Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Na kraju turnira Buducnost je osvojila 3. mesto pobedom protiv Igokee.

 

Za sada nema nista od jednostrano predlozenog dogovora da navijaci pune halu kakvi god rezultati da budu, a da igraci daju sve od sebe koliko god da ima navijaca. Poluprazne tribine i losa i rastrzana igra Buducnosti se nastavlja i u ovom pripremnom periodu.

 

Mijovic je u pravu kada kaze da pravi navijac dolazi i kada se gubi, ali zna se kakvi su navijaci na Balkanu - oni sto slabije prate su tu zbog spektakla, oni sto su upuceniji su tu zbog pobeda i jakih timova. Nema tu neke odanosti. Zato bi klub morao da se potrudi da u ovoj sezoni krene sa pobedama, pogotovo u EC, da se napravi prica da se ide na osvajanje EC, a ne da se bude klub velikog budzeta koji ce biti bolji samo od Cibone, Mege i Zadra u ABA i nekih bas losih ekipa u EC.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja nezadovoljan pripremnim mecevima. Taj koji ocekujem da se potpuno novi tim, koji uzgred nije ni kompletan onako kako je planirano, uigra za 10-15 dana, taj je ocito promasio sport.

Cak sam na momente i vrlo zadovoljan cvrstinom. Ocekivao sam poraz od SC a i znao sam da ce SC namučiti i kkp. Ono sto mi je bitno bilo je da vidim ekipu u trećoj utakmici u tri dana nakon poraza kako ce da reaguje. 

Bice poraza jos ali mislim da tim moze da napreduje i da trazi neke svoje prednosti kako vrijeme bude prolazilo.

 

Edited by Nemam_ti_kad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Isto godiste kao i Napier, dobar sut za 3 poena, ostalo slabije nego kod Freemana.

 

Po meni provereno resenje, dobar igrac za EC i ABA ligu. Jedino sto je opet guzva na 2 i ako Mijovic ne presece i odredi koji su mu igraci bitni opet cemo gledati haos kao u vecini situacija u kojima je postojala guzva na nekim pozicijama.

 

Treba dovesti jos cetvorku, MJK da se da minimalna minutaza, a Reynoldsu otkaz.

Link to comment
Share on other sites

Pa u Ulmu je igrao maltene samo na 3, tako da ocekujem i da ce ga Peko vise koristiti na 3. Rejnolds se ne moze raskinuti jer ima ugovor ali ce se boriti za minute i ocekujem njegove sekvence na 4. Moze se koristi kao strec opcija gdje je u kretnjama vjerovatno brzi od visocijih cetvorki, bilo je par akcija takvih za njega i na super kupu. Nesto imam osjećaj da necemo ni dovoditi cetvorku sada. Nego da ce taj posao probati da odrade Grbović, kuridza i rejnolds. Uz neke sekvence Ilića takodje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slab je Reynolds za cetvorku, a znam da je Paul igrao trojku (pa se i bolje uklapa u ovaj sastav), ali sa 193 cm je prenizak za vecinu protivnika.

 

Ako su razmatrali Makoundua, to znaci da se cetvorka trazi. Meni bi prvi pik bio Hommes, bez kluba je, moze i na 3 i na 4, ima jako dobar sut, ali izgleda da Mijovic vise veruje u dva jaka i sporija igraca na 4 i 5.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Pa u Ulmu je igrao maltene samo na 3, tako da ocekujem i da ce ga Peko vise koristiti na 3. Rejnolds se ne moze raskinuti jer ima ugovor ali ce se boriti za minute i ocekujem njegove sekvence na 4. Moze se koristi kao strec opcija gdje je u kretnjama vjerovatno brzi od visocijih cetvorki, bilo je par akcija takvih za njega i na super kupu. Nesto imam osjećaj da necemo ni dovoditi cetvorku sada. Nego da ce taj posao probati da odrade Grbović, kuridza i rejnolds. Uz neke sekvence Ilića takodje. 

 

Izgleda da ipak moze 🙂

 https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2023&mm=09&dd=24&nav_id=2404006

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2023 at 2:30 PM, Beonegro said:

Au, grozno

 

Nove vesti su da ne bi trebalo da je toliko strasno - izgleda da ce Freeman zaigrati jos ove sezone, ne zna se kada. 

 

Sto se Makondoua tice, jos jedan igrac koji moze i na 4 i na 5, sto znaci da u napadu nece vaziti postulati moderne kosarke u kojoj su svi mogu da pogode za tri poena.

 

Prvo sto ce biti problem je naci ulogu Paulu i Makoundou. Opet, raspored u oba takmicenja je odlican, Lietkabelis i Slask (i ove rivale iz ABA na pocetku) bi trebalo da se dobijaju vezanih ociju, a do tada bi i ekipa mogla da se poveze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odigran je i prvi mec i glavni je utisak koliko mocnije u napadu deluje ova ekipa Buducnosti u odnosu na proslogodisnju.

 

Krenimo redom, po pozicijama:

 

1: Ross & Wright naspram Bell - Haynes i Drobnjak: Obojica plejmejkera deluju bolje na terenu od TBH, prosto su snazniji i mogu da idu do samog kraja ako primete rupu u protivnickoj odbrani. Ne bi trebalo da se muce na prenosu lopte kao TBH, a obojica su dosta bolji igraci od Drobnjaka pa tu nece biti praznih minuta.

 

2: Mihailovic, Popovic & Magee naspram Booth i Popovic: Mihailovic je dosta bolji napadac od Bootha, a Magee je fenomenalan suter i samo plus za rotaciju (prosle godine je suter bio Sehovic, ali on je igrao samo rekreativno). Mihailovic moze da izdominira protiv vecine ekipa u ABA ligi, Booth to nije mogao. Samo bi trebalo na treninzima uvezbavati specijale za Fletchera, neka sutira po 5+ trojki, isplati se.

 

3: Paul i Slavkovic naspram Reynolds i Atic: Buducnost jeste prosle sezone igrala na krilima Reynoldsovog suta za tri poena, a Paul ne deluje uigrano. Ipak, mislim da ce sadasnje prvo krilo Buducnosti biti bolji igrac tokom sezone. Deluje da su pozicije tu negde po kvalitetu.

 

4: Makondou, MJK i Grbovic naspram White, MJK i Lazic: Budimo realni, White je bio tezak promasaj. Dosao je da na ime uzme jos jedan relativno jak ugovor, ali nije to bio onaj igrac koji je bio faktor u EL. Makondou i Grbovic cine zanimljiv i jako mlad tandem na cetvorci i takvi igraci mogu da budu zlata vredni jer su motivisani da pokazu sav svoj talenat. Lazic je bio pristojan ABA igrac, ali kao da nema vise neke ambicije u njemu - malo Cedevita, malo Mornar, malo Buducnost, odradi se posao i to je to. Potencijalno mnogo jaca pozicija 4 Buducnosti ove sezone.

 

5: Jones, Williams i Ilic naspram Kaba, Kamenjas i Ilic: Kaba je masina za skokove, ali Kaba nije imao ni motivaciju niti su njegovi kvaliteti bili korisceni na pravi nacin. Willliams je slican tip igraca i trebalo bi sto pre da se uigra sa ekipom da dobija loptu iznad kosa, a ne da igra ledjima i pokusava nekakvim horozima - em ne zna da izvodi bacanja, em taj njegov izbacaj ima veliku sansu da pogodi tablu ili iscuri iz kosa. Jones ima visinu i trebalo bi da bude poboljsanje u odnosu na Kamenjasa koji je kriminalan defanzivac. Ilic je odigrao odlicno i moze da bude faktor ove sezone.

 

Treba iskoristiti ovaj period laksih meceva i uigrati ekipu tako da i samopouzdanje naraste. 5-0 se vec crta u ABA ligi, ni u EC nema teskih rivala na pocetku. Videcemo vec protiv Lietkabelisa da li je Zadar bio los ili ovaj tim u kontinuitetu moze ubedljivo da pobedjuje.

Link to comment
Share on other sites

Peko odlucuje ziheraski. Grbovica ostaviti da se ne skida a skinuti Kuridzu da igra kao jedina 4 pored tek pridoslog Mukundua koji je btw 5/4 , je tako bezveze. 

 

I onda kad je Slavkovica podigao na 4 umjesto Mukundua ,riješio je mec.

 

Svakako ajde da ne mracim, vratiti se posle -14 i za 5 min povesti 3 razlikuje znak htjenja i volje. Da gledamo pozitivne stvari, ima materijala. 

Link to comment
Share on other sites

Uzasan mec Buducnosti, samo su individualno toliko bolji od gostiju (koji su i inace domacinska ekipa i za koje nastupaju ex igraci Cibone, Vojvodine, FMP i Sparsa) pa su nekako preokrenuli. Krenimo od statistike:

 

1. Samo 11 asistencija naspram 16 protivnika - nema akcija, nema uigranih kretnji igraca bez lopte, nema nicega. Mozda je dva puta igrac ostao sam na trojci i dobio loptu, jedanput je Wright lepo asistirao Williamsu i to je to za mec. Gosti su mnogo lepse i organizovanije delovali u napadu.

2. Uzasan sut sa distance - 6/25 za tri poena! Sve zbog teskih suteva iz driblinga, sto zbog soliranja igraca, sto zbog losih kretnji centara. I u ovoj kategoriji je Lietkabelis odigrao mnogo bolje.

 

3. Slobodna bacanja - 14/23! Em sto brojka deluje izuzetno lose, em sto ce Williams u napadu biti ogroman problem. Lietkabelis nije imao taktiku da ga salje na bacanja pa je on mogao da pogadja one svoje horoge, ali vec Turk Telekom moze da ga skautira i onda cemo gledati bombe koje lome table i nekih 2/11 sa penala. On treba ili drasticno da poboljsa bacanja ili da samo zakucava u napadu.

 

4. Razlog zasto je Lietkabelis izgubio ovaj mec je u odnosu ukradenih i izgubljenih lopti. Naime, gosti su imali samo 3 ukradene i cak 19 izgubljenih. Opet, bolja ekipa ovo sebi nece dozvoliti.

 

Zakljucak nakon ovog meca je da Mijovic ima tezak posao ispred sebe, ali da mora da ulozi trud da uklopi odlicne pojedince u jednu celinu. Jer, igra je trenutno nikakva, a sve ispod 2. mesta u ovoj grupi EC sa ovakvim budzetom nije nikakav uspeh. Ako ovako bude izgledalo i u decembru, sa nekih 6-4 nakon 10 kola, nema tu vise sta da se prica, rezovi ce biti neophodni. Naravno, ima i taj argument o uigravanju, ali mislim da nije toliki problem do toga jer je Jovanovica ekipa docekala Ulm i izgubila jer je sve sto su radili u napadu bilo izolacija za Greena i Bell Haynesa.

 

Sreca sto je i Turk Telekom trenutno u krizi, imaju potpuno novi tim koji deluje losije nego prosle sezone, ali sa ovakvom igrom, Buducnost tamo gubi lagano dvocifrenom razlikom.

Link to comment
Share on other sites

Radio sam sinoc pa nisam bio, ali rekose da je bila fina atmosfera. Nekih 2-2 i po iljade ljudi, na spram onih brojki od prosle godine, ovo je odlicno. Samo jos da rezultati podrze, pa hajp da se stvori.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...