Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

10 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Fenomenalni su. Pogotovu kad su utegli sve za game 7...

 

pa glupo je sada analizirati citav playoff kroz jednu utakmice. video sam juce da se ljudi bas iscudjavaju kako igraju odbranu ali su oni uvek ovako igrali sa puno dopustenih trojki protivnika i uprkos tome su bili jedna od najboljih odbrana u tom periodu. da se opet igra utakmica, mislim da bi opet pustili grantu williamsu da sutne 18 puta za tri...

 

@delgado

 

gleda se h2h verujem. gsw ce imati hca do kraja po.

Edited by gggggggg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice odbrane, Dalasova u G7 je bila zaista impresivna, pogotovo nacin na koji su je igrali, specijale koje su menjali i sam intenzitet.

 

Ekipe sa Istoka, osim donekle Majamija, su napadacki tako koncipirane da imas jednog ili dva alfa muzjaka i iso kosarku.

 

Feniks je potpuno skockana ekipa gde nema drzi Tejtuma/Brauna, skloni se Smartu nek sutira za tri nece valjda Muta Nikolic stajl, zbog cega je ta odbrana koju smo videli za klasu impresivnija nego ono sto vidjamo na Istoku. Tamo imas glavonje poput Janisa pa onda to izgleda fizicki impresivnije i jace, ali na nivou ekipa, spolja gladac a unutra jadac sto bi se reklo.

 

Sto se tice GSWa, oni igraju sasvim solidnu odbranu, ako uzmemo u obzir sta se sve desavalo Kleju i Grinu ove sezone kao najvaznijim odbrambenim igracima i cinjenicu da nisu na maksimumu. Ako bi se njih dvojica pojavili u nekoj verziji od pre 5-6 godina, Istok moze da se nada da mozda nece popiti metlu. Bas nije kompetitivno.

 

A i ovako mislim da ko god izadje sa Zapada protiv bilo koga sa Istoka dobija 4-2 minimum.

Edited by McLeod
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

 

pa glupo je sada analizirati citav playoff kroz jednu utakmice. video sam juce da se ljudi bas iscudjavaju kako igraju odbranu ali su oni uvek ovako igrali sa puno dopustenih trojki protivnika i uprkos tome su bili jedna od najboljih odbrana u tom periodu. da se opet igra utakmica, mislim da bi opet pustili grantu williamsu da sutne 18 puta za tri...

 

 

Ne nego cu da analiziram 5 utakmica protiv one skrame od ekipe Cikaga i nesrecnog DeGrozana gde su verovatno nabili defanzivni retjing kao da su Balitmore Ravensi iz 2000'.

 

Izgubil su zadnja 3/4 meca protiv Bostona gde im je odbrana bila kriticna cak i po ovom usporenom ritmu. Jednu utakmicu se prosuili tako sto su maltene primili 50 poena u 4/4...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Sto se tice GSWa, oni igraju sasvim solidnu odbranu, ako uzmemo u obzir sta se sve desavalo Kleju i Grinu ove sezone kao najvaznijim odbrambenim igracima i cinjenicu da nisu na maksimumu. Ako bi se njih dvojica pojavili u nekoj verziji od pre 5-6 godina, Istok moze da se nada da mozda nece popiti metlu. Bas nije kompetitivno.

 

A i ovako mislim da ko god izadje sa Zapada protiv bilo koga sa Istoka dobija 4-2 minimum.

Klej i Drejmond više ne igraju odbranu na nivou kao pre 5-6 godina. Da Klej onaj stari, kao recimo ona fatalna verzija Toronto 2019, Morent ne bi prismrdeo košu i radila bi metla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

Sto se tice GSWa, oni igraju sasvim solidnu odbranu, ako uzmemo u obzir sta se sve desavalo Kleju i Grinu ove sezone kao najvaznijim odbrambenim igracima i cinjenicu da nisu na maksimumu. Ako bi se njih dvojica pojavili u nekoj verziji od pre 5-6 godina, Istok moze da se nada da mozda nece popiti metlu. Bas nije kompetitivno.

Klej nikad nije bio ni blizu najvazniji odbrambeni igrac GSW.

 

Vrlo dobar iso defanzivac, solidan minus u svim drugim aspektima odbrane, uvek je gledao loptu i spavao, imam nocne more od njegovih ispadanja i konfuzije u odbrani bez lopte.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, uini said:

...

i grizliji i dubsu su se lemali pošteno btw

ali mislim da to danas ne treba da bude ideal kada je tema intenzitet tekme, već daleko čistija igra (a sa jakom odbranom).

 

Ako pod lemanje misliš povređivali međusobno, jesu, ali to nije čvrstina već je čvrstina ono što su pokazali Boston i Milvoki. To je bila daleko čistija igra, iako napadački ne toliko atraktivna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Ne nego cu da analiziram 5 utakmica protiv one skrame od ekipe Cikaga i nesrecnog DeGrozana gde su verovatno nabili defanzivni retjing kao da su Balitmore Ravensi iz 2000'.

 

Izgubil su zadnja 3/4 meca protiv Bostona gde im je odbrana bila kriticna cak i po ovom usporenom ritmu. Jednu utakmicu se prosuili tako sto su maltene primili 50 poena u 4/4...

 

analiziraj sta god hoces, ali su imali vrhunsku odbranu. razlog zbog kojeg su ispali je nedovoljno poena u rukama. da je middleton igrao niko ne bi sada pricao o odbrani milwaukeeja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, delgado said:

Lorde, navijamo li za Planktona i heat culture ? 

 

 

Moracemo, kako su ispali Milvok i Finix  jedina bas gadnja njusketina koja je ostala u ovom PO je Grant Williams 😄

 

Edit: Salu na stranu i Boston me kupio ovim nastupima u PO, nisam verovao da su ovoliko dobri. Ciro Udoka Di Marzio najrijatnije iznenadjenje kakva trenercina...

Edited by LordOfTerror
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, freethrow said:

Što ne volite Granta Vilijamsa, meni je on baš simpa igrač. Tek sam juče skapirao da ima one rupice iza slepoočnica prirodno, da mu ih nije Janis napravio.

 

Osim sto je ruzan kao djavo sa onom nosinom lik ima Kalina sindrom, osim sto flopuje i pada deluje da nema ni kordinaciju pa se stalno nesto saplice i posrce.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jel ima neko da misli da je Jokic bolji igrac od Doncica?

Videćemo u narednim godinama, kada Jokić ne bude imao bolnicu u timu.

 

Ako bih sada morao da biram, onda svakako Jokić. Dva MVP-a u dve uzastopne sezone u kojima nije imao dobru podršku u plej ofu zbog povreda, a pre toga su izbacili zdrave Kliperse sa prajm Kavajem i PG. U WCF se ipak nije moglo protiv GOAT-a.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Ali "ima potencijal". Šta, do sada ga nije ostvario nego će tek u godinama koje dolaze? 🙂

 

Pa nije, imaju različitu putanju razvoja, Jokić je više late bloomer i mislim da će on tek da napreduje. 

 

Što se tiče ovog da bih svejedno pre Luku u ekipi, zbog voljnog momenta + lakše je praviti tim oko njega kao glavnog igrača. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...