Jump to content

Filmska revija


Drug Crni

Recommended Posts

Videla sam "scenarijo" i stala. Možda ću pročitati kad se malo oporavim, ali ovaj film zaslužuje pismenije članke :classic_sad:

 

Zaboravih ovo oko Harisona Forda, ja nemam zamerke na njegovu glumu ovo što sam gledala, ali nisam ga ni gledala u mnogo različitih uloga gde iskače iz tog akcionog stereotipa da bih mogla da ocenim. Znam da je igrao u nekim dramama i kad god neki takav film bude na televiziji ja nekako baš tad nisam raspoložena za to, pa nemam šta ni da kritikujem :classic_biggrin:

Ali tačno je da harizma mnogo utiče tu da se popravi utisak. Kad sam recimo gledala Gretu Garbo u Kraljici Kristini, mislim da mi je trebalo tri gledanja da provalim da žena većinu filma bukvalno deklamuje (što i nije čudno s obzirom na okolnosti). Jednostavno toliki magnetizam ima da to na prvu loptu i ne primetiš, samo je gledaš :classic_love:

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alcesta said:

Videla sam "scenarijo" i stala. ovaj film zaslužuje pismenije članke :classic_sad:

 

to znaci da si propustila

Quote

decenijama pre Karpenterovog „Avatara“

 

 

 

prva asocijacija na harisona forda mi je koliko beskrupulozno prihvata da snima glupave/nepotrebne nastavke svojih najboljih/najuspesnijih filmova

ocekujem americke grafite wheelchair edition

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Od tih manje poznatih Fordovih filmova, ja volim onaj kad brani Amiše od nekih nasilnika.

 

Ako misliš na "Svedok" taj je čak dobio i oskare, zaboravih sad koje. Taj definitivno nije manje poznat. Ja sam ga gledao u bioskopu, bili redovi za kartu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Od tih manje poznatih Fordovih filmova, ja volim onaj kad brani Amiše od nekih nasilnika.

Evo htedoh da kažem da to nije manje poznat film ali kolege me pretekle :classic_smile: i to uključujem u njegove uloge koje ne iskaču mnogo iz uobičajenog šablona.

Ima onaj neki film u kome igra nepokretnog bolesnika čini mi se, ne mogu da zapamtim kako se zove, naravno nisam ga gledala.

 

9 hours ago, oko Ibada said:

 

to znaci da si propustila

 

 

 

prva asocijacija na harisona forda mi je koliko beskrupulozno prihvata da snima glupave/nepotrebne nastavke svojih najboljih/najuspesnijih filmova

ocekujem americke grafite wheelchair edition

Dobro, znači da se ne trudim da čitam do kraja.

Kod Forda mi tu od nastavaka jedino smeta Indijana Džons posle trećeg, ali šta je to kad pomisliš na Kejdža :default_sofa:

Link to comment
Share on other sites

Kvalitet jednog glumca odredjuju i filmovi u kojima je igrao i reditelji koji su ga angazovali i sa njim saradjivali. Po tom kriterijumu, Ford je vrlo dobar glumac koji je ostvario izuzetnu karijeru.
Nezvanicno, Indiana Jones 5 ce mu biti poslednji film u kerijeri. Kao i cuvenom kompozitoru filmske muzike,Johnu Williamsu.

Hvala sto ste odgovorili na pitanje. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Pa, najvise je po blokbasterima igrao, koliko sam ga ja gledao..Fugitive, Indijana, Star Wars.volim ja sve to, ali bolkbasteri..najbolji film koji je ikada snimio, ne racunam sporedne uloge, je verovatno Blejd Raner, ali, ni taj film ne pmatim prvenstveno po njegovoj ne znam koliko odlicnoj glmi..i tu ga glumacki  "jedu" Sen Jang i Hauer..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Odgledala The gray man... 

https://www.imdb.com/title/tt1649418/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Standardna neka akciona prica, nista spektakularno. Ali dinamicno i solidno za ubiti dva sata ko voli akcije i nerealna ubijanja losih momaka... 

 

Glavni junak (Ryan) je zavrsio u zatvoru (za delo za koje je mislio da je uradio dobro) i tamo ga vrbuje specijalna jedinica CIA da radi za njih kao ubica. Ekipa na celu odeljenja se menja i preuzimaju je losi momci koji hoce da se rese svih onih ubica koji prete da razotkriju tajne agencije... i krece ubijanje i unistavanje do iznemoglosti. 100 puta vidjeno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O ovome nijesam imao pojma :

 

The 1967 film "The Dirty Dozen" sported an All Star cast of World War II veterans. One of the most popular films of its time, "The Dirty Dozen" still holds as one of the most successful war films ever made. The cast included: Lee Marvin, Robert Webber and Robert Ryan (US Marine Corps); Telly Savalas and George Kennedy (US Army); Charles Bronson (US Army Air Forces); Ernest Borgnine (US Navy) and Clint Walker (US Merchant Marine) as major players. Please take a moment to learn a little more about Lee Marvin. A genuine US Marine. Semper Fi.

Lee Marvin, of New York City New York, enlisted with the US Marine Corps Reserve on August 12, 1942 at the age of 18 years old. He enlisted with his father, Lamont (age 51) a decorated World War I veteran, in New York City and trained at Parris Island in South Carolina.

After completing Quartermaster School Marvin was promoted to Corporal but subsequently downgraded to Private First Class resulting from disciplinary issues. He

served with I Company, 3rd Battalion, 24th Marines, 4th Marine Division. On June 18, 1944, Marvin was wounded in action during the assault on Mount Tapochau during the Battle of Saipan. Lee was hit by incoming fire that severed his sciatic nerve in addition to severely damaging his foot. Even with these devastating injuries, Marvin was lucky as he was one of only six survivors from his unit of 247 men. (Source: USMC Archive)

After spending over a year in medical treatment at various naval hospitals he was given a full medical discharge. Despite his injury, he tried to reenlist but was turned down. Private First Class Marvin was decorated with the Purple Heart Medal, the Presidential Unit Citation, the American Campaign Medal, the Asiatic-Pacific Campaign Medal, the World War II Victory Medal, and the Combat Action Ribbon.

After the war Lee returned to upstate New York and worked various odd jobs until he established a successful acting career to include such works as The Big Heat, The Wild One, M Squad and The Dirty Dozen. In 1965 he won the Academy Award for Best actor for his role in Cat Ballou.

Lee Marvin passed away on August 29, 1987 at the age of 63. He was buried at Arlington National Cemetery with full military honors. Lest We Forget.

 

296157343_1296551084504542_1955651918497

 

Sad gotivim i njega i film još više ...:Hail:

  • Like 4
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

"Holivud je mesto gde ce vam platiti hiljadu dolara za poljubac i pedeset centi za dusu".

Na danasnji dan svet je iznenadno napustila Marilyn Monroe,glumica koja je ocarala planetu i bila najuverljiviji seks simbol u starom Holivudu,a ciji je zivot od rodjenja do kraja prevazilazio mastu i dramaticnost filmskog scenarija.
Preminula je od prevelike doze barbiturata koje je namerno uzela,kako je objavljeno u zvanicnom toksikoloskom izvestaju i policijskoj istrazi.

Samoubistvo najslavnije lepotice bilo je tema broj jedan gotovo svih svetskih medija, tiraznost novina se desetostruko povecala, americke radio i tv kuce primale su stotine poziva gledalaca koji su trazili informacije o njenoj smrti,a u samo dva dana, prema istrazivanju Lois Baner, profesorke na Univerzitetu Kalifornija, broj samoubistava u Los Andjelesu bio je gotovo dupliran.

Ovo je jedna od poslednjih fotografija slavne Merlinke,uslikana par nedelja pre smrti.

cdeb9fa9cb3c2ad880b29cb69f59a270.jpg

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...