Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

8 minutes ago, uini said:

it's always the butler.

 

sunsi valjda mogu i bez bookera da reše duel ali hamstring tightness je teško proceniti

jel booker već imao tokom sezone isto ovo ili tripujem?

minimum 5 utakmica, tako je bar do sad išlo sa tom povredom kod njega. svake sezone bar jednom prolazi kroz to. vidjelo se na njemu da kuha iznutra. jbg to je sport i dešava se 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

it's always the butler.

 

sunsi valjda mogu i bez bookera da reše duel ali hamstring tightness je teško proceniti

jel booker već imao tokom sezone isto ovo ili tripujem?

 

Јесте. Због ове повреде је по пар мечева у 2 наврата пропуштао ове сезоне. 

Нешто размишљам, не знам колико ће се уклопити Зајон, и то не само због ширине у нападу... тај спејсинг са високих позиција пружа Јонас, све је више центара који припаљују. Биће ту феноменалних статистика, али са слабим утицајем на тим,бојим се. Више због неангажованости, уништавања протока у нападу, слабе тимске одбране. Мудар, али паметан потез би био IMHO да га трејдују за пар солидних тимских играча. 

Или да га чекају још коју сезону да се уозбиљи. Не знам, нијесам паметан. 

Не баш смислен пост, али нека га, нека сједи

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Šteta je što ovo Bogdanovo izdanje nisu krunisali brejkom, ali dosta bolje veče za Atlantu nego u G1. Trae donosi užasne odluke na terenu, kao da mu je BBIQ u minusu (a znamo da nije baš tako). Očekivano bekovi mogu da se nose s bekovima Majamija ali je zaštita reketa problem; pitanje je koliko se uopšte može zaustaviti Batler assetima koje imaju. Kad se setim prošle sezone i kako su Embiida uspeli da zaustave, ali imali su zdravog Kapelu i Kolinsa...

Link to comment
Share on other sites

On 4/17/2022 at 10:10 AM, uini said:

uglavnom, baš je ol'skul alfa dog, ne samo zato što uzima šuteve nego se vidi da ga loži sve to prilično i da je ubeđen da je jedan od najboljih u ligi.

naravno, ići će to i u drugu krajnost često ali videćemo i koliko ume da balansira to u narednim sezonama.

 

bill simmons se slaže

 

 

Link to comment
Share on other sites

Majami igra odbranu gde preuzimaju svi sve. I mogu da shvatim da Atlanta nema nekog post up igraca da mu spustis dole kad ostane sa nizim od sebe (iako sam par puta video da spuste Collinsu i ovaj ili da kos ili biva fauliran), ali ne mogu da razumem da ne mogu da nameste Youngu neki povoljniji match up. Younga cuva Butler i dolazi mu recimo Bogdan u blok, a Bogdana cuva Lowry. Za sve to vreme treci igrac bleji u korneru dok ga cuva Herro. Par puta sam video i da dolazi u blok igrac kojeg cuva Jimmy i tako ostavlja Younga da igra protiv njega. Jasno mi je da je vecina igraca Majamija odlicna u odbrani perimetra, cak i visoki igraci, ali ne mogu da shvatim da Young igra neku 1 na 1 igru protiv najboljih defanzivaca u ligi dok je neki Herro/Strus/Robinson na parketu, a protivnik prezuima na nagovestaj bloka.

Edited by Del Piero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Steta za Sanse, nadam se da ih nece poremetiti prosla noc, te da ce se stabilizovati i nastaviti kvalitetno do kraja.

 

Dzimi Batler je krenuo u ovaj plej of dominantno, odlucno i ocekujem, pre svega zelim da ce povesti Majami do finala.

 

Mogu ljudi da hejtuju NBA do mile volje, ali kad krene plej-of, sve te dvorane (u kojima se mesecima gledala manje vise neobavezna kosarka), postaju Koloseumi.

 

Najbolja kosarka se oduvek igrala u Americi, i to se nikad nece promeniti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moraju Hawksi da igraju na gornjoj granici mogućnosti da bi ovde bili konkurentni. Dosta fali Capela da optereti Heat malo kao lob pretnja i roller, Collins očito nije u nekoj reprezentativnoj formi nakon povreda, a neće proći ni ova bleda izdanja Gala, Huertera, a bogami i Huntera koji je bio baš neefikasan. Sledeća utakmica im je do or die, to je jasno. Bogdan i Trae svakako ne mogu sami da dobiju Heat, pa makar obojica pružili vrhunske partije. 

 

Jimmy se sinoć baš razigrao, šta reći kad je pogodio čak 4 trojke a to je redovno poput Halejeve komete. Međutim, sad odjednom deluje da je Heat jako dubok, imaju 10 sposobnih igrača (ne računajući Oladipa i Morrisa koji bi opet bili korisni mnogim drugim ekipama). Sinoć su dobili uprkos veoma skromnim partijama Bama i bucka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Majami očekivano odlično zategnut i pripremljen. Imaju dovoljno veliku rotaciju da igraju cijelu utakmicu u jakom ritmu. Svake sezone iskopaju par igrača koji su spremni da pomognu - ove sezone su to Strus i Vincent. Butler je odigrao baš raznovrsno u napadu, na sve je načine pogađao. Nije on baš rođeni strijelac, ima utakmica kada ne može da pogodi ništa dalje od reketa, ali hustle elemenat i razigravanje saigrača skoro nikad ne izostane. 

 

Atlanta ne može nešto puno bolje od ovoga. Mislim da će uzeti jednu utakmicu i to je to. Bogdanović je odigrao maestralno, malo je falilo da sam okrene utakmicu u korist Atlante. Trae odigrao katastrofalno kao organizator igre, deset TO je stvarno mnogo. Ne vidim stvarno đe Atlanta ima neku rezervu, možda Gallinari da ispogađa neke trojke, ali ne vjerujem da će to promijeniti seriju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se slozio da Atl nema rezerve.

 

Nece svaku partiju Trejo da ima 10 TO, a uz to moze jos mnogo toga da se iscedi iz zardjalog Kolinsa, neubedljivih Huertera i Galinarija, nesazrelog Hantera itd.

 

Da ne pominjem moguci povratak Kapele ili cak neku labudovu pesmu Slatkog Lua.

 

Majemi je favorit, ali nije da nema sanse za jos varnica u ovoj seriji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Batler opet bije neiskusne ali kad bude naleteo na trvdje opet ce se vaditi neka statistika,kako lose sutira i slicno,mozda i sa pravom.Meni fina ekipa a mislim da su i jako lepo naslozeni,nemaju igrace koji bi sami nosili tim ali su elitni u svojim adutima a kao takvi cine opasan tim,ima tu svacega.

Bruklin video da Boston nije sala pa pozuruju Bena na teren,steta sto ce neko tako rano ispasti.Videcemo sta ce im on doneti,ozbiljan igrac ako bude igrao normalno, zbog pritiska to kazem,mada ne znam bas da li je fit sa KDom i ravnozemljasem.Favorit mi je Boston i od njih ocekujem dosta ali opet paklen zadatak je Bruklin.

Jokic ima najgori moguci match up,Kari,Klej u elementu,Pul izgleda kao vrlo dobra kopija Stefa a sve to nikako ne odgovara odbrani sa Jokicem.Drejmond mu je isto jedan od vecih problema u ligi,jos kad sudije puste da ga onako tuce...Jednosmerna ulica, ne vidim kako nesto moze da se promeni,eventualno bolji kriterijum na Jokicu i njegove bas dobre poenterske partije(morace da pocne da ubacuje za tri) i da ovi ne dodju do daha na nadmorskoj visini Denvera.Tako nekako sve da se poslozi pa i da bude neke lazne drame.Da ih nekako i prodju tad bih ocekivao sa sigurnoscu Mareja i Portera a ne sada da ih vade kao sto neki predvidjaju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da sam navijač Sansa, zabrinuo bih se zbog ove povrede Bukera, jer nisu pobedili iako je isporučio neverovatne brojeve. Pelikani sa druge strane igraju sjajno, plus taj Herbert, šta radi taj dečko u odbrani. Takođe, ne valja za Ejtona što je totalno inferioran na skoku protiv Jonasa kao što je i pomenuto.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Batler opet bije neiskusne ali kad bude naleteo na trvdje opet ce se vaditi neka statistika,kako lose sutira i slicno,mozda i sa pravom.

 

butler nije nikada bio krem lige, top 5-10 igrača ali je često naletao na tvrđe i izlazio kao pobednik.

pišemo kao da je juče došao u ligu. ja generalno ne volim igrače sa diskutabilnim šutem ali butler ja faca ove igre, uprkos nedostatku šuta.

 

nekada ima bolje sezone, nekada lošije ali je uspeh pobediti ga, čak i kada je u minus fazi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dracarys said:

Da sam navijač Sansa, zabrinuo bih se zbog ove povrede Bukera, jer nisu pobedili iako je isporučio neverovatne brojeve. Pelikani sa druge strane igraju sjajno, plus taj Herbert, šta radi taj dečko u odbrani. Takođe, ne valja za Ejtona što je totalno inferioran na skoku protiv Jonasa kao što je i pomenuto.

Ja se brinem isključivo iz razloga na šta pojedini igrači liče. Tu prvenstveno mislim na Crowdera , Payna , Craiga pa i Cama Johnsona koji nije ni blizu onome igraču koji je bio prije povrede. Baš je usporio u kretnjama, ni slobodna više ne ubacuje u ćemu je inače bio odličan. Možda će Monty morati posegnuti za Bizom a i Aronom ako Payne ne proigra u roku odmah. Ovo sa Bookom je veliki udarac za tim ali tako je kako je. Ovaj tim Pelsa iako to možda RS skor ne sugerira je ekipa koja zaslužuje svaki  respekt i uopšte nisu bezvezna ekipa. Da vidimo sad Sunse koji su ekipa sa najviše  gostujućih pobjeda u ligi kako će se prilagoditi novonastaloj situaciji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...