Jump to content

Premier League 2021/22


mr clutch

Premier League 2021/22  

64 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Za koga navijate?



Recommended Posts

Spursi nekako dobise Aston Villu, lep prvi gol Hojberga i posle izjednacenja dobra akcija gde je Son prednjacio i dodao za onaj ili autogol ili gol Lucasa Maure kako su vec pripisali (mada mi se cini da je Maura ipak strelac). Vazna pobeda posle 3 uzastopna poraza...

 

Gledao sam snimak I poluvremena Liv-City i golove na pregledu. Deluje mi da je Siti bas bio dominantan u prvom (kakav slalom kroz odbranu Bernarda Silve i onda promasaj Foddena) al na kraju lepa goleada. Utisak je da su City i Liv kao i poslednjih 4-5 sezona najdominantnije ekipe i koje ce zavrsiti kao no#1 i no#2 na kraju sezone, ukljucio bih u trku za titulu jos Celzi, ostatak lige no way, bice solidna borba za 4to mesto kao i za ostala mesta koje vode u Evropu posto mi UTD deluje svaku utakmicu bas nesigurno. Sad opet fuckin' reprezentativna pauza . . .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sad. Ako pričamo o tradiciji ne znam da su nešto mnogo jači sa tradicijom. Čelzi je i pre Romana osvajao evro trofeje.

Ima trofeja prvaka engleske vise nego Siti i Celzi zajedno.

A Mitropa kup su i komsije sa tamne strane brda osvajali. Cak i Arsenala bi bilo sramota [emoji23]
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sprivel said:


Ima trofeja prvaka engleske vise nego Siti i Celzi zajedno.

A Mitropa kup su i komsije sa tamne strane brda osvajali. Cak i Arsenala bi bilo sramota emoji23.png

Imaju ukupno 4 trofeja prvaka od kojih je zadnji osvojen pre Montevidea (1927). Zadnji kup od 6 osvojen 1955.

Pored toga osvojen Kup Sajamskih gradova.

 

Čelzi je pre Romana osvojio jednu titulu 1955, imaju 3 kupa, zadnji osvojen 2000. Kup pobednika kupova - dva puta (1971 i 1978)

Mančester City ima dve titule, zadnja osvojena u sezoni 1967-68, kup su osvajali 4 puta zadni put 1969. Kup pobednika kupova 1970.

 

Dakle, i ako svrake imaju više titula, stoji da su zadnji trofej osvojili pre Drugog svetskog rata, mada su imali dobru generaciju po osnivanju Premier Lige.

Sa druge strane tradicija nisu samo osvojeni trofeji, a Čelzi kao klub, pa i City imaju dosta dugu tradiciju i navijačku bazu, i ako naravno nisu bili u rangu najjačih klubova u Engleskoj prvoj ligi/ Premier ligi, po tome bi teško se moglo reći da Newcastle ima ne znam kakvu tradiciju u odnosnu na ova dva kluba, posebno ako gledamo period posle Drugog svetskog rata.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Tradicija i istorija se lako ispisu. Pa Man Utd na primer, kakvu tradiciju i istoriju su imali pre SaFa kada su takodje ne samo parama, nego i silovanjem sudijske organizacije i citave federacije pokupili brdo trofeja i sad su najtrofejniji u Engleskoj #udica

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Junajted je bio veliki klub u engleskim okvirima i prije Fergusona. Jeste Liverpul bio veći, ali to sad ne znači da Junajted nije imao veliki značaj. 7 titula su uzeli i bili 8 puta viceprvaci. Uzeli su i jedan KEŠ. To je njihova istorija prije Fergusona. Mora se spomenuti i tragična saobraćajna nesreća koja ih je zadesila. 

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Sa druge strane tradicija nisu samo osvojeni trofeji, a Čelzi kao klub, pa i City imaju dosta dugu tradiciju i navijačku bazu, i ako naravno nisu bili u rangu najjačih klubova u Engleskoj prvoj ligi/ Premier ligi, po tome bi teško se moglo reći da Newcastle ima ne znam kakvu tradiciju u odnosnu na ova dva kluba, posebno ako gledamo period posle Drugog svetskog rata.

 

IMO, bas suprotno... ako izuzmemo trofeje skroz, bas je Njukastl ooogroman klub i ima mnogo veci legacy nego Celzi ili Siti... Celzi je bio medju najnebitnijim londonskim klubovima dok nisu stigle ruske pare i navatali se raznorazni glory huntery dok je Nukastl bukvalno ponos celog jednog dela Engleske.

 

To sto tebe kao navijaca Sanderlenda ovo malo vise svrbi nego ostale, to je druga prica :classic_biggrin:

 

p.s. Ali kao sto rece McL, lako je pisati tradiciju... neko ko sad ima 20-ak godina, za njega je Celzi klub sa tradicijom dok su mu PSZ ili Siti odvratni sugar daddy klubovi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...