekstremnije stavove nego SNS. A za to da ce biti manje korumpirani takodje nisam siguran, posebno za Jeremica. Nije neki napredak da se kleptokratija zameni klero-naci-kleptokratijom.

To ne znači da sam ja protiv smene SNS pa makar i po cenu "neprincipijelne koalicije" "levice" i "desnice". Ja samo ne očekujem neki suštinski napredak već samo minorna poboljšanja. A napretka neće biti zato što vlast SNS nije glavni uzrok već simptom problema, da ne kažem bolesti društva. SNS je samo slika prosečnog stanovnika Srbije. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

Deo učesnika trećeg po redu protesta "Srbija protiv nasilja" proveo je noć blokirajući deo međunarodnog autoputa u novobeogradskim blokovima kod "NIS" pumpe. U subotu ujutro oko šest sati blokada je okončana i saobraćaj je ponovo uspostavljen.

Okupljeni su u petak naveli da neće od blokade odustati dok njihovi zahtevi ne budu ispunjeni.

Uz nekoliko postavljenih šatora, demonstranti su postavili i vreće za spavanje i baštenske stolice, a kako su učesnici protesta noćas rekli reporteru agencije Beta – tu ostaju do daljeg. Ipak, ujutru su se razišli.

Na blokadi, gde je po procenama, kasno sinoć ostalo oko hiljadu ljudi, prisutan je bio deo poslanika iz proevropske opozicije koji su sa građanima organizovali protest.

https://n1info.rs/vesti/deo-demonstranata-proveo-noc-u-blokadi-auto-puta-kod-arene/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

I sjebaće celu energiju, jer neće pozivati ljude sledeće nedelje na protest kada je i kontramiting... 
Treba da pozovu za subotu, da se dezinfikuje taj prostor posle petka.


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Uz dužno poštovanje tom liku što se bavi procenama skupova, ali bio sam više puta na prepunoj Marakani i znam šta je 50ak hiljada ljudi i kako izgledaju ulice nakon završetka utakmice... Ovo danas je ubedljivo najveći broj ljudi koji sam video uživo. 
Čelo kolone prošlo Gazelu, možda je već i kolona stigla i do Sava Centra, a cela ulica Kneza Miloša je i dalje bila puna istom gustinom kao napred, sve do Londona, pa i Skupštine. 
Meni neverovatna brojka iskreno i tih 60k je izrazito malo za ovo što sam video na licu mesta. 
Ali sa stadiona ljudi idu na više strana odjednom, neki prema kolima u okolini, neki u grupama da se biju sa onima sa druge strane, nikad nisi imao ceo stadion da krene jednom ulicom. Nemaš taj etalon popunjenost ulice sa stadiona. Možda je bolje uporediti sa nekim koncertom na stadionu ili platou gde se plaća ulazak pa se zna precizan podataka ljudi koji stoje raspoređeni i u stajaćem položaju.
Ne kažem da juče nije bilo više nego na punoj marakani (kojoj? Ova sa stolicama prima nešto oko 55k ljudi a ranije bilo 90ak hiljada) ali brojevi stadion/ulica mogu da se porede kad se masa sa stadiona razvije na ulicu ili sa ulice popuni stadion.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ali sa stadiona ljudi idu na više strana odjednom, neki prema kolima u okolini, neki u grupama da se biju sa onima sa druge strane, nikad nisi imao ceo stadion da krene jednom ulicom. Nemaš taj etalon popunjenost ulice sa stadiona. Možda je bolje uporediti sa nekim koncertom na stadionu ili platou gde se plaća ulazak pa se zna precizan podataka ljudi koji stoje raspoređeni i u stajaćem položaju.
Ne kažem da juče nije bilo više nego na punoj marakani (kojoj? Ova sa stolicama prima nešto oko 55k ljudi a ranije bilo 90ak hiljada) ali brojevi stadion/ulica mogu da se porede kad se masa sa stadiona razvije na ulicu ili sa ulice popuni stadion.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Na utakmici CZV - Ferencvaroš je bilo preko 100 000 ljudi, oko 110 000....posle izbacivanja Reala iz Madrida.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Green23 said:

Daleko više ljudi, najbolje se uporedi sa utakmicom kada je puna Marakana. 

 

10 hours ago, Dropkick Murphys said:

Uz dužno poštovanje tom liku što se bavi procenama skupova, ali bio sam više puta na prepunoj Marakani i znam šta je 50ak hiljada ljudi i kako izgledaju ulice nakon završetka utakmice... Ovo danas je ubedljivo najveći broj ljudi koji sam video uživo. 

Čelo kolone prošlo Gazelu, možda je već i kolona stigla i do Sava Centra, a cela ulica Kneza Miloša je i dalje bila puna istom gustinom kao napred, sve do Londona, pa i Skupštine. 

Meni neverovatna brojka iskreno i tih 60k je izrazito malo za ovo što sam video na licu mesta. 

 

Moguće da greši. On i još par ljudi snime celu kolonu tamo gde je sigurno da će svi proći (npr London) i broje protok po minutu na svakih par minuta (preko klipa, ne uživo). Obično to bude 500-600 ljudi po minutu - na početku 700-800, na kraju manje, oko 300.. kolona je valjda juče prolazila skoro 2 sata. Dodaju naravno i neke ljude koji se priliju sa druge strane (npr novobeogradske). Moguće je da ne uhvate one koji pravo odu kući od Skupštine ili idu sporednim ulicama. Na kraju objave i klip i računicu, pa može i neko drugi da se pozabavi time. Međutim, ako oni izbroje 60ak hiljada, to može biti i 70, ali ne i 150 🙂

 

9 hours ago, Profesor said:

 

Nije najveci u ovom veku, ali jeste od 2012. 

 

Najveci problem opozicije je to sto na izborima veci deo ovih ljudi ne glasa. 

 

Svakako je najveći u ovom veku. Ako mogu neke uporedne slike tih većih skupova?

Edited by medobrundo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kalistenika u rutini said:

Most na Gazeli se tresao u jednom momentu ... bese jako neprijatan osecaj.

Aha 🙂 Oseća se kad si blizu sredine mosta. Dosta neprijatno ali šanse da se desi rezonancija su delovi delova delova promila.

Ono što je tu veća opasnost je da se neko uspaniči i prenese paniku na masu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

MUP tvrdi da je uhapšen.

Quote

 

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu, Policijske stanice Novi Beograd, uhapsili su M. B. (51), poznatog beogradskog ginekologa, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.

Кako se sumnja, on se sinoć oko 20.30 časova, na raskrsnici Ulice Milentija Popovića i Bulevara Zorana Đinđića, oglušio o naređenje saobraćajnih policajaca, koji su preusmeravali saobraćaj zbog održavanja javnog okupljanja, a potom automobilom marke „mercedes“ kojim je upravljao krenuo na policijskog službenika i odgurivao ga.

Protiv osumnjičenog će biti podnete i odgovarajuće prekršajne prijave jer je odbio alkotestiranje, dok je droga testom utvrđeno da je pozitivan na kokain.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Trećem osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu.

 


kurir.rs/crna-hronika/4165010/uhapsen-poznati-beogradski-ginekolog-krenuo-mercedesom-na-policajca-video

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, erwin said:

 

MUP tvrdi da je uhapšen.


kurir.rs/crna-hronika/4165010/uhapsen-poznati-beogradski-ginekolog-krenuo-mercedesom-na-policajca-video


To da je bio nakoksan mogu da okace macku o rep, osim ako ga nisu uhapsili u automobilu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je ovo super, cveće i proleće, ogroman broj ljudi sinoć i sve ostalo ali šta je efekat svega toga? Svi šeruju slike i nešto im puno srce i slično patetisanje ali šta se promenilo? Orkovi i dalje jašu ni za jotu pomereni plus organizuju paradu ropstva u petak. Još se napadaju ljudi na protestu od strane db troglodita umesto da ih masa izgazi i razmaže asfalt njima. Samo govnjiva motka ovde radi, nema drugog načina.

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...