Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

10 minutes ago, Don Radonja said:

Je li su to Niksi opet prosuli 20+?

 

28.

 

nema tu nikakvog prosipanja, jer nema ni tri akcije u napadu a ni odbrane. knicksi se drze egal ili vode (zavisi od tekme), dok im ide sut. kada stane, ode tekma. 

 

After going 13-of-23, New York finished the game 16-of-43 from behind the arc.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

kakva završnica dubs - nuggets; monte & jokić > curry & drevni luni  u clutchu

nuggetsi poveli prvi put 15ak sec do kraja. curry ubacio midrange i ostavio 5sec

 

@delgado, voždara porobio u 4/4, onako bi knele odigrao da je živ.

baš mi je drago, grehota bi bila da ste izgubili. wbrook ubacio jedina dva bacanja za redom kad je trebalo + pokrpio neki bronov promašaj, bio moderni centar i sve

taman je odigrao da snydera pošalje na rehab. zašto snyder ne glumi u euforiji is beyond me.

 

melo u outfitu studenta fana de la soul, samo bez jarkih boja. sve kako treba.

 

  Hide contents

 

 

 

3 hours ago, freethrow said:

Jokic > Splash jedinac

 

Ispljunuću kafu na tastaturu, aman 😂

 

1 hour ago, freethrow said:

Razbijena banda, kao što rekoh nedavno, dobri za eventualno 5-8 mesto na Zapadu. Danas. Jako je teško uklopiti Kleja koji je potpuno van ritma, iako će imati još 30+ zapaljivih partija, uklopiti grubog Kumingu. Stef ne liči ni na šta - u napadu nema offball akcije već mora da sam kreira manje više 80% šuteva, Klej se ne kreće kao pre i postaje neka vrsta mlađeg Galinarija - težak lik koji ima dobar šut. Odbrana je posebna priča - ovaj poslednji poen Morrisa je klasična greška Stefa koji je ide kao muva bez glave bez Drejmonda u odbrani, pazi on ide da udvaja Jokića sa Lunijem!? Da ne pričamo o beskonačnim bekdor pasovima koje je (do)pustio u poslednjih dva meseca.

  • Pul je zaslužio da bude starter i trenutno je jednostavno bolji igrač od Kleja. Jebiga. Pri tome je jako kompatibilan sa Wigginsom i postao je kompatibilan sa Stefom.
  • Nema nikoga pod košem osim Lunija. Nije realno igrati takav basket. Imao je 9 skokova i 5 faulova za 27 minuta. Ko je igrao batinaša 21 minut?
  • Ekipa zavisi u odbrani i napadu od Drejmonda, ali iskreno očekivati da će Drejmond da se vrati i uspeti sam da pokrpi kratere u odbrani i da ima 8pts 8rebs i 8 ast nakon velike pauze.

Nisam optimističan, ali ne mogu ni da krivim Kerra previše. 

 

Hm, mislim da "nisam optimističan" nije dobar opis, više "jako sam pesimističan". Slažem se za Kleja i da fali mesa pod košem, ali lično bih imala više poverenja u Kerra da će to bolje uklopiti. Also, kad je pa Stef igrao odbranu (dobro), da se čudimo što ide kao muva bez glave da udvaja? xD

 

Odličan pas Jokića za pobednički koš.

 

Od ostalih vesti, Nurkić se ukakio Adamsu u život i strpao mu 32 poena uz 8 skokova, što je uz 31 poena malog Dejma bilo dovoljno da Morent ne kruniše svoj rekord pobedom. Ovo je 4. uzastopna pobeda i ekipa jako dobro izgleda. Go, Rip city, go! 😄 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Nikola verovatno jeste najkorisniji igrac ali postoje neke dodatne norme za tu titulu.

 

 

Mvp igraci i mesto njihovih timova na tabeli.

mvp.png

Ove godine on se statisticki ne istice dovoljno da bi osvojio mvpa dok je Denver 6. na zapadu.

 

No,ono sto meni mnogo vise bode oci su neki drugi kandidati.Razumem medijski narativ i sve to ali Bulsi su maltene citavu sezonu prvi(sto je jasno velika stvar za mvpa) a Demar je sesti favorit za ovo priznanje.Ispred njega su Kari koji je igrao antikosarku barem dva meseca i Morant.Obara nestvarne rekorde uz visok procenat efikasnosti i ono sto je meni licno bitnosa malo slobodnih bacanja(nocas samo 5 a 38 poena uz 59% iz igre,6 asistencija).Znam da je odsustvovao  neko vreme ali ne bih rekao da je to bilo toliko dugo da ga izbaci iz mvp price.

P.S ovaj game winner Nagetsa pokazuje da Kari igra i dosta losiju odbranu od ostalih kandidata,bas glup potez.

 

S druge strane imamo favorita Embida koje je pre dva dana nekako samo ucvrstio svoju poziciju i sada je bas veliki favorit.Recimo Janis ima vise poena po mecu,skokova i asistencija uz bolji sut iz igre od njega a licno bih rekao i da mu je defanziva dosta bolja.Najbolji je skorer lige a tek je 57. po minutazi.Trenutno su Baksi i iznad File tako da mi nije jasno kako objasnjavaju da je Embid jos malo pa duplo veci favorit od Janisa(i Jokica).Jasno i on odstupa od prethodne tradicije mvp igraca jer je Fila trenutno peta.

 

Ali videcemo kako ce na kraju stajati FIla i Baksi a i Denver(mada licno ne verujem da mogu ni Jutu da sustignu,eventualno da Gober  prebije Micela) ali sada je ovaj mvp ranking bas cirkus.

To ovako izgleda

Embid 39,22% za osvajanje

Janis 22,73%

Jokic 22,22%

Kari 9,52%

Morant 6,25%

Buker i Derozan po 3,23%

Uzeto sa prve americke kladionice ali cisto da otprilike prikazem sliku,ne varira to ekstremno.

 

 

Da se dopunim,Demar je izgleda propustio samo 5 utakmica...

Ма гурају Ембида, као и прошле сезоне Амери. Нз на основу чега, не игра лоше ал шутира 50 бацања сваку утакмицу. Исто сам приметио за Дерозана, 0 га помињу а човек растура ове сезоне као и Булси

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Don Radonja said:

Je li su to Niksi opet prosuli 20+?

Imali +15 na oko osam minuta do kraja. Probudio se, u polusnu proverio rezultate negde upravo tada, pa se šoknuo prilikom regularnog buđenja. Ugasiti ih. :classic_biggrin:

 

Što se tiče mvp nagrade, mislim da se generalno iz navijačkog ugla ne treba previše uzbuđivati. Lepo je dobiti je bar jednom, da se upotpuni cv, a mnogo važnije je igrati tako da si u užoj konkurenciji. To znači da si sabio sezonu i na nivou si te nagrade a sama dodela će zavisiti od još nekih faktora, ne nužno od guranja nekog.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DameTime said:

Also, kad je pa Stef igrao odbranu (dobro), da se čudimo što ide kao muva bez glave da udvaja? xD

 

Igrao je jako jako dobru odbranu ove godine, zapravo najbolju i najdisciplinovaniju u karijeri, nabacio je tokom poslednje dve tri godine jedno 8kg mase tako da ga nije više лако угурати у кош, skakao je dosta dobro i boksovao, мање се коцкао у одбрани и све је то ličilo na nešto dok se nije Drejmond povredio a Klejašin vratio.

https://www.basketball-reference.com/players/c/curryst01.html

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, freethrow said:

 

Igrao je jako jako dobru odbranu ove godine, zapravo najbolju i najdisciplinovaniju u karijeri, nabacio je tokom poslednje dve tri godine jedno 8kg mase tako da ga nije više лако угурати у кош, skakao je dosta dobro i boksovao, мање се коцкао у одбрани и све је то ličilo na nešto dok se nije Drejmond povredio a Klejašin vratio.

https://www.basketball-reference.com/players/c/curryst01.html

 

 

Sve je to istina, ali Drejmond je prosto alfa i omega odbrane tako da jbg... Stef nikad nije bio taj tip.

 

Ovo je baš cute. 🥰

 

 

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

Sve je to istina, ali Drejmond je prosto alfa i omega odbrane tako da jbg... Stef nikad nije bio taj tip.

 

Ne razumem. Stef nikad nije bio DPOY tip igrača, da, slažem se. Samo pokušavam da ukažem na činjenicu da je prva dva - tri meseca ove godine peglao najbolju odbranu u karijeri (koju je, dakle, sposoban da igra i u 34. godini u odgovarajućem sistemu), a da je poslednjih par godina ima pozitivan DBPM. Odbrana GSW, kao i napad, je specifična - drugačija je od većine drugih timova i zasniva se uglavnom na brzim preuzimanjima i pravovremenim rotacijama, obično jedan potez unapred. Ovo se sve raspalo, pa sa sistemom i Stef, kada je 1) izostao Drejmond i pogotovo 2) kada se vratio Klej. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, freethrow said:

 

Ne razumem. Stef nikad nije bio DPOY tip igrača, da, slažem se. Samo pokušavam da ukažem na činjenicu da je prva dva - tri meseca ove godine peglao najbolju odbranu u karijeri (koju je, dakle, sposoban da igra i u 34. godini u odgovarajućem sistemu), a da je poslednjih par godina ima pozitivan DBPM. Odbrana GSW, kao i napad, je specifična - drugačija je od većine drugih timova i zasniva se uglavnom na brzim preuzimanjima i pravovremenim rotacijama, obično jedan potez unapred. Ovo se sve raspalo, pa sa sistemom i Stef, kada je 1) izostao Drejmond i pogotovo 2) kada se vratio Klej. 

 

Što bi se reklo, 100 drama, 7 kamenova - šta ti nije jasno? Nigde nisam napisala da nisi u pravu, samo da mi nije iznenađujuća Stefova pogubljenost u odbrani noćas jer je on slab odbramben igrač. Da je napredovao jeste ali nije to ništa spektakularno, a što se mene tiče ni ne mora da bude. Svi znamo da odbrana GSW zavisi od Drejmondove komande i da igraju sa mnogo preuzimanja, gde je iznad njih verovatno bi samo Toronto u nekom momentu. 

Link to comment
Share on other sites

Hjuston casno izginuo nocas

 

Derozan u ovom momentu nije nimalo slabiji igrac od zdravog Kavaja.

 

Jokic je jedini pravi mvp kandidat. Covek je u top 10 igraca u sve 3 najvaznije stat kategorije, prvi po indexu, a pozicija na tabeli je smesan parametar, s obzirom na to da je Stef bio finalista lane, a Stejt 10.na tabeli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Can confirm what Christian reported that the Blazers pick gets pushed to the top-4 protected Bucks pick in 2025 if it doesn’t convey this season. Also, sources say if the pick doesn’t convert that season, it will convert to two second round picks after that.

 

This means that if the Pelicans’ 2022 first round pick lands either in the top four or outside the top 14, Portland’s acquired draft capital becomes far less valuable.

 

Portland will be watching the Pelicans and McCollum with great interest for the rest of the season. If the Pelicans make a run to the Playoffs, it’ll cost Portland an important roster-building tool.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alex_Serbia said:

Hjuston casno izginuo nocas

 

Derozan u ovom momentu nije nimalo slabiji igrac od zdravog Kavaja.

 

Jokic je jedini pravi mvp kandidat. Covek je u top 10 igraca u sve 3 najvaznije stat kategorije, prvi po indexu, a pozicija na tabeli je smesan parametar, s obzirom na to da je Stef bio finalista lane, a Stejt 10.na tabeli.

Houston je bio odličan. Vodio je skoro 3 četvrtine i sitno. Doduše išlo im je u prilog i to što je Paul  igrao svega 19 minuta do isključenja. Čak je u pitanju i neka povreda šake. Mada opet ni Houston nije bio kompletan. Sve u svemu jako teško izborena pobjeda Sunsa. Ne bi bilo nezasluženo ni da su Rakete dobile. Schröder je imao odlican meč. Ali kako čitam spominje se kao buyout kandidat. Moram priznati da sam ih malo pratio , samo utakmice sa našima ali čudi me da nemaju više pobjeda na svom kontu s obzirom kako su ovu odigrali. Pali su tek u samoj završnici, na 4 minute prije kraja imali su još +3 nakon što su nadoknadili minus od 8 par minuta prije toga.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ugasio sinoć na 7, 8 minuta pred kraj Lakers - Jazz, reko gotovo je to, prosto nisam video nikakvu šansu da Lakersi okrenu kad ono međutim. 

 

Što se tiče MVP nagrade, meni je iskreno samo bitno da ne bude Janis opet. Jebeš igrača koji je uvek na granici/preko granice travellinga uz svu njegovu moć. Embiid mi nije omiljen lik, daleko od toga, ali je jebeno talentovan, ima i silu i finesu tako da nemam problem sa tim. Ali ipak je Big Honey i dalje moj favorit, čovek dominira još više efektom na igru nego pukim brojkama koje su i same impozantne. 

 

Dalje, ovaj slučaj Anfernee Simonsa i načina na koji igra u poslednje vreme mi govori da je NBA jednostavno prepuna vrhunskih bekova kod kojih je jednostavno stvar glave i konteksta da li će imati uspešnu karijeru ili ne, talenat nije sporan.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Meni je travel jos i najmanji problem kod Ante, svelo se to na neku podnosljivu meru. Ali ovo sto se sudi ili bolje receno ne sudi njemu je potpuno drugi sport, sasvim druga pravila vaze. On prebije vise ljudi kada napada kos nego drugi dok peglaju hard difenz.

Jbg, tu je Lebron bio preteca sto se tice toga a ovaj je podigao na jos jaci nivo.

Lebron kad se zakuca ramenom u grudi protivnika, nema sanse da ostanes na putanji, raznese sve.

 

Sad gledam da Embiid vjezba uveliko Hardenov stepback za 3 poena ili bolje receno uzicko kolo😂😂😂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Jbg, tu je Lebron bio preteca sto se tice toga a ovaj je podigao na jos jaci nivo.

Lebron kad se zakuca ramenom u grudi protivnika, nema sanse da ostanes na putanji, raznese sve.

 

 

 

aytona regularno caste faulovima (i u velikom finalu i na ovoj poslednjoj tekmi protiv bucksa) kad se giannis zakuca u njega, valjda kao zahvalnost sto mu je stamina jaca strana i sto je ostao na nogama, nemam pojma.

 

greek freak mi je sasvim kul lik ali uzasno iskoriscava i zloupotrebljava taj tretman belog medveda. dobro, ne bas kao embiid but still...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...