Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

33 minutes ago, LordOfTerror said:

Mene samo zanima kad ce neko rastavati taj tocak lazi,hajpa i prevara oko drafta.

 

Svaki put se ista stvar desava da se cela javnost i ti strucnjaki koji ceo zivot prate te igrace pocnu slagati da je Cunningham neupitno broj 1 i najveci prospect.

 

Ja razumem da ima dosta nepoznatih i da je tesko predvideti kako ce se ko snaci u NBA ali ako ovakav avion ne mozes da prepoznas kao sto je Mobley onda jebiga.

 

za mobleyja je i pre drafta (mnogo pre a i pred draft) vladalo mišljenje da ne bi bilo toliko čudno da ode prvi. bill simmons je pred draft rekao "ne znam ko će biti ruki godine ali verujem da će mobley biti najbolji iz te generacije za 5-6-7 godina". daklem, nije sad kao da je mobley neki jokić izabran sa 40e pozicije, za koga ljudi koji prate ne znaju šta može dok ne zaigra u ligi. taj mike shmitz koga sam citirao oko cadea je bio predvodnik mobley-hajpa, jer ga je gledao uživo puno, čovek valjda živi tu gde je ovaj igrao na koledžu.

 

daklem, problem nisu stručnjaci, nego likovi kao Ti, koji će na osnovu 10 utakmica mobleyja u iznenađujuće dobro posloženom cavs rosteru (koji ima i gralanda i rubija, luksuz da im love ulazi sa klupe na 20 minuta, okora šljakera) & 7 tekmi cunninghama (u rosteru gde su najbolji igrači jerami grant i sophmore hayes sa svojim problemima odrastanja) da presude ko je trebalo da bude prvi a ko četvrti na draftu.

 

tako se izletiš za barretta u prvoj sezoni, pa kada ti ja pišem ono što vidim kao neko ko prati puno tekmi knicksa, ti se sprdaš na temu. onda kada barrett iz sezone u sezonu napreduje po mnogim aspektima - ti se ućutiš dok ne odigra neku lošu partiju (šuterski, jer ostalo radi dobro skoro pa uvek) pa onda izletiš da kenjaš.

 

tako ćeš i za cunninghama slučajno gledati samo partije koje igra loše, pa ako opravda očekivanja, zaboravićeš na tu priču potpuno. 

 

naravno da su zajebi u proceni mogući i da se dešavaju svake sezone. ipak, pričati nešto na osnovu nekolicine utakmica za lika koji je svugde do sada dokazivao svoj talenat je, recimo, glupo. preskočio je puno tekmi zbog povrede a usput nije privatnik kome odgovara da igra u trešijana rosteru i nabija statse. 

 

mislim da mu treba dati malo fore pa onda zaključivati kakav je igrač. 

kod cadea nije onaj slučaj "ako popravi mehaniku šuta, ako nauči da čita situacije na terenu, ako dobije xy kilograma..visok mu je plafon". 

lik je po svemu što sam čuo, pročitao i video prilično kompetentan igrač. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izleteo se za Barretta. Covek ne moze da prebaci 40% suta iz igre na nivou sezone... 

 

 

Kao sto je Fultz bio neupitno 1. pik i to se od jednom se svi usaglase kod onih workouta kao da se nesto promenilo od trenutka kada se zavrsila sezona do cuvenog intervjua i postizanja koseva preko cunjeva.

 

 

Mobley za 15 partija onog sto sam video deluje kao mesavina Duncana i Garneta. Da li ce biti bolji igrac on ili Cade videcemo ali svakako mi je smesno da ljudi koji primaju milione i milione dolara za taj posao su bili uvereni da je Cade siguran kao No1, pride je otisao i ovaj Green pre njega...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LordOfTerror said:

Izleteo se za Barretta. Covek ne moze da prebaci 40% suta iz igre na nivou sezone... 

 

 

Kao sto je Fultz bio neupitno 1. pik i to se od jednom se svi usaglase kod onih workouta kao da se nesto promenilo od trenutka kada se zavrsila sezona do cuvenog intervjua i postizanja koseva preko cunjeva.

 

 

Mobley za 15 partija onog sto sam video deluje kao mesavina Duncana i Garneta. Da li ce biti bolji igrac on ili Cade videcemo ali svakako mi je smesno da ljudi koji primaju milione i milione dolara za taj posao su bili uvereni da je Cade siguran kao No1, pride je otisao i ovaj Green pre njega...

 

 

 

 

 

 

Nisu bili sigurni igrački, ali NBA je liga bekova trenutno.

Kao Hakim i Džordan, svi su znali da je Hakim prvi pik jer je liga igrački bila drugačija, franšiza se gradila na centru, a sad na beku.

Link to comment
Share on other sites

Da ali Mobley deluje kao niski igrac po skilu u telu pf/c, pri tom ogromne kosarkaske inteligencije.

 

Bukvalno sve sto je neophodno u modernoj kosarci.

 

Nije bas da je neki Wiseman pa postoji neka neizvesnost da li ce se uklopiti u pravac kojem liga ide.

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

Nije uopšte upitno hoće li Cade biti dobar igrač već da li će opravdati poziciju junonimus frst pika. On jeste prilično kompletan već sad, ali ni po čemu ne odudara. Meni je najveći problem u vezi sa njim što mi njegov plafon zbog te nespecijalizovanost ne deluje naročito visoko, onaj Green je kocka pa možda ispadne Beal/Lavine a možda ispadne neki Terrence Ross, ali vidi se baš jaka atletika i lakoća da se digne na šut, kao i dosta tanke kognitivne sposobnosti.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milos 3.14 said:

Da ali u poslednjih 20 godina samo 2 centra nosioci franšize, od toga je jedan Jokić koji je bio 40.pik, a drugi je Embid.

Dakle nisu gledali samo igrački već da li mogu da grade ekipu na tom igraču i tom logikom Cade je bezbedniji, sigurniji izbor.

Howard?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, LordOfTerror said:

Izleteo se za Barretta. Covek ne moze da prebaci 40% suta iz igre na nivou sezone... 

 

 

Kao sto je Fultz bio neupitno 1. pik i to se od jednom se svi usaglase kod onih workouta kao da se nesto promenilo od trenutka kada se zavrsila sezona do cuvenog intervjua i postizanja koseva preko cunjeva.

 

 

Mobley za 15 partija onog sto sam video deluje kao mesavina Duncana i Garneta. Da li ce biti bolji igrac on ili Cade videcemo ali svakako mi je smesno da ljudi koji primaju milione i milione dolara za taj posao su bili uvereni da je Cade siguran kao No1, pride je otisao i ovaj Green pre njega...

 

 

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nije uopšte upitno hoće li Cade biti dobar igrač već da li će opravdati poziciju junonimus frst pika. 

 

fultz ti je bezveze primer jer se takav raspad dešava jednom u 100 godina. 

bolji ti je primer klase ziona, moranta i barretta - gde je zion smatran većinski prvim pikom, kako zbog plafona, tako i zbog marketinškog potencijala za ekipe u koje je mogao da dođe. odvalio je prvu sezonu i lepo počeo drugu ali evo sada su tu najgori mogući scenariji sa povredama, težinom i ostalo.

 

morant na početku treće sezone izgleda kao igrač koji će biti jedan od najboljih igrača lige u skorijoj budućnosti. za razliku od ziona, lik doživljava svoj best case scenario.

 

ali bez obzira što je zion bio konsenzus-prvi pik, niko se ne bi posebno iznenadio tezom da će morant biti bolji.

pisao sam da je i za moblija bilo solidno takvih mišljenja a ko se seća, zna da je letos woj pred draft izbacio info da pistonsi vagaju i da cade nije sigurica izbor.

ma šta mislili o tim ljudima, oni ne formiraju odluke tako što otvore athletic, espn i ringer, već razmatraju ko bi bio najbolje rešenje za franšizu.

 

milos 3.14 je lepo napisao - ima nešto i u tome kakav tip igrača se danas više ceni u smislu nošenja franšize. 

takođe, kada bi mobleyja prebacio iz cavs rostera u pistons roster, da li bi igrao baš ovako sjajno? ja mislim da bi pokazivao na momente da će biti vrhunski igrač ali uopšte ne bih mogao da se zakunem da bi ovako igrao u kontinuitetu.

 

na kraju krajeva, ako je mobley zaista toliko dobar koliko sada izgleda, pistonsima ne treba da cunningham bude najbolji igrač na draftu, već samo da ispuni ono što se od njega očekuje,

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo koliko za mesec,dva najkasnije ocekujem da se pojavi neki novi talenat koji ne sme da se zaobidje i svi krecu da tankuju za njega.

 

Pocinju da se izbacuju highlightsi na twitteru i vise se nece ni postavljati pitanje ko je prvi pik. Samo kome ce zapasti cast da ga izabere...

 

Od poslednjih 8 prvih pikova ne znam da li iko doterao ekipu do PO. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Milos 3.14 said:

Nisu bili sigurni igrački, ali NBA je liga bekova trenutno.

Kao Hakim i Džordan, svi su znali da je Hakim prvi pik jer je liga igrački bila drugačija, franšiza se gradila na centru, a sad na beku.

Mislim da ima nešto i do toga što je studirao u Hjustonu, praktično im je rastao pred očima.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, LordOfTerror said:

Howard?

I Taunsa, ali nabroj sad sve one centre i krilne centre koji su promašaji ili ako nisu promašaj nisu nosioci franšize što se uglavnom očekuje od prvih pet pikova.

Možda Mobli bude taj igrač koji će da preokrene trend, ali za sad je pravilo da se ekipa gradi na igračima pozicije 1-3.

44 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da ima nešto i do toga što je studirao u Hjustonu, praktično im je rastao pred očima.

Možda ima i do toga da je od 80tih do dvehiljaditih najveći broj visokih pikova bio sa visokih pozicija. To što je studirao u Hjustonu i bio im na oku je samo +. Taj izbor Hjustona niko ne spori iz prostog razloga što je to bio očigledan izbor u to vreme.

Link to comment
Share on other sites

Divljate bez razloga. Mobley jeste pokazao da moze da bude defanzivni game-changer vec kao ruki, sto je impresivno i za svaku pohvalu, ali se stvarno odlazi u sto pizada materinih sa projekcijama i zakljuccima. Najbolje je da se pusti da vreme kaze svoje i da se tek na nekom reprezentativnom uzorku donose sudovi o karijerama igraca koji prave prve korake u ligi. Narocito sto se tice R sezone, koja je pokazala da je sve samo ne siguran indikator necije karijere - zato sam pre izvesnog vremena pisao da je i sama ROY nagrada objektivno besmislena jer predstavlja neprirodan presek pri oceni mladih igraca koji apsolutno nista ne znaci na dug rok i nema nikakvu poentu osim za pres i marketing.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oubrevo. said:

 

za mobleyja je i pre drafta (mnogo pre a i pred draft) vladalo mišljenje da ne bi bilo toliko čudno da ode prvi. bill simmons je pred draft rekao "ne znam ko će biti ruki godine ali verujem da će mobley biti najbolji iz te generacije za 5-6-7 godina". daklem, nije sad kao da je mobley neki jokić izabran sa 40e pozicije, za koga ljudi koji prate ne znaju šta može dok ne zaigra u ligi. taj mike shmitz koga sam citirao oko cadea je bio predvodnik mobley-hajpa, jer ga je gledao uživo puno, čovek valjda živi tu gde je ovaj igrao na koledžu.

 

daklem, problem nisu stručnjaci, nego likovi kao Ti, koji će na osnovu 10 utakmica mobleyja u iznenađujuće dobro posloženom cavs rosteru (koji ima i gralanda i rubija, luksuz da im love ulazi sa klupe na 20 minuta, okora šljakera) & 7 tekmi cunninghama (u rosteru gde su najbolji igrači jerami grant i sophmore hayes sa svojim problemima odrastanja) da presude ko je trebalo da bude prvi a ko četvrti na draftu.

 

tako se izletiš za barretta u prvoj sezoni, pa kada ti ja pišem ono što vidim kao neko ko prati puno tekmi knicksa, ti se sprdaš na temu. onda kada barrett iz sezone u sezonu napreduje po mnogim aspektima - ti se ućutiš dok ne odigra neku lošu partiju (šuterski, jer ostalo radi dobro skoro pa uvek) pa onda izletiš da kenjaš.

 

tako ćeš i za cunninghama slučajno gledati samo partije koje igra loše, pa ako opravda očekivanja, zaboravićeš na tu priču potpuno. 

 

naravno da su zajebi u proceni mogući i da se dešavaju svake sezone. ipak, pričati nešto na osnovu nekolicine utakmica za lika koji je svugde do sada dokazivao svoj talenat je, recimo, glupo. preskočio je puno tekmi zbog povrede a usput nije privatnik kome odgovara da igra u trešijana rosteru i nabija statse. 

 

mislim da mu treba dati malo fore pa onda zaključivati kakav je igrač. 

kod cadea nije onaj slučaj "ako popravi mehaniku šuta, ako nauči da čita situacije na terenu, ako dobije xy kilograma..visok mu je plafon". 

lik je po svemu što sam čuo, pročitao i video prilično kompetentan igrač. 

 

Palo mi na pamet prošlogodišnje hajpovanje Gaforda i proglašavanjem Bulsa totalnim idiotima što su mu davali malo šanse.

Mitska zver, budući max ugovor itd.

 

Ove godine stabilna minutaža, učinak dosta tanak, tek nekih 7+5. Šta će biti kada se vrati Brajant!?

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

 

Palo mi na pamet prošlogodišnje hajpovanje Gaforda i proglašavanjem Bulsa totalnim idiotima što su mu davali malo šanse.

Mitska zver, budući max ugovor itd.

 

Ove godine stabilna minutaža, učinak dosta tanak, tek nekih 7+5. Šta će biti kada se vrati Brajant!?

 

 

 

ne znam da li gafford može u ovu čupri (mada sam i ja naseo fantazi-wise), pošto ovde pričamo o prospektima koji su projektovani da nose franšizu u svetlu budućnost.

 

to što mobley nije projektovan većinski kao prvi pik, ne znači da je nipodaštavan. to što cunningham šutira loše u svojih prvih 7 utakmica, ne znači da mu je šut loš, niti da mu fali stvari koje su mu projektovane (da ih ne nabrajam, svi smo na guglu). jednostavno je.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

@Miki28 možda je Mobli novi Dankan, a bio je treći pik. Jednostavno neće gm-ovi da rizikuju da im se desi Ejton ili još gore Begli , a da propuste Dončića ili Trea.

U 50:50 situacijama uvek prvo biraju bekove

Mozda bude, ko zna. Mobley za sada djeluje odlicno, samo zdravlja i bice uzivanje gledati ga narednih 10+ godina.

 

Evo scouting report za Timmy-a

Duncan is the best player available in the draft and a lock to be the first overall pick. He has the ability to become a NBA superstar. Scouts have mixed opinions on Duncan's NBA position. He may be a more dominant player early on in his career at power forward but has the tools to be a dominant center. His position will depend on the team that selects him. In terms of comparisions I have heard David Robinson and Brad Daughtery. I feel Hakeem Olajuwon is a closer comparison because of his mobility and size. In terms of physical skills Duncan has great mobility. He is capable of consistantly beating his man down the court. He has long arms and excellent timing for blocking shots. His footwork on post moves is constantly improving. In terms of basketball skills, Duncan has the total package. Duncan can score is a variety of ways. He can take his man down low with an assortment of post moves. He uses the glass well on his turn around jump shot. He can also step outside and hit the mid-range jumper. Duncan's passing ability is incredible for a player of his size and experience. He led Wake Forest in assists. Duncan handles the ball better than most post players. Duncan greatest attribute is his defense. He averaged double figures in rebounds in his final three years of college. This past season he averaged close to fifteen boards a game. Duncan can swat shots with the best of them. He is the all-time blocked shots leader in the history of the NCAA. Despite his overall game he has a few things to work on. His biggest need is adding strength and weight. He will need to adjust to the power of the NBA. He needs to continue to develop is offensive game. One concern is his low free throw percentage (64%). However, his was his lowest total of his four years.

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, gggggggg said:

hoces da kazes da je morant bolji od williamsona?

Sramota je to i pitati

30 minutes ago, realno *w said:

 

Palo mi na pamet prošlogodišnje hajpovanje Gaforda i proglašavanjem Bulsa totalnim idiotima što su mu davali malo šanse.

Mitska zver, budući max ugovor itd.

 

Ove godine stabilna minutaža, učinak dosta tanak, tek nekih 7+5. Šta će biti kada se vrati Brajant!?

 

 

Ja se ne sećam da je iko govorio da je Gaford za max ugovor, ne sećam se čak ni da su govorili da vredi za 15-20 miliona po godini, a kamoli max.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...