Jump to content

Filmska revija


Drug Crni

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Genijalnost Sajnfeldovog humora je nenadmašna. Obične stvari iz života u nekim prilikama su ekstremno smešne, to je ono što je i njegova serija fenomenalno radila.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Pa ja tek sad vidim da Joker na metascoreu ima ocenu 59. Kakva gomila debila sebe naziva filmskim kriticarima... Treba da nas udari kometa, danas odmah, evo do kraja radnog vremena...

Pa i ne treba da ima više 😄 Da Taxi Driver i generalno Scorsese ne postoji moglo bi da se kaže da zaslužuje više ali ovako je teško to uraditi kada je samo kopija boljih filmova (sa masteralnim Finiksom)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hajde da na trenutak budemo ozbiljni. Komparacije radi, projekat sa istim glumcem u glavnoj ulozi, Napoleon opusteno sedi na 64. Da ne nabrajam sada citavo more debilnih filmova iz poslednjih 10ak godina koji su takodje u tom drustvu >60. 

 

Potpuno se slazem sa tim da film nije nikakav svevremenski klasik, ali je prosto neverovatno koliko je tu klasicnih idiota i besprizornih agendasa.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo lepo objašnjenje, samo u silnom hvaljenju filmske ekipe što su tako majstorski adaptirali Tolkina nekako se izgubi da je valjda i sam Tolkin prvo napisao nešto što im je omogućilo takvu adaptaciju. Nije kao da foreshadowing ne postoji nigde u knjizi pa je sve pobrojano samo Džeksonova zasluga, mada je neke scene stvarno majstorski ubacio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koliko se sećam Moriju je predložio Gandalf, a Aragorn i Boromir su bili protiv. Morala bih da proverim ali znam da se o tome raspravljalo naširoko.

Odlično je kako su u filmu tu ubacili Sarumanove čini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Dodela Oskara tek što je prošla,a stiže nam vest da je Nolan počeo da radi na pisanju scenarija za svoj novi film.
Vanity Fair (koji je obično dobro obavešten list) je došao do informacije da je u pitanju adaptacija za film nekadašnje tv serije The Prisoner iz '60-ih godina 20.veka. Nisam ni čuo za seriju,a kamoli gledao,pa ne znam o čemu se radi.

Nolan je do sada imao jedan obrazac koji je bio jasan - nakon filma koji je predstavljao adaptaciju,išao je originalni projekat: Batman Begins/Prestige ; TDK/Inception ; TDKR/Interstellar ; Dunkirk/Tenet ; Oppenheimer/?

Po ovom obrascu,sad bi ipak trebao na red da dođe neki originalni film,ali videćemo. Možda Nolan promeni šemu?
Dodatak postu: Nolan je navodno još pre 15-ak godina počeo pisanje tog scenarija (The Prisoner),ali ga je napustio.

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Drug Crni said:

Vanity Fair (koji je obično dobro obavešten list) je došao do informacije da je u pitanju adaptacija za film nekadašnje tv serije The Prisoner iz '60-ih godina 20.veka. Nisam ni čuo za seriju,a kamoli gledao,pa ne znam o čemu se radi.

 

Ovo pod odmah, ali odmah da ispraviš. Nađi na netu i odgledaj, nećeš zažaliti.

 

Naravno, britansku verziju serije, sa Patrikom MekGuhanom, ne američku.

 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

Ok, odličan frajer, dobar glumac, može

 

Nadam se ,zarad jedne žešće odrtavele franšize, da će tako i veći deo žemske publike misliti ...

 

Što se mene tiče MV5BNjY1ZGVhMjktMmFjNy00N2ZlLTk4OWUtZDU0 i tu je kraj ...

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koja bi tema bila prikladna za ovo.

 

Quote

Actor #AaronTaylorJohnson, 33, says that he doesn’t understand the criticism of the 23 year age gap between him and his 57 year old wife #SamTaylorJohnson.

The couple met in 2008 when he was 17 or 18 and she was 42 years old when he auditioned for her directorial debut “Nowhere Boy”.

Exactly one year after meeting they were engaged in 2009. They had their first daughter, Wylda Rae, in July 2010. Their youngest daughter, Romy Hero, was born two years later in January 2012.

He said, “You’re doing something too quickly for someone else? I don’t understand that.” He also added, “What you gotta realize is that what most people were doing in their twenties, I was doing when I was 13.”

 

Ovo je klasičan slučaj groominga i, mada je češća situacija da stariji muškarci to rade sa mladim devojkama, kao što vidimo moguće su i zamenjene uloge (u smislu pola). On naravno nije svestan problematike i kakav uticaj je to imalo na njegov emotivni i psihički razvoj, ali je smešno da priča kako ne razume kritike na račun razlike u godinama. Zapravo ljudi manje reaguju na to što je ona 23 godine starija od njega, već više na činjenicu da je on bio maloletan a ona imala 42 godine kad su započeli odnos. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...