Jump to content

Tokio 2020 - opšta diskusija


Recommended Posts

Koliko znam, od tenisera Verdasko ima zvanično dijagnostikovan ADHD. Da li stalno uzima lekove i koje to naravno niko neće javno obelodaniti, ali ako uzima sigurno ima posebne dozvole, a nema interkontinentalnijeg takmičenja od tenisa, tako da ili ne ide na turnire u zemlje gde to nije dozvoljeno ili je prosto ta njegova dozvola "jača", ovo što kaže Don Juan, da se toleriše ako je prijavio.

Link to comment
Share on other sites

Evo sad prvi X čujem za Verdasca.
Lekovi koje sam naveo su jaki stimulansi i po meni postoji potreba da se povede diskusija u med. struci da li su osobe sa ADHD privilegovane u odnosu na
ostale takmičare u sportu?

Mislim na dozvolu kozumacije lekova.

Sposobnosti jedinke sa ADHD dijagnozom upotrebom propisanih stimulanata po mom mišljenju se ne izjednačavaju sa sposobnostima jedinki bez te dijagnoze već ih značajno nadilaze. 

Osim što u prethodnom postu navedeni lekovi poboljšavaju koncentraciju utiču znatno na poboljšanje fizičkih performansi osobe koja ih koristi.

Al' ko što rekoh nek se oko toga stručnjaci mačuju.


 

Edited by Ciomi
Link to comment
Share on other sites

Kao što Bajlsova uzima Ritalin, mnogi biciklisti uzimaju Salbutamol jer imaju dijagnozu astme. Kris Frum je najpoznatiji po tome. Bilo ko ko nema tu dijagozu, a nađu mu Salbutamol u krvi bi bio kažnjen zbog dopinga.

 

Ima bolesnih sportista, ali ima mnogo i mućkaroša na tu temu, koji uz podršku timskih lekara "bolešću" pokrivaju fiksanje.

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/www.tennisworldusa.org/amp_tennis/news/Editors_Thoughts/69738/fernando-verdasco-on-adhd-with-years-and-experience-i-managed-it/

 

Quote

One aspect that spread through about Verdasco’s medical condition, in the aftermath of that loss to Cilic, was about him being forced to take medications in order to keep in line with the anti-doping regulations.

However, the Spaniard clarified that was not the case as he did not have a “super aggravated” condition like others. 

 

Edited by alcesta
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Niky Vestern said:

Inače sada već djeluje dosta realno da Kina završi ispred SAD po broju zlatnih medalja, ako je to prije Igara djelovalo nemoguće. 7 zlatnih medalja prednosti.

 

Za 30 godina ima da osvoje sva zlata na Igrama.

Ukljucim TV jutros, na ES1 dizanje tegova za zene +87kg, uze Kina zlato... prebacim na straljastvo gde onaj nas puca za bronzu, Kina uze zlato i sad uzmem da ispratim zavrsnicu biciklizma (zenski sprint) i Kina uze zlato... strasno.

Edited by Darth Steva
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Steva said:

 

Za 30 godina ima da osvoje sva zlata na Igrama.

Ukljucim TV jutros, na ES1 dizanje tegova za zene +87kg, uze Kina zlato... prebacim na straljastvo gde onaj nas puca za bronzu, Kina uzeo zlato i sad uzmem da ispratim zavrsnicu biciklizma (zenski sprint) i Kina uze zlato... strasno.

Baš juče gledam finale trke na 100m za muškarce i razmišljam, samo još fali da onaj njihov uzme zlato i gasi sve 😄 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

 

9 minutes ago, Darth Steva said:

 

Za 30 godina ima da osvoje sva zlata na Igrama.

Ukljucim TV jutros, na ES1 dizanje tegova za zene +87kg, uze Kina zlato... prebacim na straljastvo gde onaj nas puca za bronzu, Kina uze zlato i sad uzmem da ispratim zavrsnicu biciklizma (zenski sprint) i Kina uze zlato... strasno.

Невјероватна реклама и подстрек за њих да се још више позиционирају као сила број 1.

 

Драги су ми у спорту, овако, и не баш.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Juan said:

Briši fudbal.

 

Врло одвратан колектив са све Меган Рапино која се истриповала да је пребитна особа. 

 

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Samo me zanima hoce li neko prozvati Kineze da se dopinguju :)) Najnebitnije OI u istoriji OI..

 

Не постоје небитне ОИ. Спорт је постао мање битан, политика и прикупљање поена на уштрб успјеха спортиста је узело примат.

 

Фино ће ово искористити Кинези, слабо ће ко причати о одсуству гледалаца на трибинама касније. Јак замајац да још више улажу у спорт и сумњиве методе развоја кхм, кхм.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Kako im padaju favoriti, sve vece sanse imaju KInezi da neocekivano dobiju ove OI.
Kako su krenuli ima da ih izbace Spanci u basketu.
Makar im se Biles vraca sutra

Pa jebiga kada osvajaš 50% medalja u dva sporta, onda je i negde logično da kada dođe do smene generacije u jednom od ta dva sporta, neko te prestigne. Kinezi, opet, mislim da imaju malo bolju preraspodelu medalja po sportovima.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Don Juan said:

Kinezi, opet, mislim da imaju malo bolju preraspodelu medalja po sportovima.

 

Ja imam utisak da nema sporta u kojem nema Kineza i da ne konkurisu za medalje. :D 

Dobro, mozda trenutno imam samo takav utisak ali sam isto tako ubedjen da ce za 10-20 godina u bukvalno svakom olimpijskom sportu imati bar jednog ucesnika koji ce dolaziti na OI sa realnim sansama da uzme medalju. A kad budu ponovo organizovali OI tamo negde 2040-2050 i neke uzece 100 zlatnih medalja.

Edited by Darth Steva
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Jel mogu negdje da se pogledaju highlights svih sportova? 

 

Jebeno je ispratiti bilo sta u ovim terminima za nas sto ne radimo od kuce.

Najbliže tome je ono što radi Eurosport I Tokio danas.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Kina zlato i srebro u skokovima u vodu i 2 zlata u gimnastici, nemoj da zaboraviš ekipni stoni tenis muški i ženski gde su drugima šanse veoma male. 

Definitivno će biti država sa najviše zlatnih medalja. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...