Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

Videcemo i do kada ce Ukrajna dozvoljavati da se ruska nafta transportuje preko njene teritorije 'druzbom' do Madjarska, Austrije, Ceske i Slovacke. Valjda ugovor istice do kraja godine, tako da ce sve te ozbiljne isporuke biti 'na ledu' i po toj ogranicenog ceni.

Link to comment
Share on other sites

Just now, djura.net said:

Videcemo i do kada ce Ukrajna dozvoljavati da se ruska nafta transportuje preko njene teritorije 'druzbom' do Madjarska, Austrije, Ceske i Slovacke. Valjda ugovor istice do kraja godine, tako da ce sve te ozbiljne isporuke biti 'na ledu' i po toj ogranicenog ceni.

Dok postoji potreba i potraznja Madjarske, Austrije, Ceske i Slovacke za naftom - nece prestajati transport naftovodom.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Izgleda da je i Iran upozorio putina na mogući teroristički napad. Došli su do tih informacija ispitivanjem uhapšenih posle bombaškog napada u Iranu.

Izvini, ništa ne sumnjam u tvoj post i slično, ali bih voleo da pročitam origanalni izvor te informacije.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

 

Ne znaš da guglaš ? Izvor je rojters ali pošto je meni zaključan evo drugog linka koji je preneo vest :

 

https://www.iranintl.com/en/202404011923

 

 

Hvala, znam da guglam, ali je važno znati gde si ti pročitao da ne ispadne da čitam pogrešne izvore kada i odgovaram. Nije ni loše staviti link naprvom mestu.

 

I sad, izvor je Rojters iz Londona, a prenosi Iran International koji je ustvari anti Iranski medij sa sedištem u Londonu.

Mislio sam da je neki možda, slučajno zvaničnik Iranski to izjavio (a zašto da ne ako je bilo tako), a ono "Tehran had allegedly sent warnings to Moscow, through intelligence gleaned from interviews with Islamic State terrorists connected to the deadly twin bombings in Iran in January." Izvor ono... Reko mi Pera da je Mika... Verovatno neki hakeri...

 

U principu to je to što se mene tiče, ono što sam očekivao da bude od ove vesti to je i bilo. Mutivode rade svoj poso i mute vodu 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Preneli su svi svetski mediji tako da je nebitno koji sam ti link ostavio. Ako ne stavim link uz vest to znači da je vest objavljena svuda. Pretpostavljam da protiv ovog nemaš zamerke pošto vidim da se hvataš za svakojake detalje u odbrani putina :

 

https://en.sputniknews.africa/20240401/media-reports-claim-iran-warned-russia-of-terror-threat-before-crocus-city-hall-attack-1065870846.html

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Preneli su svi svetski mediji tako da je nebitno koji sam ti link ostavio. Ako ne stavim link uz vest to znači da je vest objavljena svuda. Pretpostavljam da protiv ovog nemaš zamerke pošto vidim da se hvataš za svakojake detalje u odbrani putina :

 

https://en.sputniknews.africa/20240401/media-reports-claim-iran-warned-russia-of-terror-threat-before-crocus-city-hall-attack-1065870846.html

Suština mog posta je da je "vest" kao vest totalna glupost, bez ikakvog izvora informacija, provere informacija, pitanja upućenih zvaničnicima zemalja koje se spominju, obična rekla kazala u svrhu ko zna kakve propagande, potekla iz čuvene Londonske kuhinje (to je najvažnije da se čuje, ko je prvi objavio nešto).

 

Ali hvala ti za Sputnikov tekst gde smo mogli da pročitamo i nešto korisno: "Earlier in the day, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said he had no information about Iran's alleged advance warning." Dakle, demantovano, "vest" je trenutno propaganda i izmišljotina.

 

U "Iranskoj" vesti naravno nikoga nisu pitali ništa, da provere informaciju, zašto bi radili pravi novinarski posao (to im i nije posao), ali mnogi će se upecati, tako da nije bitno.

Link to comment
Share on other sites

Piše da nije bilo detalja jasnih u iranskom upozorenju. Jbg to je često tako kod upozorenja. Skoro sam čitao ili možda gledao kako službe pogotovo naprednije npr ko američke znaju da nešto se kuva. Na osnovu povećane razmene poruka između terora na određenom području. Službe često ne znaju šta je u planu zbog X slojeva enkripcije ali vide da se nešto dešava.

 

Ali to je opet malo da bi Rusija mogla reagovati jer to znači da sve bi trebalo stati jer ne znaš gde će da udare ako uopšte udare.

 

 Problem je što sad Kremlj spinuje ovaj napad kao ukrajinsko maslo što je vrlo malo verovatno pa i Lukašenko je na finjka rekao da je to glupost.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Kaže stari vic:

 

Razgovaraju 2 lika

L1: Kako se na ruskom kaže "Molim vas koricu hleba"

L2: ne znam?!!

L1: Nauči, trebaće ti...

 

Well, nije da nije aktuelno:

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, fancy said:

Kaže stari vic:

 

Razgovaraju 2 lika

L1: Kako se na ruskom kaže "Molim vas koricu hleba"

L2: ne znam?!!

L1: Nauči, trebaće ti...

 

Well, nije da nije aktuelno:

 

 

 

Kao da je rekao "Srbija će se sama naguziti" 🙂

 

Da su bar rekli da će i nas malo da prošire a oni o nama misle dok pričaju o okupaciji 🙂

 

Za to vreme novi momenti oko terorističkog napada :

 

GKOMB27W4AEas9o?format=jpg&name=large

 

Sve sumnjivije i sumnjivije.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2024 at 4:32 AM, Klotzen said:

Mržanj prema Tadžicima eskalira :

 

 

 

Novo gorivo za potencijalne teroriste koji traže metu.

Ko da gledam one naše kratko ošišane budale. Pizde.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, fancy said:

Kaže stari vic:

 

Razgovaraju 2 lika

L1: Kako se na ruskom kaže "Molim vas koricu hleba"

L2: ne znam?!!

L1: Nauči, trebaće ti...

 

Well, nije da nije aktuelno:

 

 

Serbs will come themselves...

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

 

Kao da je rekao "Srbija će se sama naguziti" 🙂

 

Da su bar rekli da će i nas malo da prošire a oni o nama misle dok pričaju o okupaciji 🙂

 

Za to vreme novi momenti oko terorističkog napada :

 

GKOMB27W4AEas9o?format=jpg&name=large

 

Sve sumnjivije i sumnjivije.

Капирам да је под утискком пријатељске фудбалске утакмице још увек :lol_2:

 

Иначе да нема овај део цео видео био би комплетна будалаштина овако извукао се за ово нагузивање Србије :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mene zanima kako u medijskom mraku i izolovanosti u kojem je Rusija, neko dolazi do ovakvih brojki? Imaju insajdere u Lukoilu?
 

Znam kada sam radio jedno istraživanje vezano za profesiju jedan uticajni kolega u mojoj branši (zove se Jan Tegze) je rekao čim vidiš u drugim člancima da su brojke zaokružene, znaj da su u velikom slučaju lažne. Kapiram da se i ovde žestoko frlja sa procentima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Мџе said:

Mene zanima kako u medijskom mraku i izolovanosti u kojem je Rusija, neko dolazi do ovakvih brojki? Imaju insajdere u Lukoilu?
 

Znam kada sam radio jedno istraživanje vezano za profesiju jedan uticajni kolega u mojoj branši (zove se Jan Tegze) je rekao čim vidiš u drugim člancima da su brojke zaokružene, znaj da su u velikom slučaju lažne. Kapiram da se i ovde žestoko frlja sa procentima. 

 

Jan je u pravu, informacije sa zaokruzenim brojevima su  izmisljene u 84.2374 % slucajeva, za razliku od onih koje imaju preciznost na nekoliko decimala.

Edited by ters
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Мџе said:

Znam kada sam radio jedno istraživanje vezano za profesiju jedan uticajni kolega u mojoj branši (zove se Jan Tegze) je rekao čim vidiš u drugim člancima da su brojke zaokružene, znaj da su u velikom slučaju lažne. Kapiram da se i ovde žestoko frlja sa procentima. 

 

Ne znam kakav je to uticajni kolega, kad može da izjavi ovakvu glupost. Može i brojka 76.37251 u nekom naučnom članku da bude izmišljena, zbog toga su istraživači u obavezi da u članku prilože tabele sa podacima. A pre objavljivanja mnogi časopisi traže baze sa podacima na kojima su rađene statističke analize.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Ne znam kakav je to uticajni kolega, kad može da izjavi ovakvu glupost. Može i brojka 76.37251 u nekom naučnom članku da bude izmišljena, zbog toga su istraživači u obavezi da u članku prilože tabele sa podacima. A pre objavljivanja mnogi časopisi traže baze sa podacima na kojima su rađene statističke analize.


Pogledaj na Li njegov profil, ima puno zanimljivih objava.
 

Naravno da može. Ali ne misli se na naučna istraživanja ili članke sa Emeralda, ScienceDirect-a, Wiley-a itd. već na obične tekstove gde neko navodi kako je nešto nečega i onda daje zaokružene broj. Kao i u gornjem slučaju gde Rojters, gle čuda, kaže prema nekim (neimenovanim) izvorima. U tim slučajevima velika verovatnoća je da su brojke izmišljene ili zaokružene od strane autora. Na primer: “Utvrdjeno je da 60% ljudi preferira remote work” i onda nema nikakvog izvora odakle su ti podaci već rekla kazala ili “prema nekim našim izvorima” (u velikom slučaju nepostojećim).


Poenta je da kada neko stvarno citira neko istraživanje retko kada će broj biti zaokružen već se voditi egzaktnim podatkom. A ti naučni rezultati su stvarno retko zaokružen broj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovde je izvor Reuters odnosno njihov tajni izvor. Može da bude izmišljena cifra to stoji, trebalo bi proveriti izvor informacije ali to novinari nikad ne daju. Takođe imaj na umu da u nekim slučajevima novinar dobije tačnu informaciju od recimo 37,22% od nekog insajdera iz te firme koji je protiv Putina ali ako bi objavio tu cifru onda bi Rusi tačno znali koji krug osoba je moguć špijun. Tačne podatke ima vrlo mali broj ljudi, pogotovo sada u ratu tako da čak i kada ih imaju ne objavljuju se. Ovako Rusi mogu da misle i da je slučajno naboden približan broj ako je vest tačna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...