Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Bell - Haynes, Booth, Drobnjak

Popovic, ?

Reynolds, Atic

?, Jagodic, Ilic

?, Kamenjas

 

Morali bi umesto ovih ? da dodju neki jaki igraci inace ce to biti stvarno ekipa koja ce se "boriti" za PO ABA lige i 1/4 finale EC.

Link to comment
Share on other sites

Zar nije on nesto izmedju 1 i 2? U svakom slucaju ce morati nekoga da dovedu tu, ludi su ako budu ponavljali gresku iz prosle sezone sa 3 beka + Drobnjakom.

 

Ni je ne bih potpisivao Zorana ili Danila Nikolica nakon vracanja Ilica. Jos jedan bek stranac, jos jedan Wiley tip igraca + Radovic i na konju su. Sve ispod i otvara se rupa u sastavu (kao prosle sezone kada Dzikic nije doveo rezervnog pleja i rezervnog krilnog centra :ajme:)

Link to comment
Share on other sites

Nepotreban igrac, kao i Jagodic Kuridza. Jedino sto je dobar u odbrani, ali je los suter spolja, a uz to je i stranac pa i dalje treba naci jos 4 domaca igraca za ligu i kup.

 

Na 4 i 5 dovodite igrace kao Crvena zvezda u sezoni 2017/18 - Lessort, Jovanovic, Jankovic, Bjelica, sve dobri igraci sa klupe koji nisu mogli da budu prve opcije u reketu. Posto je na 3 guzva, ovaj Lazic ce na 4, a u reketu su vec Ilic, MJK i Kamenjas. Opet, sve dobre opcije sa klupe, ali niko od njih ne moze u startnu postavu.

 

Ovde ako se ne dovedu prave EC/EL opcije za startnu dvojku i peticu (tipa Seeley i Reed), to je samo jos jedna Igokea, dakle ekipa za neko 5. ili 6. mesto. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta da ti kazem. I meni je nelogican za sada ovaj potpis. Jedina varijanta koja mi pije vodu je da ce Atic da se spusti na poziciju 2. Da bekovska linija linija bude Pop, Atic i Booth po potrebi. A da se Booth spusti na jedan kao back up. 

 

U tom slucaju roster bi izgledao ovako:

 

1: Bell, Booth, Dzigi

2: Pop, Atic, 

3: Reynolds, Lazic

4: Kure, Ilke i jos jedna cetvorka

5: Petica , Kameni.

 

Ovo je neki maksimum sto se moze izvuci iz ovog rostera. Otvara mogucnosti da i Booth ide na obje pozicije, da Atic ide na obje pozicije po potrebi 2 i 3, da Reynolds i Lazic idu na obje pozicije 3 i 4.  Kure i Ilke mogu u nekim solucijama na 5.Takodje u najboljem slucaju ocekujem da Kure bude to epizodista ili neki back up. Ukoliko bude prva opcija onda mrka kapa.

 

Mnogo ce sve zavisiti od preostala dva potpisa. Nemamo pravo na gresku. Mora da se pronadje bestbuy opcija. Ali jbg, koliko para toliko muzike. Druga godina dzonijeva u kkcz je 450 , to taman pokriva nasa tri igraca na poziciji 1.

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Stav je sasvim na mestu - ako hoces da igras EC, to kosta. Ako hoces da imas sastav kao Igokea, onda igraj i slicno takmicenje.

 

Sta je poenta vecnog igranja ABA i EC samo da bi se ispunila norma i uslo u 1/2 finale prvog i 1/4 finale drugog takmicenja? I ako ces da me pitas sta je poenta kod drugih klubova u ABA ligi, pa mozda to da (osim Cedevite i Buducnosti) nijedan drugi klub nema ni priblizno istu mogucnost da nadje kvalitetna pojacanja - sve su to ili necije filijale ili propali klubovi iz Hrvatske ili klubovi iz manjih mesta (Igokea, Krka).

 

Kad smo vec kod filijala, to me podseti - cemu filijala ako ce samo Kamenjas da prelazi u prvi tim? Lepo se ukine filijala, uloze se pare u 4,5 kvalitetnih igraca za prvu petorku, ostalo se popuni Popovicima i Aticima i mozda se nesto i uradi. Ovako, od 10 igraca, tu je osam solidno placenih igraca koji bi bili odlicni kao rezerve, ali niko od njih ne moze da bude prva opcija na svojoj poziciji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTwister said:

Zbog ovakvih upisa mi nekad zao sto nijesam moderator. 

Ako oces vec da trolujes i baitujes ljude u besmislenu diskusiju imas temu za to. Ja zaista nemam namjeru da ucestvujem u tome pogotovo ne odje. 

Bas vala. Na sto ovo lici? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MrTwister said:

Zbog ovakvih upisa mi nekad zao sto nijesam moderator. 

Ako oces vec da trolujes i baitujes ljude u besmislenu diskusiju imas temu za to. Ja zaista nemam namjeru da ucestvujem u tome pogotovo ne odje. 

 

Ne znam sta je ovde za trol (osim ako neko ne misli da je samo postojanje teme besmisleno)?

 

Otidjite malo na KKCZ temu pa cete uociti jedno stotine postova u kojem se pise kako je besmisleno ovako igrati EL (jos dok je Radonjic bio trener), kako su pojacanja losa (dovodjenje Browna, Bentila, Nedovica je kritikovano). Da li takve postove treba banovati? Pa naravno da ne.

 

Kakva je uopste poenta lige u kojoj se zna ko ce biti finalisti jos pre pocetka sezona? I ne, ne govorim o velikim budzetima Partizana i Crvene zvezde, govorim o bagovima konkurencije koja (sto bi se reklo) can't get their shit together.

 

Naravno da cu kritikovati ovde poteze kluba kao sto je gomilanje ABA balvana i dovodjenje sumnjivih stranaca jer to znaci da nema ni najmanjeg plana da se uradi bilo kakav iskorak u odnosu na igru i rezultate u prosloj sezoni. Sto znaci da cemo gledati standardnu predstavu - Crvena zvezda i Partizan u finalu ABA/u EL, Cedevita i Buducnost kako metiljave nesto u EC/polufinale ABA, a dalje idu Igokea, FMP, Mega, SC Derby, Mornar sa nekim jeftinim timovima i na kraju odroni od klubova kojima je veliki uspeh sto se nisu ugasili. I tako svake sezone.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam dje se na kkcz pise da je besmisleno igrati EL. Spominju to navijaci kkcz, sporadicno se spominje svake godine kada se komentarisu budzeti i kada se konstatuje da je budzet kkcz medju najmanjima u EL ali niko od navijaca drugih klubova ne dolazi na tu temu da im soli pamet da treba napuste EL , da im govori da ako nemaju para da budu na F4 EL da je bolje da prijave ekipu u EC...da ih filozofski pita sta je poenta toga, tako da to nije istina sto si naveo.

Link to comment
Share on other sites

Zato sto tesko da ce navijaci rivala zeleti KKCZ da napravi iskorak i udje u TOP 8 (naprotiv, pozelece im da igraju EC).

 

Sto se tice teme, pa dok se nisam setio da je otvorim nikome od vas nekoliko nije to ni padalo napamet - toliko o tome. Tema je otvorena 11. novembra, vise od mesec dana od pocetka sezone.

 

Inace, pisem ovde (i na ABA temi) samo zato sto zelim sto jacu i zanimljiviju ligu i sezonu koja se ne svodi na to da 90% stvari mozemo da pogodimo vec sada. Kontam, neki klubovi nemaju para kao drugi, ali to nije razlog da se ovde ne prica o skandaloznoj selekciji koja se pravi - bar jedan od MJK/Lazic je visak, tim je pun Miskovih igraca, suta nema ni u tragovima, igraca koji su pokazali negde neki kvalitet takodje.

 

Sto se tice EC/FIBA LS price, pa kako da vam kazem, Cobbs, Reed, Seeley, Micov, Wiley sve su to bila dobro poznata imena i skupi igraci. Svi verovatno preko 300k evra po sezoni. Sad ti kazes da dva pleja zajedno imaju manje od Ivanovica, pa sta da se ocekuje od takvog tima, ako je onaj tim bio 5. u grupi i ispao u 1/8 finala?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Kad smo vec kod filijala, to me podseti - cemu filijala ako ce samo Kamenjas da prelazi u prvi tim?

Presao je i Ilic. Pa sta bi ti da 4-5 igraca iz filijale ima ulogu u prvom timu? U kojim kosarkaskim filijalama na celom svetu si to video?

 

I u Nba iz G lige predju 1-2 igraca izmedju ili tokom sezone koji imaju neku ulogu a u mnogo slucajeva i dobijaju sansu u garbidz tajmu ako ih kojim slucajem predje vise od 2.

 

52 minutes ago, goldberg said:

Kakva je uopste poenta lige u kojoj se zna ko ce biti finalisti jos pre pocetka sezona?

Kakva je poenta iltalijanske lige u kojoj se zna da su finalisti godinama Armani i Virtus? A tako ce biti i 99% i u sezoni pred nama.

 

Kakva je poenta da su Panatinaikos i Olimpijakos stalni ucesnici grckog finala? Neracunajuci kad je Olimpijakos bio istupio.

 

Fener i Efes su odigrali 4 od 5 poslednjih finala.

 

Kakva je poenta izraelske lige kad je Makabi stalno u finalu, ili Zalgiris u Litvaniji u 95% finala?

 

Pa i ACB koja je najjaca liga od poslednjih 12 finala 9 finala su igrala Real i Barsa. Vise bilo razlicitih finala u Aba ligi u tom periodu.

 

Alba i Bajern su igrali poslednjih 4 od 5 finala a ne vidim ni sta ce da se promeni u buducnosti.

 

Izgleda da ce se i ustaliti finale francuske lige Monako-Asvel.

 

Ispada da je u Aba ligi bilo najvise razlicitih finala u prethodnih 10 sezona a nije sve ni u poentama ni ko ce da igra finale.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, 1945 said:

Presao je i Ilic. Pa sta bi ti da 4-5 igraca iz filijale ima ulogu u prvom timu? U kojim kosarkaskim filijalama na celom svetu si to video?

 

Ilic je seniorski igrac i bivsi igrac Buducnosti koji je u SC zavrsio zbog povrede. Kao i Barovic sto je igrao u SC.

 

Za dve sezone SC je izbacio samo Drobnjaka koji je imao bednu minutazu u Buducnosti. Pricamo o filijali u koju je dosta ulozeno, u kojoj su igrali ili igraju Magee, Allen (najbolji igrac Zadra), Vinales, Edwards. I onda Bokan kaze nema vise para za prvi tim - pa ima, nemoj da kupujes Edwardsa i Vinalesa i bice za startnog krilnog centra.

 

24 minutes ago, 1945 said:

Kakva je poenta...

 

Mesas babe i zabe, kao i neko drugi koji je isto to pitao prosle sezone.

 

ABA liga je regionalna liga - to je liga u kojoj ucestvuju po cetiri najbolje ekipe iz Srbije i Hrvatske, dve iz CG, Slovenije i jedna iz BiH i Makedonije (tako je zamisljen taj projekat). To je liga koja je imala tri EL (Cibona, Partizan, Olimpija) i 5-6 EC ekipa (Hemofarm, Buducnost, Crvena zvezda, FMP, Zadar...). Naravno, postepenim propadanjem doslo se do ovog stanja i zato sad i pitam - sta je poenta vec duze vreme? Cibona je umrla nakon 2014., Olimpija i Zadar su se nesto batrgali ali i oni su propali, srpskih klubova osim Partizana i Crvene zvezde vise nema. Ako ce treci klub osim SNS projekata da bude klub cije se ambicije zavrsavaju sa 1/2 finalom ABA lige i pukim ucescem u EC, stvarno ne vidim svrhu takve lige. I u KLS se zna ko ce igrati finale dva meseca pre pocetka svake sezone.

 

Pritom, ovde stvarno nije bitno koja zemlja ima koliko stanovnika jer bi onda Nemacka, Poljska i UK zajedno trebalo da imaju najjacu ligu ikada, pa bi bilo dobro da ne poredimo ABA sa nemackom ili grckom ligom. Bolje poredjenje bi bilo kada bi se udruzili spanska i francuska liga pa se sve zavrsi sa barcom i realom stalno u finalu - ne vidim sta je poenta bila u takvom udruzivanju jer bi tada bilo ocigledno da francuski klubovi nesto i nisu ulagali mnogo novca ako su stalno ostali kratkih rukava.

 

Ovde cak ne pricamo o trofejima, mi smo imali jednu sezonu u kojoj je neki treci klub imao najveci budzet (2018/19), sve ostale sezone su protekle u dominaciji Crvene zvezde ili Partizana (pricamo o budzetima klubova od neke 2010. godine).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

Bolje poredjenje bi bilo kada bi se udruzili spanska i francuska liga pa se sve zavrsi sa barcom i realom stalno u finalu - ne vidim sta je poenta bila u takvom udruzivanju jer bi tada bilo ocigledno da francuski klubovi nesto i nisu ulagali mnogo novca ako su stalno ostali kratkih rukava.

Nije bolje poredjenje jer i Spanija i Francuska imaju daleko vise stanovnika nego ceo Balkan a i teritorijalno su dosta veci.

 

Jedan fan fekt samo nadovozujem se na da franucski klubovi nisu nesto ulagali, i nisu do sada, a Monako najavio budzet od 18 miliona za ovu sezonu.

 

Razumem delimicnos sta hoces da kazes i ja bi voleo da su i drugi jaci i imamo neizvesno prvenstvo ali to jednostavno nije realno, a zasigurno nismo jedini.

 

Da ne duzimo dalje na ovoj temi ovo... Sto se tice Buducnosti nemam pojma kako ce da izgledaju al ako im se poklope kockice mogli bi daleko u nikad slabijem Evrokupu ako nista drugo...

Link to comment
Share on other sites

Pa i Poljska je ogromna u odnosu na Litvaniju pa nesto ne vidim da imaju bolju ligu. Sto se tice francuske lige, pa o tome sam i govorio, Asvel i Monaco sada ulazu i onda se igra deset sezona zajednicke lige u kojoj svi francuski klubovi prepolove budzete - Spanci bi samo izasli uz poruku "nismo se tako dogovorili".

 

Buducnost kao nema para, a u SC im igra Dreznjak koji je u Ciboni imao 10k mesecno. Znaci, ima se para, nego se slazu balvani i nema se ambicija za nesto vise. Umesto da se sad pokusa napasti trofej EC (time bi isli u EL, a neko od Partizan/Crvena zvezda u EC) bice standardno metiljavenje i slavljenje cetvrtog mesta u grupi. To se jasno vidi po potpisima MJK i Lazica - za te pare je mogla da se dovede tip top cetvorka.

 

Cak i Danilo Nikolic ima vise smisla od ovih MJK, Ilica, Lazica, pa tu niko zivi nema sut, sve je to kameno i zajedno jedva dve trojke po mecu.

Link to comment
Share on other sites

Budućnost je najbolje rezultate postizala kada su vrebali iz drugog plana i dugoročno razmišljali. Očito u klubu nema više toliko para kao do pre nekoliko godina (ili ima ali se ne rasipa tako), imaju korektnu fajtersku ekipicu, pokušava se nešto novo. Ja sam najviše skeptičan u vezi trenera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posle, jeli, prespavane noci i vremena za razmisljanje , skoro sam siguran da VJ hoce da spusti Atica na 2. Tj da ga koristi na obje pozicije jer je Atic igrac koji voli loptu a prosle godine je pokusavao i na silu jer se lopta od Cobbsa nije mogla dobiti. 

 

U tom slucaju, ako je tako, ovo je vrlo zanimljiva selekcija koja u bukvalnom prevodu znaci: ne mozemo se takmiciti sa protivnicima u pojacanjima ili budzetima ali cemo biti tvrdi da se ne naigrate.

 

Naravno ovo pricam jer sam nacuo sa kim se prica na mjestu 5 i ako to bude tako, igracemo kosarku definitivno sa velikim defanzivnim plafonom. 

 

Za sada taj suteski potencijal je nesto bode oci i siguran sam da ce VJ probati to da unaprijedi sa cetvorkom. Vidjecemo. Zanimljiva grupa momaka. Detaljnije kada se formira roster ali definitivno sam siguran da cemo moci izaci na crtu vodecim timovima lige koji ce biti min pet puta skuplji. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ako pogodite 4 i 5 bice to tim koji ce drati Zvezdu npr..Booth i ovaj kec su top igraci. Booth je evroligaski igrac.

 

Ovaj na kecu ce prolaziti sve kao cunjeve.

 

Sad, ako ubede 4 i 5 kao 1,2,3 strance vi ste top. Daleko jaci od prosle sezone.

Ne bih komentarisao ovo za zvezdu...

Booth je igrac sampionskog gena, dvije titule ncaa sa ogromnim doprinosom, skola viljanove...sve to lijepo zvuci ali, uvijek ono ali, ostende nije neki reper niti neka garancija ali za te novce vrlo zanimljiv potpis ...rizik jeste ali jbg.

 

Cek da formiramo roster. Bez ova dva dobra uboda na 4-5 nema nista

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Ne bih komentarisao ovo za zvezdu...

Booth je igrac sampionskog gena, dvije titule ncaa sa ogromnim doprinosom, skola viljanove...sve to lijepo zvuci ali, uvijek ono ali, ostende nije neki reper niti neka garancija ali za te novce vrlo zanimljiv potpis ...rizik jeste ali jbg.

 

Cek da formiramo roster. Bez ova dva dobra uboda na 4-5 nema nista

Da, to zadnje sigurno. Kod Bootha nema greske, strasan igrac.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...