Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

8 hours ago, Drug Crni said:

Bosna,1943.
Bradati antifasista se bori protiv nacistickog okupatora.

FTrlnl-XwAAzJCl?format=jpg&name=small

 

To ti ide ovako. Ovi sa bradom i subarom su najveci antifasisti. A ovo sto vidimo  mi u stvari ne vidimo dobro. Ovi bradati su dobrotvori, koje su svi volili i rasirenih ruku ih cekali. Toliko su bili mirotvorci da nisu htjeli da ratuju da ne bi bili ubujeni neki tamo na drugom mjestu. A inace u trenucima dosade isli na ekskurzije i koljkali neke tamo  neke "jagnjice". Danas ima nekih ljubitelja tamo "nekih jagnjica" i kazu da to takvo klanje "nekih jagnjica" nije bas bilo u redu, zbog ravnoteze na livadi. Ali sta ces, ima danas nekih koji kazu ili misle (a ne kazu) da su te ekskurzuje bile u redu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

"Mali Krcun" baš nagrozio od Corone i leči se u inostranstvu, odnosno od posledica Corone i ima problem sa plućima. Nadam se da će uspešno prebroditi ovaj zdravstveni problem....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

"Mali Krcun" baš nagrozio od Corone i leči se u inostranstvu, odnosno od posledica Corone i ima problem sa plućima. Nadam se da će uspešno prebroditi ovaj zdravstveni problem....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Aj daj prevod, ko beše mali krcun?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aj daj prevod, ko beše mali krcun?  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

Čeda J. tako ga je zvao Djindjić. Opšte je poznato da su bili veliki prijatelji. Čeda se oglasio na svom instagram profilu u kome je rekao da se ne predaje. Ozbiljna je situacija sa njegovim zdravstvenim stanjem i malazi se na lečenju u inostranstvu....opet ponavljam, nadam se da će isplivati iz ove situacije.   

 

 

P.S. inače sam iz partizanske porodice, sa obe strane...za svaki slučaj, apropo jaganjaca, nikad se ne zna.

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

"Mali Krcun" baš nagrozio od Corone i leči se u inostranstvu, odnosno od posledica Corone i ima problem sa plućima. Nadam se da će uspešno prebroditi ovaj zdravstveni problem....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Iako ne delim njegova politička uverenja, nadam se da će se oporaviti. 

 

Malo me je uplašila ona fotografija u zavojima..  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa imao tezak oblik jos na leto 2020, mada, nedugo nakon sto je izasao, izmlatio je coveka reketom..pa je u januaru 2021 opet zaglavio bolnicu, da li je postkovid, ili opet fasovao, ne znam, ali, bas je bio nagrabusio...pa je imao ono dilvjanje sa kioskom pre godinu dana..i videlo se da  nije bas dobro u intervjuu kod Sovljanskog na N1..pa sma jesenas anleteo na neku izjavu d aje triput nakacio kovid..zato i kazem d ane znam d ali je zbog pstkovida ili kovida zaglavio bolnicu drugi put..tako d aizgleda da je njega em prvi put zeznulo zesce, em je nakacio jos koji put,a nije bas ni mirovao..nemam lepo misljenje o njemu uopste, ali, ipak, zelim mu uspesan oporavak..

4 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Iako ne delim njegova politička uverenja, nadam se da će se oporaviti. 

 

Malo me je uplašila ona fotografija u zavojima..  

kazem, u januaru 2021 kazu da je bas najebao, jedva ga izvukli..cudno je to meni, ne impliciram uopste d aizmislja, daleko bilo, ali, ovamo se vuce po bolnicama, ovamo se bije i rusi kioske

Link to comment
Share on other sites

Sad procitah, valjda malo preciznije informacije..na leto 2020, zakacio prvi put, posle izbora, zaglavio bolnicu, pocetkom 2021, bolnica, posledice prleezanog kovida od tog leta, treci put, u januaru sada, zakacio kovid drugi put, laksi oblik..kapiram da je sve ovo sad od onog prvog puta najvise..opet kazem, zelim mu oporavak, ima i onoliku decu..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/vesti/politika/cuta-vucicu-opasno-je-imati-huskaca-vulina-za-ministra-i-ti-to-znas/

Aleksandar Jovanović Ćuta, lider "Ekološkog ustanka" reagovao je na niz načionalističkih ispada Aleksandra Vulina, nazivajući ga "bivšim miljenikom Mire Marković" i osobom koja nas "bolesnim" nastupima gura u "krvave devedesete". On se obratio i predsedniku Srbije, Aleksandru Vučiću, ocenjujući da je opasno imati "huškača" za ministra.

„Poruka upućena Vučiću odnosi se takođe i na predsednika Hrvatske Milanovića, predsednika Federacije BIH Bakira Izetbegovića, predsednika Republike Srpske Milorada Dodika, Aljbina Kurtija i sve Balkanske političke Kurte i Murte čija se vladavina zasniva potpirivanju mržnje i svakodnevnom ubrizgavanju ogromnih doza otrova putem medija koje kontrolišu. Zalagati se za pomirenje na Balkanu a imati huškača Vulina za ministra je licemerno, glupo i pre svega opasno Vučiću, i ti to vrlo dobro znaš. Zato te pozivam da hitno sklanjaš svog ušatog mrzitelja iz naših života“, naveo je Ćuta u izjavi za Nova.r:bravo:..Cuta sve bolji..sto volim kad neko isrpoziva svako govno, bez dlake na jeziku..

Edited by Harmonika
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

MORAM DA PODELIM

- Vidi palme na Kalemegdanu
"Seljana!"
-Vidi palme u Beču
"Jao, super, slikaj me ovde"

- Prođe Kameničkom
"Ovo samo kod nas ima, po ulici da prodaju drangulije"
* Ode na buvljak u Pariz
"Jao, prelepo, vidi, papirni luster, samo 20 evra, kupujem!"

- Vidi pijane srednjoškolce subotom u Knez Mihailovoj
"Sramota, njima treba da poverimo budućnost?"
* Pijani engleski tinejdžeri na plaži u Grčkoj
"Jao, što su slatki i veseli, nema veze što povraćaju!"

- Dođe mu prijatelj Kanađanin u goste
7 dana ga hrani i poji, gost spava kod njega
* Zove ga drug iz vojske, selo kod Lapova, da prenoći kod njega, mora na VMA na pregled:
"Brate, imaš preko air bnb da nađeš sa 16e smeštaj u Pinosavi, za manje od sata si na Banjici busom".

- Ode na 40 dana rođaku na groblje
"Fuj, pitu i kafu ređate po grobu, primitivci."
* Plati 30e da uđe u kapelu u Italiji gde mrtvi leže izloženi u staklenim sanducima
"Jao, ekstra, doplatiću još 20e pa mogu i da fotkam, kul!"

- Gleda francuske rodoslove iz XVII veka
"Kako je ovo lepo, kad znaš od koga potičeš."
"Moj pradeda je došao iz nekog sela, ali, nikad tamo nisam bio, šta ću ja tamo, ja sam Beograđanin."

- Ode na svadbu
"Ne igram ja kolo, to ćeš ti da izvineš sa tim običajima i forama."
* Dolazi irska plesna grupa u "Sava Centar"
"Jao, idem obavezno, volim etno muziku i ples."

- Nađe u podrumu babinu preslicu
"Jao, kevo, ti još ovo čuvaš? Da bacim?"
* Vrati se iz Afrike
"Vidi,tradicionalna maska plemena Zapadne Afrike, 100 dolara, nije mnogo, uklopiće mi se fino na zidu u dnevnoj sobi."

- Gleda na pijaci varjaču da kupi
"Šta? 100 dinara varjača? Za šta, care, za komad drveta?"
* Potroši 1000 din benzina do Ikee i nazad, kupi varjaču, plati je 199,99 din...
"E, to je prava stvar kad Šveđanin napravi varjaču, kvalitet!"

Ode u Bosnu
"Šta se svađaju stalno i dele, što se ne ugledaju na normalne države?"
* Ode u Belgiju
"Čekaj, ti ne smeš da pričaš flamanski među frankofonima, jer se plašiš za svoju bezbednost? Ozbiljno? Pa dobro, bar živiš u EU, ne kao mi."

E ovde je suština naših problema...Tudje je uvek bolje!
E pa nije!

-prepisano-

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Constantin said:

MORAM DA PODELIM

- Vidi palme na Kalemegdanu
"Seljana!"
-Vidi palme u Beču
"Jao, super, slikaj me ovde"

- Prođe Kameničkom
"Ovo samo kod nas ima, po ulici da prodaju drangulije"
* Ode na buvljak u Pariz
"Jao, prelepo, vidi, papirni luster, samo 20 evra, kupujem!"

- Vidi pijane srednjoškolce subotom u Knez Mihailovoj
"Sramota, njima treba da poverimo budućnost?"
* Pijani engleski tinejdžeri na plaži u Grčkoj
"Jao, što su slatki i veseli, nema veze što povraćaju!"

- Dođe mu prijatelj Kanađanin u goste
7 dana ga hrani i poji, gost spava kod njega
* Zove ga drug iz vojske, selo kod Lapova, da prenoći kod njega, mora na VMA na pregled:
"Brate, imaš preko air bnb da nađeš sa 16e smeštaj u Pinosavi, za manje od sata si na Banjici busom".

- Ode na 40 dana rođaku na groblje
"Fuj, pitu i kafu ređate po grobu, primitivci."
* Plati 30e da uđe u kapelu u Italiji gde mrtvi leže izloženi u staklenim sanducima
"Jao, ekstra, doplatiću još 20e pa mogu i da fotkam, kul!"

- Gleda francuske rodoslove iz XVII veka
"Kako je ovo lepo, kad znaš od koga potičeš."
"Moj pradeda je došao iz nekog sela, ali, nikad tamo nisam bio, šta ću ja tamo, ja sam Beograđanin."

- Ode na svadbu
"Ne igram ja kolo, to ćeš ti da izvineš sa tim običajima i forama."
* Dolazi irska plesna grupa u "Sava Centar"
"Jao, idem obavezno, volim etno muziku i ples."

- Nađe u podrumu babinu preslicu
"Jao, kevo, ti još ovo čuvaš? Da bacim?"
* Vrati se iz Afrike
"Vidi,tradicionalna maska plemena Zapadne Afrike, 100 dolara, nije mnogo, uklopiće mi se fino na zidu u dnevnoj sobi."

- Gleda na pijaci varjaču da kupi
"Šta? 100 dinara varjača? Za šta, care, za komad drveta?"
* Potroši 1000 din benzina do Ikee i nazad, kupi varjaču, plati je 199,99 din...
"E, to je prava stvar kad Šveđanin napravi varjaču, kvalitet!"

Ode u Bosnu
"Šta se svađaju stalno i dele, što se ne ugledaju na normalne države?"
* Ode u Belgiju
"Čekaj, ti ne smeš da pričaš flamanski među frankofonima, jer se plašiš za svoju bezbednost? Ozbiljno? Pa dobro, bar živiš u EU, ne kao mi."

E ovde je suština naših problema...Tudje je uvek bolje!
E pa nije!

-prepisano-

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Jos samo da se doda percepcija ove i one agresije :classic_laugh:

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

MORAM DA PODELIM

- Vidi palme na Kalemegdanu
"Seljana!"
-Vidi palme u Beču
"Jao, super, slikaj me ovde"

- Prođe Kameničkom
"Ovo samo kod nas ima, po ulici da prodaju drangulije"
* Ode na buvljak u Pariz
"Jao, prelepo, vidi, papirni luster, samo 20 evra, kupujem!"

- Vidi pijane srednjoškolce subotom u Knez Mihailovoj
"Sramota, njima treba da poverimo budućnost?"
* Pijani engleski tinejdžeri na plaži u Grčkoj
"Jao, što su slatki i veseli, nema veze što povraćaju!"

- Dođe mu prijatelj Kanađanin u goste
7 dana ga hrani i poji, gost spava kod njega
* Zove ga drug iz vojske, selo kod Lapova, da prenoći kod njega, mora na VMA na pregled:
"Brate, imaš preko air bnb da nađeš sa 16e smeštaj u Pinosavi, za manje od sata si na Banjici busom".

- Ode na 40 dana rođaku na groblje
"Fuj, pitu i kafu ređate po grobu, primitivci."
* Plati 30e da uđe u kapelu u Italiji gde mrtvi leže izloženi u staklenim sanducima
"Jao, ekstra, doplatiću još 20e pa mogu i da fotkam, kul!"

- Gleda francuske rodoslove iz XVII veka
"Kako je ovo lepo, kad znaš od koga potičeš."
"Moj pradeda je došao iz nekog sela, ali, nikad tamo nisam bio, šta ću ja tamo, ja sam Beograđanin."

- Ode na svadbu
"Ne igram ja kolo, to ćeš ti da izvineš sa tim običajima i forama."
* Dolazi irska plesna grupa u "Sava Centar"
"Jao, idem obavezno, volim etno muziku i ples."

- Nađe u podrumu babinu preslicu
"Jao, kevo, ti još ovo čuvaš? Da bacim?"
* Vrati se iz Afrike
"Vidi,tradicionalna maska plemena Zapadne Afrike, 100 dolara, nije mnogo, uklopiće mi se fino na zidu u dnevnoj sobi."

- Gleda na pijaci varjaču da kupi
"Šta? 100 dinara varjača? Za šta, care, za komad drveta?"
* Potroši 1000 din benzina do Ikee i nazad, kupi varjaču, plati je 199,99 din...
"E, to je prava stvar kad Šveđanin napravi varjaču, kvalitet!"

Ode u Bosnu
"Šta se svađaju stalno i dele, što se ne ugledaju na normalne države?"
* Ode u Belgiju
"Čekaj, ti ne smeš da pričaš flamanski među frankofonima, jer se plašiš za svoju bezbednost? Ozbiljno? Pa dobro, bar živiš u EU, ne kao mi."

E ovde je suština naših problema...Tudje je uvek bolje!
E pa nije!

-prepisano-

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

ovo i nekako , ali taj stav da smo mi ovde najvece zlo koje postoji..ono Hitlerov Rajh, pa mi..ili cak da smo na tom nivou, mnogi ovde to misle..i to je jezik mrznje, ali, dokazi ti nekome..a da smo problematicno dustvo šrilicno, i puni mana, ja prvi ne osporavam, daleko bilo da ne mislim da moze, treba i mora bolje..mnogo bolje..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2022 at 4:38 AM, Drug Crni said:

Bosna,1943.
Bradati antifasista se bori protiv nacistickog okupatora.

FTrlnl-XwAAzJCl?format=jpg&name=small

 

 

Koji je smisao ovog posta sa fotografijom iz 1943 u 2022 godini na ovom topiku?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Amigo said:

 

Koji je smisao ovog posta sa fotografijom iz 1943 u 2022 godini na ovom topiku?

Vole ovde ljudi u proslosti da zive..neko bezi u vreme titoizma, neko i  dalje zivi devedesete, uglavnom, niko ne zivi danasnje vreme..nebitno da li i dalje pevju druze Tito mi ti s ekunemo, gledaju partizanske filmove kao autenticne dokumentarce, laomentiraju nad Golim Otokom, ili prosto rehabilituju Drazu, lamentiraju nad Slobom i inflacijom, ili su NATO masturbatori    , isto vazi za sve njih..Drug Crni je valjd ahteo reci da se pogresni ljudi danas nazivjau oslobodiocima..zaboravljjauci d aje tada bio gradjanski rat, da su i partizani i cetnici imali svoje kolaboracije sa okupatorom, i da su imedju jednima i mejdu drugima bili i pljackasi i ubice, i profiteri..svodi se na isto, voli nas covek da  gleda stvari crno belo,a istorija i ratovi su sve sem crno beli..ne psootje tu gud gajsi i bed gajsi..za mene su i ovi danansji Ravnogorci, i oni koji i dalje vide komunizam kao nesto idelano, nezrela decurlija koja zivi u prolsosti.. i sve te mjamuncine, i ovi noz zica Srebrenica, i ovi Tito vas je ubijao, al vas nije ubijao dooljno, su tough gajsi samo  na netu, u rl vecina njih cvika od malo nabildovanijeg tinejdzera..znam, jer sam imao susrete..ja koji uopste nisam neki tabadzija, daleko od toga,  obarao sam  te mlakonje jednom rukom...deca bi mogla da  ih tuku..samo jezik od njih, najotrovniji..  

Edited by Harmonika
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Post je tu da ukaze na nekoliko stvari:
- da je samo partizanski pokret bio antifasisticki
- da je jedini bio na pravoj strani istorije
- da su cetnici,ustase,balije & co. bili nista drugo do kolaboracionisti
- da su svi njihovi sledbenici, simpatizeri i relativizatori isto to - peta kolona danas
- da na ovom forumu nema mesta ikakvom istorijskom revizionizmu..mislim ne bi trebalo biti,a tuzno je da ga sve vise ima..

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je danas imao vrlo dobar telefonski razgovor sa predsednikom Ruske Federacije Vladimirom Putinom sa kojim je, kako je istakao, dogovorio izuzetno povoljnu cenu gasa za Srbiju.

Vučić je nakon obilaska skladišta robnih rezervi u Beogradu, novinarima rekao da najvažnija tema današnjeg razgovora sa Putinom bila istek gasnog spporazuma, posle desetogodišnjeg trajanja, 31. maja.

„I ono što mogu da vam kažem je da smo dogovorili glavne elemente koji su veoma povoljni po Srbiju. Dogovorili smo se da ćemo potpisati ugovor na tri godine, to je prvi element ugovora, i mislim da izuzetno odgovara srpskoj strani. Drugi važan element je da će formula koju koristimo ostati ista (naftna formula), tako da će cena biti veoma povoljna za našu zemlju“, kazao je Vučić.

Dodao je da je odmah posle razgovora sa Putinom, uputio pismo direktoru Gasproma Alekseju Mileru „da koliko sutra, prekosutra razgovaramo o količinama“.

Predsednik je precizirao da će cena gasa za Srbiju, po dogovorenoj formuli, zavisiti od cene nafte, i da će, čak i kafa je nafta najskuplja, cena gasa koju ćemo plaćati iznositi od 310 do 408 dolara za hiljadu kubnih metara gasa.

To se, međutim, kako je dodao odnosi na dogovorenih 2,2 milijarde kubnih metara gasa, ali Srbiji će, zbog sve veće industrijalizacije, biti potrebno dodatnih 800 miliona kubnih metara gasa, i cena za tu dodatnu količinu, biće tema razgovora sa Gaspromom.

„Ako smem to da kažem i ako sve ovo realizujemo iz dogovora sa Putinom, mi ćemo po pitanju snabdevanja gasom imati sigurnu zimu“, kazao je Vučić ističući da je cena gasa koju je dogovorio sa ruskim predsednikom u ovom trenutku tri puta manja – a zimi će, kako je istakao, biti čak deset puta manja – nego što plaćaju ostale evropske zemlje.


https://www.danas.rs/vesti/politika/vucic-dobar-razgovor-sa-putinom-dogovorili-smo-izuzetno-povoljnu-cenu-gasa/

 

Quote

Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa predsednikom Republike Srbije Aleksandrom Vučićem.

Detaljno su razmotrena pitanja aktuelne agende bilateralnih odnosa, uključujući korake ka proširenju obostrano korisne trgovinsko-ekonomske saradnje. Dogovoreno je, posebno, da Rusija nastavi da nesmetano snabdeva Srbiju prirodnim gasom.

Nastavljena je razmena mišljenja o nizu međunarodnih tema – situaciji u Ukrajini i dešavanjima oko Kosova.

Ponovo je potvrđeno obostrano raspoloženje za dosledno jačanje strateškog partnerstva Rusije i Srbije na osnovu tradicionalno tesnih veza između naroda dveju zemalja.

http://kremlin.ru/events/president/news/68524 (prevod: Google Translate)

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...