Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

10 hours ago, goldberg said:

 

.

 ali je vreme da se Bokan i kompanija otvore za pravog trenera

@goldbergpitanje nije provokacija, već me zanima u svetlu novih društveno-političkih događaja u CG.

Da li on ostaje na čelu kluba i kakve su mu relacije sa novim vlastodršcima? Kakvi su uopšte planovi za KKB u narednom periodu, obzirom da znamo da je "bivši" voleo košarku?

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, DrMV said:

@goldbergpitanje nije provokacija, već me zanima u svetlu novih društveno-političkih događaja u CG.

Da li on ostaje na čelu kluba i kakve su mu relacije sa novim vlastodršcima? Kakvi su uopšte planovi za KKB u narednom periodu, obzirom da znamo da je "bivši" voleo košarku?

 

Ostaje na čelu. Grad Podgorica im je dao 500,000 jura za ovu sezonu, prošle sezone (dok je DPS još uvijek vladao u PG) dotacija je bila 400,000, s tim da je bilo kašnjenja u isplati.

 

Bokan sam kaže da je pola budžeta od grada i od državnih firmi.

 

Što se tiče novog trenera, imajući u vidu Miškov uticaj, ja očekujem Čanka, i to možda i ne bi bilo loše rešenje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DrMV said:

@goldbergpitanje nije provokacija, već me zanima u svetlu novih društveno-političkih događaja u CG.

Da li on ostaje na čelu kluba i kakve su mu relacije sa novim vlastodršcima? Kakvi su uopšte planovi za KKB u narednom periodu, obzirom da znamo da je "bivši" voleo košarku?

Evo ja da ti odgovorim. Bokan je ostao na celu kluba jer dobio uvjeravanja da ce grad pomoci vise nego sto je to bio slučaj. On je javno kukao kao on sa upravnim odborom moze da ucestvuje sa nekih pola budzeta i da moze da obezbijedi nesto tipa 2 do 3 miliona ali da je za neke ambicije to malo, potom je valjda grad obecao da odvoji nekih 2,5 miliona kako bi ukupni bruto budzet bio oko 5 mil. To je to. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Čanak je lietkabelis od prije 10 dana. 

Već? 😮

 

To mi je totalno promaklo.

1 minute ago, Nemam_ti_kad said:

Evo ja da ti odgovorim. Bokan je ostao na celu kluba jer dobio uvjeravanja da ce grad pomoci vise nego sto je to bio slučaj. On je javno kukao kao on sa upravnim odborom moze da ucestvuje sa nekih pola budzeta i da moze da obezbijedi nesto tipa 2 do 3 miliona ali da je za neke ambicije to malo, potom je valjda grad obecao da odvoji nekih 2,5 miliona kako bi ukupni bruto budzet bio oko 5 mil. To je to. 

500k daje grad, ostalo državne firme. Podgorica ukupno za sport izdvaja 3 i po mElEona

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Evo ja da ti odgovorim. Bokan je ostao na celu kluba jer dobio uvjeravanja da ce grad pomoci vise nego sto je to bio slučaj. On je javno kukao kao on sa upravnim odborom moze da ucestvuje sa nekih pola budzeta i da moze da obezbijedi nesto tipa 2 do 3 miliona ali da je za neke ambicije to malo, potom je valjda grad obecao da odvoji nekih 2,5 miliona kako bi ukupni bruto budzet bio oko 5 mil. To je to. 

 

Ovo je odlična vest za nas Zvezdaše jer onda mi imamo za još bar tri-četiri centra.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

Da. Ali u kontekstu da je Niš baš bedan finansijski i realno bi Podgorica trebalo da može više da izdvoji.

Zapravo su gradski budžeti za 2023. godinu uporedivi, Niš ima budžet od oko 120 miliona eura, Podgorica 106 miliona, mislim i da je Niš nakon izdvajanja opština Tuzi i Zeta iz Podgorice solidno veći grad. Po podacima iz budžeta, Niš za sport daje oko 6,2 miliona, Podgorica oko 2,5 miliona. Velika razlika je u tome što je kapitalni budžet Niša 32 MEUR, a Podgorice 58 MEUR.

 

Sacime vratio u mlados-ludos kad bijah analitičar za lokalne samouprave 🥲

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, propolis said:

 

Ima on posao još  godinu dana☝️

Kad ga Pao isplati na kraju sezone biće slobodan.

 

Mislim da nije tako. Pouzdano znam da je bio u ozbiljnim pregovorima sa Olimpijom pre početka sezone. Sad, kakav je tačno dogovor oko isplate sa PAO-m, neznam. Dali su se našli negde izmedju, ili ga oni plačaju dok ne pronadje klub pa poslje toga razliku, itd... Ali sigurno je da ga ugovor sa Panathinaikosom ne koči u potrazi za novim poslom.

 

5 hours ago, John Terry said:

Petar Mijović izuzetno dopadljiv lik sa očiglednom emocijom prema KK Budućnost. To za profesionalizam često ima predznak katastrofe.

 

Žao mi čoveka, baš me iznenadilo ovo, skockao dobar tim koji bi mogao da raste u nekom daljem periodu.

 

Ja sam pročitao neke abrove koji su ovo najavljivali, ali takodje mislim da je prerano. Imaju problema u napadu, ali način na koji je ekipa igrala na momente, sa mnogo intenziteta u odbrani, mi se mnogo svidelo. I mislim da je na tome moglo da se gradi nešto.

 

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

ja sam bas mislio na pocetku tekme protiv kkcz kako je futura lowkey napravila dobru selekciju

dosta atletike uz dobrog trenera...mislio sam da cete biti bas zajebani

onda su usle rezerve i igra vam se raspala

mislim da je veliki disbalans izmedju startne petorke i ostatka rostera

 

Oni dvojica monstruma unutra su odlični. Paul takodje. Ali su na pleju napravili grešku kao Zvezda, kad su uparili Rossa i Wrighta. Dva patuljka bez šuta.

Link to comment
Share on other sites

Problem je EC, ambicija kluba pred pocetak ove sezone je da se napadne polufinale, a vec smo na 2-4 i vide se limiti Pekovi, a to nije polufinale EC.
On skautira igrace super, ali da ih vodi, to ide teze. Izgubio je identicno sve meceve u EC, nije umio nijednom ekipu da digne u drugo poluvrijeme. Ako postoji mogucnost, neka bude pomocnik i svi srecni zadovoljni.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока



  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DrMV said:

@goldbergpitanje nije provokacija, već me zanima u svetlu novih društveno-političkih događaja u CG.

Da li on ostaje na čelu kluba i kakve su mu relacije sa novim vlastodršcima? Kakvi su uopšte planovi za KKB u narednom periodu, obzirom da znamo da je "bivši" voleo košarku?

 

Mislim da je on presao u PES i da je dobar i sa novom vlascu.

 

Sto se tice ostalog sto je receno na temi, ono sto meni nije jasno je da se Mijovic (koji je dosta losiji trener od Dzikica, ali mnogo odaniji klubu i bolji covek) menja sa identicnim pocetnicima kao sto su Golemac, Jovovic ili Milojevic ako govorimo o proslosti. Sta to uopste donosi, osim jos losije rezultate i trenera koji je ili vezan za klub ali nema znanja i mogucnosti da uspostavi autoritet (Jovovic) ili je neko koga bas briga za Buducnost i tu je da otalja posao (Milojevic, Dzikic, moguce i Golemac)?

 

Sto se tice Buducnosti u EC, ocigledno je zelja da se tu napadne prolaz u EL jer je to jedini nacin da se u ABA ligi postane konkurentan ponovo. Sve ostalo je bacanje para u bunar - nema klub koji je vec 10 godina u polufinalu ABA ista od jos jednog plasmana u polufinale u nizu (jer je taj plasman placen milionima evra koje nemaju ni Igokea ni Mega ni Zadar ni Borac), a nema ni od nekog plasmana u 1/4 finale EC. Mijovic je bar bio dovoljno posten da shvati da on nije taj koji moze da ekipu odvede na visi nivo tako da ne igra kao da ima kocnicu (sa jedno 60-70% kapaciteta), Jovanovic i Dzikic su samo vrteli palcevima, smeskali se i ponavljali kako je sredina tabele EC i 3. mesto u ABA nesto sto je puna kapa za Buducnost i da su oni tu da taj plasman ostvare i to je to.

4 hours ago, L' Imperatore said:

Šta ja znam. Igra se 18 utakmica, 6 od 10 ekipa ide dalje. Menjati posle 2-4 je klasično paničarenje, po mom mišljenju. Da je izgledala ekipa anemično i raštelano, pa da se kaže ovde nam spasa. Ali to nije bio slučaj, po onome što sam ja video.

 

 

Zato sto nemas nista od pukog plasmana dalje - been there, done that, to je najobicniji prosek. Sa nekim 4. mestom u 1/4 finalu igras protiv Pariza u gostima jedan mec, ako to i prodjes igras majstoricu na Kanarskim ostrvima. To se tesko prolazi. Cilj sa ovakvim ulaganjima je borba za plasman u EL, neka borba za 6. mesto se moze i sa Zoranom Nikolicem, Gordicem, Jeremicem i Tanaskovicem u prvoj petorci.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je Jovovic odustao, pa je muceni Golemac ostao kao jedino resenje.

 

Po meni treba ostaviti ovog Todorovica, evo dobio je Split sa 15 razlike, to je ionako najvaznije, dobice na kvalitet i neke meceve u EC. Ionako Buducnost jos od Mijovica iz sezone 2019/20 ima trenere koji konstantno podbacuju, dakle cak ni ne pobedjuju tamo gde treba da pobedjuju, nego podbacuju. O nekom prebacivanju ocekivanja i velikim rezultatima je tu smesno i govoriti.

Link to comment
Share on other sites

Prvi na tabeli nakon 7. kola, sta reci nego...

 

not-bad-not-iahq8i.jpg

 

Ako se dobiju naredna dva meca u ABA ligi (Laktasi i Cedevita kuci), postoji lepa sansa za 11-2 na kraju prvog dela sto bi bio odlican rezultat. U EC je vec skoro pa ispucan dozvoljen broj poraza za celi regularni deo sezone, tako da je to gotovo ako se ne dobije u jednom u naredna dva gostovanja (a nece).

 

Sto se trenera tice, sva resenja koje se pominju su losa - Jovovic do sada nista nije uradio u karijeri (po cemu je on bolji trener od Mijovica), jedini plus je sto bi mu bilo stalo do kluba, Golemac je run and gun trener koji je gubio sa Cedevitom gde je stigao, Petrovic je penzioner ala Repesa, Radonjic ne ume sa strancima (a navijaci Buducnosti ne umeju da se ponasaju racionalno, mada to sad i nije bitno).

Link to comment
Share on other sites

Nema nista od ove ekipe - uprava (Bokan i kompanija) blage veze nemaju sa ovim poslom sto se vidi i po imenima koje cirkulisu kao zamena za Mijovica.

 

Jednostavno, kad god bilo ko pokaze neki nivo igre, Buducnost nema sanse jer tu sistema nema, samo besomucna zabijanja u reket i uzimanje teskih suteva, bez ikakvog osecaja za kretnje igraca bez lopte i bez ikakvog ekstra pasa. Ovaj trener (koji to i nije) treba da ostane jer nece sigurno Jovovic sa dna tabele BBL ili penzioner Petrovic ovde nesto da menjaju. I Todorovic moze da dobija Split, Borac i Krku kod kuce, to je i cilj, dogegati se nekako do polufinala ABA lige i to proglasiti za uspeh, a sto je to zadovoljstvo kostalo jedno 4-5 miliona evra, koga briga?

 

Meni od pocetka nije bilo jasno kako su oni zamislili da ovoliko igraca koji vide samo kos moze da vodi trener pocetnik. Ovakav tim bas niko nema, svi imaju glavne i pomocne igrace, svi su raspodelili uloge, samo se u Buducnosti rezervni centar, rezervni plej, pa i rezervno krilo uopste ne razlikuju od igraca kojeg menjaju. Da krenemo redom:

 

Plej - sta se uopste dobija izmenom Wright/Ross? I jedan i drugi niski, i jedan i drugi nemaju sut, imaju prodor i znaju da podele asistenciju za centra. Dakle, iste vrline i mane, nema promene tempa, ne mogu da igraju u paru, blagi uzas u selekciji. Cobbs/Ivanovic je za ovo evroligaski PG duo.

 

Bek suter - Sta je uopste poenta cekanja Freemana koji je ubedljivo najvece ime u timu? Sta ce on da donese u januaru onako kljakav, pa dok se oporavi, pa ovo, pa ono? I ako je ideja bila da se on ceka, pa sto je Mijovic dobio otkaz, umesto da je Freeman zamenjen nekim drugim odlicnim bekom-suterom? Drugo, jedan od Mihailovic/Popovic je ovde visak, sta je bila ideja da se krece u sezonu sa 4 igraca na jednoj poziciji?! Magee je odlican suter, ali je rupa u odbrani i ako za njega nema akcija da ostane potpuno sam (a ne ostaje sam, osim protiv siromasnih ekipa iz ABA lige) on je igrac vise za protivnika.

 

Krilo - Paul sa 193 mozda i moze da igra ovu poziciju, ali Magee ne moze. Preslab je i ne igra dobru odbranu, trpi i skok. Slavkovic je skrajnut na tribine ili klupu, cemu njegovo dovodjenje?

 

Krilni centar - Makondou vec standardno ima nekih 5+/10+ za 2, 0 pogodjenih trojki, nesto bacanja. On jeste talentovan i ima veliki gornji limit, ali ne moze da igra sam. Grbovic nema nikakvu ulogu, kad je on u igri to je 4 na 5. Kuridza i Ilic sluze za to da klupa ostane ugrejana i ni za sta drugo.

 

Centar - na papiru odlicni, u praksi to izgleda mucno za gledanje. Nema akcija za njih, dobiju loptu pa pokusavaju da je nekako uguraju kroz mrezicu, defanzivni skok je uzasan, u odbrani spavaju.

 

Sve u svemu, ovakva Buducnost je jos jednom praznik za oci svakoga ko vidi da se sastaje sa njim u narednom kolu (osim Slaska u EC i vecina ABA ekipa kada dolaze u PG pa se predaju i pre meca). TT je samo protiv njih dominirao, Cluj se poigrao sa njima, Bourg i Ulm su lagano prelomili mec kada su zaigrali kako treba u kontinuitetu, Aris je zonskom odbranom uspeo sasvim da razbije napad Buducnosti. Cak i Lietkabelis je vodio +11. Buducnost kao 3. tim ABA lige i kao klub sa tradicijom dozvoljava sebi 9 uzastopnih poraza u gostima u EC, kao da igraju protiv Reala i Barce, a ne protiv Pariza, Promitheasa, Ulma, Bourga, Trenta, Cluja i Turk Telekoma. U svim ovim mecevima oni su bili daleko od pobede, otprilike toliko daleko kao kada Zadar gostuje u Laktasima ili Ljubljani.

 

Zali Boze bacenih para u poslednje dve godine, dok je na terenu samo cemer, jad, beda i mrtvilo. A tako ce i ostati jer je ideja i dalje grunuti milione u 10 novih igraca i onda da se na poziciji trenera bira izmedju Golemca, Jovovica, Jovanovica, Petrovica, Repese, Dzikica, Mijovica.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam poluvreme gostovanja u Laktasima i ugasio prenos.

 

Ono je tuga sta Buducnost igra, kako u napadu, tako i u odbrani. Igokea im je objasnila neke stvari, pocev od utrcavanja u prazan prostor, ostavljanja sutera samog na liniji za tri poena, mnogo boljoj odbrani.

 

Proslo je, eto, dva meseca od pocetka sezone i Buducnost nema pobedu van CG. Dobili su Mornar, izgubili od Crvene zvezde, Ulma, Bourga, Turk Telekoma, evo sad i Igokee. Na domacem terenu ih je dobio Aris (i to kako - zaustavili su ih na 60 poena, da nisu mogli ni da mrdnu), jedva dobise Lietkabelis i Megu koji imaju kakav - takav kvalitet, ali zato su tu ubedljive pobede nad Zadrom u losoj formi, Splitom, Krkom i Cibonom.

 

Ne znam sta tu Zakelj moze da promeni, mislim, trebalo bi da promena trenera pozitivno utice na igrace, ali se vidi da je u pitanju iznudjeno resenje, jer nema vise Vlade Jovanovica i slicnih voljnih da prodaju maglu "moramo igrati bolje - evo sad cemo, cim krene PO!" Krene PO, igra nikad gora, naravno. Ljudi nece da se blamiraju sa ovim sastavom.

 

Prvi bek suter je i dalje povredjen i propusta najvazniji deo sezone (regularni deo EC), domaci igraci se takmice ko ce dublje da zagazi u minus, centrima je skok misaona imenica.

 

Steta, jer je bez Buducnosti (dobro, i Cedevite) ABA liga samo nasminkana KLS, sa sve domacim terenom za KKP i KKCZ na skoro svakom gostovanju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...