Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

2 hours ago, Miki28 said:

Prosle sezone u Lejkersima nije islo ali nisu pomogle povrede Lebrona i AD, nije se zbalo ko poje a ko placa a da ne pricam da je Vogel ocajan.

Taj očajni trener je osvojio šampionat. Nije baš tolika truba koliko se priča. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice trejda za Russa, ne bih da vadim sad svoj quote nakon sto se desio, nije i da sam bio neki vizionar ; Svim boljim poznavaocima kosarke je jasno koliko to pre svega nije dobar kosarkaski fit, a tad niko od nas jos nije mogao prognozirati ovoliko nagli i uzasni decline Russa. 

 

 Lik koji je poslednjih 5-6 godina pre ove sezone ipak cepao ozbiljan basket, to su bili sve tripl-dabl proseci. U onoj sezoni kad su se klali sa GS za finale(15/16) Russ je bio maltene na nivou Duranta, odrao je tu sezonu i plejof, a sledece sezone (MVP sezona) 34.3% za 3 sto je ubedljivo najveci karijerni prosek, i to mu je svakako najbolja sezona u karijeri, tad je krenuo niz TriplDabl prosek sezona i iako je mozda slabio iz sezone u sezonu, i dalje je bio legit all star igrac sto je dokazao i u Hjustonu (prosli prvo kolo Zapada, izgubili od sampiona) i Washingtonu (odveo jedan jako prosecan tim van Beala u plejof). 

 

 Necu da blatim Russovu karijeru i njegova igracka dostignuca, pa cak necu ni da ga poredim sa glorifikovanim Roseom, jer nemamo ni dokaz da je Rose bio bolji u mvp sezoni i u tih par godina top kosarke sto je pruzio. Ok, osvojio je taj MVP, ali gle cuda -> pa i Russ ima MVP. Russ ipak ima jak plejof rezime -> Finale(2012), 2 finala Konferencije (2014, 2016) i nekoliko drugih rundi i plasmana u plejof. 2015. se skrsio Durant pa nisu usli u PO, 2013. mu je Beveli nacinio intevenciju na kolenu pa KD nije uspeo proci Grizlije. Ne zaboravimo i 2014. u WCF protiv Spursa da ibaka nije igrao prve 2 tekme, posle se vratio i odbranili su domaci teren, ali nisu uspeli da preokrenu seriju. Realno je reci da ti Thunderi nisu imali srece sa povredama, svake godine im je falio jedan igrac od tadasnje velike trojke. 

 

 Malo me i nervira ta prica Russ<Rose koju svako malo malo pomene, bili su igraci pribliznog kvaliteta dok je Rose jos igrao ozbiljno, a Russ je extendovao taj nivo na jos 10 godina. Nema tu nikakvog poredjenja. Zanimljivo je cak da Russova prosla sezone ne odskace toliko od njegovog karijernog nivoa, osim drasticnog pada u poenima, prvi put ispod 20ppg jos od prve dve sezone, FG tu negde, procenat trojki beznacajno ispod, skokovi i asisti sve u svemu ne toliko veliki pad. Fora je sto je lik u poslednjih 5 godina pruzao daleko vise, a sad je to bas naglo opalo, i statisticki i igracki. Ovo cak nisu ni losi makar statsi trece opcije, ali obzirom na prostor koji je imao usled povreda ove dvojice i usage, jako jako lose. To ako se drzimo striktno statsa, na terenu svakako nikad gore nije izgledao jos od pocetka karijere. Svakako da je retko pojavljivanje AD jos vise uticalo na to, jer je to odstranilo njegov jos uvek jak kosarkaski segment a to je kvalitetan pas, pnr igra sa centrom i lob pasovi nakon zaletanja na obruc. Druga stvar, imao je veoma slabo zavrsavanje oko obruca ove godine cak i kad probije do kraja i izgradi poziciju, gomilu promasenih zicera koje je AD mogao pospremiti da je vise bio tu. Ok, bacanja su mnogo propala, tu je vec u konstantnom padu... 

 Cak je i usao u sezonu sa svojim tripl-dablovima, ali kasnije ih je bilo sve manje i manje da bi se to ozbiljno srezalo kasnije da bude bas daleko od td proseka sezone. Russovi TD nisu beznacajni koliko god su statisticki mozda overhajpovani, gledao sam videe koji to dokazuju da ekipe znatno vise pobedjuju kad ostvari TD i da to svakako nije empty stat (sto je i logicno) , ali toga ove godine nije bilo kako je krenulo/ocekivalo se. Jedna stvar je ipak dobra kod Russa -> prilicno je dostupan, sto je za danasnji nba i superstarove postala retkost i vrlo mocan kvalitet

 

Eto, toliko za sada, ako imate jos nekih pitanja posaljite mi mejl ili pisite u PM

Edited by delgado
  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Miki28 Bar ce biti ponovo uzivanje gledati Lakerse sa velikom trojkom Lebron-Davis-Schroder. Dobili smo za vet min $2.6m igraca koji po danasnjim cenama vredi 15-20M, da ne pricamo da ce biti ultra motivisan nakon sto ga je liga jos jednom besramno 'iskulirala'. Stvoren da bude kvalitetna treca opcija, strasan defanzivac a za trecu opciju ozbiljne ekipe dovoljno skilled and tough. Sruder sa svojim kvalitetnim ballhandlingom, fejkovima, sigurnom kontrolom lopte i mocnim prodorom ce znatno vise unleashovati off-ball Brona nego sto je to mogao Russ. Sruder nije suterska elita, ali ima te microwave momente + je solidan sa midrange pozicije. Odlican izvodjac slobodnih bacanja, kao i iznudjivac. Nije klasican first-pass play, ali se uklapa i sa Kingom i sa Dejvisom. 

 

  Ono sto je takodje velika greska Pelinke, a nisam mislio tako u prvi mah -> THT over Caruso. Mislim, sve je jasno sad kad smo pristali na Beverlija. Dodje mi da placem kada shvatim da je umesto Monkica sada tu Nunn, za koga ne znamo kada ce i da li ikada zaigrati za Lakerse. Iznenadjen sam da su dali sansu Slanini, umesto Jagnjetini

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@delgado imacemo prostora u salary capu sledece ljeto, potpisu se fina imena a onda mozemo Sroderu da damo visegodisnji ugovor jer imamo Bird rights. 

 

Caruso je GOAT  mada se nije naigrao u Cikagu, mnogo povreda. Vratio bih ga na keca. Fali Carusoshow mnogo, the Bald Mamba.

Nisamnesto obracao paznju na slaninicu u Monaku, vidim da suto bili korektni statsi. Dobar sut za 3 poena. Svakako da nam je potrebno na bekovskim pozicijama vise municije. 

Cak sam negdje orocitao da planiraju da koriste Beverleya kao cuvara SF protivnickih ekipa.

Link to comment
Share on other sites

I ne vidim poentu prozivanja Mela, osim triggerovanja Vinija da sprema odbranu, covek se fino prilagodio u poslednjoj fazi karijere i isporocuje 13 poena sa klupe uz solidne procente suta i narocito dobar sut za 3 PTS. Naravno da ga nema u odbrani niti u nekim drugim elementima vec nekoliko sezona, ali vise ni ne trazi loptu nego fino cepa spotup. Resio je mnoge tekme za Lakerse prosle sezone svojim sutevima, ukljucujuci i onu cuvenu protiv GSW gde je King imao 56 poena. Iritira vise ono udaranje o glavu kad postigne trojku, posle svake, ali to mozemo da prihvatimo i da ga vratimo za minimalac. Posle Kinga i Karima, Melo ima najveci PPG u 19toj sezoni svoje karijere...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@delgado Super ti je ovaj post, mislim da je prilično objektivan iako znam da nisi ne znam kakav simpatizer Vestbruka. Nije on savršen fit za Lejkerse, ali i dalje mislim da se mogao bolje uklopiti i da može da pruži više. 

 

Apropo Mela, za njega se isto pričalo svašta - trovač, sebičnjak, ne zna da se prilagodi, a čovek je pokazao da i te kako može i da je svestan svoje uloge. Ja bih ga vrlo rado opet gledala u Blejzersima. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, delgado said:

I ne vidim poentu prozivanja Mela, osim triggerovanja Vinija da sprema odbranu, covek se fino prilagodio u poslednjoj fazi karijere i isporocuje 13 poena sa klupe uz solidne procente suta i narocito dobar sut za 3 PTS. Naravno da ga nema u odbrani niti u nekim drugim elementima vec nekoliko sezona, ali vise ni ne trazi loptu nego fino cepa spotup. Resio je mnoge tekme za Lakerse prosle sezone svojim sutevima, ukljucujuci i onu cuvenu protiv GSW gde je King imao 56 poena. Iritira vise ono udaranje o glavu kad postigne trojku, posle svake, ali to mozemo da prihvatimo i da ga vratimo za minimalac. Posle Kinga i Karima, Melo ima najveci PPG u 19toj sezoni svoje karijere...

Jesi siguran?😀 Ima jedan igrac sa brojem 24

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema osobe koja prati NBA godinama a koja nije mogla da pretpostavi da će Russel "dobar mindset" Westbrook biti loš fit za Lakerse i btw bilo koju drugu ekipu koja ima ozbiljne aspiracije. Ne postoji igrač u ligi za koga je sa većom sigurnošću moglo da se kaže da će da propa'ne nakon što fizikalije prestanu da budu elitne, a posebno da se neće uklopiti uz Lebrona jer je empirijski dokazano koji profil igrača najbolje paše uz njega, a Russel je sve suprotno: očajan šuter, ball dominant igrač koji bez lopte nema ulogu, defanzivni liability koji se uvek kocka sa ukradenim pa ispada iz odbrane, ego kao kuća jer je bivši mvp i superstar kome je sve bilo podređeno itd. Živ nisam da vidim tog Russella koji će se staviti u ulogu trećeg ili četvrtog igrača, sve i da on to hoće, prosto nema komplementarnu igru za takvu ulogu. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

@delgado Super ti je ovaj post, mislim da je prilično objektivan iako znam da nisi ne znam kakav simpatizer Vestbruka. Nije on savršen fit za Lejkerse, ali i dalje mislim da se mogao bolje uklopiti i da može da pruži više. 

 

Apropo Mela, za njega se isto pričalo svašta - trovač, sebičnjak, ne zna da se prilagodi, a čovek je pokazao da i te kako može i da je svestan svoje uloge. Ja bih ga vrlo rado opet gledala u Blejzersima. 

Trebalo je malo vremena Melu da skopča, a shvatiće i Mindset brzo će taj FA 2023.

Melo iz Portlanda i Melo iz Hjustona su dve osobe, između je bio plač pola lige kako Melo zaslužuje mesto u NBA, a da nije bilo Dame-a i da nije prihvatio NOVU ulogu bio bi penzioner.

Niko ne spori da ima igrački kvalitet, ali ego.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Trebalo je malo vremena Melu da skopča, a shvatiće i Mindset brzo će taj FA 2023.

Melo iz Portlanda i Melo iz Hjustona su dve osobe, između je bio plač pola lige kako Melo zaslužuje mesto u NBA, a da nije bilo Dame-a i da nije prihvatio NOVU ulogu bio bi penzioner.

Niko ne spori da ima igrački kvalitet, ali ego.

 

Koji je tvoj problem? Pre nego što ga je Dame pozvao u PTB za Mela je bila priča kao za Vestbruka - da je toliko sebičan da ne može da prihvati da nije glavni, nikad ne bi mogao biti sidekick blah blah blah. Onda je Melo zaigrao u PTB i pokazao da i te kako može. Naravno da su Melo iz PTB i Melo iz Njujorka, Melo iz Denvera i Melo iz Hjustona 4 različita igrača. To su 4 različite sredine, 4 različita spleta okolnosti i gomila faktora pre i posle koji utiču kako jedan igrač izgleda na terenu i šta pruža. I ne izmišljaš toplu vodu time što pričaš da nekog radi ego, svakog igrača u NBA radi ego (zavisi samo koliko ga drži pod kontrolom) i svaki čovek na ovom svetu je sujetan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Koji je tvoj problem? Pre nego što ga je Dame pozvao u PTB za Mela je bila priča kao za Vestbruka - da je toliko sebičan da ne može da prihvati da nije glavni, nikad ne bi mogao biti sidekick blah blah blah. Onda je Melo zaigrao u PTB i pokazao da i te kako može. Naravno da su Melo iz PTB i Melo iz Njujorka, Melo iz Denvera i Melo iz Hjustona 4 različita igrača. To su 4 različite sredine, 4 različita spleta okolnosti i gomila faktora pre i posle koji utiču kako jedan igrač izgleda na terenu i šta pruža. I ne izmišljaš toplu vodu time što pričaš da nekog radi ego, svakog igrača u NBA radi ego (zavisi samo koliko ga drži pod kontrolom) i svaki čovek na ovom svetu je sujetan.

Nemam ja problem nego ti imaš problem da shvatiš nešto što je u osnovi jednostavno i za šta je dovoljno da umeš da čitaš .

Melo u Hjustonu nije hteo da prihvati ono što je prihvatio u Portlandu, a u Portlandu je prihvatio tek pošto je prethodno prdnuo u čabar . Priča koja je išla za Mela nije slučajna i naravno da je postojao razlog zašto ga niko nije hteo i pored igračkih kvaliteta. Dakle nije problem bio u celoj ligi i medijima koji šire priču da je Melo ovakav ili onakav, problem je BIO u Melu. 

Lejkersi su Vestbrukov Hjuston, za sada. Nisam optimista da će se bilo šta u njegovom stavu promeniti dok ne dođe u situaciju da niko neće da ga angažuje što će biti leta gospodnjeg 2023.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Milos 3.14 said:

Nemam ja problem nego ti imaš problem da shvatiš nešto što je u osnovi jednostavno i za šta je dovoljno da umeš da čitaš .

 

Onda mi se nemoj obraćati. Vrlo jednostavno, zar ne? 

 

44 minutes ago, Milos 3.14 said:

Melo u Hjustonu nije hteo da prihvati ono što je prihvatio u Portlandu, a u Portlandu je prihvatio tek pošto je prethodno prdnuo u čabar . Priča koja je išla za Mela nije slučajna i naravno da je postojao razlog zašto ga niko nije hteo i pored igračkih kvaliteta. Dakle nije problem bio u celoj ligi i medijima koji šire priču da je Melo ovakav ili onakav, problem je BIO u Melu. 

Lejkersi su Vestbrukov Hjuston, za sada. Nisam optimista da će se bilo šta u njegovom stavu promeniti dok ne dođe u situaciju da niko neće da ga angažuje što će biti leta gospodnjeg 2023.

 

Jesi li ti držao sveću njima dvojici, u glavi si im pa znaš o čemu razmišljaju, gledaš u kuglu ili nešto četvrto što ti omogućava da pišeš ovakve stvari? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Melo u Hjustonu nije hteo da prihvati ono što je prihvatio u Portlandu, a u Portlandu je prihvatio tek pošto je prethodno prdnuo u čabar .

 

jedino sto ovo nije tacno. igrao je isto kao i u portlandu ili lejkersima, iako je zbog dantoni logike igre, imao situaciju u predsezoni, kada se izvinjavao sto je sutnuo dugu dvicu nakon driblinga kojim je izbacio cuvara. melo i majk dantoni imaju beef iz njujorka, jer mikele veruje da ga je melo kostao posla, sto je mozda i tacno, jer ga svakako nije podrzavao.

 

melo je sam kriv sto je legao mecki majku na rupu, meni nije bilo jasno sta ce u hjustonu ali eto, nakon te nevesele pauze je nastavio isto da igra, samo sto je onda to bilo dobro

 

daklem, melo sada vise cepa catch n shoot nego kada je bio ball hog u prajmu, jer, gle cuda, mator je pa ne moze da unosi ili pretrcava cuvare 1na1

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...