Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Sitnim slovima na dnu strane "ovo je plaćeni oglas"

 

Dobro, verovatno su dobre namere, ali sam i pored toga utrošio pola sata da vidim šta će ovaj reći o ovim temama koje si rekao da će biti.

 

Oko ovih dojava o bombama najviše. Vidi, nije svuda Srbija i Rusija. Postoji onaj slucaj FBI vs Apple, kad je trebalo koliko, dve godine da se otključa telefon, ako je uopšte bilo, možda nije.

 

Plus, ako nije neko baš ono krivično delo, tipa ubistvo, i ako neko zna kako da se krije, ne postoji način da bude pronađen. Ja znam samo za jedan slučaj ikada koji je razrešen kad je neko preko dark web naručio ubistvo, ali  pazi bilo je ubistvo u pitanju, ne glupe dojave o bombama (u Rusiji je bilo) :

 

https://www.securitynewspaper.com/2019/10/31/authorities-discover-the-first-murder-ordered-via-dark-web-this-guy-is-a-hit-man-on-darknet/

 

A za ove zajebancije sa dojavama o bombama. Pretpostavimo da nisu nadlezni organi slali te dojave, kao sto ocigledno jesu, nego da je neki baki zajebant, ili više njih. Ili "mrska strana služba". Ali ovo je o baki zajebantu.

 

Evo, o baki zajebantu. Ako neko nabavi telefon sa pijace, rutuje ga, promeni mu sve podatke o telefonu, poveze se na free WiFi negde, kao sto je McLeod napisao (neke crkve imaju otvoren WiFi, he he he) i onda zajebava unaokolo koristeci pristup preko raznih servisa za... ovako, maskiranje, nema ništa od hvatanja.

 

Osim za q.

 

To tako treba. Dobrodosli u 21 vek  :lol_2:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U Kanadi kada dobijes mobilni telefon, moras da das svoje podatke i to tacne, ne mozes reci samo ja sam Milenko Puzigaca, nego das vozacku dozvolu (nema licne karte, vozacka je tvoj dokument).

Da se opet u Americi tako zajebavas, zavrsio bi na robiji, a kada izadjes imas zabranu da pristupas internetu jos dugo godina.

To za ove sto se ovlaze kada se pomene USA.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amigo said:

U Kanadi kada dobijes mobilni telefon, moras da das svoje podatke i to tacne, ne mozes reci samo ja sam Milenko Puzigaca, nego das vozacku dozvolu (nema licne karte, vozacka je tvoj dokument).

 

Sto uopste nije tacno, jer mozes da pokupis burner u Walmartu i niko nece da ti trazi vozacku, vec mozes da ga aktiviras kao Milenko Puzigaca.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Amigo said:

U Kanadi kada dobijes mobilni telefon, moras da das svoje podatke i to tacne, ne mozes reci samo ja sam Milenko Puzigaca, nego das vozacku dozvolu (nema licne karte, vozacka je tvoj dokument).

Da se opet u Americi tako zajebavas, zavrsio bi na robiji, a kada izadjes imas zabranu da pristupas internetu jos dugo godina.

To za ove sto se ovlaze kada se pomene USA.

 

Kako, a oni disposable cell phones (ili kako se vec zovu) sto ih je valjao Saul Goodman? 🙂

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DJORDJE said:

Sto uopste nije tacno, jer mozes da pokupis burner u Walmartu i niko nece da ti trazi vozacku, vec mozes da ga aktiviras kao Milenko Puzigaca.

 

Ne znam o cemu pricas, kakav burner? 

 

5 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Kako, a oni disposable cell phones (ili kako se vec zovu) sto ih je valjao Saul Goodman? 🙂

 

 

 

Ne znam u USA kako to ide, mozda i moze, ali u Kanadi ti traze podatke, sto je sasvim normalno. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

 

Ne znam o cemu pricas, kakav burner? 

 

 

Ne znam u USA kako to ide, mozda i moze, ali u Kanadi ti traze podatke, sto je sasvim normalno. 

Prepaid, niko ne trazi podatke, a mozes da ga kupis i za cash. Telus, Track ima ih gomila. Koristio licno Telus 2015 posto mi je telefon ostao u avionu.

Link to comment
Share on other sites

Kristofer Hil, američki ambasador u Srbiji u intervjuu za nedeljnu Politiku:

Quote

Za razliku od prošlosti kad se u Srbiji mislilo da postoji treći put, da Srbija nije ni Istok ni Zapad, da je nekako posebna, da ide svojim putem, sad većina Srba misli da postoje pravi put i pogrešan put i želi da izabere pravi put. U životu morate da pravite izbore, i ovo je takav trenutak. Postoji samo jedan put, i to je Zapad, to je Evropska unija. Morate da odlučite da li hoćete da imate samodovoljnu vojsku, da kupujete oružje iz različitih zemalja ili da se pridružite kolektivnoj odbrani. To treba Srbi da odluče, a ja mislim da i jesu odlučili da im je budućnost na Zapadu, a ne na nekom nedefinisanom Istoku. Sve ovo govorim i na osnovu onoga što čujem svakog dana od ljudi, ali i na osnovu izjava predsednika Vučića.

https://www.politika.rs/sr/clanak/507806/Nema-treceg-puta-Istok-ili-Zapad

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Srpska osuda rata Ukrajini:

 

- drzimo se principa prava, verujemo u mir, ljubav u svetu, vlada anitruska histerija, zabranjuju Dostojevskog...uzas uzas

- nema leba, nema mleka, ima konzervi, teska kriza, ode nafta, niko nikoga ne slusa....jao jao

- tu i tamo pogine neki civil, nista strasno, nego jeste li videli jedan nece da svira Musorskog, pa to je uzas...a tek cene uglja jaooooo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Amigo said:

U Kanadi kada dobijes mobilni telefon, moras da das svoje podatke i to tacne, ne mozes reci samo ja sam Milenko Puzigaca, nego das vozacku dozvolu (nema licne karte, vozacka je tvoj dokument).

Da se opet u Americi tako zajebavas, zavrsio bi na robiji, a kada izadjes imas zabranu da pristupas internetu jos dugo godina.

To za ove sto se ovlaze kada se pomene USA.

To je nebitno jer garantovano mozes da nađeš polovan tel negde, a i da ne možeš, onda možeš da rutuješ i taj kupljen, a onda mogu da mu se promene svi komplet podaci, ukljucujuci i model, proizvođača, i sve ostalo. Pa se recimo Samsung telefon predstavlja kao iPhone isl, a sve gde idu brojevi moze da bude 1234567...i onda da i nema karticu nego da se kaci na slobodan wifi kad radi sta vec radi. To je negde mozda ilegalno, negde nije, u USA recimo nije ilegalno samo po sebi menjati te podatke, ali nije stvar u tome, nego da ko hoce da zajebava, moze, i nece ga naci, osim ako on nekako ne pogresi. Svakako ga nece ni traziti zbog bezveznih email poruka sa dojavama o bombama.

 

BTW, ovi ovde razni strucnjaci i slicni kad pocnu da pricaju o ovim dojavama i tim stvarima su pateticni. Zato sto polaze od pretpostavke da su oni, tj nekakvi "mi" u pravu, pa su sad kao ugrozeni, i neko ih napada.  A kockastim palanackim glavama im je potpuno strana misao da bi oni trebalo da se promene i da treba da se ponasaju normalno, na primer kao baltičke zemlje, Češka, Poljska, Finska, Švedska i ostali, od kojih neki možda do sad nisu bili u NATO, ali nikad nisu dovodili u pitanje gde pripadaju.

 

I šta ovi ovde uopšte "brane" kad nece da se opredele? Taj "njihov način" koji je za vecinu stanovnistva na tom mestu da budu agresivni divljaci na mestu gde se ne drze pravila kao pijani plotova, gde sistem  koji trebi kukolj iz drustva ne postoji (koji su kukolj je briljantno opisao fancy) i kojima je glavna osobina elementarno nepostovanje drugih? Devojka Luke Razica me pitala o empatiji. Nemam nikakvu empatiju za takve divljake koji su tu vecina, i koji da nestanu, svet bi bio bolje mesto. To je cinjenica.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2022 at 1:39 AM, koca popovic said:

Slazem se sa ovim sto si napisala osim da sam u istoj ekipi sa Perkosom. Na zalost tvoju da ti kazem da sa njim i jos nekim ne mogu da se slozim, ni u cemu. 

 

Ne nego u koju ekipu da se upises? Zar hoces sa ovima sto im nedostaje empatija...ccc (videti post iznad)

 

Sad ozbiljno, Perkos je rekao na jednoj temi da je u mojoj ekipi, ali duhovito je to uradio, tako da sam nastavila sa tom salom, dopala mi se zato sam ono napisala i kada neko ko kaze da se nikada nije sa mnom slozio ni u cemu nego samo jednom - meni je to jednom dovoljno i odmah ga zgrabim i ubacim u ekipu da nam se stavovi sudaraju brrm brrm kao autici ... dok ne dodje do preobracenja i prihvatanja (kao spanci kad su prvi put stigli u J.Ameriku npr.)

 

:lol_2:

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, erwin said:

Kristofer Hil, američki ambasador u Srbiji u intervjuu za nedeljnu Politiku:

https://www.politika.rs/sr/clanak/507806/Nema-treceg-puta-Istok-ili-Zapad

 

 

Vulin zestoko preteci odgovorio Hilu...odgovor je vise za temu `gluposti i budalastine` ali nemamo tu temu, zato:

 

„Srbija je slobodna i uspešna zemlja i ne treba da se opredeljuje ni za koga osim za sebe. A ako je kriterijum za opredeljenje Srbije ko nas je ubijao, a ko nije, ko je priznao takozvano Кosovo, a ko nije, bojim se da gospodin Hil ne bi imao šta da kaže u svoju odbranu. :lol_2:Ne tražite na silu da se Srbi opredele, možete biti povređeni našim izborom“, :lol_2:rekao je Vulin, u pisanoj izjavi.

 

Da ne ispadne da pozivam na nasilno otimanje teritorija i ljudi, samo pevam:

They sentenced me to 20 years of boredom
For trying to change the system from within
I'm coming now, I'm coming to reward them
First we take Manhattan, then we take
Vulin…

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

 

 

Vulin zestoko preteci odgovorio Hilu...odgovor je vise za temu `gluposti i budalastine` ali nemamo tu temu, zato:

 

„Srbija je slobodna i uspešna zemlja i ne treba da se opredeljuje ni za koga osim za sebe. A ako je kriterijum za opredeljenje Srbije ko nas je ubijao, a ko nije, ko je priznao takozvano Кosovo, a ko nije, bojim se da gospodin Hil ne bi imao šta da kaže u svoju odbranu. :lol_2:Ne tražite na silu da se Srbi opredele, možete biti povređeni našim izborom“, :lol_2:rekao je Vulin, u pisanoj izjavi.

 

Da ne ispadne da pozivam na nasilno otimanje teritorija i ljudi, samo pevam:

They sentenced me to 20 years of boredom
For trying to change the system from within
I'm coming now, I'm coming to reward them
First we take Manhattan, then we take
Vulin…

Sutra ce zvalonja da se pere kod Hila I da se objasni. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mama_mia said:

 

Ne nego u koju ekipu da se upises? Zar hoces sa ovima sto im nedostaje empatija...ccc (videti post iznad)

 

Sad ozbiljno, Perkos je rekao na jednoj temi da je u mojoj ekipi, ali duhovito je to uradio, tako da sam nastavila sa tom salom, dopala mi se zato sam ono napisala i kada neko ko kaze da se nikada nije sa mnom slozio ni u cemu nego samo jednom - meni je to jednom dovoljno i odmah ga zgrabim i ubacim u ekipu da nam se stavovi sudaraju brrm brrm kao autici ... dok ne dodje do preobracenja i prihvatanja (kao spanci kad su prvi put stigli u J.Ameriku npr.)

 

:lol_2:

 

 

 

 

 

Ma slozio sam se sa tobom vise puta, nije to peoblem. Nemoj , molim te da me uvlacis u raspravu sa nekim forumasima. Ne da se ja plasim njih (daleko bilo) nego (ranije sam rekao ) uzasno me mrzi da pisem  ili da odgovaram na poneke postove. Perkos i jos poneki me uzasno nerviraju ali kao sto vidis nema mojih komentara. Tebe mnogo postujem , znas zasto?.Zato sto si direktna. Tvoji postovi su ili ih volis ili ne volis. Ja tvoje postove volim. Bez obzira da li ih volim ili ne volim.

Just now, koca popovic said:

Ma slozio sam se sa tobom vise puta, nije to peoblem. Nemoj , molim te da me uvlacis u raspravu sa nekim forumasima. Ne da se ja plasim njih (daleko bilo) nego (ranije sam rekao ) uzasno me mrzi da pisem  ili da odgovaram na poneke postove. Perkos i jos poneki me uzasno nerviraju ali kao sto vidis nema mojih komentara. Tebe mnogo postujem , znas zasto?.Zato sto si direktna. Tvoji postovi su ili ih volis ili ne volis. Ja tvoje postove volim. Bez obzira da li ih volim ili ne volim.

Ali sam ovo zadnje zamrsio. Zao mi je, necu vise.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ovo od Vulina, odlicno, i treba ih na silu opredeliti ako oni nece sami, tako bi bilo bolje. I onda da bude samo plač i škrgut zuba.

 

Ovo je receno vec vise puta (mislim da je bio jedan post tipa "na silu ugurati u EU", pa sad i ovaj).

 

Kako da vam kazem, 2003. godine je dosla americka i britanska vojska (jer niko drugi osim Poljske nije nesto bio zagrejan za tu operaciju), svrgnula Saddama i jedino sto su gradjani Iraka dobili su ona mucenja u zatvorima, porast raznih pobuna, cvetanje terorizma i na kraju - raspad drzave u kojoj se pitaju Saudijska Arabija, Iran i Turska, a ne gradjani Iraka.

 

Prosto, valjda je jasno da su geopoliticka opredeljivanja sa jedne i ekonomski i socijalni progres sa druge strane dve odvojene stvari. Nece niko osim nas da uredi drzavu jer niko od njih nece ziveti ovde. Moze Hrvatska biti u EU i iseljavati se u Irsku i UK, moze Madjarska biti u EU i imati Orbana na celu, moze Grcka biti u EU, ali je to nece spasiti bankrota.

 

Tragedija je da apsolutno niko u zemlji ne pominje potrebu da se zemlja uredi i da to budu najvaznije teme. Za neke Dveri, DSSove, Zavetnike i slicne najbitnija su tzv. nacionalna pitanja, za LSV, LDP, GDF, Srbija21 najbitnije je uskladiti politiku sa politikom vecine zemalja EU, za SNS moze i jedno i drugo, a na sta ce zemlja liciti i kako resavati ona goruca pitanja to ne interesuje nikoga.

 

Treba reci - mesto nam je u EU i idemo tamo jer je to sredstvo da sami sebe uredimo, jer ce politicari morati da se uljude, jer ce zemlja morati da funkcionise. Ako je samo clanstvo tamo samo sebi cilj, onda me to clanstvo apsolutno ne interesuje jer nece resiti apsolutno nista. Evo CG, tuga na sta lice vesti, malo malo pa neki kriminal, jedni te isti politicari, sve se zaposljava preko veza, turizam im je katastrofa (a imaju potencijal), ali bitno je da su u NATO pa su neki zmaj u odnosu na Srbiju?

Edited by goldberg
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2022 at 1:39 AM, koca popovic said:

Slazem se sa ovim sto si napisala osim da sam u istoj ekipi sa Perkosom. Na zalost tvoju da ti kazem da sa njim i jos nekim ne mogu da se slozim, ni u cemu. 

Ko ti pa trazi da se slažèš. Umesto da si srećan što na mala vrata ulaziš kod mene i mame u ekipu ti se nešto joguniš😄

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goldberg said:

 

 svrgnula Saddama i jedino sto su gradjani Iraka dobili su ona mucenja u zatvorima, porast raznih pobuna, cvetanje terorizma i na kraju - raspad drzave u kojoj se pitaju Saudijska Arabija, Iran i Turska, a ne gradjani Iraka.

 

 

Irak je takodje `dobio` da isplacuje ratnu odstetu Kuvajtu, do sada isplatili oko 50 milijardi da li je tu kraj ili ima jos da se odvaja za kuw, nije ni vazno i ovo je dovoljno da se vidi sta je `dobijeno` a da ne pricam pozajmice i zaduzivanja za prethodni rat...to je tesko oporaviti...ostavio ih je Sadam u haosu, a i sa njim na celu bi bili u haosu - tako da koji god put da izaberes - u haosu si. Kad dodjes na tu tacku kasno je. Ima veze i sa srbijom - u haosu je sta god da izabere, no mozda moze nesto da ucini dok ne postane nalik na Irak...na onaj anus mundi kao rusija sada ili slicni...

 

16 hours ago, goldberg said:

 

Tragedija je da apsolutno niko u zemlji ne pominje potrebu da se zemlja uredi i da to budu najvaznije teme.

 

Da su ovi u zemlji sposobni, ili da je postojala volja da urede zemlju, uredili bi je i dodeterali tako da EU ne bi imala zamerke i uslovljavanja - vec prijem po kratkom postupku.  :wink2:

Mislim da je nerealno ocekivanje da ce neko da se probudi sa pozajmljenim carobnim stapicem da krene da uredjuje po srbiji, prvo takav nije ni na vidiku, zatim ako se pojavi morao bi nekako da preuzme vlast, da se okruzi nekim za sada nepostojecim ljudima koji ce sve to da prihvate bez prenemaganja ... Znaci morao bi, taj neko ko dodje resen da uredjuje srbiju, da bude sasvim razlicit od Srbije, njenih politicara iz opozicije i vlasti ali i od gradjana koji ce ga takvog razlicitog prihvatiti. Ako ikad.

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mama_mia said:

 

...

Da su ovi u zemlji sposobni, ili da je postojala volja da urede zemlju, uredili bi je i dodeterali tako da EU ne bi imala zamerke i uslovljavanja - vec prijem po kratkom postupku.  :wink2:

Mislim da je nerealno ocekivanje da ce neko da se probudi sa pozajmljenim carobnim stapicem da krene da uredjuje po srbiji, prvo takav nije ni na vidiku, zatim ako se pojavi morao bi nekako da preuzme vlast, da se okruzi nekim za sada nepostojecim ljudima koji ce sve to da prihvate bez prenemaganja ... Znaci morao bi, taj neko ko dodje resen da uredjuje srbiju, da bude sasvim razlicit od Srbije, njenih politicara iz opozicije i vlasti ali i od gradjana koji ce ga takvog razlicitog prihvatiti. Ako ikad.

 

 

 

A i ako ga na kratko prihvate, treba uspeti da ga prebrzo ne ubiju.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, goldberg said:

 

Ovo je receno vec vise puta (mislim da je bio jedan post tipa "na silu ugurati u EU", pa sad i ovaj).

 

Kako da vam kazem, 2003. godine je dosla americka i britanska vojska (jer niko drugi osim Poljske nije nesto bio zagrejan za tu operaciju), svrgnula Saddama i jedino sto su gradjani Iraka dobili su ona mucenja u zatvorima, porast raznih pobuna, cvetanje terorizma i na kraju - raspad drzave u kojoj se pitaju Saudijska Arabija, Iran i Turska, a ne gradjani Iraka.

 

Prosto, valjda je jasno da su geopoliticka opredeljivanja sa jedne i ekonomski i socijalni progres sa druge strane dve odvojene stvari. Nece niko osim nas da uredi drzavu jer niko od njih nece ziveti ovde. Moze Hrvatska biti u EU i iseljavati se u Irsku i UK, moze Madjarska biti u EU i imati Orbana na celu, moze Grcka biti u EU, ali je to nece spasiti bankrota.

 

Tragedija je da apsolutno niko u zemlji ne pominje potrebu da se zemlja uredi i da to budu najvaznije teme. Za neke Dveri, DSSove, Zavetnike i slicne najbitnija su tzv. nacionalna pitanja, za LSV, LDP, GDF, Srbija21 najbitnije je uskladiti politiku sa politikom vecine zemalja EU, za SNS moze i jedno i drugo, a na sta ce zemlja liciti i kako resavati ona goruca pitanja to ne interesuje nikoga.

 

Treba reci - mesto nam je u EU i idemo tamo jer je to sredstvo da sami sebe uredimo, jer ce politicari morati da se uljude, jer ce zemlja morati da funkcionise. Ako je samo clanstvo tamo samo sebi cilj, onda me to clanstvo apsolutno ne interesuje jer nece resiti apsolutno nista. Evo CG, tuga na sta lice vesti, malo malo pa neki kriminal, jedni te isti politicari, sve se zaposljava preko veza, turizam im je katastrofa (a imaju potencijal), ali bitno je da su u NATO pa su neki zmaj u odnosu na Srbiju?

dzaba pricas..inace se slazem, od reci do reci..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da džabe priča kad se uopšte ne radi o istim stvarima. Ovo što sam ja napisao je o zasluženoj posledici ponašanja prethodnih 35 godina, a ne o tome da li to tu treba da živi... drugačije. A ovo o čemu piše goldberg je neki spisak lepih želja, koji se nikad neće ostvariti. I zašto bi uopšte neko hteo da ta rulja od tih 70,80 možda i 90% anticivilizacijskih elemenata živi drugačije, ako se i oni ne promene, kako je još Đinđić govorio, i nije on bitan, nego to je tako? Ako se oni ne promene nije moguće bilo šta tu promeniti, to je sve.

 

I čime su oni uopšte zaslužili da drugačije žive? Da nisu možda mnogo dobri, časni i pošteni, radni i vredni ljudi, ljudi od poverenja, u koje se može pouzdati, da nisu skromni, pristojni, umereni, otvoreni prema novom i pozitivnim promenama i uticajima sa strane? Da li se na primer njihovo sveštenstvo odlikuje pobožnošću što bi reko Džonatan Svift u Guliverovim putovanjima, ili najviše od svih gusla protiv civilizacije? Evo, ona majmunčina "komlunista" od cigarilos momka sa "slobinog" kanabeta je pre neki dan baljezgala u vezi onog ručka, šta li je, Vučića sa popovima. Pa je sad neko to kritikovao, a ovaj kao otpisuje, u Francuskoj, UK, USA itd se isto precednici i razni sreću sa popovima, na raznim molitvenim doručcima, ili su popovi u parlamentu ilil kao se zove, u domu lordova, wgaf itd. Ajde? A da li ti popovi tamo isto umesto da doručkuju drndaju kako ne treba uvesti sankcije putleru i kako ni po koju cenu ne treba završavati priču sa kolevkom, koja je i tako izmišljena? 

 

Poenta, je ne govorimo o istim stvarima, nego ja govorim o "svakome prema zaslugama" a utopistima bi bolje bilo da se bave stvarnim svetom pa da gledaju kako da se uklone odatle. Jer oni su sve gori i gori, sve je veće divljaštvo i nekultura. Evo počeo je nešto fancy o "mladima". Ne samo on, nego i oni koji su samo nekoliko godina stariji od recimo generacija rođenih posle 2000. Isto to i oni govore. Kad im dođu u firmu na praksu takvi, ponašaju se kao da su ludi. Potpuni nedostatak elementarnog vaspitanja i bilo čega. Na primer obraćaju se sa "baćo" , "ej ti" , "neću da ti persiram, pa ide idiotsko cerenje kao nacerena pečena svinjska glava..." I to je ozbiljna strana firma u pitanju, inženjeri. Naravno svi takvi su dobili negativnu ocenu, i prismrdeti firmi neće. Kažu od njih 15 dvoje normalni. A ovi ostali možda nešto i znaju, ali su potpuno... ne pripadaju normalnom svetu.

 

I da li vi znate koliko treba sad tu da bude represivna država koja bi sve to ispravila, i koliko dugo treba da se to sve ispravlja, teškom represijom? Neće to nikad biti. Sve je to što pišete utopija, a pravda je silom to pripojiti civilizaciji protiv volje te popišane "većine", ali da mora ako hoće da jede i živi, i onda da se čuje samo plač i škrgut zuba.

 

Mogli su da se operu i izvade na sledećim izborima posle 1990, ne sećam se kad su bili, verovatno 1993 ili 1994. Da su tad kad su videli kako su ih zajebali "sloboda" i "vojvoda" i ostali, pa masovno to otkačili i glasali za bilo šta drugo, onda bi možda i zasluživali nekakvu šansu. Ovako, posle 32 godine paljenja na isto nacionalističko đubre, i to sad u verziji v2.0 još zadrtije, fanatičnije i  agresivnije nego tada, ma bacite ih lavovima.

 

A vi gledajte kako da se udaljite, i njih od...bacite kao nepopravljive, ili ono što je o tome rekao Piter Justinov, a može i nedavno preminula izvesna omražena im gospođa. Ne posle da kao neke budaletine tek u šestoj deceniji morate isto to da radite.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...