Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

Ono što se najviše primećuje i tamo i ovde to je da se na ovakvim manifestacijama okupljaju skoro 100% mladi, a na ovim njihovim "litijama" (koje bi za normalne vernike trebalo da budu gora uvreda "verskih osećanja" zato što nemaju veze sa verom) i tamo i ovde skoro 100% drtine koje i tako neće još dugo, a da neke pitaju, ne bi bilo loše da im se pomogne da pređu,  zato što su atavisti i ljudske mizerije i neprijatelji slobode.

 

I jednima i drugima je ocigledno najveci strah da tih nekoliko stotina zajebanata koji se sprdaju sa raznim "svetinjama" ne daju "loš primer" ostalima, koje isto za pomenute bas briga ali ne smeju kazat, pa da i oni "tradiciji" a narocito popovima pokazu... i pocnu da rade sta se njima radi, a ne sta im govore ovi neoprani silovatelji da treba da rade. 

 

Takvi koji velicaju smrt i mrtvo drustvo nisu baš skroz ni ljudi, to je poenta, pa kad uginu i nije nikakva šteta. A nisu ni životinje, zato što se ni one ne bune protiv promena nego im se prilagođavaju. Samo su gad.

 

Kakav to bolesnik uopste moze da  proganja nekoga zato što je stavio đevđir na glavu i tvrdi da veruje u to i to. E to je pravi ludak, a ne ovaj sa đevđirom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Kakav to bolesnik uopste moze da  proganja nekoga zato što je stavio đevđir na glavu i tvrdi da veruje u to i to.

Paranoici i kukavice, vecito zabrinuti za tzv. jaDni moral pod maskom ''tradicije'', jer je njihova ''logika'' otprilike ovakva: ''danas djevdjir na glavi, sutra mrski *ederi kao i satanisti nasred ulice''. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, badenac said:

Raspucin je bio protivnik ucesca Rusije u Prvom svetskom ratu,toliko veliki protivnik da je bio oznacen kao nemacki covek u delovima elite  u Moskvi i Petrogradu.To protivljenje je ,izmedju ostalog dovelo do njegovog ubistva u decembru 1916. godine.Mislim da on nema nikakve dodirne tacke sa Duginom pogotovo sto nije bio intelektualac vec slabo obrazovana  osoba koja je svojom misticnom pojavom i nesumnjivom  harizmaticnoscu opcinila  krugove najvise klase Rusije  ukljucujuci caru Aleksandru i preko nje cara Nikolaja II.

 

Nisam ja smislio slicnosti izmedju Rasputina i Dugina, to je tema koja se vrti u mnogim medijima:

 

https://medium.com/intelligence-challenged/putins-rasputin-the-dangerous-mind-of-aleksandr-dugin-d02290ba6045

https://captimes.com/opinion/guest-columns/opinion-alexander-dugin-putin-s-rasputin/article_eced410f-8b40-54e2-840b-9c4ecf8e8b30.html

https://www.milkenreview.org/articles/putins-rasputin

 

Sto se tice ubistva Rasputina - Dugin je izbjegao atentat prije svega par sedmica. Prica o Ukrajinki, pripadnici Azova, koja je nesmetano usla u Rusiju u vrijeme trajanja rata, nastanila se u Duginovoj zgradi, nabavila i podmetnula eksploziv kojim je ubijena njegova kcerka, da bi na kraju bez problema otisla u Litvaniju zvuci prilicno nevjerovatno.

Bice da su i u tom slucaju neki "knezovi" i "oficiri" pokusali odstraniti onoga ko ima stetan uticaj na vladara...

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ters said:


Prica o Ukrajinki, pripadnici Azova, koja je nesmetano usla u Rusiju u vrijeme trajanja rata, nastanila se u Duginovoj zgradi, nabavila i podmetnula eksploziv kojim je ubijena njegova kcerka, da bi na kraju bez problema otisla u Litvaniju zvuci prilicno nevjerovatno.

Bice da su i u tom slucaju neki "knezovi" i "oficiri" pokusali odstraniti onoga ko ima stetan uticaj na vladara...

 

 

 

Hmm...

 

 

 

 

U.S. Believes Ukrainians Were Behind an Assassination in Russia

 

 

WASHINGTON — United States intelligence agencies believe parts of the Ukrainian government authorized the car bomb attack near Moscow in August that killed Daria Dugina, the daughter of a prominent Russian nationalist, an element of a covert campaign that U.S. officials fear could widen the conflict.

 

https://www.nytimes.com/2022/10/05/us/politics/ukraine-russia-dugina-assassination.html

 

 

.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 

.

 

Kad smo vec kod Dugina..njegovog "uticaja na vladara"... zajedno s poredjenjem s Rasputinom je prilicno teska glupost, a sahrana njegove cerke je to pokazala. Razumem da se zbog brade prica lakse prodaje, ali ne mora bas svemu da se veruje.

 

 

I da odgovorim na razgovor od pre nekoliko strana...Bez zelje da komentarisem ili da se poistovecujem sa stavovima nje ili njenog oca, Darja Dugin ne sto nije sve ukrajince nazvala podljudima , ona nikog nije nazvala tako...to je twiter interpretacija recenog - subhuman...sto je opet snazna asocijacija na nemacki "untermensch"..Ali to je dovoljno da se twit pojavi u Times of Israel.

 

Dugina je rekla da su pripadnici  Azova koji su vrsili zlocine " neljudi", prevod nije ni potreban jer rec ima isto znacenje i na srpskom i na ruskom...loz, zao covek, monstrum.....i da im treba suditi na medjunarodnom sudu po ugledu na Haag organizovanom na Donbasu.

 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, attolini said:

 

Hmm...

 

 

 

 

U.S. Believes Ukrainians Were Behind an Assassination in Russia

 

 

WASHINGTON — United States intelligence agencies believe parts of the Ukrainian government authorized the car bomb attack near Moscow in August that killed Daria Dugina, the daughter of a prominent Russian nationalist, an element of a covert campaign that U.S. officials fear could widen the conflict.

 

https://www.nytimes.com/2022/10/05/us/politics/ukraine-russia-dugina-assassination.html

 

 

.

 

 

 

Ova prica da su neimenovani sluzbenici neimenovanih US agencija  rekli da su neimenovani pripadnici neimenovanog dijela ukrajinske vlade izvrsili atentat je ipak mnogo  vjerovatnija od Azovke koja je sve sa djetetom dosla u Rusiju, nastanila se u zgradi kod Dugina, nabavila pola kile TNT-a u nekom od moskovskih molova, i izvrsila atentat ostavljajuci sebi vremena da pobjegne preko granice... To se moze prodati kod nas gdje su Otpisani reprizirani hiljadama puta, i mozda u Rusiji, gdje su pretpostavljam imali slicne serije...

Edited by ters
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, attolini said:

Kad smo vec kod Dugina..njegovog "uticaja na vladara"... zajedno s poredjenjem s Rasputinom je prilicno teska glupost, a sahrana njegove cerke je to pokazala. Razumem da se zbog brade prica lakse prodaje, ali ne mora bas svemu da se veruje.

 

Mozda je teska glupost, no vjerovatno manja od toga sto Dugin, Putin i dio Rusa sebe vide boljim nego sto jesu u  nekom carobnom ogledalcu.

Svako cedo svojoj majci najljepse, pa i kada citav svijet vidi da nije. 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

 

 

Ova prica da su neimenovani sluzbenici neimenovanih US agencija  rekli da su neimenovani pripadnici neimenovanog dijela ukrajinske vlade izvrsili atentat je ipak mnogo  vjerovatnija od Azovke koja je sve sa djetetom dosla u Rusiju, nastanila se u zgradi kod Dugina, nabavila pola kile TNT-a u nekom od moskovskih molova, i izvrsila atentat ostavljajuci sebi vremena da pobjegne preko granice... To se moze prodati kod nas gdje su Otpisani reprizirani hiljadama puta, i mozda u Rusiji, gdje su pretpostavljam imali slicne serije...

 

.

 

Mozes jednostavno da napises da New York Times jednostavno  laze, zasto dalje da lomis mozak...

 

 

Uostalom svi znamo da bi se obavila takva akcija na mestu bi morao da bude primecen Daniel Craig, ne tamo neka nikom interesantna zena sa svojim detetom snimljena na mestu zlocina, i  njen neugledni pomocnik dan ranije...verovatno je potreban snimak kako aktivira bombu i u kameru pokazuje lice.

Kad su Petrov i Boshirov zabelezeni CCTV kamerom na ulici poznatog britanskog grada gde se cuva kolevka demokratije to je bilo dovoljno kao dokaz...Krivac je naznacen ranije i preduzeta politicka akcija, sto je dobro i pravilno...inace oba ova turista su sasvim normalno usli u Britaniju prosetali se , nekog pokusali da ubiju, nekog drugog ubili slucajno i otisli iz zemlje...

 

I nikom nisu bili potrebni Otpisani...

 

Oni imaju Ramba, Komanda...a kad ovi ne uspevaju tu su Avengersi..i sta sad ? hocemo dotle da spustamo raspravu?

 

Mene taj narativ kod vas i nas prilicno iritira, nemam saveznike ni u kakvim grupama ljudi, ne pripadam nikakvoj ideologiji, univerzalne vrednosti su universalne i pripadaju celom svetu, kao i kultura umetnost i mnogo toga drugog i pisem ono sto mislim na osnovu svog skromnog znanja i iskustva. To "vase" i "nase" ostavi za nekog drugog. Nije me zanimalo da se krijem iza drzava, ideologija, mejnstrim narativa ni kad sam bio mladji a tek sad me ne zanima.

 

Mi matori smo tako protekom vremena zasluzili pravo na sopstvene stavove, tako ces i ti kad odrastes.

 

 

2 hours ago, ters said:

 

Mozda je teska glupost, no vjerovatno manja od toga sto Dugin, Putin i dio Rusa sebe vide boljim nego sto jesu u  nekom carobnom ogledalcu.

Svako cedo svojoj majci najljepse, pa i kada citav svijet vidi da nije. 

 

 

.

 

A onaj drugi deo rusa vidi sebe gorim nego sto jeste?

 

Ko sebe ne vidi boljim nego sto jeste?  US predsednik uopste vidi sebe u ogledalu ili podize ruku da se rukuje? I sta on misli o sebi kad zeli ponovo da se kandiduje...

Ja za sebe sumnjam, zato se stalno preispitujem...preispitujem i realnost oko sebe, ne bih li uspeo da znam sta se desava danas da bih mogao da pretpostavim sta ce biti sutra, i ne zbog Putina Rusije Srbije , demokratskog civilizovanog sveta , vec sebicno zbog sebe i porodice...

 

Uzmimo cak i da ovo tvoje ima bilo kakvog smisla...ceo svet daleko nisu milijarda i kusur ljudi iako deo njihove elite zaista veruje u to...sto je zapravo deo problema u kome se se nalazimo...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

Ova prica da su neimenovani sluzbenici neimenovanih US agencija  rekli da su neimenovani pripadnici neimenovanog dijela ukrajinske vlade izvrsili atentat je ipak mnogo  vjerovatnija od Azovke koja je sve sa djetetom dosla u Rusiju, nastanila se u zgradi kod Dugina, nabavila pola kile TNT-a u nekom od moskovskih molova, i izvrsila atentat ostavljajuci sebi vremena da pobjegne preko granice... To se moze prodati kod nas gdje su Otpisani reprizirani hiljadama puta, i mozda u Rusiji, gdje su pretpostavljam imali slicne serije...

 

 

NYT je informaciju dobio od ljudi iz americkih sluzbi, izvor naravno ne smeju da otkriju a informacija se odnosi na izvestaj koji je administarcija dobila gde je zakljucak da su to uradili Ukrajinci bez znanja Amera.

 

Sad ide pitanje zasto sad NYT dobija tu informaciju? Sluzbe ne daju tek tako informacije i obicno nesto stoji iza toga? 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

NYT je informaciju dobio od ljudi iz americkih sluzbi, izvor naravno ne smeju da otkriju a informacija se odnosi na izvestaj koji je administarcija dobila gde je zakljucak da su to uradili Ukrajinci bez znanja Amera.

 

Sad ide pitanje zasto sad NYT dobija tu informaciju? Sluzbe ne daju tek tako informacije i obicno nesto stoji iza toga? 

 

 

 

 

.

 

Citirani post, primer kako se citaju novosti ...Razlozi mogu da budu razni...od banalnog da NYT mora od neceg da zivi, a zivi od toga sto pise...do ozbiljnjih.

 

 

Ne verujem da je US u interesu nastavak ovakvih egzibicija, da ih ne nazovem tezim imenom, dakle moze da bude javna poruka nekom u Ukrajini da to nece biti tolerisano, ili postoji informacija o pripremi neceg sledeceg od cega zele u startu da se ograde i stave sebe u stranu..

 

.

 

 

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, attolini said:

Uzmimo cak i da ovo tvoje ima bilo kakvog smisla...ceo svet daleko nisu milijarda i kusur ljudi iako deo njihove elite zaista veruje u to...sto je zapravo deo problema u kome se se nalazimo...

Mogu li da pitam nešto, mada se retko nekome obraćam lično, ali duže vreme ovo hoću da pitam. Zašto si ti bio protiv Miloševića ono 1996/97 , kad su ovakve stvari isto pričali njegovi, mirini, šešeljevi i ostali? Ovo, nije svet samo evropska civilizacija itd.

 

Ovo više nije za tebe pitanje, više konstatacija. Pa šta ako nije? Kakve to veze ima sa onima koji su geografski u Evropi, a evropsku civilizaciju vide kao neprijatelja? Što takvi ne posete lekara sa tim svojim problemima koje imaju sa stvarnim svetom nego zagađuju unaokolo, lome i rovare? Šta oni hoće uopšte?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vrlo prosto: Srbija je kandidat za EU od 2012. a pregovara od 2014. Tada se obavezala da ce postovati svaku odluku EU i uskladjivati se sa njima.

 

A ako Srbiji smetaju te odluke i ti uslovi EU, uvek je slobodna da prekine pregovore i vrati se otprilike u 1992/93 godinu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Mogu li da pitam nešto, mada se retko nekome obraćam lično, ali duže vreme ovo hoću da pitam. Zašto si ti bio protiv Miloševića ono 1996/97 , kad su ovakve stvari isto pričali njegovi, mirini, šešeljevi i ostali? Ovo, nije svet samo evropska civilizacija itd.

 

Ovo više nije za tebe pitanje, više konstatacija. Pa šta ako nije? Kakve to veze ima sa onima koji su geografski u Evropi, a evropsku civilizaciju vide kao neprijatelja? Što takvi ne posete lekara sa tim svojim problemima koje imaju sa stvarnim svetom nego zagađuju unaokolo, lome i rovare? Šta oni hoće uopšte?

 

 

 

Pa za Rusiju svet nije samo Evropa na to je i mislio attolini.

 

Za Srbiju jeste samo sto Srbi to nikako da ukace. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, attolini said:

 

.

 

Mozes jednostavno da napises da New York Times jednostavno  laze, zasto dalje da lomis mozak...

 

 

Uostalom svi znamo da bi se obavila takva akcija na mestu bi morao da bude primecen Daniel Craig, ne tamo neka nikom interesantna zena sa svojim detetom snimljena na mestu zlocina, i  njen neugledni pomocnik dan ranije...verovatno je potreban snimak kako aktivira bombu i u kameru pokazuje lice.

Kad su Petrov i Boshirov zabelezeni CCTV kamerom na ulici poznatog britanskog grada gde se cuva kolevka demokratije to je bilo dovoljno kao dokaz...Krivac je naznacen ranije i preduzeta politicka akcija, sto je dobro i pravilno...inace oba ova turista su sasvim normalno usli u Britaniju prosetali se , nekog pokusali da ubiju, nekog drugog ubili slucajno i otisli iz zemlje...

 

I nikom nisu bili potrebni Otpisani...

 

Oni imaju Ramba, Komanda...a kad ovi ne uspevaju tu su Avengersi..i sta sad ? hocemo dotle da spustamo raspravu?

 

Mene taj narativ kod vas i nas prilicno iritira, nemam saveznike ni u kakvim grupama ljudi, ne pripadam nikakvoj ideologiji, univerzalne vrednosti su universalne i pripadaju celom svetu, kao i kultura umetnost i mnogo toga drugog i pisem ono sto mislim na osnovu svog skromnog znanja i iskustva. To "vase" i "nase" ostavi za nekog drugog. Nije me zanimalo da se krijem iza drzava, ideologija, mejnstrim narativa ni kad sam bio mladji a tek sad me ne zanima.

 

Mi matori smo tako protekom vremena zasluzili pravo na sopstvene stavove, tako ces i ti kad odrastes.

 

 

 

 

.

 

A onaj drugi deo rusa vidi sebe gorim nego sto jeste?

 

Ko sebe ne vidi boljim nego sto jeste?  US predsednik uopste vidi sebe u ogledalu ili podize ruku da se rukuje? I sta on misli o sebi kad zeli ponovo da se kandiduje...

Ja za sebe sumnjam, zato se stalno preispitujem...preispitujem i realnost oko sebe, ne bih li uspeo da znam sta se desava danas da bih mogao da pretpostavim sta ce biti sutra, i ne zbog Putina Rusije Srbije , demokratskog civilizovanog sveta , vec sebicno zbog sebe i porodice...

 

Uzmimo cak i da ovo tvoje ima bilo kakvog smisla...ceo svet daleko nisu milijarda i kusur ljudi iako deo njihove elite zaista veruje u to...sto je zapravo deo problema u kome se se nalazimo...

 

 

Sve OK, svi mi posmatramo stvari na svoj nacin, i to uvijek iz sebicnih razloga. Na isti nacin na koji ti preispitujes realnost oko sebe, preispitujem je i ja - i meni nije problem ako dodjemo do potpuno  razlicitih zakljucaka. 

 

O cijelom svjietu: Mozda nije u pitanju cijeli svijet, ali 140 zemalja vidi Putinovu Rusiju kao agresora na nezavisnu zemlju, a 35 ne zeli reci u kakvom svjetlu vide Putinovu Rusiju iz nekih, samo njima poznatih razloga. I sve to dok Putin sebe vidi kao viteza na bijelom medvjedu koji spasava i denacifikuje Ukrajinu i svijet. 

 

Bajden sasvim moguce ima slicno vidjenje sebe kao spasioca sa misijom, mozda je potpuno dementan i nema pojma ni o cemu, ali je to potpuno nebitno za razgovor o Rusiji.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ters said:

Kakav je ovo poziv ruskog patrijarha Kirila na dvodnevnu molitvu za Putinovo zdravlje?  

 

Ooooo pa to znaci da je blizu da pritisne...

 

Pa se mole da mu se vrati kolika-tolika pamet bar u odsudnom trenutku....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ters said:

Kakav je ovo poziv ruskog patrijarha Kirila na dvodnevnu molitvu za Putinovo zdravlje?  

 

 

 

Ma Putinu je rodjendan valjda danas videh neke nase pametne bilborde, to ce da obidje svet, od Lukasenka dobio traktor, od Kirila ce da dobije dvodnevne molitve, dakle cepljenje, ustvari bolje da je cepljenje nego da je stvarno bolestan ozbiljno sto rece Mama_mia dugmence mu je onda dosta blize.

 

Edited by MeanMachine
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MeanMachine said:

 

 

 

Ma Putinu je rodjendan valjda danas videh neke nase pametne bilborde, to ce da obidje svet, od Lukasenka dobio traktor, od Kirila ce da dobije dvodnevne molitve, dakle cepljenje, ustvari bolje da je cepljenje nego da je stvarno bolestan ozbiljno sto rece Mama_mia dugmence mu je onda dosta blize.

 

 

E to je vec bolje, ja se prepao da Kiril zna nesto sto mi ne znamo... Bilbordi, traktori, molitve - pristojni pokloni. Kako vi planirate obiljeziti Putinov rodjendan? Skromno i u krugu porodice ili idete negdje na javnu proslavu (ako zivite medju onih 7 milijardi stanovnika Zemlje koji ga ne vide kao agresora i zlocinca) ?

Edited by ters
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

Kako vi planirate obiljeziti Putinov rodjendan?

 

Ja ostavio jutros nešto u WC šolji u njegovu čast. Jeste da nije u pitanju torta, ali poklon je pogodan za njegovu konzumaciju :classic_tongue:

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ja ostavio jutros nešto u WC šolji u njegovu čast. Jeste da nije u pitanju torta, ali poklon je pogodan za njegovu konzumaciju :classic_tongue:

 

Mozda se time moze objasniti opsesija z-likovackih vojnika u Ukrajini WC soljama - prikupljaju ih i odnose voljenom vladaru zajedno poklonima.

Edited by ters
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...