Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

6 minutes ago, freethrow said:

Pitanje: da li su neprimetne stvari koje se dešavaju u ovom plejofu činjenica da je KD počeo postepeno da popušta i da kreće silaznom putanjom (ili su to samo bile laži batine Seltiksa?) i da li je Harden definitivno ispao iz priče Top10 igrača? Da li je i Mičel neprimetno ispao iz grupe mladih superstar bekova (Booker, Donča, Ja itd)? Ili je ovo samo preuranjeni uzorak od jedne utakmice?

 

vec sam pominjao juce, bio je taj pj tucker slucaj u prvoj tekmi plejofa protiv milvokija, pa je durant dosao na svoje kada su krenuli da sude ocigledan kontakt, jer "uci u majicu" durantu je cesto eufemizam za igranje odbrane rukama. 

 

za hardena vec nisam siguran, morao bih da pogledam neku tekmu ili dve da imam misljenje. medjutim, on izgleda kao da ga napusta brzina i snaga, mozda nacin zivota feat ove povrede tetive poslednjih sezona stizu na naplatu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Vođa je rekao da će dari sve od sebe da ga ubedi - još jedan razlog protiv loženja.

 

Da ima saigrače kao Jokić sad bi mahao iz Akapulka.

Ovo je nerezonsko poredjenje..Ne bi ni Jokic bio MVP da ne igra u Denveru.

 

GSW je ekipa koja sem titula bice zapamcena da su promenili kosarku i da igraju istu najlepse u istoriji ove prelepe igre. Kad su uzeli prvu titulu, imali su goru pocetnu poziciju nego Denver danas.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Herojska pobeda Mavsa, moram reći. Izginuli su za svaki skok i ničiju loptu. Odlična defanzivna tranzicija takođe i držanje utakmice u sporom tekmu koja im odgovara.

Jalen je doktor košarke, uživanje je gledati ga sa kojom lakoćom je slagao redom O'Neala, Conleya, Bojana, Housea.

Takođe, Dalas je ovo dobio uprkos lošoj utakmici Dinwiddiea koji lako ostvari dobru poziciju za šut ili dođe do reketa ali jednostavno nije išlo međutim nema razloga da ne bude bolje.

 

Što se Jazza tiče, ovo je njihova igra, nema tu neke razlike u odnosu na prethodne godine. Noćas su pokušali više da uključe Goberta u napadu ali je čovek jednostavno ofanzivno bukva koja ne može da reši ništa dalje od 2m od koša. Sa druge strane Kleberovih 8 trojki su bili sve otvoreni šutevi na koje su iz Jazza odlučili da Gobert uopšte ne pokušava da izađe i Muta Nikolić u Snyderu se nije dobro proveo. 

Mavsi, pre svega Jalen su par puta dobro rešili i Gobertovo switchovanje i čovek iz plejofa u plejof dokazuje koja je glupost to što dobija DPOY nagradu. Za mene definitivno najprecenjeniji igrač lige.

Mitchell se dosta muči sa šutom, dosta je tu bilo i cigli i najspokojniji sam kad se on digne sa trojke. U prodorima je standardno odličan, ali bolje je to Dalas branio u G2 i stizao na closeoute pre svega zahvaljujući pristupu koji sam pomenuo. Zato šutem nadoknađuju Bojan i Clarkson gde se iznerviram avansno kada šutnu i preko ruke.

 

Idemo dalje, sve je otvoreno.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Mozemo i sada da vadimo brojke, ali Draymond je jos vise unistio Jokica nego u prvom mecu.

 

Jokic kad ga cuva Draymond u prva 2 meca:

 

Fg 9/28

0/8 3pm

3 ass

3 to


Edit. Hvala uiniju na dopuni.

Edited by Magia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

Čestitke Grinenviju i navijačima Bostona. Uvek je lepo kada igrač tvog tima dobije individualno priznanje, pa makar to bilo i DPOY, ili MIP...

 

Ne bih se toliko lozio da je neko drugi. On bas od kada je usao u ligu, stvarno svake sezone igra full krvava kolena style. 

 

Nagrada je vise na reputaciju i ovu cinjenicu gore da od Paytona to niko nije osvojio 26 godina kao bek. 

 

Da su se gledali napredni statisticki parametri ili da su ljudi to hteli da gledaju, Mikal je to morao uzeti. Ali dobro. Uzece i on. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo za Mareja i povredu je baš definicija onog kad mi iz fotelje pričamo nekom šta i kako treba da radi. Ako neko ima nesigurnosti, anksioznosti, strahove na tome se ne radi "čim sidje sa operacionog stola". I mnogo je duži psihološki oporavak nego fizički, za sve u životu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Horium said:

Juta je gotova. Potpuno ocekujem reorganizaciju na leto.

 

Svakako, šta god da urade u ovom PO a neće uraditi ništa. Mislio sam da će rešiti bar ove Mavse bez Luke koji nemaju dovoljno kreacije. Mavsi su ih dobili na jedini mogući način, kvalitetna odbrana, Brunson i Dinwiddie na ulaz (jedina dva igrača na ovom rosteru ako ne računamo Treju Bureka koji znaju da driblaju loptu), ostali prangijato pa šta bude. Loša je hemija kod Jazza, bili su ekipa u uzletu ali su propustili svoje vozove + deluje da je Conley opet preminuo.

 

4 hours ago, Miki28 said:

Prevara od igraca,  92/4

 

 

Nije prevara od igrača nego idealni četvrti najbolji igrač ekipe. Drugi ne može da bude ni pod tačkom razno, jbga. Uini je uostalom objasnio situaciju Denvera.

 

54 minutes ago, freethrow said:

Pitanje: da li su neprimetne stvari koje se dešavaju u ovom plejofu činjenica da je KD počeo postepeno da popušta i da kreće silaznom putanjom (ili su to samo bile laži batine Seltiksa?) i da li je Harden definitivno ispao iz priče Top10 igrača? Da li je i Mičel neprimetno ispao iz grupe mladih superstar bekova (Booker, Donča, Ja itd)? Ili je ovo samo preuranjeni uzorak od jedne utakmice?

 

KD sigurno nije krenuo da popušta, dese se svakom slabije partije plus su ga tukli u skladu sa dozvolom sudija. Očekujem jedan moćan bounce back od njega al ipak nešto slabijeg Kyriea. Harden def nije top 10 igrač više. Mitchell je imho tu negde sa Morantom u grupi uzbudljivih mladih igrača ali mu se kontekst bitno menja na gore, delom zahvaljujući tome što je Don nedovoljno dobar plejmejker. Booker igra u sjajno složenom timu i ne očekuje se da mora da ima i preveliku plejmejkersku ulogu, tu je Paul da koriguje šta treba, već je Bookerovo pre svega da trpa i tu je kao riba u vodi. Luka je imho klasa iznad ove konkurencije i jedini među njima top 5 igrač u ligi.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne bi ni Jokic bio MVP da ne igra u Denveru.

Po meni je ovo niđe veze.

 

Ako se fokusiramo samo na ove godine kada je u mvp priči (dakle, zaboravimo na to da li bi se u nekom drugom timu razvio u ovo što jeste), Jokić u lošem timu uspeva da bude izrazito efikasan, dakle ništa na silu. Ne znam kako bi bio lošiji da ima bolje saigrače na koje može da se osloni da će odvući odbranu ili preuzeti težak šut, sigurnije trojkaše, bolje timske kretnje itd. O odbrani da ne pričam. U boljem i posloženijem timu bi mogao da baca 50% više asistencija i da uzima sigurnije i lakše šuteve. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Po meni je ovo niđe veze.

 

Ako se fokusiramo samo na ove godine kada je u mvp priči (dakle, zaboravimo na to da li bi se u nekom drugom timu razvio u ovo što jeste), Jokić u lošem timu uspeva da bude izrazito efikasan, dakle ništa na silu. Ne znam kako bi bio lošiji da ima bolje saigrače na koje može da se osloni da će odvući odbranu ili preuzeti težak šut, sigurnije trojkaše, bolje timske kretnje itd. O odbrani da ne pričam. U boljem i posloženijem timu bi mogao da baca 50% više asistencija i da uzima sigurnije i lakše šuteve. 

Jedno 38ppg i 15apg? Uz 70%

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Magia said:

 

U prva 2 meca:

 

Fg 9/28

0/8 3pm

3 ass

3 to

 

 

ako misliš na jokića, tu je neki typo verovatno

12-25 (0-4) u prvoj, tj 48% iz igre

9-20 (0-4) u drugoj tj 45% iz igre

6+4ast, 2+1blk, 3+1stl

---

jokić je u tri prethodna plejofa imao 50.6, 51.9 i 50.9% iz igre

trenutno je na 46.5% što je svakako manje ali nije neki pad sa litice u procentima

 

naravno, green je alltime great defanzivac, nije baš rodman ali je najbliže što može da se ponudi ovih dana

 

sve u svemu, statistički ne izgleda kao neko izuvanje, možda je drugačije kada se zapravo gleda tekma

 

Link to comment
Share on other sites

Statistički Jokić je ubacio svoje, popunio je kolone uz nešto lošije %. Ali kad se gleda tekma vidi se da mu je Drejmond ušao u glavu i naterao na mnoge loše odluke, što i jeste poenta te njegove odbrane. Baš ga je pročitao pa ćemo videti Jokićev odgovor u G3 jer ovako očigledno ne može. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jedno 38ppg i 15apg? Uz 70%

Ne bi imao više poena, verovatno koji manje, ali stvarno ne vidim kako bi imao lošije procente od ovih sad i kako ne bi imao koju asistenciju više (sad je na 8 apg, da mislim da bi uz bolje saigrače mogao da ide na bar 11).

 

7 minutes ago, uini said:

sve u svemu, statistički ne izgleda kao neko izuvanje, možda je drugačije kada se zapravo gleda tekma

 

Ovo i mene zanima jer nisam gledao (cenim da mu je otežavao da dođe do pozicije ili da baci pas). Bacio sam pogled na video šuteva, imao je "užasnih" 9/14, pre serije promašaja uključujući tri pokušaja za tri i par sumnjivih odbrana.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

ako misliš na jokića, tu je neki typo verovatno

12-25 (0-4) u prvoj, tj 48% iz igre

9-20 (0-4) u drugoj tj 45% iz igre

6+4ast, 2+1blk, 3+1stl

---

jokić je u tri prethodna plejofa imao 50.6, 51.9 i 50.9% iz igre

trenutno je na 46.5% što je svakako manje ali nije neki pad sa litice u procentima

 

naravno, green je alltime great defanzivac, nije baš rodman ali je najbliže što može da se ponudi ovih dana

 

sve u svemu, statistički ne izgleda kao neko izuvanje, možda je drugačije kada se zapravo gleda tekma

 

 

Nisam bio dovoljno precizan, mislio sam na Jokica kad ga cuva Draymond.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Po meni je ovo niđe veze.

 

Ako se fokusiramo samo na ove godine kada je u mvp priči (dakle, zaboravimo na to da li bi se u nekom drugom timu razvio u ovo što jeste), Jokić u lošem timu uspeva da bude izrazito efikasan, dakle ništa na silu. Ne znam kako bi bio lošiji da ima bolje saigrače na koje može da se osloni da će odvući odbranu ili preuzeti težak šut, sigurnije trojkaše, bolje timske kretnje itd. O odbrani da ne pričam. U boljem i posloženijem timu bi mogao da baca 50% više asistencija i da uzima sigurnije i lakše šuteve. 

Sta znaci bolje "poslozen" tim?

 

Fakat da je ceo Denver sa ili bez Mareja podredjen njemu. To otrpilike ne bi imao nigde...

 

Koliko serete za Bartona, Gorodona, svojevremeno Milsapa, sta bih dao da odigra jednu sezonu sa RW...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Karakondzula! said:

Misljenja sam da je Jokiceva reakcija plod namere da pokusa da digne ekipu iz letargije, vise nego sto je izraz nemoci i ne znam kakve frustracije. Bice tesko, ali ocekujem skroz drugacije utakmice u Denveru.

 

Ovo bi imalo smisla da mu je ovo prva takva reakcija u karijeri. Već je dobijao tehničke i bivao isključivan zbog svog temperamenta, a ne tako davno jedan tim je baš u PO koristio tu taktiku da dobije Denver.

 

Slažem se da će biti drugačije u Koloradu, očekujem bar jednu pobedu. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LordOfTerror said:

Fakat da je ceo Denver sa ili bez Mareja podredjen njemu. To otrpilike ne bi imao nigde...

 

kako misliš "ne bi imao nigde"?

 

možemo da promišljamo da li bi u hipotetičkoj ekipi sa durantom, giannisom, curryjem ili embiidom (ovo poslednje je besmisleno zbog pozicije) sve bilo podređeno njemu, u svakom drugom imaginarnom sastavu bi on bio no contest glavni igrač.

 

na stranu što bi i sa pomenutom trojkom (minus embiid) radio isto što i sada radi, samo bolje.

 

nema dileme da bi jokić sa jačim sastavom bio samo bolji, i po uticaju na igru i statistički.

on nije igrač koji zavisi od toga da li će uzeti 10, 15, 30 šuteva ili bilo šta između. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Kad su uzeli prvu titulu, imali su goru pocetnu poziciju nego Denver danas.

 

?? 

 

2 hours ago, Del Piero said:

Mozemo i sada da vadimo brojke, ali Draymond je jos vise unistio Jokica nego u prvom mecu.

 

prvo ga unistavaju saigraci pa onda draymond ili gsw sveukupno. 

 

1 hour ago, uini said:

naravno, green je alltime great defanzivac, nije baš rodman ali je najbliže što može da se ponudi ovih dana

 

nije bas rodman, ali je bolji od njega

Link to comment
Share on other sites

Just now, gggggggg said:

 

nije bas rodman, ali je bolji od njega

 

kontam da si spremio neku naprednu statistiku :lol_2: ali mi je teško da prihvatim kako je bolji od lika koji je čuvao uspešno shaqa i malonea (ne jokićevog) 

 

nije ni važno, ja jako cenim greena, sama činjenica da ga pominjem uz rodmana služi da pokaže koji je car.

neka je i bolji, rodman je bio sa carmen elektra.

edit i madonnom

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...