Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

On 10/21/2022 at 5:56 PM, Mama_mia said:

 

 

Znaci u Sev. Koreji isto imaju te moskvice?

 

I ja bih volela tu boju moskvica sa slike.... ta boja je jedno vreme bila moderna sigurno u celom svetu pa i u Kuvajtu...bio isto neki oldtimer matra simca te boje... ok nije ruski ali boja me povukla....

 

Jedina marka, tip (S) i boja (British racing green), koji su univerzalno prihvatlivi su ovi:

https://imgur.com/GxSnRMS

Sve drugo, pa i ti vaši Mосквич-i, su jeftini samovari na trošnim kotačima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2022 at 4:59 AM, ters said:

Kada zivis pod rezimom  koji vodi racuna o zakonu i redu - sta god da kazes ne gine ti robija.

 

 

 

Šta znam, ovaj možda i previše drami.  Ona novinarka kojoj je pretila robija zbog kritike "SVO" i koja je oplakana na forumu dobila je kućni pritvor iz kojeg je pobegla. Mislim da je i napustila Rusiju. U Putinovoj autokratiji čak i glavni opozicionar nalazi načina da kritikuje vlast:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kakav je Navalni lik?
Sa kojim politicarem poznatom srpskom auditorijumu biste povukli paralelu koja bi ga delila od Navalnog?

 

Nije valda u pitanju neki korisni idiot kojeg Putinov rezim svesno istura u prvi plan kao centralnu figuru opoziciju?

 

Ako bi neko ko je iole upoznat sa njegovim likom i delom bio ljubazan da iskreno odgovori, dobije "srce reakciju".

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Cyber said:

 

On uopste ne drami. On na fin nacïn ukazuje na autokratski paradoks. 

Moglo bi se reći da malo siluje logiku ukazujući na štagod je hteo da ukaže. 

 

Na stranu to, ako je stvarno stvarno na fini način kritikovao autokratski paradoks i ako ga ne uhapse i osude na te godine zatvora koje prete ovaj incident  bi bio  još jedan dokaz da Putinova autokratija trpi određenu dozu kritike ili je već u totalnom rasulu.

 

Takođe, moguće je da se radi zapravo o jastrebu koji je ogorčen na način na koji Putin vodi rat u Ukrajini pa je na to ukazao koristeći fini sarkazam. Statistički to je i verovatnije jer od onih koji su jako zainteresovani  za rat (mnogo je i apatičnih) jastrebovi koji bi da eskaliraju i "ozbiljno ratuju" su u velikoj većini.

 

Sve da je i druga opcija istinita ako mu se ništa ne desi zapažanje o karakteru režima u Rusiji ostaje. Živo me zanima kako bi se proveo komentator na državnom, ili bilo kom, kanalu u Kini koji bi rekao naprimer da nije trebalo pretiti praznom puškom pre posete Nensi Pelozi Tajvanu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Moglo bi se reći da malo siluje logiku ukazujući na štagod je hteo da ukaže. 

 

Na stranu to, ako je stvarno stvarno na fini način kritikovao autokratski paradoks i ako ga ne uhapse i osude na te godine zatvora koje prete ovaj incident  bi bio  još jedan dokaz da Putinova autokratija trpi određenu dozu kritike ili je već u totalnom rasulu.

 

Takođe, moguće je da se radi zapravo o jastrebu koji je ogorčen na način na koji Putin vodi rat u Ukrajini pa je na to ukazao koristeći fini sarkazam. Statistički to je i verovatnije jer od onih koji su jako zainteresovani  za rat (mnogo je i apatičnih) jastrebovi koji bi da eskaliraju i "ozbiljno ratuju" su u velikoj većini.

 

Sve da je i druga opcija istinita ako mu se ništa ne desi zapažanje o karakteru režima u Rusiji ostaje. Živo me zanima kako bi se proveo komentator na državnom, ili bilo kom, kanalu u Kini koji bi rekao naprimer da nije trebalo pretiti praznom puškom pre posete Nensi Pelozi Tajvanu.

 

A i obezbojeni je muskarac koji kritikuje rezim isto tako obezbojenih muskaraca, pa ne treba pridavati preveliku paznju...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Ruski Prvi kanal objavio u vestima (21.11. u 18 po moskovskom vremenu) u traci na dnu ekrana da je Putinov otac junački poginuo u II svetskom ratu, koji se završio 7 godina pre nego što se Putin rodio. U stvarnosti je Putinov otac umro 1999. godine.

 

Quote

Sud je zvanično proglasio ubijanje mirnih civila ratnim zločinom, kao i blokadu Lenjingrada. Istražitelji su izneli činjenice: nacisti nisu hteli da uđu u grad, već su izgladnjivali ljude. O tome je govorio i predsednik Vladimir Putin, čiji je otac poginuo na Nevskom pjatačoku probijajući neprijateljski obruč.

 

Screenshotovi su moji sa Eona (funkcija vraćanja unazad 7 dana), to je emitovano u ponedeljak 21.11. u 16:21 po našem vremenu.

 

jXMlD3o.jpg

 

L7hRJRe.jpg

 

Evo i snimka, verovatno preuzetog sa sajta tog kanala (izgleda da je u međuvremenu sklonjen) pošto nema logotip gore desno:

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Nevsky_Pyatachok

 

Edit: 

Zapravo prilog i dalje stoji na sajtu, ali su uklonili taj deo o pogibiji oca s trake.

 

https://www.1tv.ru/news/2022-11-21/441967-v_gatchine_otkrylsya_mezhdunarodnyy_forum_priurochennyy_k_godovschine_nyurnbergskogo_protsessa

 

Naravno, ništa od izvinjenja gledaocima.

 

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...