Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Viktor Ivancic, covek zaduzen za moje mentalno zdravlje..nije do njega, do mene je sto mu ne uspeva da me sastavi na pravu stranu...

https://www.netkolumne.com/2023/05/viktor-ivancic-biljeznica-robija-k-doli.html?fbclid=IwAR0Up-DKynnnXOZNbr4akyLwjpW8kCZBHCpiOHbejMhqG6jqWP4d8dHiESw

P.S. Tamo negde, sezdesetih, brata i mene su upisala na tronedeljno letovanje u decijem odmaralistu u Bristu a mama se smsetila kod lokalnog ribara koji je imao i konobu. Nakon vecere u odmaralistu, otisla bih kod mame po dzeparac za sladoled, mama bi tek pocela sa vecerom i redovno se desavalo da shjor ribar i vlasnik konobe donese tanjir i natera me da sednem do mame i obavezno veceram jos jednom, besplatno. O bakama u crnom koje su sedele ispred svojih kuca i punile mi narucje svezim smokvama, da ne pricam. Jednostavno, Dalmacijo, volim te....

Edited by Pletilja
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

 

Ove dodati Al Happyiju i Al Pinku....

 

Sta nije tacno? Da li je Vucevic kao zvanicnik Srbije prijetio Crnoj Gori ukrajnskim scenarijem ili ne? 

 

Evo doslovce sta je rekao:

 

Ogriješili ste se i to će vam se obiti o glavu, kao što se u Ukrajini obija o glavu svima koji su promovisali Kosovo i Metohiju kao nezavisnu državu.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ters said:

 

Sta nije tacno? Da li je Vucevic kao zvanicnik Srbije prijetio Crnoj Gori ukrajnskim scenarijem ili ne? 

Naravno da ne. Njegova izjava je data u drugom kontekstu....generalno jedna od najsrbofobnijih informacionih platformi. Fundamentalistička, generalno gledano, ne mislim samo na AJ Balkan, a šteta je samo što ne izlazi u štampanom izdanju....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Naravno da ne. Njegova izjava je data u drugom kontekstu....generalno jedna od najsrbofobnijih informacionih platformi. Fundamentalistička, generalno gledano, ne mislim samo na AJ Balkan, a šteta je samo što ne izlazi u štampanom izdanju....

 

Koji je to drugi kontekst? Ponavljam:  Ogrijesili ste se i obice vam se o glavu, kao sto se Ukrajini obija o glavu. Ministar odbrane i predsjednik partije na vlasti.

 

Al Jazeera Balkan nije fundamentalisticka urednickom politikom, ali jeste izvorima finansiranja.

Po cemu su Tomislav Markovic ili Nenad Kulacin fundamentalisti?

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

Sta nije tacno? Da li je Vucevic kao zvanicnik Srbije prijetio Crnoj Gori ukrajnskim scenarijem ili ne? 

 

Evo doslovce sta je rekao:

 

Ogriješili ste se i to će vam se obiti o glavu, kao što se u Ukrajini obija o glavu svima koji su promovisali Kosovo i Metohiju kao nezavisnu državu.

 

Oni sve te izjave daju za domacu upotrebu - vide da dobar deo glasaca pravi paralele izmedju Ukrajinaca i Crnogoraca i onda im dobro dodje da glume nacionaliste i desnicare.

 

Naravno, to se potpuno razlikuje od onoga sto rade i u normalnoj zemlji vec davno vise ne bi smeli da imaju legitimitet da se predstavljaju bilo kao nacionalisti bilo kao nosioci progresivnih ideja, a oni se hvale i jednim i drugim. Ili lepo u opoziciju pa pricaj sta god mislis da ce da ti donese glasove ili pocni da se aktivno suprostavljas zemljama sa kojima trenutno saradjujes, ali to onda znaci da nista od naprednjackog lalalenda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igraj se vatrom, opeći ćeš se...ne znači nužno da ću ja da zapalim vatru. Srbija nikad nije pretila CG, niti će...ma kakav god Milo da je na vlasti. Tako da...promašili su celu loptu...zaslepljeni.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Constantin said:

Igraj se vatrom, opeći ćeš se...ne znači nužno da ću ja da zapalim vatru. Srbija nikad nije pretila CG, niti će...ma kakav god Milo da je na vlasti. Tako da...promašili su celu loptu...zaslepljeni.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Ne znaci da ce on da zapali vatru, ali je to i dalje prijetnja... I to od "ministra vojnog". Pretnja je stavljanje u izgled nanošenja nekog zla - po definiciji... Komsije to imaju i u krivicnom zakoniku: Tko drugome ozbiljno prijeti kakvim zlom da bi ga ustrašio ili uznemirio.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Constantin said:

Igraj se vatrom, opeći ćeš se...ne znači nužno da ću ja da zapalim vatru. Srbija nikad nije pretila CG, niti će...ma kakav god Milo da je na vlasti. Tako da...promašili su celu loptu...zaslepljeni.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Ti bas ne verujes u SRPSKI SVET.... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...