Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

 

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Apropo Kingsa, onaj ko ne bi video da Luka vredi kao Fox, Bogdan i Buddy đuture nije za posao profesionalnog košarkaškog trudbenika. 

 

Ti tvrdis da je tada to bilo ocigledno? Ja svakako slabije pratim NBA, ali se secam da su mnogi mislili da nece moci svoju igru da prenese tako lako na NBA nivo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Chaos Is Me said:

Aporpo Mikala Bridgesa i Knicksa, Knoxu ako nešto ne nedostaje, to je wingspan. Šteta što pored toga nema još neki NBA kvalitet. Za Bridgesa se znalo da će da bude odličan sidekick, možda je problem Knicksa bio što uvek traže na draftu nekog spasioca franšize i nosioca, a možda nije loše nekad slagati roster od dna ka vrhu dok se taj mesija ne pojavi. 

 

ne fali mu wingspana ali je bilo jasno da ne može da bude ni prosečno-okej nba defanzivac zbog sporih nogu a valjda su ljudi koji prate mlade i bave se košarkom, shvatili još na koledžu da mu ni bball iq nije na većem nivou od lateralnih kretnji. šut mu je takođe u startu bio streaky, asistencije nula poena i slično. 

 

bold: upravo tako

mada knicksi nisu ni bili često u poziciji da traže neke nosioce franšize, osim porzingisa koji je pre povrede i ličio na jednog & rj barretta;

 sve su to bili ti 8i pikovi ili puno niže. 

 

možda je upravo kod izbora knoxa to bila neka želja, mada su na istom tom draftu preskočeni etablirani miles bridges i ranjeni MPJ a kod njih je svakako bio taj zvezdani potencijal već upisan.

 

pričalo se da je navodno na tim vežbama pred draft koje su knicksi držali, kevin knox nešto nadrealno ošurio miles bridgesa, da ovaj otprilike nije mogao da prdne pored njega i tako kupio front office. ne znam da li je to tačno, meni to zvuči malo nadrealno jer je neozbiljno ali navodno su i pistonsi tako birali darkelju, so there's that.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

Svatko od njih je dao ili daje svoj obol. Teško je reći tko je tu najzaslužniji. Svakako da je head couch jako važan zajedno sa ekipom asistenata. Ali opet ako nemas kvalitetne igrače koji mogu trenerove ideje uspješno sprovoditi u djelo nema ni tu sreće. Eto poklopile se mnoge kockice.

 

imo trener vredi vise od ovih role playera koje mozes naci svugde. pogledati npr mark daignalta sta radi sa onim nesrecnicima.

 

60+ pobeda nije zbog crowdera ili aytona nego zato sto je williams to sve lepo sklopio i napravio najbolju mogucu verziju od ovih igraca. plus sto je odlican motivator i napravio kulturu, sto nikada nije jednostavno.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Tatuma, znam da je isla prica da je McD prejebao Dannyboya tako sto se dogovorio sa Jacksonom da ispali Celticse za workout i da ga zbog toga oni nece birati pa ce zavrsiti sigurno u pustinji. Svi znamo kako je to ispalo na kraju... Nevezano za Sunse, mislim da je tragedija za kosarku sto je Josh takva dalabu i sto nije realizovao ni 5% svog talenta i potencijala. Stvarno u mnogo cemu unique prospekt, ja sam ga video kao novog, boljeg Matrixa. Nakon njega sam potpuno promenio gledanje, vise ne dajem 5 para na igraca koji je headcase, ma kakav talenat pokazivao i ne zelim ga nigde blizu ekipe za koju navijam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam kod Josh Jacksona u NBA (ne u NCAA) ni ono sitno što je odigrao dobro (cca 5% njegove NBA minutaže) video apsolutno ništa što je "unique". Takvih igrača ima bukvalno na svakom ćošku u ligi i oko nje. 

 

@uini Meni pije vodu i ta priča da je na nekom treningu bilo koji NBA igrač razvalio bilo kog drugog NBA igrača, eto potrefilo se da to bude u bitno vreme. Mnogi ovi NBA paceri što dobiju priliku u garbage timeu sezone (avaj, našem fantazi plejofu) imaju NBA skilla, što ne znači da su sposobni da isporučuju dugoročno ili da budu deo pobedničke kulture. Zapravo, jako je mali broj aktuelnih NBA igrača koji nemaju NBA veštine, međutim mnogi ne mogu da uspeju ili zato što im je fizika skromnija, ili zato što im je intelekt skromniji ili zato što misle da su baš svi Kobe kalibar da se ispucavaju a nisu itd. 

 

@Marvin bilo je skepse oko Luke naravno, nisam ni ja vidovit, ali ako si sa 19 godina ubedljivo najbolji košarkaš van USA to ipak mora da ima neku težinu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Čekajte drugovi, Sunsi su odlični ali i dalje bez prstena, rano je za hvalospeve. 

 

Apropo Kingsa, onaj ko ne bi video da Luka vredi kao Fox, Bogdan i Buddy đuture nije za posao profesionalnog košarkaškog trudbenika. 

 

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

@Marvin bilo je skepse oko Luke naravno, nisam ni ja vidovit, ali ako si sa 19 godina ubedljivo najbolji košarkaš van USA to ipak mora da ima neku težinu.

 

Bas jaka izjava, nema sta. Mooozda bi zapravo Luka imao veci rispekt da je dosao sa koledza, jer mi je pred draft delovalo da mnogi imaju dozu nepostovanja prema evropskoj kosarci, pa cak i da je u pitanju MVP. 

Pa cak i onda, nisam siguran da bi i jedan NBA GM dao paket Fox Bogdan Badi za Luku, u nekom fiktivnom trejdu, jer nije u pitanju fizicki specimen kao Lebron ili Zajon, nego mrtvi belac. 

Razlog za to misljenje mi je da ajde sto je Vlada ispao tunja, pa nije skupio mooda, nego je i Atalanta je trejdovala Luku za Treju od 63 kila i dodatak. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se Begli pokazao bar 2/3 kvalitetnim kao Trae za Atlantu, ne bi Divca toliko prozivali, kao što se niko ne bavi mnogo tom odlukom GM-a Atlante. Nego je on ispao totalni bust dok je Luka zasijao pa se ta priča preuveličava. Nedraftovanje Luke od strane Kingsa je daleko od najveće greške na draftu ikada (greška svakako jeste). Inače ne znam koji GM sem Dalasovog (zbog Kjubana koji je već rešio da hoće novu "belu" zvezdu u franšizi) bi Dončića pokupio bez razmišljanja, bez obzira na njegove brutalne rezultate u Evropi. Za takve priče postoji izraz efekat naknadne pameti.

Edited by DameTime
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AgroLaki said:

Razlog za to misljenje mi je da ajde sto je Vlada ispao tunja, pa nije skupio mooda, nego je i Atalanta je trejdovala Luku za Treju od 63 kila i dodatak. 

 

hawks trejd jeste defacto dokaz nepoverenja u lukin star-potencijal;

nit' je u pitanju pozicioni problem, kao kod foxa-luke, nit' je trae young bio sureshot; naprotiv, imao je većih upitnika nego dončić.

 

u tom smislu, meni je totalno degute sprdati se sa kingsima zbog preskakanja luke. hawksi su ga takođe pustili i krenuli u malo veću avanturu sa youngom.

 

1 minute ago, DameTime said:

Da se Begli pokazao bar 2/3 kvalitetnim kao Trae za Atlantu, ne bi Divca toliko prozivali, kao što se niko ne bavi mnogo tom odlukom GM-a Atlante. Nego je on ispao totalni bust dok je Luka zasijao pa se ta priča preuveličava. Nedraftovanje Luke od strane Kingsa je daleko od najveće greške na draftu ikada (greška svakako jeste). Inače ne znam koji GM sem Dalasovog (zbog Kjubana koji je već rešio da hoće novu "belu" zvezdu u franšizi) bi Dončića pokupio bez razmišljanja, bez obzira na njegove brutalne rezultate u Evropi. Za takve priče postoji izraz efekat naknadne pameti.

 

sve 5. ipak, da danas pitaš bilo kog GMa da li bi uzeo luku ili trajčeta, kontam da bi svi u napadu iskrenosti birali luku, iako rugobica žeže.

ali kao što kažeš, nije propast trejo pa je onda njihov potez validan.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Јел то Минесота осигурала позитиван скор? Да није Беверлија остали би лузери, усадио им је борбу и глад за победом. А такође је пре пар година рекао Карију да је следећих 5 година његово тако да ме ни не чуди ово

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

hawks trejd jeste defacto dokaz nepoverenja u lukin star-potencijal;

nit' je u pitanju pozicioni problem, kao kod foxa-luke, nit' je trae young bio sureshot; naprotiv, imao je većih upitnika nego dončić.

 

u tom smislu, meni je totalno degute sprdati se sa kingsima zbog preskakanja luke. hawksi su ga takođe pustili i krenuli u malo veću avanturu sa youngom.

 

 

sve 5. ipak, da danas pitaš bilo kog GMa da li bi uzeo luku ili trajčeta, kontam da bi svi u napadu iskrenosti birali luku, iako rugobica žeže.

ali kao što kažeš, nije propast trejo pa je onda njihov potez validan.

 

Svakako bi danas većina pre odabrala Luku nego Janga. Samo me nervira to polivanje Kingsa fekalijama kao da su jedini koji su ga preskočili na draftu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja sam siguran da je vivek birao bagleya a ne divac.

 

3 minutes ago, Урош19 said:

А такође је пре пар година рекао Карију да је следећих 5 година његово тако да ме ни не чуди ово

 

ovo je izmisljotina.

 

inace, williamson nece igrati ove sezone...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Урош19 said:

Јел то Минесота осигурала позитиван скор? Да није Беверлија остали би лузери, усадио им је борбу и глад за победом. А такође је пре пар година рекао Карију да је следећих 5 година његово тако да ме ни не чуди ово

 

Da, sigurno je korelacija između Beverlijeve izjave i rezultata Minesote = +1. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bodo said:

Godinu prije je uzet Josh Jackson kao četvrti pik. Mislim da je bilo govora kako je Tatum koji je kao treći pick završio u Celticsima želio da bude draftiran od strane Sunsa i da se bio zaljubio u grad i već razmišljao o životu tamo. Koji bed za Sunse a dobitak za Kelte.

@uinipitanje da šta bi bilo da je prešao u Knickse. Da li bi imao ovakav brzi napredak koji postiže u Arizoni.

 

i ja sam skoro negde cuo tu (neproverenu) pricu za tatuma ali ono sto je sigurno je da je u to vreme, neposredno pre tog drafta, agent josha jacksona otkazao workout za celticse (koji su imali 3. pik) jer je izricito hteo da ga draftuju sunsi s cetvrte pozicije. tatum uopste nije bio neka opcija za phoenix posto se smatralo da mu se kvaliteti poklapaju s bookovim (pure scorers) dok je josh smatran upravo za wing sidekicka kakvog su godinu dana posle nasli u bridgesu.

 

jos uvek mi je pomalo krivo za josha jacksona, bas sam imao velika ocekivanja od njega. ah well.

 

za zakasnjenjem videh frensisov post o jacksonu, jbg.

Edited by stoudemire
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da su Sunsi progledali kad su šutnuli Ainge-ovog protege-a, McD-a. Monty I CP3 su šlag na tortu. Monty ne bi bio tako uspešan bez CP3, jer je Phx trebao veteran da sredi svlačionicu, a lajavi CP3 je to uspeo. Onda je Monty mogao da počne da prodaje Pop-ove fore red rad i disciplina.

Dodatna zanimljivost, 3 tima koja će se boriti za titulu vode Pop-ovi puleni. Nijedan sledbenik Phil Jackson...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim sad da je Adebayo po kladionicama izbio kao prvi favorit za DPOY nagradu.  Red je i da je dobije neko drugi sem Goberta, smorio je lik. Adebayo je sigurno najznacajniji igrac u odbrani ekipe koja ce po svemu sudeci zavrsiti kao prva u istocnoj konfernciji. Mali minus je sto je propustio 10 utakmica vise od Goberta u sezoni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jos jedna  doktorska disertacija Kinga i pobeda u svom Clevelandu. Treba istaci i da se Love u zadnjem trenutku sklonio s postera  😄 

 Gabriel i Augustin dali doprinos. Hrabro do plejina, momci. 

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

Ala šije KD, kad uđe u svoj god mode možeš samo da ga gledaš i da se diviš, nema tu odbrane.

 

Gledao sam malo, čekao KD+ 😄

 

Uglavnom, ništa novo, ostaje za mene najbolji napadač u ovo eri, i uz MJa najbolji ikada. To je neverovatna lakoća poentiranja, to nema niko. Igra protiv vrhunske odbrane, a opet 37p uz 60-70% šuta, lagano.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dobiše Sixersi Majemi bez Embida i Hardena. Maxey je baš pokidao u završnici. Mislim da se Heat previše oslanja na Butlera, uopšte nemaju flow u napadu kad on insistira na nekom guženju i fade away poludistanci, trojke gađa blamantno. 

 

Od ostalih vesti, CP3 se izgleda vraća ove nedelje na parket, možda već sutra veče.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...