Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

8 hours ago, fancy said:

Danas.

Autoput Miloš veliki.

Punto vozio u suprotnom smeru i izazvao sudar.

 

Pažljivo s otvaranjem spoilera.

 

 

 

Kakve budaletine. Nadam se da je onaj (ili oni) u belom autu ok, koliko god možeš biti ok posle takvog sudara.

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, fancy said:

Danas.

Autoput Miloš veliki.

Punto vozio u suprotnom smeru i izazvao sudar.

 

Pažljivo s otvaranjem spoilera.

 

 

 

 

Na početku snimka se vidi da su obojici u Puntu ruke pružene kroz prozor, očigledno su se snimali.

 

I ovaj koji je napravio objavljeni snimak stoji u zaustavnoj traci na autoputu, što znači da je i on znao da će da naiđu tuda.

 

Ukratko, neki tiktok izazov ili sličan "vidite šta ja mogu i divite mi se" hepening za društvene mreže.

 

Eto im sad "hepeninga".

  • Like 2
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Stiletto said:

Ukratko, neki tiktok izazov ili sličan "vidite šta ja mogu i divite mi se" hepening za društvene mreže.

 

To je i meni prvo palo na pamet...  e, sad plot tvist: 

 

Quote

Vozač "Fijat punta", Dejan J. star oko 53 godine, nastradao u teškom sudaru koji je izazvao, dok su vozač "Hjunadija" i suvozač "Fijat punta" prevezeni su u KBC Zemun.

 

Pa jbt, 53 ?!?!?

Ne isključujem "izazov" al više mi se uklapa "pijani smo ne znamo šta radimo" narativ... izgleda kao da će se saznati tek kad (i ako?) se suvozač Punta izvuče...

 

Sve u svemu užas.

 

  • Tuzno 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Posto smo oduvek smatrali da su stvaraoci, ucesnici a narocito gledaoci realitija idioti, gde sada da "upisemo" SBB, posto su se pridruzili promociji splacina? (ako je vest tacna)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

 

Na početku snimka se vidi da su obojici u Puntu ruke pružene kroz prozor, očigledno su se snimali.

 

I ovaj koji je napravio objavljeni snimak stoji u zaustavnoj traci na autoputu, što znači da je i on znao da će da naiđu tuda.

 

Ukratko, neki tiktok izazov ili sličan "vidite šta ja mogu i divite mi se" hepening za društvene mreže.

 

Eto im sad "hepeninga".

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Edinburgh said:

Posto smo oduvek smatrali da su stvaraoci, ucesnici a narocito gledaoci realitija idioti, gde sada da "upisemo" SBB, posto su se pridruzili promociji splacina? (ako je vest tacna)

 

Zašto bi bila netačna. To je samo podatak sa sajta SBB-a:

https://sbb.rs/zadruga-paket-promo-do-kraja-septembra/

 

Inače, SBB ima sve Pinkove kanale, za paket zadruge se doplaćuje, ali i sami proizvode splačine. Evo samo nekoliko vesti sa Nova S:

 

U „Zvezdama Granda“ oduševio Srbiju kombinacijom „roka i folka“: Da li prepoznajete pevača sa slike?

Privatni avion, dva kuvara, tri haljine: Anastasija i Gudelj prave svadbu u Španiji, ovo su detalji

Lidija Vukićević pozirala u kuhinji u vrelom izdanju: Podigla noge, pa „sevnule“ gaćice FOTO

Aleksandra Mladenović u novu 2023. ulazi bez gaćica FOTO

Raskošna zadnjica Jelene Karleuše srušila Instagram: Svi se pitaju da li je prirodna FOTO

Aleksandra Mladenović pokazala zadnjicu u tangama FOTO

Milica Dabović ponovo provocira: Izvajanom guzom raspalila maštu muškarcima FOTO

 

O kvalitetu njihovih „novinara” ne treba ni trošiti reči:

Avion Lufthanze za Frankfurt hitno sleteo u Zagreb: Na visini od 11.000 metara otkazao motor, za dlaku izbegnuta tragedija

 

Ne znam odakle im informacija da je tragedija izbegnuta „za dlaku” kada je svaki savremeni putnički avion dvomotorac kontruisan tako da može da leti i sa jednim funkcionalnim motorom, a čim jedan otkaže, po proceduri se sleće na najbliži aerodrom. Čak i ako je motor zahvaćen vatrom, odmah se gasi, a postoje i sistemi koji sprečavaju širenje požara. Da ne pišem dalje, naslov je bombastičan, ali nema veze s mozgom. Dok takvi pričaju o profesionalnom novinarstvu, a na nivou su tabloida, to ostaje samo prazna priča.

 

Hajde da se spustimo na zemlju i da shvatimo da SBB, baš kao i svako ko hoće da zaradi, nudi ono što može da se proda i što ima prođu. U ponudi ima i kanale kao što su Mezzo, National Geographic, Discovery, Brainz i mnogo toga drugog, ali i mnoge kanale koje nude ne baš toliko intelektualne sadržaje. SBB sasvim dobro sarađuje sa Pinkom, što su i sami rekli kada je bila ona frka oko dodele nacionalnih frekvencija i kada su hteli da otkače B92 i valjda TV Prvu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Zašto bi bila netačna. To je samo podatak sa sajta SBB-a:

https://sbb.rs/zadruga-paket-promo-do-kraja-septembra/

 

Inače, SBB ima sve Pinkove kanale, za paket zadruge se doplaćuje, ali i sami proizvode splačine. Evo samo nekoliko vesti sa Nova S:

 

U „Zvezdama Granda“ oduševio Srbiju kombinacijom „roka i folka“: Da li prepoznajete pevača sa slike?

Privatni avion, dva kuvara, tri haljine: Anastasija i Gudelj prave svadbu u Španiji, ovo su detalji

Lidija Vukićević pozirala u kuhinji u vrelom izdanju: Podigla noge, pa „sevnule“ gaćice FOTO

Aleksandra Mladenović u novu 2023. ulazi bez gaćica FOTO

Raskošna zadnjica Jelene Karleuše srušila Instagram: Svi se pitaju da li je prirodna FOTO

Aleksandra Mladenović pokazala zadnjicu u tangama FOTO

Milica Dabović ponovo provocira: Izvajanom guzom raspalila maštu muškarcima FOTO

 

O kvalitetu njihovih „novinara” ne treba ni trošiti reči:

Avion Lufthanze za Frankfurt hitno sleteo u Zagreb: Na visini od 11.000 metara otkazao motor, za dlaku izbegnuta tragedija

 

Ne znam odakle im informacija da je tragedija izbegnuta „za dlaku” kada je svaki savremeni putnički avion dvomotorac kontruisan tako da može da leti i sa jednim funkcionalnim motorom, a čim jedan otkaže, po proceduri se sleće na najbliži aerodrom. Čak i ako je motor zahvaćen vatrom, odmah se gasi, a postoje i sistemi koji sprečavaju širenje požara. Da ne pišem dalje, naslov je bombastičan, ali nema veze s mozgom. Dok takvi pričaju o profesionalnom novinarstvu, a na nivou su tabloida, to ostaje samo prazna priča.

 

Hajde da se spustimo na zemlju i da shvatimo da SBB, baš kao i svako ko hoće da zaradi, nudi ono što može da se proda i što ima prođu. U ponudi ima i kanale kao što su Mezzo, National Geographic, Discovery, Brainz i mnogo toga drugog, ali i mnoge kanale koje nude ne baš toliko intelektualne sadržaje. SBB sasvim dobro sarađuje sa Pinkom, što su i sami rekli kada je bila ona frka oko dodele nacionalnih frekvencija i kada su hteli da otkače B92 i valjda TV Prvu.

 

Ne osporavam trku za profitom, ali osudjujem saradnju sa Pinkom, i smatram ih kandidatom za lustraciju, kada dodje vreme.  Ne moze da se bude satro progresivna televizija, borac za ljudska prava, demokratski sistem, normalno drustvo...,  a da se istovremeno hvali raskosna bulja Karleusina.  U svakom biznisu postoje granice, a tu granicu su SBB i Nova prekoracili. Mozda ona Dragica misli da tako treba, ja eto ne mislim. Uzgred, da li si primetio koliko su novinari Nove S nepismeni - cak i kada pisu bogougodne tekstove, to jednostavno bode oci normalnih citalaca.           

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Edinburgh said:

 

Ne osporavam trku za profitom, ali osudjujem saradnju sa Pinkom, i smatram ih kandidatom za lustraciju, kada dodje vreme.  Ne moze da se bude satro progresivna televizija, borac za ljudska prava, demokratski sistem, normalno drustvo...,  a da se istovremeno hvali raskosna bulja Karleusina.  U svakom biznisu postoje granice, a tu granicu su SBB i Nova prekoracili. Mozda ona Dragica misli da tako treba, ja eto ne mislim. Uzgred, da li si primetio koliko su novinari Nove S nepismeni - cak i kada pisu bogougodne tekstove, to jednostavno bode oci normalnih citalaca.           

 

 

Pa šta ćeš, profit je profit, nema tu nikakvih emocija. I da, nepismeni su, niti znaju da prenesu vest, niti da prevedu, niti da je jezički prilagode. Isto važi i za one sa N1. Kad vidim vest preuzetu sa hrvatskog portala, odvale glupost da npr. tjedan postaje tedan, što ne postoji, ili da sustav (što označava sistem) postane sastav. Ne znam gde nalaze idiotske vesti tipa 'Evo kako se pravilno kuva kafa', a primetio sam da imaju i kontradiktorne vesti, kao npr. 'Stručnjaci otkrili zašto je dobro piti dve kafe tokom dana', a desetak dana kasnije nešto u stilu 'Nemojte nipošto piti više od jedne kafe dnevno'. To što puštaju nekoliko opoziciJonara na TV, ne znači da su pravi profesionalci.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg, izvinite ali ne želim uvođenje viza. To što sam ja u manjini u ovom provizorijumu ne znači da treba da trpim posledice bezumlja većine i ne pada mi na pamet da "prizivam" takve mere. Možda će moje dete da ode negde preko da živi ali za mene je kasno a moj izbor pre 23 (ili još pre 33) godine je bio takav da sam smatrao da ovde može da se napravi nesto od društva.
To što je procena bila pogrešna, ne znači da mi koji smo (iole) normalni treba da trpimo još i takve mere (kada nas već hebe naša država ne mora i eu).
Praktičan primer: u poslednja dva meseca sam turistički iliti radi zajebancije išao 3 puta u eu. Na stranu što na granicama imamo gužve, još treba da ponovo čekam ispred tri ambasade za vizu?
Ajde bre...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ovo je dobra stvar. Umesto da nas teraju da "šetamo" do iznemoglosti neka se oni aktiviraju i blokiraju skupštinu u nedogled. Sad Vučić mora da odluči da li će da trpi da mu skupština više neće biti u funkciji ili da primeni silu i izbaci ih sve iz sale. Ja mislim da će ići na ono prvo jer je to manje štetno za njega. Nažalost veća je šteta za Srbiju no tako mora kada se ruši diktator.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...