Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Klotzen said:

Porfirije je Vučićev kadar.

 

Prije ce biti da je Vucic kadar Porfirija. Ovo ubacivanje Vucica u sve zivo nije normalno. 

Cak i ovako pozitivne stvari se zele predstaviti da su negativne, komunizam je jos duboko prisutan u glavama Srba.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Prije ce biti da je Vucic kadar Porfirija. Ovo ubacivanje Vucica u sve zivo nije normalno. 

Cak i ovako pozitivne stvari se zele predstaviti da su negativne, komunizam je jos duboko prisutan u glavama Srba.

Bas se vidi  da ne zivis ovde..Vucic je glaavni gazda, i finansira crkvu, da ga slucajno u javnosti ne kritikuju za odluke tipa vezane za Kosovo, izmedju ostalog..i tako, prebogata crkva dobija drzavne pare, Vucic od njh za to dobija blagoslov da radi sta hoce,a decu lecimo SMS porukama..sam sebe Vucic trpa svuda..on je i glavni pravnik i ekonomista, i u infrastrukturu se razume, i lekar, i najveci je vernik, i u litijum i ekologiju se razume..najpametniji, najobrazovaniji, najplemenitiji, najvredniji, Supermen je pickica za njega

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa onda se rešenje samo nameće. Zajebite i njega i popove, po napravite još masovnije demonstracije nego što ih je pravio sloba sloboda, demonstacije sa minimum 300, 400 hiljada ljudi na kojima će zahtevi biti "priznajte to kosovo već jednom", "hoćemo u NATO već juče", "EU ili smrt" itd, a ko se suprostavi od ovih peticionasa, navijaca, ovi što se deru sto je reseno to sa makedonskom crkvom, i ostalih patrijotskih goveda, napunite im bulju šimikama (i usta zna se čime) tako da dve godine ne mogu da sednu bez bolova. I gotova stvar. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Harmonika said:

Bas se vidi  da ne zivis ovde..Vucic je glaavni gazda, i finansira crkvu, da ga slucajno u javnosti ne kritikuju za odluke tipa vezane za Kosovo, izmedju ostalog..i tako, prebogata crkva dobija drzavne pare, Vucic od njh za to dobija blagoslov da radi sta hoce,a decu lecimo SMS porukama..sam sebe Vucic trpa svuda..on je i glavni pravnik i ekonomista, i u infrastrukturu se razume, i lekar, i najveci je vernik, i u litijum i ekologiju se razume..najpametniji, najobrazovaniji, najplemenitiji, najvredniji, Supermen je pickica za njega

 

Mislim da je to neka vrsta paranoje. Crkva traje vec 2000 godina i trajace dok je svijeta, tako da Vucic moze da im daje pare, ne sporim, ali ne moze Vucic da izabere Patrijarha.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

Mislim da je to neka vrsta paranoje. Crkva traje vec 2000 godina i trajace dok je svijeta, tako da Vucic moze da im daje pare, ne sporim, ali ne moze Vucic da izabere Patrijarha.

Jeste, njegove paranoje..moze, tako sto od 5 kandidata, svi budu njegovi, tako utice na izbor

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, shonke said:

Xaxaxxa koji moron je sastavio tekst.
"Italija od 150 do 4000 eur"

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 


Moron koji je otisao u turisticku agenciju da pita koliko kostaju avionske karte, a u agencijama isti takvi moroni. Samo za razliku od onog prvog morona, ovi drugi su umeli da se nakace na internet (s naglaskom na net) i sami provere sta tamo ima.

 

A internet ko internet, glupa masina, skombinuje i izlista ti sve sto ima. Pri tome su prvih desetak normalne kombinacije, a ostalih 5842 sulude. Sta masina zna sta je normalno, a sta nije? 

Sto se Srbije tice, cini mi se da je problem u smanjenom broju direktnih letova za razne destinacije, pa odatle i manja ponuda po normalnim cenama. Ovih od dvajes hiljada evra do Tivta je uvek bilo, samo si na sajtovima za aviokarte morao da skrolujes do petnaeste strane da do njih dodjes. Sad ti iskoce vec na prvoj strani jer onih normalnih nema, bar ne iz Beograda. Iz drugih evropskih gradova nisam jos primetila neku razliku. 
 

Sve u svemu, ko ide u turisticku agenciju da kupi aviokartu, taj i treba toliko da je plati.

 

Edit: Da ne pricam napamet, otisla sam na sajt gde uvek kupujem karte i iz Beograda za Atinu, Rim, Tivat… ima karata ispod 100 evra koliko ti dusa zeli. Gledala 15 jul, vrh sezone.

Edited by vilhelmina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

 

Mislim da je to neka vrsta paranoje. Crkva traje vec 2000 godina i trajace dok je svijeta, tako da Vucic moze da im daje pare, ne sporim, ali ne moze Vucic da izabere Patrijarha.

 

Traje, i trajaće sve dok bude uz vlast, a biće uvek jer "vlast je od boga data". Da ne pričamo o tome koliko su ratova crkve vodile ili bar podržavale, čak su i devedesetih kod nas vođeni verski ratovi iako su ih započeli ateisti, ali pravoslavni, katolički, islamski ateisti.
Dobro je što SPC priznaje autokefalnost OAMPC, tzrebala je i ranije, ali nije to uradila bez Vučićevog pristanka, možda i na podstrek, svejedno, i tako je dobro, bolje nego da se vuku sukobi, treba samo realno ceniti događaje, ovaj i druge, i znati ko vuče konce. Dolazile su crkve u sukob sa državama ali su nekako češće izvlačile deblji kraj, umirali su patrijarsi naprasno, delile su se crkve, novac i sila su uvek bili jači argument od vere.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Preteruje se sa uticajem crkve pogotovo ovde na prostoru bivše države gde je komunizam i dalje značajno prisutan. Kad kažem komunizam ne mislim na onaj iz doba Mustafe Golubića nego na ovaj koji se vešto prilagođava datom trenutku. kad zatreba šuruje sa nacionalizmom pa se okrene liberalizmu ili nekoj soc. opciji. 

U Srbiji na primer nema ni 5% pravoslavnih vernika koji bi pre poslušali Porfirija ili nekog sveštenika nego AV ili Brnabićku tako da je sve u rukama vlasti tj Službe

Link to comment
Share on other sites

vucic je kreten koji je odigrao svoju ulogu, vremenom ce mu zapad okrenuti ledja jer je jedini idiot koji nije uveo zankcije Rusiji. Samim tim se opredelio za novi sveCki poredak.

 

Najjace je sto on misli da rublja jaca jer Rusija jaca,a realnost je da rublju ne mozes kupiti nigde i da je rublja imaginarna u svetu.

 

Ako ima nesto dobro od ovog rata to je da se vidi da je lik teska pizdurina koja ce dobiti uskoro svoj kraj, mada postoji mogucnost da opet kao narod ispadnemo glupi pa ga sacuvamo nesto dugo sa govnima do guse..

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Div said:

 

Traje, i trajaće sve dok bude uz vlast, a biće uvek jer "vlast je od boga data". Da ne pričamo o tome koliko su ratova crkve vodile ili bar podržavale, čak su i devedesetih kod nas vođeni verski ratovi iako su ih započeli ateisti, ali pravoslavni, katolički, islamski ateisti.

 

Za ratove 90-tih su iskljucivi krivci komunisti i njihova prethodna vlast.

Njihovo rjesavanje nacionalnog pitanja se pokazalo totalno pogresno, zato se ratovalo kod nas, zato se ratovalo po bivsim SSSR republikama.

Link to comment
Share on other sites

Krivi su i crkva i komunisti koji su nprasno postali patrijote..medjus vima njiam je bilo ljudi gladnih rata..misli,, zarade od rata..ne vidim zasto bismo jedne oslobadjali od odgovrnosti, jer ove druge manje volimo, ili jedne volimo,a druge ne podnosimo..ja vidim i  stetu koju je komunizam ostavio, ali i SPC, npr..isto vazi i za hrvatsku katolicku, i za muslimansku..da li je neko klao da bi spasavo SFRJ, zbog Velike Srbije, ili zbog obnavljanja NDH, ti ljudi su i dalje svi zlocine cinili..nas i jede taj ekestremizam, ostrasceno opredeljvanje, iskljucivost, sotarscenost, ali dokazi ti nekome..ovde na forumu ljudi oci vade, zbog par bandoglavih ekstremista..

vladika Gligorije je nesto drugo, da su  dva svestena lica kao on, ja bih bio najveci vernik..ali, on je izuzetak, ne pravilo..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Harmonika said:

Krivi su i crkva i komunisti koji su nprasno postali patrijote..medjus vima njiam je bilo ljudi gladnih rata..misli,, zarade od rata..ne vidim zasto bismo jedne oslobadjali od odgovrnosti, jer ove druge manje volimo, ili jedne volimo,a druge ne podnosimo..ja vidim i  stetu koju je komunizam ostavio, ali i SPC, npr..isto vazi i za hrvatsku katolicku, i za muslimansku..da li je neko klao da bi spasavo SFRJ, zbog Velike Srbije, ili zbog obnavljanja NDH, ti ljudi su i dalje svi zlocine cinili..nas i jede taj ekestremizam, ostrasceno opredeljvanje, iskljucivost, sotarscenost, ali dokazi ti nekome..ovde na forumu ljudi oci vade, zbog par bandoglavih ekstremista..

vladika Gligorije je nesto drugo, da su  dva svestena lica kao on, ja bih bio najveci vernik..ali, on je izuzetak, ne pravilo..

 

Ne slazem se, iskljucivi krivci su komunisti i 45 godina njihove vladavine u kojoj se sve guralo pod tepih i koji su se medjusobno krvili za vlast. 

Nije bilo moguce govoriti slobodno i otvoreno u vezi nacionale pripadnosti, nego se to suzbijalo represijom. Druga stvar prvi demokratski izbori su bili najmanje demokratski, sjecam se kod mene je odmah postala neka atmosfera straha i podjela, koje su gurale ljude u torove. Sve u svemu katastrofa.

 

Sto se tice tvoje konstatacije da bi bio vernik kada bi svi bili kao Grigorije, koga i ja vrlo cenim, mislim da si promasio generalno pojam vernika, jer ne trebas ti da budes vernik zbog bilo koga, nego iskljucivo zbog sebe i za sebe, ako verujes u duhovnost i zivot posle zivota.

Ako ne verujes, mozes biti pripadnik neke crkve, slaviti slavu i fabrati jaja za uskrs zbog obicaja, ali nisi vernik, jer ne verujes.

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas bukvalno mislio, nego bih prvi trcao u crkvu, postovao protokole i to..ovako, kada vidim kakvi su i mnogi pastiri, a i ovi koji svakoga dana idu u crkvu, ja radije ne bih da idem u to kolo..lokalni pop, da podejm smao od njega jeziv jedan tip, i drkadzija..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Ne slazem se, iskljucivi krivci su komunisti i 45 godina njihove vladavine u kojoj se sve guralo pod tepih i koji su se medjusobno krvili za vlast. 

Nije bilo moguce govoriti slobodno i otvoreno u vezi nacionale pripadnosti, nego se to suzbijalo represijom. Druga stvar prvi demokratski izbori su bili najmanje demokratski, sjecam se kod mene je odmah postala neka atmosfera straha i podjela, koje su gurale ljude u torove. Sve u svemu katastrofa.

 

Sto se tice tvoje konstatacije da bi bio vernik kada bi svi bili kao Grigorije, koga i ja vrlo cenim, mislim da si promasio generalno pojam vernika, jer ne trebas ti da budes vernik zbog bilo koga, nego iskljucivo zbog sebe i za sebe, ako verujes u duhovnost i zivot posle zivota.

Ako ne verujes, mozes biti pripadnik neke crkve, slaviti slavu i fabrati jaja za uskrs zbog obicaja, ali nisi vernik, jer ne verujes.

 

Sta se nije moglo slobodno i otvoreno govoriti u vezi  nacionalne pripadnosti? Nisi se mogao nacionalno izjasniti? 

 

 

Edited by ters
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ters said:

Sta se nije moglo slobodno i otvoreno govoriti u vezi  nacionalne pripadnosti? Nisi se mogao nacionalno izjasniti? 

 

To je tako kada se sve pojednostavi, ali npr Hrvate su hapsili tokom maspoka, ljudi su robijali jer su iznosili neka svoja misljenja u vezi statusa pojedinih naroda.

Bilo kakva politicka rasprava koja se suprostavljala nekom zvanicnom mainstream-u u vezi nacionalnih stvari je bila zabranjena i mogao si lako da fasujes robiju.

Samo te okarakterisu kao nacionalistu i zavrsio si karijeru, kao za primjer. E kad je to palo otvorila se pandorina kutija.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim zasto bi neko ko nije vernik, pa onda odjednom dobije neku želju ili nešto da to postane, pristupio SPC ili bilo kojoj drugoj PC. Tamo nema nista osim nekih idiotskih rituala. Bolje mu je onda ako vec bira hrisćanstvo da pristupi katolickoj crkvi, jer u njoj je odnos bog - vernik licniji i direktan. Imaju i tamo neke rituale, ali to nije bitno, jer se ne svodi vera na njih, nego kome je do boga, ode lepo u crkvu kad hoce, sedne na one klupe pa se izdivane. Toga nema u pravoslavnim crkvama. Moguce da ima, ko je monah ili nesto, ovo za obicne vernike kazem.

3 minutes ago, Amigo said:

Samo te okarakterisu kao nacionalistu i zavrsio si karijeru, kao za primjer. 

Odlicno, tako i treba, i sad isto. Ne samo tu, to je sad svuda manje vise normalno. Nije taj dosao na posao da drnda o nacijama, nego da radi. Ako drnda o nacijama, izvol'te napolje, nije taj za firmu, niti za karijeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ja ne vidim zasto bi neko ko nije vernik, pa onda odjednom dobije neku želju ili nešto da to postane, pristupio SPC ili bilo kojoj drugoj PC. Tamo nema nista osim nekih idiotskih rituala. Bolje mu je onda ako vec bira hrisćanstvo da pristupi katolickoj crkvi, jer u njoj je odnos bog - vernik licniji i direktan. Imaju i tamo neke rituale, ali to nije bitno, jer se ne svodi vera na njih, nego kome je do boga, ode lepo u crkvu kad hoce, sedne na one klupe pa se izdivane. Toga nema u pravoslavnim crkvama. Moguce da ima, ko je monah ili nesto, ovo za obicne vernike kazem.

 

Milenko, uz duzno postovanje, nemoj pisati o stvarima o kojima znas povrsno ili nikako.

Drugo, pitanje vere je privatna stvar, neka veruje u sta god ko hoce.

 

Sve objasnjeno u ovom kratkom klipu.

 

 

10 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Odlicno, tako i treba, i sad isto. Ne samo tu, to je sad svuda manje vise normalno. Nije taj dosao na posao da drnda o nacijama, nego da radi. Ako drnda o nacijama, izvol'te napolje, nije taj za firmu, niti za karijeru.

 

Ma kakva prica po firmi, to se pricalo po kafanama :classic_laugh: pa ako te zapadne konobar udbas, tek si onda najebo ili ako se nekome sta na zulj, to bi bila prilika da ti se osveti.

Link to comment
Share on other sites

Pa odlicno, i to isto tako i sad treba. Moj stric je sedamdesetih bio u zatvoru nekoliko meseci zato sto je u kafani pevao nacionalisticke pesme. Ako je, i trebalo je. Samo izgleda nije bio dovoljno, zato sto je posle bio slobista pa dss-ovac, a sve vreme najobicnija srbenda, sto ce reci palancanin, balvan, primitivac i kockastoglavac. Trebalo je to bolje prevaspitati.

 

Kako vidim i tamo kod tebe pristojan svet ne podvriskuje od srece kad i ako se nađe u okruzenju takvih koji se bave nacijama, religijama, seksualnim opredeljenjem isl. U stvari i vaseg premijera su malo zigovali kad su pronasli one slike gde se kao mlad, ili kad vec, presvlacio u onaj "blackface" kostim.

 

Sto se tice ovoga sa religijom, tj sa crkvama, u pravu si, ne znam mnogo, ali znam dovoljno da mi se sviđa ono sto je nedavno Kišjuhas imao u kolumni o religiji, dobra je bas bila. Kao, religija može da se posmatra i kao skup rituala koji služe da učvrste, pojačaju, wgaf osećaj pripadnosti određenoj grupi, slično kao npr grupno pevanje ili nešto. I to je tacno.

 

E sad, što se mene tiče, stvar je u tome što me ne zanimaju te stvari, nego ako bi me i zanimale, zanimao bi me samo licni odnos između mene i boga. A sto se tice tih ljudi, sa njima ne zelim da imam nikakav osecaj zajednistva, te me prema tome ne zanimaju ni njihovi rituali.

 

A nije to prvenstveno zbog naci histerije u svim verzijama, nego od uvek. Mozda najtraumaticnija moja secanja iz detinjstva su o tim verskim praznicima, kad su me vukli kod dede, i terali da sa nekim ljudima koji mi se nisu bas sviđali, zato sto su bili ono vec pomenuto iznad, srbende i bla bla, mada tada nisam znao za te termine, samo sam znao da mi se ti ljudi ne sviđaju, bili su previše bučni, previše napadni, hteli su da se grle, ljube, dodiruju, nije mi se to sve sviđalo...

 

I onda su me terali da vrtim neke hlebove, da radim neke potpuno meni kao detetu čudne i nerazumljive stvari, da ponavljam neke nerazumljive reci koje nisam znao sta znace, niti je neko umeo da mi kaze zasto sve to radimo... Mrzeo sam sve to. 

 

Kasnije kad sam malo porastao sam primetio da se njima sve to sviđa, verovatno zbog ovoga iz Kišjuhasove kolumne. Valjda im je sve to što je meni bilo nerazumljivo i traumatično učvršćivalo osećaj pripadnosti toj porodici, i nekoj široj zajednici.

 

Što je samo još jedan razlog zbog koga mi se ti ljudi nisu sviđali. Njima nije bilo vazno to što je ono što se njima sviđa za nekoga trauma, što je naročito surovo kad je neko dete, koje ne razume njihove razloge, samo zna da ako zapitkuje bude izdvojeno, pa silom naterano da radi isto sto i oni. A njima nije bilo važno što se prema nekome ponašaju nasilnički, jedino im je bilo važno da nekoga silom nateraju da se ne izdvaja. Odvratna sorta.

 

Ne vidim kakve veze imaju njihovi rituali sa onim sto u novom zavetu pise da je taj Hrist govorio, to je sve. Ako bi zbog necega osetio potrebu da se "hristijanizujem" to bi onda bilo na nekom drugom mestu. Zato sto kako je rekao Arcibald Rajs, za mene, njihov bog nosi topuz kraljevića Marka, i ne sviđa mi se sve to.

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 …samo sam znao da mi se ti ljudi ne sviđaju, bili su previše bučni, previše napadni, hteli su da se grle, ljube, dodiruju, nije mi se to sve sviđalo...

 

 

U redu Milenko, lezi na kauc i pricaj nam slobodno o tome..

 

Spoiler

Izvini brate, morao sam, zicer:)

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

U redu Milenko, lezi na kauc i pricaj nam slobodno o tome..

 

Spoiler

Izvini brate, morao sam, zicer:)

 

 

 

 

Nemoj brate[mention=562]Clash[/mention] ...saće to da izadje do ilovače....[emoji2960]

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...